Ailenin tek erkek çocuğu ile evlenmek

Annesi oğluna fazla düşkünmüş.

Aynı binada oturmak konusunda ısrarcıymış

Ne istersen altın eşya falan yaparım demiş tanıştığı bey. Temiz kalpli saf biri diyor
Kayınvalide adayı oğluna düşkün ve aynı apartmanda oturma konusunda ısrarcı, oğul da saf.
Anne yönetici oğul söz dinleyici, kardeşiniz idare ederim diyorsa evlensin ama şu durumda Kibar Feyzo Adile Naşit Kemal Sunal sahnesi canlanıyor aklımda.
IMG_3448.jpeg

Tek erkek olup olmama değil evleneceği insanın karakteri, aile yapısı önemli burada.
Aile apartmaninda ısrarcı olacak insanlar ayrı evde de rahat vermeyebilir mesela, görüştüğü kişi çok yumuşak huyluysa ailesine karşı sınırlar noktasında da aynı tutumu gösterebilir. Mesele ayri evle bitmez yani.
Çok mülayim yumuşak, saf kalpli biri diyor.
Kimseye kırmak istemeyen biriymiş.

Aslında avantajı da var aklını kullanan bir kayınvalide ise tek evlat olduğu için aman kızım aman gelinim diyip oğlunu kaybetmek istemeyebilir size maddi manevi herşeyi vakfedebilir( bu kadar uzun menzilli düşünebilen kaynana da az ,) ama bu riski almaya değer mi bilemedim😕 dayi-ayi olayı olması da muhtemel.

Kayınvalide adayı oğluna düşkün ve aynı apartmanda oturma konusunda ısrarcı, oğul da saf.
Anne yönetici oğul söz dinleyici, kardeşiniz idare ederim diyorsa evlensin ama şu durumda Kibar Feyzo Adile Naşit Kemal Sunal sahnesi canlanıyor aklımda.
Eki Görüntüle 3423177
Kardeşim de çok naif biridir. Yüzüne gelemez kimsenin. Kaynana cazgırsa yönetir bunları.

Beyfendi tek çocuk ve herşeyleriyle çok ilgiliymiş anne babasının.
Annemle arkadaş gibiyiz herşeyimizi birbirimizle paylaşırız demiş. Baba biraz pasif anladığım kadarıyla.
Ben ayrı şehirlerde anlaşamamış biri olarak hep olumsuz yorum yapınca yanlış mı yapıyorum diye size sormak istedim.

Simdi aileyi tanimiyoruz. Ama bu laflar bile bana 🚩 geliyor. Su annemle herseyimi paylasiriz genelde iliskilerde problem oluyor. Erkek bu konuda sınır tanimiyor ve özelini annesi ile paylasmaya devam ediyor. Ne yiyip ictiklerine kadar. Bazilari yatak odayi bile. Ve bu haliyle kadinin da özeli olmus oluyor. Nasil alismislarsa öyle devam ediyorlar. Bu kadin icin ilerde sorun oluyor. Ve erkek sınır koyamasa bu ilerde kavgaya dönüsür. Ha illaha öyle olucak mi? Degil tabi. Esimden örnek veriyim. Baskasinin özelini paylaşmaz, konusmayi da sevmez. Annesine babasina iliskimiz hakkinda birseyler anlatmaz. Annesi baslarda bir kac defa bana "bir sorunun olursa (oglum ile ilgili) bana söyleyebilirsin" demisti. Ama böyle seyler iyi sonuclar cikarmaz tabi. O konuda esim de bende cizgileri koruyoruz.
Ek not: kardesiniz kendini korumakta iyi degilse böyle bir ailede cok zorlanir.

O zaman yandılar, kardeşiniz dert sahibi olur burada mevzu adamın tek çocuk olması değil, kardeşinizin de eş adayının da saf olması.
Yoook kardeşim saf değil. Naif biri. Sınırlarını çizer. Soğuk ve mesafelidir. Ama işte evin tek çocuğuna yapabilir mi bilmiyorum. Evlense de sürekli beraber olmak isterler tek çocuk çünkü.

Evi ayrı evim ayrı olcak. Aynı apartmanda oturduğumuz komşularımızı aylarca görmüyorum diyor. Kızım annesi babası nasıl görüşmüycem diyorum ee abla biz ayrı ailece olcaz ya diyor.
Öyle olmuyor işte o. Sorun ayrı aile olamıyor oluşu zaten. Onlar bir aile kız kardeşiniz onlara eklenecek. Kız kardeşiniz çocuk doğursa bile olamaz. Birde okumaya başka şehire gitmemiş bir çocuksa eğer sürekli bildiği eve gitmek istiycek.

Çok mülayim yumuşak, saf kalpli biri diyor.
Kimseye kırmak istemeyen biriymiş.
En kötüsü. Kimseyi kırmak istemeyen çok mülayim insanlar manipülasyona en maruz kalan insanlardir. Karısını en çok ezdiren de onlardır. Şahsen sınırları olan ve sınırlarına sahip çıkma konusunda motivasyonu olan insanlari tercih ederdim ben. Böylesi "biz böyle karar verdik, eşim rahat edemez ben kalacagim hastanede" diyemez, "kıyamam onun da tek torunu, hevesleniyor. Ne var yani annem gelse ilk gece hastanede kalsa. Sanki kötü niyetinden" diye karısının her mutlu anını baltalar

Kardeşim sınırlarını bilen biridir.
Ama işte evin tek çocuğuna söker mi bilmiyorum.
Tek çocuk değil ki mesele. Buna takılmaya gerek yok bence. Kardeşinizin sınır bilmesi tek başına yetmez, evleneceği insanın da bilmesi gerekir. Bunun ailede başka erkek çocuğun olmamasıyla alakası yok.

En kötüsü. Kimseyi kırmak istemeyen çok mülayim insanlar manipülasyona en maruz kalan insanlardir. Karısını en çok ezdiren de onlardır. Şahsen sınırları olan ve sınırlarına sahip çıkma konusunda motivasyonu olan insanlari tercih ederdim ben. Böylesi "biz böyle karar verdik, eşim rahat edemez ben kalacagim hastanede" diyemez, "kıyamam onun da tek torunu, hevesleniyor. Ne var yani annem gelse ilk gece hastanede kalsa. Sanki kötü niyetinden" diye karısının her mutlu anını
Çok haklısınız.

Yoook kardeşim saf değil. Naif biri. Sınırlarını çizer. Soğuk ve mesafelidir. Ama işte evin tek çocuğuna yapabilir mi bilmiyorum. Evlense de sürekli beraber olmak isterler tek çocuk çünkü.
Şu cümleleri kardeşiniz kurmadı mı?
Evi ayrı evim ayrı olcak. Aynı apartmanda oturduğumuz komşularımızı aylarca görmüyorum diyor. Kızım annesi babası nasıl görüşmüycem diyorum ee abla biz ayrı ailece olcaz ya diyor.

Kusura bakmayın lakin bu cümleleri kuruyorsa saftır, onun sınırı da mesafeli hali de nazını geçirdiklerinedir, el oğluna gidince ne sınır çizebilir ne mesafe koyabilir.

Öyle olmuyor işte o. Sorun ayrı aile olamıyor oluşu zaten. Onlar bir aile kız kardeşiniz onlara eklenecek. Kız kardeşiniz çocuk doğursa bile olamaz. Birde okumaya başka şehire gitmemiş bir çocuksa eğer sürekli bildiği eve gitmek istiycek.
Sordum şimdi yok gitmemiş.
Bir oğulları vardı sende gelirsen birde kızları olur ailemin demiş.
Ay ne şirin dedim ay abla sende hep olumsuzsun diyor.

Şu cümleleri kardeşiniz kurmadı mı?

Kusura bakmayın lakin bu cümleleri kuruyorsa saftır, onun sınırı da mesafeli hali de nazını geçirdiklerinedir, el oğluna gidince ne sınır çizebilir ne mesafe koyabilir.
Evet o kurdu.
Çok haklısınız normalde yaptığını eş ailesine yapamaz. Hem de tek çocuk. Sürekli birlikte olmak isteyecekler, tatil planını bile tek yapamaz gelmek isteyeceklerdir. Düşünsenize o yaşa kadar hep birlikte olan insanlar nasıl gelmeyin etmeyin diyebilir ki dimi.

X