Açıköğretim Fakültesi

Ben de bu yıl aöf kamu yönetimi bölümüne başlıyacağım hayırlısı bakalım.Ama ben daha kayıt yaptırmadım :1no2:bayram girdi araya.Kayıt yaptırdınız mı?

ben ve eşimde kayıtları bayram sonrası yaptırcaz inş.
hakkımızda hayırlısı olsun.
dipplomayı aldığımız günleri görmek nasip olur inş a.s.

Ben de bu yıl aöf kamu yönetimi bölümüne başlıyacağım hayırlısı bakalım.Ama ben daha kayıt yaptırmadım :1no2:bayram girdi araya.Kayıt yaptırdınız mı?

canısı bende yaptırmadın kayıt.bayramdan sonra yaptırırız üzülme daha süresi geçmedi.

kızlar açıköğretim yeı dönem kayıt yenileme tarihlerini bilen varsa lüften söylesın bulamadım...fisfisfis

kızlar açıköğretim yeı dönem kayıt yenileme tarihlerini bilen varsa lüften söylesın bulamadım...fisfisfis

2008-2009 Öğretim Yılı Açıköğretim İktisat ve İşletme Fakültelerindeki Öğrencilerin Kayıt Yenileme İşlemleri

Uzaktan eğitim sistemiyle öğretim yapan fakültelere kayıtlı öğrencilerin öğretim yılı içinde yapılacak ara, yıl sonu ve bütünleme sınavlarına katılabilmeleri, öğrencilik haklarından yararlanabilmeleri, kayıtlarını yeniletmeleriyle mümkündür. Başka bir deyişle, kaydını yeniletmeyen öğrenciler, kayıt yeniletmedikleri öğretim yılında sınavlara giremezler, öğrencilik haklarından (öğrenci belgesi, öğrenci durum belgesi, paso gibi) yararlanamazlar.

Hangi sınıfta olursa olsun iki yıl üst üste kaydını yeniletmeyen öğrencilerin Fakülteden kayıtları silinerek ilişkileri kesilmektedir. Bu öğrencilerin takip eden öğretim yılında kayıtlarını yeniletmeleri mümkün olmadığı gibi, ÖSYS sonunda yeniden yerleştirilseler bile tüm derslerden sorumlu olarak 1. sınıftan öğretime başlamaları gerekir.

Zorunlu nedenlerle bir öğretim yılında kaydını yeniletmeyen öğrencilerin takip eden öğretim yılında kaydını yenileterek bıraktıkları yerden öğretime devam hakları bulunmaktadır. Ancak, yukarıda açıklandığı gibi iki yıl üst üste kayıt yeniletmemek kayıt silmeyi gerektirmektedir.

2008-2009 Öğretim yılı Açıköğretim İngilizce Öğretmenliği Lisans Programı ve Bilgi Yönetimi Ön Lisans programının planlanan kayıt yenileme tarihleri aşağıda verilmiştir.
Planlanan Kayıt Yenileme Tarihi

Planlanan Mazeretli Kayıt Yenileme Tarihi

20 Ekim 2008 - 28 Ekim 2008

30 Ekim 2008 – 31 Ekim 2008

2008-2009 Öğretim yılı Açıköğretim, İktisat ve İşletme Fakültelerinin planlanan kayıt yenileme tarihleri aşağıda verilmiştir.
Planlanan Kayıt Yenileme Tarihi

Planlanan Mazeretli Kayıt Yenileme Tarihi

24 Kasım 2008 - 22 Aralık 2008

23 Aralık 2008 – 26 Aralık 2008

Kayıt yenileme işleminin nasıl yapılacağı öğrencilerimizin adreslerine gönderilen Kayıt Yenileme Kılavuzlarında, gazete ilanları ile yapılan “Kayıt Yenileme” duyurusunda, http://www.anadolu.edu.tr adresinde ilan edilmekte ve duyurulmaktadır.

iyi bayramlar herkese, ben 2001 de ön lisans diplomamı aldım, acaba bende aöf 3 sınıf iktisat bölümüne öss ye girmeden kayıt yaptırabilir miyim

canısı bende yaptırmadın kayıt.bayramdan sonra yaptırırız üzülme daha süresi geçmedi.

Canım yaa kayıt parası ne kadar biliyor musun?Bayramdan sonraki gün yatırcam da parayı -tatlicadiarzu-

iyi bayramlar herkese, ben 2001 de ön lisans diplomamı aldım, acaba bende aöf 3 sınıf iktisat bölümüne öss ye girmeden kayıt yaptırabilir miyim

yaptırabilirsin bildiğim kadarıyla.... ama istersen bi sor arayıp üniversiteyi daha garanti olsun... yada mail adreslerine mail at hemen cevap veriyorlar...

arkadaşlar açık öğretim okul öncesi öğretmenliği okuyan varmı aranızda.ben 3. sınıf öğrencisiyim.

slm canım ben bu yıl kazandım aöf okul öncesi öğretmenliği 1. sınıfım inşaallah takılmadan 4 yılda bitirebilirim okulu.Sanada başarılar diliyorum.

bende kızmek lisesi giyim bölümü mezunuyum.çocuk gelişimi öğretmenliğini açık öğretimden çok istiyodum.sen bile tutturamadıysan ben nasıl tutturacammmm.açık öğretimdede alan dışı seçince puan kırılıyormu arkadaşlar

Canım benim keşke sadece puan kırılsa.Çok çalışıp başarırdın belki ama çocuk gelişimi mezunu olmadığın için açıköğretim okul öncesi öğretmenliğini tercih edemiyorsun.Açıköğretime sadece bu bölümü bitirenler başvurabilir.

Merhaba bir konu hakkına bilginiz varmı? Benim eşim lisede sözle okudu. Daha sonra 4 yıl işletme açıköğretime başladı. Fakat 2 yıl üst üste kaldı. Malum sayısal dersler onu çok zorladı ve bitiremeyeceğini anladı. Şimdi ben açıköğretimin geçen ylki klavuzundan baktım. Bizim aklımızdaki tekrar öss ye girmesi ve yeni bir bölüm seçmesi. Mesela halkla ilişkşlerde sayısal dersler yok. Klavuzda onuda gördüm. Odamı 185 puanla alıyor yoksa daha yüksekmi almak lazım. Yada içinde sayısal olmayan sadece barajı geçerek seçebileceğimiz bölümler varmı?

slm canım ben bu yıl kazandım aöf okul öncesi öğretmenliği 1. sınıfım inşaallah takılmadan 4 yılda bitirebilirim okulu.Sanada başarılar diliyorum.

sağol canım tebrik ediyorum seni.ben nihayet 4.sınıf oldum bütte 3 dersim vardı verip veremiyeceğimden emin değildim ondan 3.sınıf yazdım.ama sonuçları aldım artık 4.sınıfım.allah sanada hiç takılmadan 4.sınıflara gelmeyi nasip etsin inş.tüm öğrencilerede tabii ki.bu sene staj var çok korkuyorum ya ikizlerle nasıl yapıcam allah yardımcım olsun.

Arkadaşlar size birşey sormak istiyorum beni bu konu da aydınlatırsanız sevinirim.Benim arkadaşım 2 yıllık okuyo tekrar öss sınavına girdi ve açıköğretim iktisat yazdı ve kayıt yaptıracak ama kayıt tarihi farklı diye duyduk bişey anlamadım yanii:1no2:

Merhaba bir konu hakkına bilginiz varmı? Benim eşim lisede sözle okudu. Daha sonra 4 yıl işletme açıköğretime başladı. Fakat 2 yıl üst üste kaldı. Malum sayısal dersler onu çok zorladı ve bitiremeyeceğini anladı. Şimdi ben açıköğretimin geçen ylki klavuzundan baktım. Bizim aklımızdaki tekrar öss ye girmesi ve yeni bir bölüm seçmesi. Mesela halkla ilişkşlerde sayısal dersler yok. Klavuzda onuda gördüm. Odamı 185 puanla alıyor yoksa daha yüksekmi almak lazım. Yada içinde sayısal olmayan sadece barajı geçerek seçebileceğimiz bölümler varmı?

canım benim bi arkadaş halkla ilişkiler kazandı açıköğretim.kayıdınıda yaptırdı.185 barajını aşmak yeterli ama bu sene 165 puan baraj aşağıya çekilde ya ondan.

Arkadaşlar size birşey sormak istiyorum beni bu konu da aydınlatırsanız sevinirim.Benim arkadaşım 2 yıllık okuyo tekrar öss sınavına girdi ve açıköğretim iktisat yazdı ve kayıt yaptıracak ama kayıt tarihi farklı diye duyduk bişey anlamadım yanii:1no2:

canım arkadaşın yeni kayıt yaptıracak.bu yüzden 22 eylül-13 ekim tarihleri arasında olacak.eğer bu tarihleri kaçırırsa mazeret kayıt tarihlerini kullanacak canım.

İnternet Başvurusu 22 Eylül - 13 Ekim 2008
Yeni Kayıt 22 Eylül - 13 Ekim 2008
Mazeret Kayıt 14 Ekim - 17 Ekim 2008
Kayıt Yenileme 20 - 29 Ekim 2008
Mazeret kayıtları 30 - 31 Ekim 2008

X