Saç Uzatma Yöntemleri Açıcıdan çok fazla yıpranan saçlarımı uzatıyorum

BeyazKaranfil11

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
16 Mart 2021
429
51
Merhaba başka bir konu daha açmıştım ama burdan ay ay değişimi paylaşıp daha toplu bi günlük tutacağım.
Aralık sonunda zaten ombreli saçıma 6 ay geçmesine rağmen farklı bi kuaförde ombre yaptırdım beğenmedim derken üst üste işleme maruz kaldı. Hala rengini beğenmiyorum ama daha önemlisi yanmaya ramak kaldı. Buda bana ders oldu sarıdan tamamen kurtulmaya karar verdim. Hemen ilik kürüne başladım. Bugüne kadar;
1) 12 defa ilik kürü yaptım haftada bir.
2) Her ay uçlarından 3-4 cm kestim. Amacım sarıları uzatarak kesmek ve sağlıklı saçlara ulaşmak.
3) 3 seans dökülmeden ötürü mezoterapi yaptırdım.
4) 1 aydır B vitamini, ferritin, Biotin, Omega 3 kullanıyorum.

Şuana kadar sanırsam 8 cm uzadı 2.5 ayda. Tabi uçlarından bi 10 cm kestiğimden pek belli olmuyor ama amacım sarıdan kurtulmak. Dipteki rengimden uzama anlaşılıyor.
Uyguladığım ilik kürü oldukça bebek saçı çıkardı o açıdan memnunum. Birdaki sene bu uğraşlarımın sonucunu alacağıma eminim :) Bugünlüğü tutuyorum ki seneye bunları okuyup nekadar yol kattettiğimi görebileyim. Belki sizlerede bir faydam olur.

Merhaba başka bir konu daha açmıştım ama burdan ay ay değişimi paylaşıp daha toplu bi günlük tutacağım.
Aralık sonunda zaten ombreli saçıma 6 ay geçmesine rağmen farklı bi kuaförde ombre yaptırdım beğenmedim derken üst üste işleme maruz kaldı. Hala rengini beğenmiyorum ama daha önemlisi yanmaya ramak kaldı. Buda bana ders oldu sarıdan tamamen kurtulmaya karar verdim. Hemen ilik kürüne başladım. Bugüne kadar;
1) 12 defa ilik kürü yaptım haftada bir.
2) Her ay uçlarından 3-4 cm kestim. Amacım sarıları uzatarak kesmek ve sağlıklı saçlara ulaşmak.
3) 3 seans dökülmeden ötürü mezoterapi yaptırdım.
4) 1 aydır B vitamini, ferritin, Biotin, Omega 3 kullanıyorum.

Şuana kadar sanırsam 8 cm uzadı 2.5 ayda. Tabi uçlarından bi 10 cm kestiğimden pek belli olmuyor ama amacım sarıdan kurtulmak. Dipteki rengimden uzama anlaşılıyor.
Uyguladığım ilik kürü oldukça bebek saçı çıkardı o açıdan memnunum. Birdaki sene bu uğraşlarımın sonucunu alacağıma eminim :) Bugünlüğü tutuyorum ki seneye bunları okuyup nekadar yol kattettiğimi görebileyim. Belki sizlerede bir faydam olur.
Ilik kürünü nasıl uyguluyorsunuz?

Ilik kürünü nasıl uyguluyorsunuz?
Kasaptan aldığım iliği benmari usülü eritip süzüyorum sonra plastik buz kaplarına dolduruyorum. Her hafta bir küpü tekrardan benmari usülü eritip içine 1 çay kaşığı dolusu hindistan cevizi ekliyorum eridikten sonra sadece diplerine sürüp masaj yapıyorum. Kafamı streçleyip bone takıyorum 2 saat sonra yıkıyorum.

13. İlik kürümü yaptım saçımı uçlardan kesiyorum tekrar aynı boya geliyor ama nasılsa üstler bir türlü uzamıyor gibi geliyor :KK43:
Birde saçımın sarıları çok sağlıksız uçlarından baya kesicem sizce nekadar kesmeliyim?

Eklentiler

• 12BF8A49-4BF5-48F1-9D35-1399B4654274.jpeg
    12BF8A49-4BF5-48F1-9D35-1399B4654274.jpeg
    96,9 KB · Görüntüleme: 78
X