9 aylık hamileyim bebeğin ismi olay oldu

bunu sikayet edene kadar esine deki istemiyorum baban koymasin.sonucta sen doguruyosun senden cikiyor cocuk bi zahmet fikir belirt buraya yazana kadar
Belirttim zaten ve belirttiğim de oldu fikir almak istedim sizlerden fikir vermek istemiyorsanız düzgün bir şekilde ifade edin

Belirttim zaten ve belirttiğim de oldu fikir almak istedim sizlerden fikir vermek istemiyorsanız düzgün bir şekilde ifade edin
cumlemden anlam cikar fikrim net.yani cocuk ismi konusunda yapilacak iki sey vaf.ya onlarin dedigi konulacak ya senin.yani yuzde 50 sans.baska ihtimal varmi.sec birini

Ya hamilesiniz kusura bakmayın ama bu kafada biriyle üremek nasıl içinize sindi ya? Bu yazdığınız cümleyi tekrar bir okuyun. İliklerine kadar soğumaz mı bir kadın böyle bir tipten? Sorun olur mu diye babasına soruyor, Allahım evlerden ırak. 😐
Böyle bi adamı boğup at. Bende de benzer bir versiyonu vardı. Şükür boşandım kurtuldum.

Ayyyy kızlarrrr ben bu eşime ne yapayım ?
Hamile kaldım ve en başın da eşime dedim ki erkek olursa sen kız olursa ben ismini koyarım diye, tamam dedi. sonrasın da erkek olduğunu öğrendik.
Ve eşim babam ismini koysun dedi olabilir dedim sorun yok sonuçta torunu koysun ama bu babaya yaranma durumu çok eminim 🤣 ismi konuldu gayette güzel bi isim bize de fikrimizi sordu nasıl hani siz de beğendiniz mi gibisinden.
Sonrasın da eşim tutturdu yok bi isim daha koyalım 2 isimli olsun falan filan bakın doğurdum doğurucam hala bir isim meselesi yok karar da veremiyor en son beni aradı neymiş babasına sorucakmışız 2. Bir isim koysak sorun olurmuymuş.
Aklında 2. İsim için 2,3 tane fikir var onun için de babasını aramış hangisi olsunmuş babası da apayrı başka bir isim söylemiş. Bu sefer eşim iyice kararsızlaştı hayır yani o kadar sinir oldum ki ne bu böyle olay oldu gerçekten anca yaranmaya çalışsın en son diyeceğim ben tek bir isim istiyorum 2. İsme gerek falan yok.
Hayır aşırı sıkıldım bu ne böyle eşimin her ama herrrrr olayı böyle artık o kadar sıkılıp bunaldım ki babasını seviyorum ama 9 ay boyunca bir kere arayıp iyi misin bile demedi. asıl olay eşim bundan sonra 3,4 çocuk daha yaparız benim babam, sonra kayınvalidem, ve annem de isim koysunmuş isim koymak için çocuk mu doğurcam delirdin heralde Allah isteyene versin ki bundan sonra Allah nasip eder de çocuğum olursa ben kendim koyucam ismini hem böyle yılan hikayesine dönmez dedim.
Okuyanlara şimdiden teşekkürler.
Daha doğmamış çocuğun ismine karar verirken dahi kp bu kadar işin içindeyse Allah kolaylık versin

Daha saçma çok az şey okudum. Çocuğun adını neden kayınpederiniz koyuyor ki? İşte böyle her şeye tamam derseniz insanlar da fazlasını ister. Taviz tavizi doğurur.

Hamile kaldım ve en başın da eşime dedim ki erkek olursa sen kız olursa ben ismini koyarım diye, tamam dedi. sonrasın da erkek olduğunu öğrendik.
Ve eşim babam ismini koysun dedi olabilir dedim sorun yok sonuçta torunu koysun ama bu babaya yaranma durumu çok eminim 🤣 ismi konuldu gayette güzel bi isim bize de fikrimizi sordu nasıl hani siz de beğendiniz mi gibisinden.
Sonrasın da eşim tutturdu yok bi isim daha koyalım 2 isimli olsun falan filan bakın doğurdum doğurucam hala bir isim meselesi yok karar da veremiyor en son beni aradı neymiş babasına sorucakmışız 2. Bir isim koysak sorun olurmuymuş.
Aklında 2. İsim için 2,3 tane fikir var onun için de babasını aramış hangisi olsunmuş babası da apayrı başka bir isim söylemiş. Bu sefer eşim iyice kararsızlaştı hayır yani o kadar sinir oldum ki ne bu böyle olay oldu gerçekten anca yaranmaya çalışsın en son diyeceğim ben tek bir isim istiyorum 2. İsme gerek falan yok.
Hayır aşırı sıkıldım bu ne böyle eşimin her ama herrrrr olayı böyle artık o kadar sıkılıp bunaldım ki babasını seviyorum ama 9 ay boyunca bir kere arayıp iyi misin bile demedi. asıl olay eşim bundan sonra 3,4 çocuk daha yaparız benim babam, sonra kayınvalidem, ve annem de isim koysunmuş isim koymak için çocuk mu doğurcam delirdin heralde Allah isteyene versin ki bundan sonra Allah nasip eder de çocuğum olursa ben kendim koyucam ismini hem böyle yılan hikayesine dönmez dedim.
3 kızımın 6 ismini de ben koydum 🥰

Esiniz cahil yalakanın teki , siz de meydanı bunlara bırakmışsınız bravo...

İlk ismi kayınpeder seçmiş, eşi ikinci ismi de babasına sormuş. Konu sahibi de münasebet baban seçiyor çocuğumuzun ismini dememiş komikmiş gibi de gülen emoji koymuş.

Eşi için babasına yaranmaya çalışıyor diyor ama bence kendisi de yaranmaya çalışmış. Konu sahibinin babası yok galiba. Madem iki isim konacak bunu da benim babam koysun dememiş. Kayınpederin göğsü kabarmıştır bir değil hem de iki ismi de ben koyuyorum diye.
Yaranmaya çalıştıkları bellide bana eşi babasının bulduğu ilk ismi beğenmemiş gibi geldi. Beğenmediği için ikinci bir isim bulmak istiyor, babasına ayıp olmasın diye de ikinci ismi yine babasına soruyor.

İlk ismi baba ismi secmissiniz zaten ikinciyi de siz koyabilirsiniz. Hem baba adı, hem ikinciyi de baba koyuyor. Baba dogursun madem. İstediği ismi koysun

Çocuğun adını belirlemişsiniz. 2. Ad diye kalınan eşiniz. O ismi de 3. Ye koyarız nasipse deyip kapatın. Bebek gelmiş gelecek hala konuya bakın. İlk isime okey deyin oturup keyfinize bakın

Bebeği vajinasından cıkartan ismini koyar.
Acı icinde siz doğuruyorsunuz her sey annenin hakkı

Oğlumun adını eşim seçti, ben de beğendim kabul ettim. Benim yakın ailemde var olan bir isim ama yine de tamam dedim. kp koyacağımız adı duyunca bi esti bir gürledi, o anı hayatta unutmam. Sinirden kulaklarına kadar kızardı. büyüklere sormadan isim mi konurmuş, hürmet gerekirmiş falan diye saçma salak Zırvaladı. Ben ki 5 sene sonra tedavi ile gebe kalmışım, 9 ayım zor geçmiş bir de ona sorucam, öyle mi? ha ha ve ha. neyse ki kocam “çocuk bizim çocuğumuz, biz böyle uygun gördük” dedi ve herkesin ağzını kapattı.

sizin konuda ise eşiniz size kazık atmış kusura bakmayın.

Kayınpederin koyma absürtlüğünü geçtim şu fikir bir beni mi rahatsız ediyor ya. Yani erkek olursa kadın neden koyamıyor, çok cinsiyetçi ve tuhaf geliyor bu şey. Mantıgını anlayamıyorum. Ortak bir isimde bulusup beraber fikrini söylemek bu kadar mı zor?

asıl olay eşim bundan sonra 3,4 çocuk daha yaparız benim babam, sonra kayınvalidem, ve annem de isim koysunmuş
Ama oncesinde sorun ne zaman yapalim sonraki cocuklari diye
Sonucta isim koyacaklar bi kendilerini hazirlamalari gerek bi arastirma yapmalari gerek
2.isim talep edilirse panik olusur, onlari falan ayarlamak zaman alir insanlara danisin once
En son da muhtarlikta onaylatirsiniz 😒😒

X