Sivilceli Ciltler Aknetrent Kullananlar

Sivilceli Ciltler ve Çözümleri
Bende nemlendirilmeli diye dusunuyoruum doktorum benim zorlamamla la roche'nin nemlendiricisini yazdi gittigim eczacida aknetrent zaten yuzu kurutmak icin sen neden nemlendirici istiyosn diyince karar veremedim ama yarin gidip alicaam insallah nemlendiricisiiz olmaz bencede 4. Gunde olmama ragmen hafif kurulk basladi :) yorumunuz icin tesekkurler

Bende nemlendirilmeli diye dusunuyoruum doktorum benim zorlamamla la roche'nin nemlendiricisini yazdi gittigim eczacida aknetrent zaten yuzu kurutmak icin sen neden nemlendirici istiyosn diyince karar veremedim ama yarin gidip alicaam insallah nemlendiricisiiz olmaz bencede 4. Gunde olmama ragmen hafif kurulk basladi :) yorumunuz icin tesekkurler
lemek

Doktorunuza bir sürü kötü laf söylemek geldi içimden.

Bir kere nasıl Cildiye doktoru olmus algılayamadım. Arkadaşlar Nemli cilt ve Yağlı cilt birbirlerinden ayrı seylerdir. Nemlendiriciniz su bazlı oldugu sürece yani içinde yag oranı düşük oldugu sürece cildinizdeki yağlı tabakayı etkilemez. Hem yağlı hem de nemsiz bir cilde sahip olabilirsiniz, ki benimki öyle. Ben su bazlı nemlendiricilerle hapın kuruttuğu cildimi beslerken, hap da alttan yag tabakasına etki ediyor.

Saçmalamış doktorunuz.

Arkadaşlar ben nemlendirici konusunda çok kararsızım :KK43: bazıları nemlendirici ilk ay kullanılmamalı diyo bazıları nemlendirici kullanılmazsa iz kalır diyo ne yapıcagımı şaşırdıım lütfeen yardımcı olun

İz bırakan şey 'sizin sivilcelerinizi yolmanız, sıkmanız ve ardından üstüne fondoten sürmeniz ya da güneşe bir güneş koruyucusu kullanmadan çıkmanızdır.'

Mümkünse sivilcelerinize ellemeyin, cildinizi su bazlı bir nemlendiriciyle nemlendirin. Ve bulutlu bir günde dahi gneş koruyucunuzu kullanın.

Bende la roche'nin effaclar h kremini kullanıyorum. Gayette memnunum. Doktorum bana hem bu kremi önermişti hemde çok fazla kuruma olan günlerde kullanmam için ve vücudum için üredermin hydro yazmıştı. Hydro'yu ben yüzümden çok bacaklarımda kollarımda kullandım ve çok memnun kaldım. Hala da banyo sonrası vücuduma kuruluk hissetmesemde sürüyorum.
Sizde ilerleyen günlerde daha fazla kuruluk hissetmeye başlayacaksınız, lipbalmınızı kreminizi yanınızdan eksik etmeyin:) Birde size önerim ne kadar çok su içerseniz dudaklarınızdaki kuruma daha az olur:)

Bana verdiği nemlendiricide o memnun olmanıza sevindiim :) tavsiyeleriniz içiin çoook teşekkür ederim:KK3:

Yaa bi sorum daha olcak benim daha 5. günüm olmasına rağmeen suratımda sivilceler çıkıyo ve 2 gün sonra sönüyor sizce bu kusma dönemi mii ilacın etkisi mi
Kusma dönemi ben hiç yaşamadım, cilt yüzeyinceki sivilceler çıkıyordur. Kusma döneminde deri altındaki sivilceler çıkıyor diye biliyorum. Çıkan sivilceleri hiç oynama iz kalmasın 1-2 güne geçer zaten ilaçtan dolayı.

Kusma dönemi ben hiç yaşamadım, cilt yüzeyinceki sivilceler çıkıyordur. Kusma döneminde deri altındaki sivilceler çıkıyor diye biliyorum. Çıkan sivilceleri hiç oynama iz kalmasın 1-2 güne geçer zaten ilaçtan dolayı.
Pekii tekrar cookm tesekkur ederim :)

kızlar ben salı gunu basladım aknetrent kullanmaya ama gozlerım acayıp kuruyo ve buda bende baş ağrısı yapıyo doktor bunun ıcın herhangı bısey vermedı eczaneye gıtsem ordan uyugun bı damla falan verırlerımı yanı bı soru olurmu?

kızlar ben salı gunu basladım aknetrent kullanmaya ama gozlerım acayıp kuruyo ve buda bende baş ağrısı yapıyo doktor bunun ıcın herhangı bısey vermedı eczaneye gıtsem ordan uyugun bı damla falan verırlerımı yanı bı soru olurmu?

Eczanelerde satılan suni gözyaşı damlaları çok işe yarıyor. Sanırım tek marka var emin değilim ama ben lens kullanan biri olduğum için önceden de onu kullanırdım. Tears naturale free diye bir marka. Tek kulllanımlık gözyaşı damlaları var içinde. Zaten bildiğim kadarıyla reçetesiz alınabiliyor dr yazamıyor yani. 10 küsür bir fiyatı olması lazım. 32 kullanımlık.

Eczanelerde satılan suni gözyaşı damlaları çok işe yarıyor. Sanırım tek marka var emin değilim ama ben lens kullanan biri olduğum için önceden de onu kullanırdım. Tears naturale free diye bir marka. Tek kulllanımlık gözyaşı damlaları var içinde. Zaten bildiğim kadarıyla reçetesiz alınabiliyor dr yazamıyor yani. 10 küsür bir fiyatı olması lazım. 32 kullanımlık.

cok tesekkur ederım pazartesı halledıcem mutlaka bunu gozlerım cok fena cunku:KK5:

Bende aknetrent kullanıyorum yaklaşık 10. günümdeyim ve günde 40 mg alıyorum. İnşallah 6 ay sonunda vücudumdaki sivilce ve izlerden kurtulurum. Benim yüzümden çok vücudumdaki sivilcelerden şikayetim var.

cnm ilaç kullanırken cildini ne ile temizliyorsun acaba? ben bir türlü ne ile temizleyeceğim konusunda dikiş tutturamadım da :44:

cnm ilaç kullanırken cildini ne ile temizliyorsun acaba? ben bir türlü ne ile temizleyeceğim konusunda dikiş tutturamadım da :44:

Ben tedaviye başlamadan önce neutrogena'nın greyfurt yüz yıkama jelini kullanıyordum onu kullanmaya devam ettim, bazı günlerde dalin bebek şampuanı kullandım. Göz makyajı temizleme de hep dalin kullanıyorum yüzümüde bazen onunla yıkadım sorun olmadı. Sabun dışında herşey kullanılabilir bence.

Canım çok sevindim ya maşallah.. ya bugün dr gittim dktrm yoktu salı günü gelecek. 3-4 gün ara vermiş olcam ilaca. Herhangi bir sorun olur mu? tekrar başlayınca felan bilemedim.

Ben de bilmiyorum canım kusura bakma geç cevap yazdım. Umarım ara vermen sorun olmaz, ki sanmıyorum olacağını...

Ben tedaviye başlamadan önce neutrogena'nın greyfurt yüz yıkama jelini kullanıyordum onu kullanmaya devam ettim, bazı günlerde dalin bebek şampuanı kullandım. Göz makyajı temizleme de hep dalin kullanıyorum yüzümüde bazen onunla yıkadım sorun olmadı. Sabun dışında herşey kullanılabilir bence.

hımm anladım cnm bilgi için çokkk sağol :KK34: bende öyle yapayım bari. Henüz 2. ayıma girdim ben sivilce çok yok bende alın ve burnumda gözeneklenme oldu nasıl olduysa anlamadım gitti. ona uygun bi ürün bulmaya çalışıyorum aslında. gerçi doktorum şimdilik onlarla uğraşmama gerektiğini tedavinin sonunda icabına bakalım flan dedi. ama ben duramıyorum işte geçsin istiyorum :KK52: haftada iki kere falan gece yatmadan evvel pişik kremi ile yüzümü sıvazlıyorum cildim hem renk olarak açılıyor hemde hüzreler yenileniyor malum çinko var içinde (PENATEN türkiyedde mevcut olmayan pişik kremi. SUDOCREAM da iyidir iyi :KK34: ) bu da benden olsun canımcım :)

hımm anladım cnm bilgi için çokkk sağol :KK34: bende öyle yapayım bari. Henüz 2. ayıma girdim ben sivilce çok yok bende alın ve burnumda gözeneklenme oldu nasıl olduysa anlamadım gitti. ona uygun bi ürün bulmaya çalışıyorum aslında. gerçi doktorum şimdilik onlarla uğraşmama gerektiğini tedavinin sonunda icabına bakalım flan dedi. ama ben duramıyorum işte geçsin istiyorum :KK52: haftada iki kere falan gece yatmadan evvel pişik kremi ile yüzümü sıvazlıyorum cildim hem renk olarak açılıyor hemde hüzreler yenileniyor malum çinko var içinde (PENATEN türkiyedde mevcut olmayan pişik kremi. SUDOCREAM da iyidir iyi :KK34: ) bu da benden olsun canımcım :)

Teşekkür ederim canım sudokrem bende nedense sivilcelenme yapmıştı tedavi öncesinde kullandığımda, onu kullanmaya korkuyorum anneme vermiştim ondan dolayı lekeler için çok iyi geliyor çünkü. Birde gözeneklenmeden kastettiğin ne acaba?

Teşekkür ederim canım sudokrem bende nedense sivilcelenme yapmıştı tedavi öncesinde kullandığımda, onu kullanmaya korkuyorum anneme vermiştim ondan dolayı lekeler için çok iyi geliyor çünkü. Birde gözeneklenmeden kastettiğin ne acaba?

gzenekler yağlı ciltlerin en büyük sorunu maalesef benim T bölgemde hakimler(gerçi ben karmayım). sivilce ilacı gözeneklerin sıkılaşmasında etkili geçmesine yardımcı oluyor ama ne kadar etkili olacak bunu tedavimin sonunda anlayacağım. bundan dolayı cildi yağlandırmayan/tam tersi şekilde kurutmayan ürünler kullanmam gerek aksi takdirde genişliyorlar :44:

sudocream demek ki sende öyle bir tesir yaptı hımm anladım. ciltden cilde değişiyor etkiler

X