Adet söktürücü-Farlutal Kullananlar?

yaa ben hem civanperçemi hemde kekeik içtim 3 gündür bide doktorun veridği ilaçıda içtim bişey yok..hele civaperceminin tadıda berbat yaaa bana niye bişey olmadı

benimde çok gecikir adetim ve ben doktora iki defa gittim ikisinde de farlutual ı verdi son gidişimde jinekoloğuma dedim her defasında ben doktora mı gelicem yani kullanabilir miyim bunu sürekli dedim o da evet kullanabilirsin iki ay geciktimi kullan bi sakıncası yok mu dedim hayır rahatlıkla kullanabilirsin dedi ama iki ay gecikmesi gerekio kızlar ve sabah akşam tok karnınıza alıosunuz hap bittikten 4 yada 10 gün içerisinde oluyosunuz yani zaten doktor bana dedi bu hap yumurtalıkları kandırıo yani senin vucudunun yapamadığını o yapıo bi nevi şeker hapı gibi kızlar yani rahat rahat kullanabilirsiniz bi zararı yoktursositososito

benim de 38. günüm hala olamadım. arada böyle düzensiz. haftaya vizelerim var haftasonu da çalışmam lazım. bi an önce olayım ilk bikaç günlük çilesi geçsin diye gittim eczaneye bana farlutal verdi. korkuyorum içmeye ama başka da çare yok. bu adet sancıları yüzünden çok sınavım kötü geçti kaldığım dersler oldu. okul için sağlığımdan olmaya bile razı oldum. içicem şimdi of stres oldum stresten şarıl şarıl akcak şimdi ilacı içmedenmafoldumben

bende fartutal bittikten 3 gün sonra oldum ama sancılı geçiyor başıma ağrı yaptı..önceden adet olnca hiç sancım falan olmazdı..aman neyse olayımda razıyım ağrıya..ama kızlar şu bir gerçek hormon ilaçları almamak lazım ben kisti yok edeyim derken adetim düzeni bozuldu..doktor tahlile gel demişti..tahlil yapacak başka bir hormon ilaçı verecek ve bu böle gidecek..ben oluruna bırakcam..daha da gitmicem..kist zaten öle bir illetmiş ki sterste bile oluyormuş gene ..ooo hayatta stresten bol ne var ki..bakalım Allah hepimize şifa versin :teytey:

arkadaşlar mrb yardımlarınıza ihtiyacım var,benim adetim her ay düzenli geliyordu ama bu ay 5 gün gecikti.gebelik testi aldım çift çizgi görünüyor ama çizginin biri ince ve silik gibi.hamile olabilir miyim?ama bu hamileliği istemiyorum kürtaj da olamam sizce ne yapmalıyım?eğer hamile kalıyorsam bunun tutmaması için ne yapabilirim?farlutal civan perçemi otu kullansam söktürür mü?engeller mi hamileliği?lütfen yardım edin..teşekkürler

merhabalar,
dün tam 40gün oldu adet olmadım, kaset gebelik testi 4kez yaptım negatif, dun dr. a gittim kan testi yaptırdım bu sabah tel. ile sonucu öğrendim negatifmiş ve farlutal mı ne adet söktürücü verdi, bu akşam başlayacağım ama 2-3gün beklesem hamile olma ihtimalim var mıdır? tekrar test yapmaya gerek var mıdır? yardımcı olur musunuz?

arkadaşlar mrb yardımlarınıza ihtiyacım var,benim adetim her ay düzenli geliyordu ama bu ay 5 gün gecikti.gebelik testi aldım çift çizgi görünüyor ama çizginin biri ince ve silik gibi.hamile olabilir miyim?ama bu hamileliği istemiyorum kürtaj da olamam sizce ne yapmalıyım?eğer hamile kalıyorsam bunun tutmaması için ne yapabilirim?farlutal civan perçemi otu kullansam söktürür mü?engeller mi hamileliği?lütfen yardım edin..teşekkürler

hamileliği engellemediğini duymuştum, çift çizgiler benimde ilk hamileliğimde silik idi ama 2 gün sonra daha net oluyor yani bence hamilesin, allah yard.olsun.

slm arkadaşlar kaydirigubbakcemile3
ben pko luyum dr a gittim gebelik yok dedi farlutal verdi
8gün oldu ilaç biteli ama hala adet olmadım sizce ne olabilir
daha ne kadar beklemeliyim.?
cevaplarsanız sevinirim

ahhh ben neler çekiyordum bu adet düzensizliğinden ama cok şükür kurtuldum öncelerii

dok.

gittim hiç bir sorun bulamadı guclubacismile

farlutual verdi bunu iç ongün içinde olucaksın dedi

neyse senede bir ay içerek her ay aynı tarihte oldum 2 senedir :kedi:

sadece senede 1 kez kullandım zemuszemus

doktora duacı oldum:Saruboceq:

ama şimdileri bıraktım sositososito

soğan kürüne başladım adet günümden bir kaçgün önce ve hiç

üşanmaden kürümü yapıp içiyorum

cokta faydasını gördüm kırmızılar hemen geliyorsositososito

tavsiye ederim bu mucizeyi zaten soğan kürü on yıldır cocugu olmayan kadına bile doğurturuyor

mucize ALLAHım dan

ben 3 gün primolut içtim 1 gün bıraktım sıkıntıdan içmicem dedim snra panikledm ya olamassam diye bugün yine içmeye başladım kaç günd ha kullansam bırakınca hastalanırım? eskiden çoğu kez kullandım geciktrmek için veya söktrmek için 9 gn kadar kullanıodum şimdi yine 9 gün devam mı etsem??

arkadaşlar adaçayı kullanın çok faydasını görürsünüz. Bırakın ilaç içmeyi.:kahve:

slm arkadaşlar kaydirigubbakcemile3
ben pko luyum dr a gittim gebelik yok dedi farlutal verdi
8gün oldu ilaç biteli ama hala adet olmadım sizce ne olabilir
daha ne kadar beklemeliyim.?
cevaplarsanız sevinirim

Farlutaldan sonra 10 gün beklemelisin.... 10 hatta 11. gün adet olanlar bile var... 2-3 gün daha sabret sonra test yaparsın...

benimde adet düzensizliğim vardı 2 ay olmadım doktorum farlutal verdi 10 gün içinde olursun dedi dediği gb 7.gün oldum adtinin ilk gününden sayıp 16. günü ikinci kutuyu içmemi söyledi dediği gb yaptım ve 14. gün hala adet olmamaıştım ve hemen bir test yaptım sonuç pozitif çıktı ertesi gün doktora bebeğin kesesi görünüyor :) beta hcg testindede pozitif çıktı. hamileyim... allah isteyen herkese tattırsın bu duyguyu...

adetimin üstünden 5 gün geçti..2 gndür sabah akşam olamk üzere Farlutal kullandım...2.günün sabahında yani bugün leke şeklinde kan geldi..farlutalı ilk kez dr. kontrolu olmadn kullandım..Bi soruno lmaz inş..ve böyle leke halinde mi olacak reglim hep..

merhaba daha yenı duphaston ısımlı ılacı kullandım adet sokturucu olarak jınekologum verdı 45 gun adet gormemıstım
ılacı 7 gun boyunca gunde 3 kere kullandım ılac bıter bıtmez 2. gun adet gordum
tavsıye ederım yan etkısı yok
hamılelık suphesı varsa bunu verıyormus doktorlar, aynı zamanda bu ılac dusuk yapmamak ıcınde hamılelere verılen bır ılacmıs

bide bişeyi merak ediyorum.Hem adet görüp hem hamile kalma riski varmıdır?

evet canım bende daha yeni kullandım.2gün sabah akşam içtim...2gün içtikten sonra 2gün kahverengi leke şeklinde geldi.ilac bırakamadım tam sökülmedi diye.adetin 3.günü normal şekilde gelmeye başladı.dr adet başlayınca bırakmalısın dedi.
hamileliğe gelince bende acaba gebelik falan mı varda gelmiyo dedim bişey çıkmadı,dr normaldir dedi..

ben de kullandım ama bir türlü adet olamadım 5. gün falan ama bana günde 1 tane al dedi. üstelik yasmin de kullandım aynı zamanda. civanperçemi de içtim 3 gün. olmuyor olmuyor.. fobim var zaten hamile miyim acaba diyorum bende. tövbe yaa :Saruboceq:

ne kadar doğru bilmem ama asprini öneririm daha dün 2tane içtm bugun baktm gelmş nettede araştırabilirsiniz..

dr.adetsöktürücü için farlutal hap verdi günde 3 tane içeceğim 4 gün kullanacağım ve 5.günü doğum kontrol hapına başlayacaksın dedi.
şimdi 5.günü adetmi olacağım anlamadım

X