Ablama haksızlık mı ediyorum ?

Yemin ederim hiç şaşırtmıyor ablasının sevgilisi kocasını sevmiyor gelmesini istemiyor deyince iskilendim belki kız rahat edemiyor diye
Ve bingo konu sahibinin önceki konularında kocasının hastahanede bile kadınlara bakması evde konuşulanları başka kadınlara anlatması var
Pis gözle bakan herifin evinde güvende hissetmiyor olabilir
aa sen bunu söyleyince işler değişti şimdi herkes kendi hayatından kendi eşinden yola çıkarak yorum yapıyor işin bu boyutunu hiç düşünmemiştim

Yemin ederim hiç şaşırtmıyor ablasının sevgilisi kocasını sevmiyor gelmesini istemiyor deyince iskilendim belki kız rahat edemiyor diye
Ve bingo konu sahibinin önceki konularında kocasının hastahanede bile kadınlara bakması evde konuşulanları başka kadınlara anlatması var
Pis gözle bakan herifin evinde güvende hissetmiyor olabilir
Ayrıca evde olanları başka kadınlara anlatmadı bence konuyu güzelce okuyun ve anlayın

Merhabalar hanımlar

Konu ablam 3 kız kardeşiz en küçükleri benim 25 yaşındayım evleyim ve hamileyim 9 aylık ortanca ablamın bazı sözleri davranışları bana mı tuhaf geliyor, anlayamıyorum kısaca bahsetmeye çalışayım
Ablam nazara aşırı inanır ve güzel olan hiç bir şeyini bizim ile paylaşmaz evli değil ama uzun süren bir ilişkisi var özellikle büyük ablama bişeylerini anlattığın da nazar değdiğini, büyük ablamın gözü olduğunu gözünün değdiğini söyler bu normal karşılanabilir aslında bize bir şeylerini anlatmak zorunda değil diğer bir konu :

Doğumdan önce temizlik yapılacaktı bana ve istekli değildi hiç zoraki gelicekti bir gün benimle konuştu ve dedi ki işte sevgilim gelmeme sorun çıkartır beni bi sen anlarsın şimdi gelmesem annem ve büyük ablam için laf söylerler dedi sen dermisin işte ablam gelmesin başka bir gün gelir gibisine bende tamam sorun değil aranız bozulmasın dedim ama ablam bize geldiğini bile sevgilisine söylemiyor başka bir yerdeyim diyip yalan söylüyor bunu sorduğum da sorun çıkmasın boşuna kavga etmeyelim diyor.
Bu arada temizlik için 2 yardımcı yardımcı abla tutmuştum zaten ama evim çok çok büyük ve yardımcı ablalardan son dakika biri ekti beni ve gelmedi. ablam ve annem geldiler sağolsunlar ona rağmen temizlik gece 1 de bitti. Ben sürekli ayakta olduğum dan o gün kanamam geldi hatta 2 gün yorgunluğumu atamadım.

Ondan sonra ortanca ablam bir gün geldi bana sağolsun hani bebek kıyafetleri yıkıancak ütülenecekti saat 6,7 oldu artık gitmem lazım sevgilim anlıcak problem olmasın gibisine konuştu bende yolcu ettim.
Sonrasın da bana 2 ablam ve annem oturmaya gelicekti gelmeden bir gün önce dedim işte ortanca ablama size şunu şunu aldım gelince yapalım yiyelim canınızın istediği bişey var mı ben yarın gelmicem karnım ağrıyor hastayım dedi bunun da bahane olduğunu düşünüyorum ne zaman böyle bir şey olsa hasta oluyor nedense.

Bende 2 ablamı da çok severim ablalarıma her şeyimi anlatırım ne alsam bir de onlara alırım konu ortanca ablam olduğundan onu baz alıp konuşucam çok fedakarlık yaptım ona karşı iyi kötü her şeyimi bilir ama bana bişeyini anlatmaz anlatmak zorunda değil ama öyle bir saklıyor ki sanki ilişkisini kıskanıyoruz çok değiştiğini düşünüyorum eşim bana bi tık pahalı bir hediye alıcaktı ama rengini falan bana sorması lazım dı aradı 3.4 kere ortanca ablam ay ne hediyeymiş arkadaş bıktık şimdiden kaç kere konuştunuz gibisine bişey söyledi ve ciddiydi. 9 ay hamilelik geçirdim insanın böyle zamanlar da yardım edeni olsun istiyor bir kere bile içinden gelerek bana bişeye ihitiyacın var mı veya ne bileyim bişey sorduğunu görmedim. daha anlatamadığım çok detay var hanımlar inanın.
Ben artık çok verici olduğumu bunu dengeye sokmak istediğimi anladım çünkü bunu yapmazsam, o kadar salağım ki ortanca ablam hamile kalsa her gün gider evini temizler yemekler yapar bana yapmadığı her şeyin bin katını yaparım heralde bu huyumu hiç seviyorum nasıl dengede tutabilirim kendimi benim ablamı düşündüğüm kadar onun beni düşündüğünü sanmıyorum :KK43:

Sevgilisini ailesinin önüne koyan birinin çok da normal olduğunu düşünmüyorum. Üstelik öz kardeşlerinin nazarının değeceğini düşünüyorsa aranızda gerçek bir sevgiden bahsedemeyiz. Tüp bebek transferim yapıldı ablam asla eve bırakmam bende kalacaksın dedi ve eşimin de onayıyla anlamda kalıyorum. Asla kaldırmıyor her gün sorar ne istiyorsun yapayım diye. Bunu niye anlatıyorum kardeşlik dediğin böyle olur.
Bence kendi haline bırak. İhtiyacın varken saçma sapan sebeplerle yanında olmayan kardeş bırak uzak olsun

Kimseyi zorla yanında tutamazsın diyorsun ya hani bende demek istiyorum ki oda kimseyi zorla yanında tutmaya çalışmamıştır.
Ben mi anlatamıyorum, sen mi çok duygusal takılıyorsun?
Anne, baba, kardeş, eş, evlat, can, canan....
Kim olursa olsun, içinden gelmedikten sonra yanında olmaz ve sen bunu kendine dert etmemelisin diyorum, bilmem anlatabiliyor muyum?

Kaldı ki, konu sahibinin kocası hakkında daha önce başka kadınlara baktığı, onlar hakkında dedikodu yaptığına ilişkin konuları var. Belki de ablası sırf o yüzden gelmek, sevgilisi de göndermek istemiyor, olamaz mı?

Sevgilisini ailesinin önüne koyan birinin çok da normal olduğunu düşünmüyorum. Üstelik öz kardeşlerinin nazarının değeceğini düşünüyorsa aranızda gerçek bir sevgiden bahsedemeyiz. Tüp bebek transferim yapıldı ablam asla eve bırakmam bende kalacaksın dedi ve eşimin de onayıyla anlamda kalıyorum. Asla kaldırmıyor her gün sorar ne istiyorsun yapayım diye. Bunu niye anlatıyorum kardeşlik dediğin böyle olur.
Bence kendi haline bırak. İhtiyacın varken saçma sapan sebeplerle yanında olmayan kardeş bırak uzak olsun
8 Ağustos mesajında kocasının yanında başka kadınlara baktığını evin dedikodusunu kadınlara yaptığını vs yazmış inkâr ediyor

8 Ağustos mesajında kocasının yanında başka kadınlara baktığını evin dedikodusunu kadınlara yaptığını vs yazmış inkâr ediyor
İnkar mı ediyorum ahahahhaah hanımefendi iyi misiniz inkar ettiğim mesajı da kopyalayıp yapıştırın lütfen hamileyim ve hastanede ki durumu yanlış anladığımı belirtttim ????
Ayrıca eşim kadınlara evin dedikodusunu değil 10 yıllık arkadşına anlatmış ve dertleşmiş hala normal bulmuyorum ama siz resmen iftira atıyorsunuz nedir bu kadar zorunuza giden :d

Eşimin bir arkadaşı var adı x olsun adamı oldum olası sevemedim adam da evli eşim çokkk uzun zamandır x in eşiyle tanışmam için ısrar etti en son kabul ettim kadın iyi biri gibiydi buraya kadar sorun yok. Sonrasın da evlilikte tartışmalardan açıldı konu ve kadın bana siz de çok aşırı kavga ediyormuşsunuz hiç anlaşamıyomuşsunuz dedi şaşırdım çünkü x in karısı sonuçta bunu nerden bilebilir ki. sonrasın da kadın bana imalı bi şekilde sende artık yemek yaparsın neden hiç yemek yapmıyorsun ? Ne yemek yapıyosun mesela dedi. Yine şaşırdım kadın benim yemek yapmadığımı nerden biliyor sonra anladım ki eşim olacak adam gitmiş bunları x e anlatmış oda karısına rahatsız oldum bilmiyorum.

Bir diğer konu da benim için en önemli olan ve kafamı taktığım eşimin benim yanımda başka kadınlara bakması hayır bu 6,7 defa oldu hep ben mi yanlış anlıyorum dedim ama 2 gün önce hastanedeydik çok güzel bir kadın vardı benim yanımda bariz baktı bişey de diyemedim kendimi çok kötü hissettim

Kardeşimin eşi böyle bir adam (!) olsa, ben de o eve gitmemek için milyon bahane bulurdum.

1 Ay bile olmamış.
Kardeşi de biliyorsa bu durumları(ailesinde kalmış o dönem,konuşulmuştur mutlaka zaten) belki ondan gitmek istemiyor,sinir oldu,affetmedi kardeşini üzdüğü için.
Sevgilisi de belki adamın başka kadınlara baktığına sahit oldu,ondan gitme diyor.
Abla kacak dövüsuyor illaki bir sebebi var ama hamile,üzülmesin diye uzak duruyor söylemiyor belki de.

Ben mi anlatamıyorum, sen mi çok duygusal takılıyorsun?
Anne, baba, kardeş, eş, evlat, can, canan....
Kim olursa olsun, içinden gelmedikten sonra yanında olmaz ve sen bunu kendine dert etmemelisin diyorum, bilmem anlatabiliyor muyum?

Kaldı ki, konu sahibinin kocası hakkında daha önce başka kadınlara baktığı, onlar hakkında dedikodu yaptığına ilişkin konuları var. Belki de ablası sırf o yüzden gelmek, sevgilisi de göndermek istemiyor, olamaz mı?
Hayır kardeşim nedensizce artık görüşmek istemiyor demiyor ki sevgilisi kızıyor vs diyor olaya üçüncü bi şahsın müdahele etmesi bana saçma gelmişti en başta Fakat şöyle bir hatam var benim konu sahibinin eski konu başlıklarına bakmadan hemen hüküm verdim. Eğer konu sahibinin kocası güven vermiyorsa evet mantıklı yani bende gitmek istemem

Hayır kardeşim nedensizce artık görüşmek istemiyor demiyor ki sevgilisi kızıyor vs diyor olaya üçüncü bi şahsın müdahele etmesi bana saçma gelmişti en başta Fakat şöyle bir hatam var benim konu sahibinin eski konu başlıklarına bakmadan hemen hüküm verdim. Eğer konu sahibinin kocası güven vermiyorsa evet mantıklı yani bende gitmek istemem
Ay artık anlamayana anlatmıcam ya aşşşırı sıktınız öyle olmadığını söylüyorum özellike öyleymiş gibi yorum yapıyorsunuz biliyorum sizin düşündüğünüz gibi olması sizi mutlu eder farkındayım ama öyle değil 😂

İyi de sadece hastanede değil ki eşiniz bakıyormuş kadınlara. Hadi diyelim hastanedeki okey siz yanlış anladınız diğerleri? . Hep ben mi yanlış anlıyorum demişsiniz . Şimdi işin rengi değişti. Daha 1 2 Ay öncesine dert yandığınız kocanız çok mu düzeldi. Bakmiyor sanırım artık

Ablana söyle o adamla evlenmesin
Evlense bile sağlıklı bir evlilikleri olmaz
Şimdiden kumanda sevgilisinin elinde, ilerisini düşünemiyorum bile

İyi de sadece hastanede değil ki eşiniz bakıyormuş kadınlara. Hadi diyelim hastanedeki okey siz yanlış anladınız diğerleri? . Hep ben mi yanlış anlıyorum demişsiniz . Şimdi işin rengi değişti. Daha 1 2 Ay öncesine dert yandığınız kocanız çok mu düzeldi. Bakmiyor sanırım artık
Evet bakmıyor düzeldi 😂 benim içim çokkk rahat o yüzden açıklama gereği dahi duymuyorum

X