Ailem sevgilimin ayağı aksıyor diye evlenmemi istemiyor

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
27 yaşındayım uzun süredir evlenmek niyetiyle görüştüğüm birisi var o da 33 yaşında. Ben ambulansta çalışıyorum kendisi adliyede çalışıyor. Sevgilimin ayağının birinde bebeklik zamanında yanlış tedavi ve ilgisizlikle peydah olan bir aksama problemi var. Aile tanışması oldu ailem başından ayağının aksadığını bilerek eve çağırdılar. Sonra da ayağı aksıyor diyerek evliligimizi onaylamiyorlar. Karakteri ve ahlakıyla alakalı hiçbir problemleri yok ahlaki güzel olabilir iyi bir insan olabilir ama ben kızımı topala vermem diyorlar. Ben uzun süredir tanıdığım sevgilimin ahlakına beni mutlu edebileceğine evine ailesine sahip çıkacağına yürekten inanıyorum ama ailem sırf yanıma yakışmadığı için evlenirsen hakkımızı helal etmeyiz diyorlar. Sevgilimin ayağı araba sürmesine bisiklet kullanmasına spor yapmasına günlük işlerine engel değil her işini yapabiliyor elhamdülillah. Aileme her şeye fiziksel bakmayın karakterini biraz daha tanıyın seveceksiniz eminim diyorum tanımak dahi istemiyorlar. İyiyse kendisi iyi olsun bizden uzak olsun diyorlar. Ben de sırf ayağı aksıyor diye değer verdiğim ve değer gördüğüm bir insandan vazgeçmeyi mantıklı bulmuyorum. Aileme sordum benim görmediğim sizin gördüğünüz başka bir sebep varda ondan mı bu kadar katısınız diye hayır yok fiziksel olarak benim kızıma paşa gibi adam lazım adam gibi adam lazım diyorlar. Ben de bu zaten adam gibi adam dediğimde hahaha deyip küçümsüyorlar. Sevgilim benim boynum bükülmesin diye her şey olması gerektiği gibi olsun onların dediklerine kırılmıyorum kızları için en iyisini istemekte haklılar karakterimde bir yanlış görülerse düzeltmeye hazırım ama ayağım için de çabalayacagim daha iyi olacak ve onları ikna edelim razı olsunlar öyle evlenelim sabredelim kararlı olalım diyor. Aileme nasıl tepki vereceğimi nasıl bir yol izlemem gerektiğini bilmiyorum.
onların yarın topal olmayacaklarını garanti eden şey ne ? kibir iyi birşey değil valla Allah tepetaklak ediyor saniyesinde cahilce düşünce tarzları

27 yaşındayım uzun süredir evlenmek niyetiyle görüştüğüm birisi var o da 33 yaşında. Ben ambulansta çalışıyorum kendisi adliyede çalışıyor. Sevgilimin ayağının birinde bebeklik zamanında yanlış tedavi ve ilgisizlikle peydah olan bir aksama problemi var. Aile tanışması oldu ailem başından ayağının aksadığını bilerek eve çağırdılar. Sonra da ayağı aksıyor diyerek evliligimizi onaylamiyorlar. Karakteri ve ahlakıyla alakalı hiçbir problemleri yok ahlaki güzel olabilir iyi bir insan olabilir ama ben kızımı topala vermem diyorlar. Ben uzun süredir tanıdığım sevgilimin ahlakına beni mutlu edebileceğine evine ailesine sahip çıkacağına yürekten inanıyorum ama ailem sırf yanıma yakışmadığı için evlenirsen hakkımızı helal etmeyiz diyorlar. Sevgilimin ayağı araba sürmesine bisiklet kullanmasına spor yapmasına günlük işlerine engel değil her işini yapabiliyor elhamdülillah. Aileme her şeye fiziksel bakmayın karakterini biraz daha tanıyın seveceksiniz eminim diyorum tanımak dahi istemiyorlar. İyiyse kendisi iyi olsun bizden uzak olsun diyorlar. Ben de sırf ayağı aksıyor diye değer verdiğim ve değer gördüğüm bir insandan vazgeçmeyi mantıklı bulmuyorum. Aileme sordum benim görmediğim sizin gördüğünüz başka bir sebep varda ondan mı bu kadar katısınız diye hayır yok fiziksel olarak benim kızıma paşa gibi adam lazım adam gibi adam lazım diyorlar. Ben de bu zaten adam gibi adam dediğimde hahaha deyip küçümsüyorlar. Sevgilim benim boynum bükülmesin diye her şey olması gerektiği gibi olsun onların dediklerine kırılmıyorum kızları için en iyisini istemekte haklılar karakterimde bir yanlış görülerse düzeltmeye hazırım ama ayağım için de çabalayacagim daha iyi olacak ve onları ikna edelim razı olsunlar öyle evlenelim sabredelim kararlı olalım diyor. Aileme nasıl tepki vereceğimi nasıl bir yol izlemem gerektiğini bilmiyorum
Benim bir akramın oğlu bir kızı sevmişti kız kanserdi izin vermediler evlenmesine neymiş kız kanser istemediler neymiş efendim oğlumuz sağlam hastalıklı kızla işimiz olmaz dediler ama ne oldu oğlan sonradan kanser olup vefat etti oğlanın ailesi kafayı yediler kıza ne oldu bilmiyorum belkide iyileşmiştir onun için biz de bir engeli adayıyız her an için

27 yaşındayım uzun süredir evlenmek niyetiyle görüştüğüm birisi var o da 33 yaşında. Ben ambulansta çalışıyorum kendisi adliyede çalışıyor. Sevgilimin ayağının birinde bebeklik zamanında yanlış tedavi ve ilgisizlikle peydah olan bir aksama problemi var. Aile tanışması oldu ailem başından ayağının aksadığını bilerek eve çağırdılar. Sonra da ayağı aksıyor diyerek evliligimizi onaylamiyorlar. Karakteri ve ahlakıyla alakalı hiçbir problemleri yok ahlaki güzel olabilir iyi bir insan olabilir ama ben kızımı topala vermem diyorlar. Ben uzun süredir tanıdığım sevgilimin ahlakına beni mutlu edebileceğine evine ailesine sahip çıkacağına yürekten inanıyorum ama ailem sırf yanıma yakışmadığı için evlenirsen hakkımızı helal etmeyiz diyorlar. Sevgilimin ayağı araba sürmesine bisiklet kullanmasına spor yapmasına günlük işlerine engel değil her işini yapabiliyor elhamdülillah. Aileme her şeye fiziksel bakmayın karakterini biraz daha tanıyın seveceksiniz eminim diyorum tanımak dahi istemiyorlar. İyiyse kendisi iyi olsun bizden uzak olsun diyorlar. Ben de sırf ayağı aksıyor diye değer verdiğim ve değer gördüğüm bir insandan vazgeçmeyi mantıklı bulmuyorum. Aileme sordum benim görmediğim sizin gördüğünüz başka bir sebep varda ondan mı bu kadar katısınız diye hayır yok fiziksel olarak benim kızıma paşa gibi adam lazım adam gibi adam lazım diyorlar. Ben de bu zaten adam gibi adam dediğimde hahaha deyip küçümsüyorlar. Sevgilim benim boynum bükülmesin diye her şey olması gerektiği gibi olsun onların dediklerine kırılmıyorum kızları için en iyisini istemekte haklılar karakterimde bir yanlış görülerse düzeltmeye hazırım ama ayağım için de çabalayacagim daha iyi olacak ve onları ikna edelim razı olsunlar öyle evlenelim sabredelim kararlı olalım diyor. Aileme nasıl tepki vereceğimi nasıl bir yol izlemem gerektiğini bilmiyorum.
Canım ben de 18 yaşında nişanlandım eşimin bir ayağı hem kısa hemde protez var. Eşim kendisi dedi kabul etmeyebilirsin anlarım seni dedi . Bende ozaman ona dedimki Rabbim bizi birbirimize layık görmüş ki oldu bu iş. seni kabul etmezsem belki ileilerde mutsuz olacağım biri çıkar karşıma ben ayağını değil senin insanlığını beni sevip bana değer vermeni seviyorum dedim. İlerde başımıza ne geliceğini bilemeyiz. Kusura bakma ama aylen Allah'a karşı geliyor. Belki ailenin istediği paşa seni mutlu etmezse sürekli mutsuz olursan ne yapacaklar acaba.

Ben asıl siz.sevgilinize bunu açık açık nasıl seni ayağından dolayı istemiyorlar diyebildiniz ona şaşırdım. Başka bir bahane bulsaydınız ya da söylemeseydiniz bir şey, çok kırıcı bir durum. Adamın buna içerlenip üzülmesine nasıl gönlünüz razı geldi?
Aileniz ise kötü kalpli kusura bakmayın. Yarın bir gün sizin de başınıza gelebilir o zaman sizi istemeseler ne tepki verirlerdi acaba? Haklılar diyebilir miydi anne babanız?

Sevginize ailenizin istememe sebebi olarak ayağını söylemeseydinz keşke. Çok onur kırıcı onun açısından. Adam ayağı ilgili ne yapabilir?
Keske bu saçmalıklara maruz kalmak yerine ayrılsa sizden.
Aileniz zorla ikna olsa bile sevgilinize bakışları değişmez, hiç muhatap olunası insanlar değiller.

Yanlış enjeksiyon yüzünden mi aksama kalmış
Ailenizden birinin elinin kolunun gözünün kaybı bir kazaya bakar. Hepinize engelli adayıyız, aileniz çok yanlış düşünüyor. Sevgiliniz içinde üzücü bir durum ama onuda anlayamadım böyle bir aileyle yapamam kusura bakma der bitiririm.

Ben asıl siz.sevgilinize bunu açık açık nasıl seni ayağından dolayı istemiyorlar diyebildiniz ona şaşırdım. Başka bir bahane bulsaydınız ya da söylemeseydiniz bir şey, çok kırıcı bir durum. Adamın buna içerlenip üzülmesine nasıl gönlünüz razı geldi?
Aileniz ise kötü kalpli kusura bakmayın. Yarın bir gün sizin de başınıza gelebilir o zaman sizi istemeseler ne tepki verirlerdi acaba? Haklılar diyebilir miydi anne babanız?
Kızdan ayrılsa bile ömrü boyunca unutmaz.

Kesinlikle vazgeçmeyin . Aileler ne kadar mantıksız şekilde diretip evlatlarinin hayatını mahvediyor. Sizi bu çocuktan ayirinca herhangi bir kaza durumunda sizin veya kendilerinin ayağının aksamayacaginin garantisi var mı ? Aile sözünün dinlenilmesi taraftarıyım lakin bu tarz benim kızıma/oğluma bilmem ne paşası bilmem ne doktoru yakışır diye çocuğunu ayıran ailelerinin evlatlarının bir daha mutluluğu bulduğuna asla şahit olmadım . Allah'ın bile gücüne gider.

Gidip adama ailenizin söylediği şeyleri niye direkt iletiyorsunuz ki ? Siz de bir tuhafsınız. Adam da belliki fazla saf ve iyi niyetli ayağım için çabalarım diyor. Ailenizin hali mide bulandırıcı. Bırakın da adama eziyet olmayın bari.
Din alimlerine neyi soruyorsunuz ayrıca ? Siz şaka mısınız ? Bu durumu bilerek ailenizin karşısına çıkarmasaydınız dimdik duramayacaksanız ailenizin karşısında. Siz de emin değilsiniz. Adamın engeline değil gördüğü muameleye üzüldüm.

Kızdan ayrılsa bile ömrü boyunca unutmaz.
Nasıl unutabilir ki :KK43: Ve adam buna rağmen kıza ailesi hakkında tek bir kötü şey söylemeyip, ben de çabalarım ayağımın düzelmesi için demesi beni bile yaraladı. Elinde olmayan, değiştiremeyeceği bir durumu nasıl söyler insan sevdiğine aklım almıyor.

Aileniz çok yanlış yapmış, karmayı kendilerine çekmişler. Büyük konuştular üzgünüm ama bu onlardan çıkar hatta daha fenası çocuklarından bile çıkabilir. İşte o gün o kalbini kırdıkları çocuk akıllarına gelsin. Çok değil 1 yıl önce bu ülke asrın felaketini yaşadı. Bir sürü insan hayatını kaybetti veya engelli olarak yaşamına devam ediyor. İnsan az yaşadıklarından ders alır. Hadi aileniz hata yaptı siz nasıl o çocuğa ailem seni topal olduğun için istemiyorlar diyebildin? Adamda travma oluşturmuşsunuz belki de gece yatağına girdiğinde ağladı. Tek damla gözyaşı döktüyse ailen onun hesabını ahirette nasıl verecek? Böyle tipler sözde çok dindar gözükür ahlak kasar ama güzel de kalp kırıyorlar. Bu hareketleri gerçekten insan olan kimse yapmaz. Bari çocuğa başka bahane bulsaydınız...

Gidip adama ailenizin söylediği şeyleri niye direkt iletiyorsunuz ki ? Siz de bir tuhafsınız. Adam da belliki fazla saf ve iyi niyetli ayağım için çabalarım diyor. Ailenizin hali mide bulandırıcı. Bırakın da adama eziyet olmayın bari.
Din alimlerine neyi soruyorsunuz ayrıca ? Siz şaka mısınız ? Bu durumu bilerek ailenizin karşısına çıkarmasaydınız dimdik duramayacaksanız ailenizin karşısında. Siz de emin değilsiniz. Adamın engeline değil gördüğü muameleye üzüldüm.
Yakında nefes almayı da din alimlerine sorarlar😂😂 Keşke kalp kırmanın,kibirinin günahını da din alimlerine sorsalar. Kibir tüm semavi dinlerde en büyük günahlardan biridir. Firavun bile kibir yüzünden ne hale gelmiş insan az kıssadan ders çıkarır💆🏻‍♀️

Herkes her an engelli olabilecekken, hiçbirşeye engel değilken nasıl düşünce... 10yıllık berabermişsiniz ben olsam o kadar konuşamazlardı...

Ailemde eşimi istemiyor gibi oldu. Yıllar sonra babam ameliyat sonrası kendine gelememişken eşimi yanına istedi... Şimdi çok seviyor...

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X