Ailenin tek erkek çocuğu ile evlenmek

KArdesinin sen x veya y dedin diye o.tarafa yonlenecegini dusunmen de senin hatan..Dogruya yonlendirmem lazim demissin de senin dogrularin sonucta...Hatta kendin de karar veremeyip buraya fikir sormussun, o halde kardesinin karari burdaki cogunlugun karar mi olucak?

Zaten kiz sen bisi deyince olumsuzsun falan demis...Annesi babasi degilsin bu kadar mudehale neden?

benim esim 4 erkek kardeş ve söylediğiniz sorunların hepsini yaşıyorum 😂 yani tek çocukla falan çok ilgisi yok. aileyle ilgili. onu da kardesiniz tanıyıp görerek öğrenecek 😩 bizde 4 erkek olmalarına rağmen tüm gelinler ciddi bir baskı altında 😂 hepsi de şımarık büyütülmüş sürekli anneleri gibi onlara ilgi göstermemizi bekliyor (benimki en düzgünü Allahtan) 😂 ama dediğim gibi aileyle ve adamın ailesiyle olan ilişkisine bağlı. benim esim 14 yasindan beri zaten ailesinden uzakta olduğu için çok etkilenmedi ailesinden. ona rağmen arada sırada beni üzen şeyler olmuyor değil 😂 kaynanam yemek yapışıma bile karışır ‘ay benim oğlum öyle yemez ama o benim yaptığım gibi sever yemekleriiii’ benim yaptığım gibi dediği de türlüye pirinç koymak 🙄 deliriciiiğmm 😂
Ay şu benim oğlum şöyle böyle demeleri yok mu ... İlk evlendik eşim acayip yemek seçer... Ama inanılmaz. Bi ara bi arkadaşım yemediği yemekleri saydığımda 'eee ana yemek kalmadı' demişti😅 yeni evliyken kaynanama gittik. Eşimin asla yemeyeceği bir yemek yapmış. Tadına bile bakmaz yani okadar... 'Anne nie bunu yaptın oğlun sevmezki' dedim... 'Benim oğluma iftira atma, benim oğlum geçen bana dediki anne ben asssslllaaa yemek seçmem' 'o mu dedi cidden' dedim evet dedi. Eşim geldi sofrayı getiricez ne yaptınız dedi. Annesi yemeği söyledi bu bi cellallendi... 'Sen bilmiyo musun ben onu yemem nie yapıosun' falan baya söyleniyor ama... Ben de tek kelime demedim. Kaynanam döndü ee oğlum sen bana dedin ya anne ben asla yemek seçmem die dedi. 'Ne zaman dedim ya ben nasıl yemek seçmiyorum, sen bilmiyo musun ben her şeyi yemem' dedi. O gün bugündür laf edemez 😅

Yorumlarınızı okudum kardeşiniz bence çok saf, böyle iyidir kimseyi kıramaz diyen adamların eşleri sinir hastası olur. Çünkü bi erkek sınırlarını çizmeyi, gerektiğinde hayır demeyi, bizim fikrimiz bizim hayatımız diye çıkışmayı beceremiyorsa ana kuzusudur, ve ana kuzularından asla koca olmaz :) hele aynı binada olalım evlerimiz ayrı kimse bize karışmaz bıdı bıdı bunlara kanıyosa geçmiş olsun 2 gün kapılarını çalmasınlar bi geçerken kapımıza vurmadılar olur, sürekli yemeğe çağrırlar , nereye gittin ,geldin ,gelen giden ,herkes göz önünde olur ben yapı olarak kendi ailemle bile bu şekil yapamayacağımdan asla kabul etmezdim. Şimdi annesine desin biz burda oturmicaz kiraya çıkıcaz sonra filmi izlesin
İşte ben bunu anlamıyorum... 'Çok saf, kimseye hayır demez' lafları beni o adamdan uzaklaştırır. Çünkü kimseye hayır diyemeyen adam annesine de sınır çizemez, ona da hayır diyemez... Yani başta sayılan özellikler benim için dezavantajdır

Annesi oğluna fazla düşkünmüş. Söylediklerinden onu anladım. Aynı binada oturmak konusunda ısrarcıymış. Kardeşimde bunu şart koşarım abla diyor. Ne istersen altın eşya falan yaparım demiş tanıştığı bey. Temiz kalpli saf biri diyor denge kurabilecek biri gibi gelmedi bana anlattığı kadarıyla bişey demedim tabi biraz tanısınlar bakalım birbirlerini.
Aman aman aman,o hatayı brn yaptım ki eşim de anneci bir adam değildir asla ama aynı apartman ciddi sıkıntı.Kimseye tavsiye etmiyorum.

KArdesinin sen x veya y dedin diye o.tarafa yonlenecegini dusunmen de senin hatan..Dogruya yonlendirmem lazim demissin de senin dogrularin sonucta...Hatta kendin de karar veremeyip buraya fikir sormussun, o halde kardesinin karari burdaki cogunlugun karar mi olucak?

Zaten kiz sen bisi deyince olumsuzsun falan demis...Annesi babasi degilsin bu kadar mudehale neden?
Müdahale değilde hep olumsuz yorum yaptığımdan. Yanlış yaptığımı düşünüp buraya sormak istedim.

Ay şu benim oğlum şöyle böyle demeleri yok mu ... İlk evlendik eşim acayip yemek seçer... Ama inanılmaz. Bi ara bi arkadaşım yemediği yemekleri saydığımda 'eee ana yemek kalmadı' demişti😅 yeni evliyken kaynanama gittik. Eşimin asla yemeyeceği bir yemek yapmış. Tadına bile bakmaz yani okadar... 'Anne nie bunu yaptın oğlun sevmezki' dedim... 'Benim oğluma iftira atma, benim oğlum geçen bana dediki anne ben asssslllaaa yemek seçmem' 'o mu dedi cidden' dedim evet dedi. Eşim geldi sofrayı getiricez ne yaptınız dedi. Annesi yemeği söyledi bu bi cellallendi... 'Sen bilmiyo musun ben onu yemem nie yapıosun' falan baya söyleniyor ama... Ben de tek kelime demedim. Kaynanam döndü ee oğlum sen bana dedin ya anne ben asla yemek seçmem die dedi. 'Ne zaman dedim ya ben nasıl yemek seçmiyorum, sen bilmiyo musun ben her şeyi yemem' dedi. O gün bugündür laf edemez 😅
benim esim cidden secmez yemek 😂 ama kaynanam sürekli ay o şunu sever, bunu sever, yapayım da yesin özlemiştir falan tribinde sürekli 😂 gıcık oluyorum valla. bir de ne zaman görse esimi ‘ayy sen ne çok kilo verdin. ne hale geldin’ sanki aç bırakıyoruz evde. en son dedim 30 yasinda adam ac olsa yer yani napayım kilo verdiyse 😂 kilo vermesinin sebebi de sporu bırakması bu arada benle ilgisi yok 😂

" Bir iki yıl oturup sonra taşınız" diye bir cümle duyarsa ayakları totosuna vura vura uzaklaşsin.
Ya da şimdi tamam tabiki sen nasıl istersen deyip,kendine iyice bağladıktan sonra, durumu herkese duyurup hazırlıklar tamamlanınca " Ne yapayım, annemleri yalnız mı bırakayım" diye kivirması da çok olası.
Kardeşin eşeğini sağlam kazığa bağlasın,hiç bir zaman da "cepte" olmasın.Her an rest çekebileceği sinyalini versin.

benim esim cidden secmez yemek 😂 ama kaynanam sürekli ay o şunu sever, bunu sever, yapayım da yesin özlemiştir falan tribinde sürekli 😂 gıcık oluyorum valla. bir de ne zaman görse esimi ‘ayy sen ne çok kilo verdin. ne hale geldin’ sanki aç bırakıyoruz evde. en son dedim 30 yasinda adam ac olsa yer yani napayım kilo verdiyse 😂 kilo vermesinin sebebi de sporu bırakması bu arada benle ilgisi yok 😂
Sen benim tanımadığım eltim olabilir misin. Kaynanam birebir aynısı çünkü 😏

Yaşayıp göreceksiniz herkesin deneyimi farklı tek çocuk olayından ziyade düşünülmesi gereken anne oğul ilişkisi bağımlı mi baglimi....ekonomik yönden erkek kendi başının çaresine bakabiliyormu....kabile halindemi yaşanıyor....kuzkardesiniz calismiyorsa ilerde benim param benim diyecek bir adama dönüşürmü.....yani bunlar önemli çok sevmek köprüyü geçene kadar göz boyamak değil ....birde tartışma anında o erkeğin sorun çözme becerisi önemli yani kriz anında kufreder cam çerçeve inermi yoksa o anda bile konuşmaya hakim olarak aklı başında sorun çözermi bunlar önemli

İş tek çocuk çok çocukta değil erkeğin ve annesinin kaliteli, insan olup olmamasında bitiyor. Benim babamın kardeşleri full erkek babaannem hayatı zindan etmiştir eşlerine. 20 yıldan sonra akıllandılar eşlerini korumaya başladılar ama geçen yıllar çok yara bıraktı... Adamı iyi takip etsin, annesiyle falan iyi gözlemlesin ve ayrı yerde yaşamama şartı koysun ve somut hareket beklesin yani ev araştırsın hatta tutsun adam. Ama fikrimizi soruyorsan genelde bu evlilikler mutsuzlukla bitiyor koşarak uzaklaşsın.

Selam arkadaşlar;

Başlıktan da anlaşılacağı üzere evin tek erkek çocuğu ile evlenmenin avantajları dezavantajları neler bunları soruyorum.
Kız kardeşim bir biriyle görüşmeye başladı. Niyetleri ciddi. Kardeşim 30 yaşında tanıştığı kişide aynı yaşlarda. Ve evin tek çocuğu.
Aile apartmanından nefret 😂😂😂 ama aile apartmanında ona verecekleri bir evi varmış.
Kardeşim abla ayrı evde yaşamaya ikna edebilirim gerekirse şartım bu derim ama tek çocuk sürekli onlarla olmam gerekir mi evin tek çocuğu olması iyi mi kötü mü bilmiyorum diyor. Ne istersen yapmaya hazırız demiş beyfendi. Bu açıdan cazip gibi ama ya sonra ?
Benim böyle bir deneyimim yok eşim tek çocukta değil ailesiyle yakında değiliz sizlere sorayım istedim.

Ev oğlanın üstüneyse tamam desin evlendikten sonra satıp başa bir yere taşınsın 🤣

Aile apartmanında ısrarcı aileye başka ev diye şart koşmak en baştan çatışma çıkartmak oluyor. Şu an iki taraf da nasıl olsa diğerini ikna ederim havasında. Bence birbirlerine uygun değiller. Bahsettiğiniz adamın, sağladığı koşulların ciddi artıları var ama buna uyum sağlayacak kişiyle evlenmeli.

Aile apartmanında ısrarcı aileye başka ev diye şart koşmak en baştan çatışma çıkartmak oluyor. Şu an iki taraf da nasıl olsa diğerini ikna ederim havasında. Bence birbirlerine uygun değiller. Bahsettiğiniz adamın, sağladığı koşulların ciddi artıları var ama buna uyum sağlayacak kişiyle evlenmeli.
Birileri bişey yaparsa illa karşılığını bekler mantığındayım ben. Kardeşimde abla tek çocuk ona yapmayacaklarda kime yapacaklar diyor.
Ben sürekli iç içe olacaksınız özel alanınız olmaz, onların ailesine uyum sağlamak durumunda kalacaksın kendiniz aile olamayacaksınız diyorum evim ayrı evi ayrı abla ya diyor.

Selam arkadaşlar;

Başlıktan da anlaşılacağı üzere evin tek erkek çocuğu ile evlenmenin avantajları dezavantajları neler bunları soruyorum.
Kız kardeşim bir biriyle görüşmeye başladı. Niyetleri ciddi. Kardeşim 30 yaşında tanıştığı kişide aynı yaşlarda. Ve evin tek çocuğu.
Aile apartmanından nefret 😂😂😂 ama aile apartmanında ona verecekleri bir evi varmış.
Kardeşim abla ayrı evde yaşamaya ikna edebilirim gerekirse şartım bu derim ama tek çocuk sürekli onlarla olmam gerekir mi evin tek çocuğu olması iyi mi kötü mü bilmiyorum diyor. Ne istersen yapmaya hazırız demiş beyfendi. Bu açıdan cazip gibi ama ya sonra ?
Benim böyle bir deneyimim yok eşim tek çocukta değil ailesiyle yakında değiliz sizlere sorayım istedim.
Kız kardeşiniz çalışır kv çocuğa bakar hem bu devirde kira vermemek ne güzel bir şans . Böyle bir sorunun cevabı tek değildir ki . Ayrı binada kalıp kira mı ödeyeceksiniz . Kardeşiniz oğlana üzecek gibi aklına yatmamışsa hiç evlenmesin . Bu soruyu buraya sorsan nolur herkesin kültürü farklı ailesi farklı memleketi bile farklı .

X