Ah kaynanalar yok mu ?

Ahhh o kaynanalar yok mu o kaynanalar !

• Annemi çok sever, hatta annemde onu sever onu tutar. : )

OY: 104 38,4%
  • Babamı çok sever, hatta beraber içer, tavla oynar, maç izlerler. : )

OY: 35 12,9%
  • Annemden nefret eder geldiler mi suratı iki karış olur ! : (

OY: 12 4,4%
  • Babama uyuz olur, ayrı takımları tutar ayrı siyasi görüşe sahipler ! : (

OY: 5 1,8%
  • Hepsini çok sever ! Hatta görünce acaba benden daha mı çok seviyorlar diye düşünür kıskanırım. : )

OY: 89 32,8%
  • Malesef ailemle yıldızları hiç barışmadı : (

OY: 57 21,0%
  • diğer bakınız yorum yazıyorum....

OY: 51 18,8%

• Ankete Katılan
    271
daha kaynanam olmadan bizleri ayırdı. kalp hastası kadın,Allah'ım çok çektirme kadına,al yanına. ya da beni al....

Benim eşimin abimlerle ilişkisi iyidir. Annemede saygılıdır, saygıda kusur etmezdii. Ama gelin görün ki kızkardeşimel adeta kuma gibiler. Hiçbir zaman beni paylaşamadılar. Eşim kızkardeşime olan ilgilimi sürekli kıskanır (o benim evladım gibide), kızkardeşimde kıskanırdı eskiden şimdi kıskanmıyor ama eniştesinin tavırlarına uyuz olmakla meşgul. Fakat eşimede ilgili olsamda o kıskanmaktan kendini alamıyor. Tabi ben arada çok üzlüyorum.

Kaynanaya gelince; ben kendisini eşimi bu kadar soğuk, kuşkucu ve sevgiden habersiz bir adam olarak yetiştirdiği için kendisini sevmiyorum. Şimdi ben ona öğretmeye çalışıyorum bir sürü duyguyu bu hem çok yorucu hemde incitici. O iyi bir kadın olsaydı eşim ve dolayısla biz daha mutlu olurduk.

evli değilim ama şuanda ailem ve sevgilim arasında çok büyük uçurum hatta nefret var. dilerim bi gün bu nefret birgün bitecek ve annemin ve babamın kızlarının dışında birde oğulları olacak buna inanmak istiyorum:KK43: sevgilim ailesi annesi babası kendi çocuklarından beni ayırmıyor diye düşünüyorum... çok iyi insanlar...

BENİM EŞİM AİLE ORTAMINDA YANİ ANNE BABAYLA BİRLİKTE BÜYÜMEDİĞİ İÇİN AİLE SEVGİSİNİ PEK KAVRAYAMAMIŞ. BU YÜZDEN BENİM AİLEMDE HERHANGİ BİRİNEDE BU TÜR BİR SEVGİ BAĞIYLA YAKLAŞTIĞINI SANMIYORUM.. AMA BENİM AİLEM OLDUĞU İÇİNDE SAYGIDA KUSUR ETMEZ..

Eşim ailemle çok iyi anlaşıyor ama 16 senedir kayınvaldemi anlayamadım beni çok sever görünür hep kızım der başka şey demez ama ilk fırsattada anneme şikayet edip annemle beni bir birimize katar. Daha ne diyeyim ki çözülmez biri.

arkadaşlar tatlicadi arzucuğumu alkışlıyorum süpersin......ve sana katılıyorum

bende kaynanamdan,kayınpederımden,görümcemden,eltimden,kaynımdan nefret edıyorum. evliliğimi,huzurumu,mutlulugumu berbat ettıler. ailemide arayıp sormazlar saygısızlar benım ailem esımı cok sever ama onunkıler benı sevmez onlar bastan berı boyle dusunduklerınden bende onları sevmıyorum.

Ben 18 yaşımı doldurunca kaçtıgım için 1 sene çok problem yaşadım şuan ALLAH'a (c.c.) binlerce şükür eşim nasıl aileme saygı duyuyosa ben de onun ailesine saygı duyuyorum.

Benim kayınvalidem eşim 14 yaşındayken vefat etmiş o nedenle hiç tanımadım. Yalnız onun hakkında anlatılanlar öyle güzel şeylerki tanımayı çok isterdim.
Allah kaynanasından dertli olana yardımcı olsun

bende kaynanamdan,kayınpederımden,görümcemden,eltimden,kaynımdan nefret edıyorum. evliliğimi,huzurumu,mutlulugumu berbat ettıler. ailemide arayıp sormazlar saygısızlar benım ailem esımı cok sever ama onunkıler benı sevmez onlar bastan berı boyle dusunduklerınden bende onları sevmıyorum.

Aynen sana katılıyorum:içelim:

aaahh canıım yarama parmak bastınız.22 yıllık evliyim başından beri eşim benim aileme hep mesafeli eleştirel biriydi.kendi ailesi herzaman el üstünde saygı çok önemli,bizde ailemizden öle gördük ya onun 2.3. kuşak akrabalarına dahi bayram seyran gidilir.bende son noktayı koydum... Yaşlar ilerledi sinirler yıprandı doktor takviyesi derken ipler benim elimde.kimle görüşmek istersem onunla görüşüyorum.kaynana kayınpeder onlarda kimmmmmmm...

tatlıcadı seni kutluyorum en süper yorum seninki bende öyle düşünüyorum.

benim nişanlımın ailesi de bi başka türden.ailemle çok sıkı fıkı olmayı istiyolar.habire gelsinler gitsinler,telefon açsınlar.ben de tam aksi biraz mesafeli olmalarını istiyorum.hem bana karşı, hem aileme karşı.
herşeyin fazlası da kötü arkadaşlar...

aaahh canıım yarama parmak bastınız.22 yıllık evliyim başından beri eşim benim aileme hep mesafeli eleştirel biriydi.kendi ailesi herzaman el üstünde saygı çok önemli,bizde ailemizden öle gördük ya onun 2.3. kuşak akrabalarına dahi bayram seyran gidilir.bende son noktayı koydum... Yaşlar ilerledi sinirler yıprandı doktor takviyesi derken ipler benim elimde.kimle görüşmek istersem onunla görüşüyorum.kaynana kayınpeder onlarda kimmmmmmm...[/QUOT

hay çok yaşa emi.çok hoş yazmışsın:keşke çooookk uzun yılar önce yapabilseydin.hani sinirler yıpanmadan önce.bende 3 yıllık evliyim.ve bu durumdan bende çok yıpranıyorum.eşim beni ezmesede, onlardan vazgeçmez ve kırmaz.birkaç aydır gidip gelmiyorum artık.sadece ayda 1-2 telefon açıyorum.allah kimseyi yanlız bırakmasın. anne başka şehirde ,baba başka şehirde.ayrılar üstelik.bense bu şehirde.belki bu kadar kimsesiz,yanlız olmasaydım herşey daha farklı olabilirdi.....

of ya bende21 yıllık evliyim kaynanamla aynı evde ayrı odalarda oturuyoruz kadın müthiş şeytan eşim asla bana inanmıyor kimsemde yok boşanamıyorum çıdıracam valla ne yapıcamı bilemiyorum üstelik öyle bir yerde oturuyorumki ne komşum ne arkadaş eski arkadaşlarım bana uzaklar onlarada gidemiyorum konuşacak derdimi paylaşacak kimsemde yok inanın çok şaşkınım bazen ölmek istiyorum keşke bende kurtulabilseydim.

seninkinden bi tane de bende var yarencim.ama bi sorun var bende 4 kaynana var.eşimin anesi,onun annesi,onunda annesi(97 yaşında)ve eşimin babaannesi.bizimki görüşmesede onlar telefonla yetiyorlar bana.olsun Allah uzun ömür versin

eşim aileme karşı iyidir ama annem eşime kadar çok iyi değildir fırsat buldukça arı gibi sokar(gerçi bu annemin genel huyudur) ehh bu da biraz gerginliğe sebep oluyor tabi ama babamla olan ilişkileri iyidir bir araya geldikleri zaman içerler, tavla oynarlar, haftasonları fener'in maçında buluşurlar

benim kaynananmla ve kayınpederimle bir sorunum yok zaten oldukça yaşlılar bize gelemiyorlar ama gelselerde bir zararları olmaz beni çok severler bende elti ve görümce bol maşallah görümcelerimle pek fena değiliz eltilerimle de 3-5 sene de bir ancak görüşürüz hoş görüşmemizde telefondan ileriye gitmiyor daha şöyle diyeyim farklı şehirlerde yaşıyoruz onlar bizim yanımıza gelmezler eşimde yaz tatillerinde gider kardeşleriyle anne ve babasıyla görüşür ben pek gitmem belki bu yüzden ilişkilerimiz iyi gidiyor sadece eşimin abilerinden biri ile hiç bir şekilde görüşmüyorum ailesinde tek sorunum olan kişi o zaten

X