Sivilceli Ciltler Aknetrent Kullananlar

Sivilceli Ciltler ve Çözümleri
bel ağrısı ilacı bırakınca geçti canım, diğer yan etkileri 2 haftayı buldu, mesela saçlarımın kuruluğu dudak kuruluğu geç gitti,

Cevabın için teşekkürler. Saçlarımın kuruluğu demekle neyi kastettin canım, yağlanmayı mı? Saçlar tekrar yağlanmaya mı başlıyor?

57yim canım aynen bende öyle

Kızlarr selamm bnde bugün sabah ilk ilacımı almış bulunuyorum. O kadar çok okudum ve araştırdım kı tırsmadım değil, sonra dedim şu olcak bu olcak diye kendimi şartlandırmayım psikolojik olarak olmayacağı da varsa olur :S Allah' ım hepimize şifalar versin :)

Merhaba kader dostlarim :) oncellikle bende hayatimda hic bir zaman sivilce problemi yasayan biri olmadim.yalniz gecen sene bir donem cene etrafinda yogun olarak cikti tedavi oldum ve gecti.yaklasik 2 ay once problem yeniden basladi bu sefer daha yogun bicimde ve yayildi.1bucuk ay baska bir tedavi uyguladiktan fayda etmedigini gorunce doktorum aknetrenti verdi.duyduklarimdan dolayi cok buyuk bir ikilemde kalsamda basladim.bugun 15.gunumdeyim.acikcasi simdilik oyle asiri bi etki yapmadi cok hafif yuzum kurudu o kadar.ha bide birkac gundur uzerimde bi uyku hali var gozlerim yaniyo uyuyim diyorum ama bilincim acik uyuyorum sanirim ilactan.surekli su iciyorum bendende size tavsiye surekli icin evde kendinize bi sise yapin yaninizda tasiyim ben 1 litrelik yaptim gunde nerdeyse 3 litre su iciyorum.makyajda yapiyorum simdilik ama kuruluktan dolayi pek hos olmuyo tabi.nemlendirici icin su bazli ayni zamanda tedavi amacli effacler duo kullaniyorum gercekten iyi bir krem hemde makyaj bazi yerinede geciyor.aksamlarida nadixa ve isotrexin.sonuc olarak zaman ilerledikce paylasirim gozlemlerimi su an erken ama herkesin bunyesi farkli o yuzden gozunuzu korkutmayin baslayabilirsiniz zaten anormal bisey olursa doktorunuz biraktirir.sabir gerektiren bir surec.umarim hepimizin cildi duzelir:)

öncelikle bu guzel yorumun için çok teşekkuredrim.şimdiye kadar okudugum yorumlarada bkcak olursam evet kışın başlamam iyi olmuş.aslında benim sadece çene tarafımda 3 bilemedin 4tane sivilce çıkardı ama ben rahatsız oluyordum okulda ögrencilerim surekli"ögretmenim yüzünuzde sivilce çıkmış ne zaman geçecek"diye sormaları bile benim rahatsz olmama yetti ve solugu cildiyede aldım.doktorum ilk bkışta hemen bu ilacı yazdı testlerim temiz çıktıktan sonra.ama bende henüz bel agrısı yada ellerimde lekeler yok ilerleyen zamanlarda olckmı

selam kızlar,
buraya yazdığımda ilk 1 ay olmuştu aknetrent tedavime başlayalı...
çok şükür sağ salim dün itibariyle 6 aylık tedavim bitti.
hesaplama yaptı kiloma göre, sonrasında bi hafta daha kullan dedi sonr yne bi hesap yaptı gerek yok tamam dedi..
kullandığın bi krem varmı diye sordu yok dedim..
bana eczaneden ssknın karşılamadığı krem vardı linkk Papulex Creme Oil Free Yasz Krem | 37,80 TL
günde iki defa 2 ay düzenli sekilde sürüp tekrar gel dedi..
bu ilacı verdi arkadslar inşallah leke ve izlerdende kurtulacağıııımm:KK16::KK76::KK76:

çok sevindim senin adına ben de 1 ocakdan beri kullanıyorum ilaç. fazla sivilcem yok az buz lekelerim var. ama nasıl olduğunu amlamadığım bir şekilde gözeneklerim genişledi. t bölgem çookkkk gözenekli in ilaç gözeneklerimi de darltır. seninde ilaç kullanımı sırasında gözeneklerin gözle görülür biçimde artmiş mıydı acaba?:nazar::nazar:

canım dozlarımız aynı ama doz kilo oranından dolayı seninkisi 6 ayda biter, benim de 2. ayda yüzümde bi aydınlanma oldu ama sonraki ayda kusma dönemiyle çok kötü oldu , yan etkilerini de çok az yaşamışsın gerçekten çok sevindim senin adına.

lekelerini takma kafana onlar iz tedavisinde ancak geçer , çukur olmasın gerisi kolay

inşallah canım geçer ya.. cünkü bu ilaca yakınlarımı ve ailemi zar zor ikna ederek başladım.. umarım sonuçları iyi olur.. bide ben ikinci ayda 40 degil 30 kullanmıstım yanlıs yazmısım. 1.ay 30 /2. ay 30 / 3. ay 40/ 4.ay 50... beş ve altıyıda 60 kullanayım bitsin gitsin istiyorum.. bide son zamanlarda ilaç içmekten midem bulanır hale geldim.. psikolojikmen ayyyy yine mi hap diyorum.. aksamları iki tane üst üste içmekte iyi olmuyo sanki.. doktora sabah öğle aksam alayım dedim.. yok dedi sabah 20 aksam 30 alınacak dedi.. sende inşallah lekelerden kurtulursun ve bi daha çıkıp tekrarlamaz

Evet canım erken bitmesi çok iyi olur çünkü bittikten sonra bi ay ara vercen ve daha sonra iz tedavisine başlayacaksın , yazın iz tedavisini yaptırmazlar yapsan da çok zorlanırsın hiç değilse baharda hallet

Cevabın için teşekkürler. Saçlarımın kuruluğu demekle neyi kastettin canım, yağlanmayı mı? Saçlar tekrar yağlanmaya mı başlıyor?

Evet canım diğer yan etkiler gibi saç kuruluğuda gidiyor, gerçi ben pek yan etkisi olarak görmüyordum, saçımın kuru olması iyi geliyordu:KK9:

Evet canım diğer yan etkiler gibi saç kuruluğuda gidiyor, gerçi ben pek yan etkisi olarak görmüyordum, saçımın kuru olması iyi geliyordu:KK9:

Evet ben de çok memnundum bu durumdan, geçeceğini bilmiyordum malesef:KK43:(
Ben saçlarımı bir gün yıkamasam öbür güne yağlanırdı. Şimdi ise hiç yağlanmıyor, ipek gibi parlıyor, çok hoşuma gidiyordu üzüldüm valla.
Neyse sivilcelerden kurtulalım da gerisini boşver..

Evet canım erken bitmesi çok iyi olur çünkü bittikten sonra bi ay ara vercen ve daha sonra iz tedavisine başlayacaksın , yazın iz tedavisini yaptırmazlar yapsan da çok zorlanırsın hiç değilse baharda hallet

Leke tedavisi icin ilaci biraktiktan 1 ay sonra ise.. ben simdi 4 deyim 5. Ay subat 6.ay mart.. yani nisanda bekler mayista lekeler icin giderim ve sonra haziran :KK43:((( adiyamanda yaz cehennem gibidir ve baharda bile oyledir :KK43:(( 40 dereceleri cok rahat gecer.. ve ben işe gidecem o zamanlarda :KK43:(

Evet ben de çok memnundum bu durumdan, geçeceğini bilmiyordum malesef:KK43:(
Ben saçlarımı bir gün yıkamasam öbür güne yağlanırdı. Şimdi ise hiç yağlanmıyor, ipek gibi parlıyor, çok hoşuma gidiyordu üzüldüm valla.
Neyse sivilcelerden kurtulalım da gerisini boşver..

Aynen canim gercekten haklisin bende yaglanmayan saclardan memnunum :)) ve bide ben bu aralar belki duymussunuzdur sinemaki kuru ile saclarimi uzatiyorum.. tedavim mart ta bitince insallah saclarimda belime kadar gelecek.. ve insallah rabbim kismet ederse bu sene nisanlanirim.. saclarim bakimli ve uzun olsun istiyorum.. gerci biz kizlar herseyi istiyoruz :))))

öncelikle bu guzel yorumun için çok teşekkuredrim.şimdiye kadar okudugum yorumlarada bkcak olursam evet kışın başlamam iyi olmuş.aslında benim sadece çene tarafımda 3 bilemedin 4tane sivilce çıkardı ama ben rahatsız oluyordum okulda ögrencilerim surekli"ögretmenim yüzünuzde sivilce çıkmış ne zaman geçecek"diye sormaları bile benim rahatsz olmama yetti ve solugu cildiyede aldım.doktorum ilk bkışta hemen bu ilacı yazdı testlerim temiz çıktıktan sonra.ama bende henüz bel agrısı yada ellerimde lekeler yok ilerleyen zamanlarda olckmı

Insallah bel agrilariniz hiiiiic olmaz.. ellerinizde de minik kirmizi noktalar olacak diye birsey yok. cunku herkesin bunye farklidir.. ben yorumlara baktigimda kiminin kollarinda bile cikmis ama bende olmadi mesela.. yani butun yan etkiler sizdede olacak diye birsey yok.. kiminin yuzu ilk aydan itibaren pul pul dokulup soyuluyormus ben 4. Aydayim hic oyle birsey olmadi.. moralinizi yuksek tutun ve ogrencilerinizede bol bol not verin :)))))

Aynen canim gercekten haklisin bende yaglanmayan saclardan memnunum :)) ve bide ben bu aralar belki duymussunuzdur sinemaki kuru ile saclarimi uzatiyorum.. tedavim mart ta bitince insallah saclarimda belime kadar gelecek.. ve insallah rabbim kismet ederse bu sene nisanlanirim.. saclarim bakimli ve uzun olsun istiyorum.. gerci biz kizlar herseyi istiyoruz :))))

Evet yaa, hep kusurlu yanlarımızı görüp düzeltecez diye uğraşırız. Rabbim sana hayırlı kısmet versin inşallah. Umarım bir ömür mutlu olursunuz.. Bence leke tedavini bir sonraki yılın kışına bırak, çünkü düzelteyim derken daha derin lekeler oluşabilir. Düğün ne zaman bilmiyorum ama insan evlenince de güzelleşiyor:))) hele sevdiğinle olursa bi başka..
Bu arada sinameki kürü nedir hiç duymadım, nasıl bişey ki bu?

Ayy canım çok sevindim senin adına inş tek yan etki o olur :) Bende yarın başlıyorum.. Bakalım neler olucak.. Bu arada, güneş kremi kullanıyor musun doktorun hangi kremleri verdi ?

Açıkçası doktorum sadece hametan verdi ama kullanmadım onun yerine nemlendirici olarak la roche-posay effaclar h aldım çokta memnun kaldım dudak içinde blistex kullanıyorum. Yüzümün temizliği içinde sadece dove kullanıyorum kurutmuyo tavsiye ederim. Güneş kremi kullanmıyorum. İlk ayımı bitirdim cuma günü kontrolüm var doktor ne dicek merakla bekliyorum:-)

Arkadaşlar elerimin üstünde minik kırmızı noktalar oluştu ve kuruyo acaba ilacın yan etkisi olabilir mi

Evet yaa, hep kusurlu yanlarımızı görüp düzeltecez diye uğraşırız. Rabbim sana hayırlı kısmet versin inşallah. Umarım bir ömür mutlu olursunuz.. Bence leke tedavini bir sonraki yılın kışına bırak, çünkü düzelteyim derken daha derin lekeler oluşabilir. Düğün ne zaman bilmiyorum ama insan evlenince de güzelleşiyor:))) hele sevdiğinle olursa bi başka..
Bu arada sinameki kürü nedir hiç duymadım, nasıl bişey ki bu?

Canim sinemaki kurunu internette arastirirsan daha genis bi bilgiye ulasabilirsin.. ama kisacasi saclari cok hizli uzatmasi ve gurlestirip canli tutmasi.. dugun tarihi hic belli degil.. gerci nisan tarihi de hic belli degil.. biz kendi aramizda dusunuyoruz yapariz diye.. tabi ailelere daha soylemedik.. ama olsun yine de ben hazirlikli olayim demi :)))) lekeler icinde gercekten ne yapacam bilmiyorum :KK43:( su tedavimi bitireyim doktorla konusayim olmazsa gercekten bi sonraki sonbahar ya da kışa baslarim.. senin nasil gidiyo bu ay bitiyordu demi..

yüz temizliğinizi neyle yapıyosunuz sebamet olurmuki sabunları varya hani? güneş kremimdeo zaten 50lik

yüz temizliğinizi neyle yapıyosunuz sebamet olurmuki sabunları varya hani? güneş kremimdeo zaten 50lik
su dışında yüzüme herhangi bir sey kullanmıyorum:KK20::KK20: doktorum yüzünü yoracak sabun veya herhangi birsey kullanma dedi :KK20:tedavi bitince tekrar gözenekler yağ ile dolup sivilce oluşturmasın diye yüz temizleme jeli veya suyu alabilirim:44:tabi doktorum hangisini önerirse

Canim sinemaki kurunu internette arastirirsan daha genis bi bilgiye ulasabilirsin.. ama kisacasi saclari cok hizli uzatmasi ve gurlestirip canli tutmasi.. dugun tarihi hic belli degil.. gerci nisan tarihi de hic belli degil.. biz kendi aramizda dusunuyoruz yapariz diye.. tabi ailelere daha soylemedik.. ama olsun yine de ben hazirlikli olayim demi :)))) lekeler icinde gercekten ne yapacam bilmiyorum :KK43:( su tedavimi bitireyim doktorla konusayim olmazsa gercekten bi sonraki sonbahar ya da kışa baslarim.. senin nasil gidiyo bu ay bitiyordu demi..

Sağol canım. Benim bi ara şiddetli bel ağrım vardı, çok şükür hafifledi şimdi. Çok fazla yan etkilerden muzdarip değilim. Zaten hala 30 mg kullanıyorum. Ama benim ellerimdeki o küçük kırmızı noktalar hiç tamamen geçmedi. Hep düzelip yeniden başladı. Zaten o yüzden doktor mg yükseltmedi.
3. ay bitince kontrole gittiğimde karar verecek doktor. Eğer yüzde doksan iyileşme olursa tedavi yarıda bırakılabilirmiş, kitapçıkta da yazıyo zaten bu.
Benim yüzümdeki minik sivilcelerin tamamı geçti, sırtımda büyük kistik sivilceler vardı, mucize gibi ama onlar da tek tük kaldı, tabi izleri de duruyor. Yüzümdeki gözenekler ve siyah noktalarda hiçbir düzelme yok ama umrumda değil, çünkü benim asıl sorunum sırtımdaydı.
Senin cildindeki değişiklikler nedir?

X