Ailem ve eşim arasında kalıyorum.

bahardeniz1

Üye
Kayıtlı Üye
24 Temmuz 2022
27
-11
34
Merhaba

Yaklaşık 5 aydır evliyim. Evlendiğimiz günden bu yana eşimle bir çok kez büyük kavgalar yaşadık. Her olayımıza ailelerimizi de dahil ettik. Evliliğimizin henüz ilk haftalarında dahi ettiğimiz kavgalar sonucu eşim her seferinde babamı arayıp boşanmak istediğini söyledi. Sonralarında ise pişman olup özürler diledi. Bir gün yine babamı arayıp boşanmak istediğini söylediğinde babamda kendisine hakaretlerde bulundu. Eşimin annesi yapılan bu davranışı asla unutamıyor ve bana karşı ne yaparsam yapayım çok soğuk ve ters acısını benden çıkarıyor. bu durum da evliliğimize gölge düşürmeye başladı. Şuan aramız bozuk bitme noktasına kadar geldik. Eşim bütün aile içerisinde babamın ondan ve annesinden özür dilemesini istiyor. Babam ise bu duruma hiç sıcak bakmıyor yaşanan kötü olaylardan dolayı.
Ne yapmam gerekiyor arayı nasıl bulacağım. Yardımcı olur musunuz?

Hayır ona etti. Lafların ölmüş eşine kadar gittiğini söylüyor 40 yıllık kocam diye. Aslında kabul etmediği bu lafların söylenmesi. Ayaklarıma gelsinler diye bekliyo işte
Oğlu bulunmadık bursa kumaşı mi sakın babanıza bu kadından özür falan dilemesini söylemeyin
Ne kadar kendinilerini önemli görüyorlar bosayind anlasın o kadarda önemli olmadıklarını

Ya zaten babanız o özürü dilediği anda evliliğinizde geri sayım başlayacak. Siz sanıyor musunuz ki eşiniz ve kayınvalide rahatlayıp bu konuyu kapatacak? Tam tersi. İstediğimizi yaptırdık diye düşünüp terbiyesizliği ele alacaklar. Evliliğiniz cehenneme dönecek. Artık o saatten sonra zorla özür dilettiğiniz babanızla konuşacak yüzünüz de kalmayacak.

Eşiniz leş bir zihniyete sahip.
Boşanacağından aramıyordu babanızı. "Bak boşanırım haa, ayağınızı denk alın. Ben erkeğim, kızınızı ortada bırakırım ona göre" diye gözdağı vermeye çalışmış. Babanızın malısınız ya siz, iadeyle tehdit edip durmuş adamı.
Şu durumda nasıl arada kalabiliyorsunuz anlamıyorum. Babanız niye özür dilesin ki böyle bir tipten?
Ben olsam babamdan ben özür dilerdim onu böyle biriyle muhatap ettiğim için.

Ellerine geçti bir koz her fırsatta bana karşı kullanılıyor. Eşim başta babamı çok sever çok sayardı. Babam bu kelimeleri kullandı diye o kadar içerledi ki çoğu öfkesinin tek sebebini bu olarak yorumluyor
Babanız özür dilerse (inşallah dilemez, inşallah babanıza özür diletecek bir evlat değilsinizdir) eşiniz sonraki öfkeleri için bakalım neyi bahane edecek.

Ne saçma bir aile. Her kavgada ayrılalım diyen sevgili, her tartışmada boşucam kızını diye kayınpederini arayan damat, oğlu haklı hakarete uğradı diye geline surat asan, kendisinden de özür bekleyen sözümona aşiret reisi edasında kayınvalide.
Ay siz sinirlerimizle alay mı ediyosunuz..

Merhaba

Yaklaşık 5 aydır evliyim. Evlendiğimiz günden bu yana eşimle bir çok kez büyük kavgalar yaşadık. Her olayımıza ailelerimizi de dahil ettik. Evliliğimizin henüz ilk haftalarında dahi ettiğimiz kavgalar sonucu eşim her seferinde babamı arayıp boşanmak istediğini söyledi. Sonralarında ise pişman olup özürler diledi. Bir gün yine babamı arayıp boşanmak istediğini söylediğinde babamda kendisine hakaretlerde bulundu. Eşimin annesi yapılan bu davranışı asla unutamıyor ve bana karşı ne yaparsam yapayım çok soğuk ve ters acısını benden çıkarıyor. bu durum da evliliğimize gölge düşürmeye başladı. Şuan aramız bozuk bitme noktasına kadar geldik. Eşim bütün aile içerisinde babamın ondan ve annesinden özür dilemesini istiyor. Babam ise bu duruma hiç sıcak bakmıyor yaşanan kötü olaylardan dolayı.

"...eşim her seferinde babamı arayıp boşanmak istediğini söyledi "

Kilit nokta burası.

Eşiniz niçin babanızı arıyor ?? Sebep ?

Eşiniz nikah masasına babanız ile mi oturdu ?

Evlilik cüzdanınızda babanız ile eşinizin resmi mi var ?

Siz bir ailesiniz artık. Size aile cüzdanı verildi.

Evliliğiniz yürümeyecek. Asla çocuk yapmayın.

İki taraf da haksız.

Babanız niye özür dileyecekmiş ? Hadsize bak sen ! Eşinizin özür dilemesi gerek.

Adamcağızı zıvanadan çıkardınız sonra da özür dilesin.

Babanızda acıyorum.

Merhaba

yaptığı şeylerden sonrasında çok utandı ve defalarca kez hepsinden her seferşnde özür diledi. ben hata yaptım ama hep telafi ettim. bana yapılan hatayı kimse telafi etmiyor bakışında. babam bana sahip çıktı bu olayları onlara yaşatan bizdik hep. o benim başımın tacı. amacım onu eşimde olsa birilerine ezdirmek ve ezip geçmek asla değil. yalnıoz boşanmakta istemşyorum bu çıkmazdan nasıl çıkacağımı bilmşyorum hepsi bu

bunu konu hakaretlere gelmeden önce yapmıştı babam. tehdit edildiğini savunuyor
Babanızın hakaret etmesi hoş olmamış ama babanızı bu hale getiren eşiniz, babanız tehdit mi etmiş? Her tartışmada arayıp boşanacağım diyen adama kızımı alırım demek tehdit değil aksine olması gerekendir, damat bana ikide bir telefon açıp kızımı şikayet edecek boşanacağım diyecek ben de tamam oğlum kızıma istediğini yap mı diyeceğim?

Kaldı ki yaşınız doğruysa 33 yaşındasınız, demek ki eşiniz de sizinle yaşıt veya sizden büyük, 30 küsür yaşındaki koca koca insanlar 18 yaşındaki ergenler gibi her kavgaya anne babayı dahil edip sınıf arkadaşını şikayet eder gibi kayınpederi arıyor🤦‍♀️

Eşiniz büyüyüp birey olamamış, siz de kavgalarınıza aileleri karıştırmışsınız, boşanmak istemiyorum bu çıkmazdan nasıl çıkacağım diyorsunuz da çıkmazı yaratan eşinizle sizsiniz, asıl özür dilemesi gereken ikinizsiniz, çocuk gibi her kavgamıza sizleri dahil ettik, sizleri üzdük kırdık yıprattık özür dileriz deyip ailelerinizin gönlünü almanız lazım ama onun için bile geç kalmışsınız gibi görünüyor.

Son düzenleme:
Sadece 5 aydır evliyiz. Herkesin sorunları var herkes bi sürü problem yaşıyor dedim. Pişmanlığın bir çok kes gördüm inandım ve devam ettim. Şuan bu noktadayım. Benimde çok hatalarım oldu öfkemi dilimi kontrol edemediğim bi çok nokta var. Kocalığımı hissedemedim diyor
Diyorum ya evlilik bambaşka bir olay, boyut, yaşam. Evlenince bir olur insan ama her nedense o birliğe birilerini sokar hep, senin anan benim babam. Gereksiz mevzular. Çoluk çocuğa karışmadan önce boşanın gitsin. Bir sonraki evlilikte bu hataları yapmazsınız en azından.

5 ayda bu noktaya geldiyseniz bence artık uğraşmayın.Adam defalarca boşanmak istediğini söylemiş zaten.Babanız da haklı bu arada,yaşını başını almış insanları muhatap etmeyin

Daha baştan ailelerinizi kavgaya dahil ederek hata etmişsiniz. Babanız da sıcak bakmama konusunda haklı, her kavganızda eşinizin babanızı arayıp boşanacağını söylemesi gerçekten hoş değil. Eğer gerçekten seviyorsanız, bu saatten sonra en doğrusu dengeyi ayarlayıp, ara bulmaya çalışmadan herkesle ayrı ayrı görüşüp ilişkilerinizi bu şekilde devam ettirmeniz olur. Kimseyi kimseyle barıştırmaya çalışmayın zamana bırakın gitsin zaten 5 aylık evliyseniz mevzularda yenidir, üstünden zaman geçip herkesin soğumasını bekleyin. Su akar yolunu bulur bir şekilde.

Tek çare boşanmak mı
Çok mu evde kaldığınızı ! hissederek evlendiniz bu ergenle :) erkek kıtlığı mı yaşıyorsunuz? Herkesin sorunları var evet ama çoğunun kocası sizinki gibi değil(benim eski eşim sizin kocanız gibiydi hemen boşadım ) inanın olgun seven erkek görmemişsiniz bu ergeni koca sanıyorsunuz, benim eski eşimde sürekli ailemi arardı , kızınızı şöyle boşarım böyle boşarım diye o güzelim insanları üzerdi bende hiç beklemediği anda bir çöp bile almadan boşadım dumura döndü kurban olsun benim aileme ve bana..umarım ilerde kendinizi affedersiniz eğer babanızı çiğneyip bu adama dönerseniz daha kötüsünü yapacak ve şiddet uygulayacak size bunu unutmayın ..

Tek çare boşanmak mı
38 yaşındayım, kendi tecrübelerimden yola çıkarak yorum yaptım. Bir iş nasıl başlarsa öyle gidiyor. Siz her kavgada babanizi arayıp al kızını demesini sorun etmiyorsanız bir şey diyemem tabii. Ayrıca baba evinde 2 hafta olmuş paşam lütfedip gelmemiş, ya da anası mi izin vermedi acep?

Daha baştan ailelerinizi kavgaya dahil ederek hata etmişsiniz. Babanız da sıcak bakmama konusunda haklı, her kavganızda eşinizin babanızı arayıp boşanacağını söylemesi gerçekten hoş değil. Eğer gerçekten seviyorsanız, bu saatten sonra en doğrusu dengeyi ayarlayıp, ara bulmaya çalışmadan herkesle ayrı ayrı görüşüp ilişkilerinizi bu şekilde devam ettirmeniz olur. Kimseyi kimseyle barıştırmaya çalışmayın zamana bırakın gitsin zaten 5 aylık evliyseniz mevzularda yenidir, üstünden zaman geçip herkesin soğumasını bekleyin. Su akar yolunu bulur bir şekilde.
Nasıl ithamlar bunlar. Sevilmenin ve sevmenin ne demek olduğunu çok iyi biliyorum. İliklerime kadar yaşadım bu duyguları. Evde kalma hissiyle değil evlenmeyecek kafada bi yapım vardı. Evlenmeden önce bu tarz durumları yaşayışta kendimi ateşe atacak kadar aptal değilim. Bu problemleri evlendikten sonra yaşadım. Öncesinde herkes birbirini çok seviyordu. Çok güzel bi ilişkimiz vardı. Evlendikten sonra ne oldu ne yaşadık veya yaşıyoruz bunun şoku içerisindeyim hala. 28 yaşındayım birseyleri tartabilecek durumdayım. Çıkmazda kalmışlığın verdiği bu durumla da insanların yorumlarını ve düşüncelerini öğrenmek istediğim için bu siteye yazdım

Bir şekilde hala evliliğimizi yürütmek istiyoruz. Aileleri barıştırmak bi akrabalık bağı oluşturmak için annesinin sunduğu bir şart gibi. Hiç kimseyi karıştırmak istemedim en baştan beri. Ama o çözümü böyle bulacağını sandı hep
Sizin geleceğiniz pek parlak değil, karşı taraf sizi sindirme peşinde. Bundan da öyle kolay vazgeçmeyecekler.

Eşiniz leş bir zihniyete sahip.
Boşanacağından aramıyordu babanızı. "Bak boşanırım haa, ayağınızı denk alın. Ben erkeğim, kızınızı ortada bırakırım ona göre" diye gözdağı vermeye çalışmış. Babanızın malısınız ya siz, iadeyle tehdit edip durmuş adamı.
Şu durumda nasıl arada kalabiliyorsunuz anlamıyorum. Babanız niye özür dilesin ki böyle bir tipten?
Ben olsam babamdan ben özür dilerdim onu böyle biriyle muhatap ettiğim için.
Evet, gözdağı verecekti gözü oyuldu ağlıyorlar bi de ailecek, kaynana ovlumu tehdit ettileğğrr diye feryat ediyor. Bu şehirde barındırmam demiş çünkü konu sahibinin babası. Öyle saça böyle tarak ne bekliyolardı acaba ?

Nasıl ithamlar bunlar. Sevilmenin ve sevmenin ne demek olduğunu çok iyi biliyorum. İliklerime kadar yaşadım bu duyguları. Evde kalma hissiyle değil evlenmeyecek kafada bi yapım vardı. Evlenmeden önce bu tarz durumları yaşayışta kendimi ateşe atacak kadar aptal değilim. Bu problemleri evlendikten sonra yaşadım. Öncesinde herkes birbirini çok seviyordu. Çok güzel bi ilişkimiz vardı. Evlendikten sonra ne oldu ne yaşadık veya yaşıyoruz bunun şoku içerisindeyim hala. 28 yaşındayım birseyleri tartabilecek durumdayım. Çıkmazda kalmışlığın verdiği bu durumla da insanların yorumlarını ve düşüncelerini öğrenmek istediğim için bu siteye yazdım
Kendiniz dediniz evlenmeden oncede her tartismada ayrilalim diyormus bile bile evlenmissiniz.

Babamı kimseye ezdirme niyetinde değilim. Öl dese ölürüm onun için. Bi yandan da evliliğime devam etmek istiyorum. Babamı bir gün olsun ezdirmedim. Annesinin bana davranışlarından dolayı kendisi defalarca kez karşı çıkıp beni savundu. Aynısını sen yapamıyorsun kocanın arkasında durmuyorsun kafasında. Haklılığımı ifade edemiyorum
Siz annesini sürekli “Boşanacağım kızınızdan” diyerek arıyordunuz da o yüzden mi annesi size o dediğiniz davranışları oldu ve eşiniz de annesine karşı çıkıp savundu? Eşiniz sizi manipüle etmek için elmayla armutu kıyaslıyor. Onun bu oyununa gelmeyin. Kendisi çok saygılı da sanki bir kız babasının sonunda sabrının taşıp bağırması onu rahatsız ediyormuş, paşam benim! :işsiz:

X