Aşılama Alama sonras adet ncesi gebelik belirtileri

Aşılama Yöntemleri ve Tecrübelerimiz
Merhaba kızlar, bende ilk aşılamamı 19/01/2011 tarihinde oldum. Normal adet olma tarihim 26/01/2011 ama bu geçti. doktorum geçmesinin normal olduğunu söyledi çünkü gonal f kullanıyordum ve çatlatma iğnesi de kullandığım için bu belirtiler normal dedi. 1 haftayı tamamladım. haftaya çarşamba 14 gün oluyor. ama ben tahlil yaptırmayacağım, adetim belki daha sonra olur çünkü, boş yere ümitlenmek istemiyorum, ama size bişey sormak istiyorum, bende düne kadar yada önceki güne kadar göğüslerimde çok şişlik ve ağrı vardı, şuan göğüslerimin şişliği indi ve ağrıda yok denecek kadar azaldı, eğer hamile kalsaydım göğüslerimin hala ağrımaya devam etmesi gerekirdi diyorum, bu konuda tecrübeli bi arkadaş cevap yazarsa sevinirim, inşallah hepimizi hayırlısyla hamile kalırız. Rabbim bir şeye OL derse onun önüne hiçbir şey geçemez, RAbbim bizler için de OL demişsindir inşaallah, bizler sana muhtacız... Amin

Selam kızlar.
3.5 yıllık evliyim.yaklaşık 2 yıldır bebek istiyoruz.6 aydırda tedavi görüyoruz çünkü dr. 1 yıldan sonra olmazsa gelin demişti.bizim 1 yılı biraz geçti. serophene ve pregnl kullandım 3ay.değişik dozlarda. sonra rahim filmi çekilsin dedi.bu gebelik şansını arttırıyormuş.rahim filminde kanallar açık çıktı çok şükür.dr.m 3ay ilaç ws tedavi ara verelim kendi haline bırakalım dedi 3 ay sonra tekrar görüşelim dedi.

3 ay geçti 13 ocak 2011de mens dönemimde gittik dr.a. aşılama kararı aldık.göbekten iğne verdi.yumurtlamamı kontrol etti, belirli aralıklarla.24 ocakta aşılmamam oldu allahın izniyle.ama26sından beri kanamam var.önce kahrengi lekelenme tarzında oldu.bikaç saat sonra kırmızı kanamaya dönüştü.dr.umu aradım normal dedi.28inde progestan kullanmaya başla dedi.bende ilacın kaçlık olduğunu unuttum yanına uğradım.uğramşken dedimki adet gibi kanamam oluyo normal dedi.

şuanki belirtilere gelince,ben bu zmana kadar hiç göğüslerimde ağrı hissetmedim.uçları acıyor.bi hassasyet var.gaz sorunum oluyor.benim canımı sıkan bu kanama ne zaman olr e tutarmı?

merhaba bende en son ocağın 13de hasta oldum ve 24 ovulasyon iğnesi vuruldum hasta olucağım tariğe 5 6 gün var ve bugün idrar testi yaptım birinci çizgi net diğeri silik hafif belli ediyodu bu hamile olduğum anlamına geliyomu acaba.bide benim belirtileri belimde bacaklarımda kasıklarımda ağrı oluyo çarpıntı oluyo göğüslerimde hassasiyet omuzlarımda kollarımda bi yorgunluk ağrısı gibi hep yatma isteğim var falan baş ağrım var ama bunlar bi belirtimidir net olarak bilemiyorum:18:

kızlar ben 3. aşılamada hamile kaldım şu anda 21+3 günlük hamileyim...kendinizi şu belirtilere odaklamayın belirti melirti olmuyo...benim olmadı en azından..kasmayın kendinizi..tek yapacağımız şey sabretmek..rabbim tez zamanda yüzünüzü güldürsün

Aşılamamın 13.günündeyim.Dün akşam oturduğum yerden ayağa kalkmamla başım döndü kalp atışım hızlandı yere yığılıverdim.Böyle bir şey oldu mu hiç sizlerde?Jel baş dönmesi yapıyor diye biliyorum ama hiç yapmamıştı şimdiye kadar.

arkadaşlar merhaba ben 19 aralıkta ikinci aşılamamı oldum ve çok şükür 2. aşılamada gebe kaldım..
hiç umudum yoktu.. çünkü her ay yaşadığım adet belirtilerini yaşıyordum.. tek bir farkla bu ay adet belirtilerim daha erken başladı diyordum..
benim adet öncesi hep alt kısmımda ağrı olur yine ağrım oldu.. hem de bayağı şiddetli..
bir de ömrüm boyunca kabızlık olmayan ben bekleme aşamasında kabız oldum.. adetimi beklerken baktım olmadım aşılamamın 17. günü kan testi yaptırdım ve çıktı... çok şükür mucizem benimle şimdi..
rabbim bebek isteyen herkese yaşatsın bu duyguyu...

tebrikler canım bende 2 şubatta aşılama yaptırdım daha yeni ilk aşılamam bendede bugünden itibaren alt kasır bölgemde ve kasıklarımda ağrı başladı umarım hamilelik belirtisidir hayırlısıyla hamile kalmışımdır

Merhaba arkadaşlar uzun zamandır takip ediyorum ama mesaj yazmıyordum.Ben de 27 ocakta ilk aşılamamı yaptırdım.şubatın 11'nde test yaptıracam tabii adet olmazsam şuan bütün adet belirtilerim var ama beklemek çok zor.Rabbim hayırlı ve sağlıklı evlatlar nasib etsin hepimize...

Selam kızlar, sizlere aşılama yaptırdığımı söylemiştim ama tutmadı, öğreneli bir haftayı geçti 30 ocak da adet gördüm. Buradan şuna da cevap vermiş olayım aşılama yaptırdıktan yaklaşık 11 yada 13 gün sonra adet gördüm, bazen soruluyor bu soru, ne zaman adet görürüm eğer tutmazsa diye bende merak edenlere kendi tecrübemi yazmış olayım böylelikle. Evet şimdi olmadı ama Rabbim büyük, bakalım inşallah bebeğim cennette beni bekliyordur şimdi. Belki de hiç olmayacaktır, belki babası ile biz ona gidince orada alacağızdır yavrumuzu kucağımıza, ama Allah büyük kızlar, aşılama yaptım olmadı demeyin, tekrar tekrar deneyin, hiçbir sorunu olmayıp sağlıklı olan insanların bile bazen 5-6. ayında hamilileği oluşuyor, en az bizde 5-6 kez denemeliyiz, sonrasında tüp bebek, onda da olmuyorsa her zamanki gibi yine Allah'a havale edin. Ben bu ay ekonomik kriz yüzünden deneyemiyorum tekrar birdahaki ay denicem, gonal f ilacı çok pahalı ve ben 4 kez aldım bu ilacı.
Biz elimizden geleni yapıyoruz yarabbi, gerisini sana havale ediyoruz....

Merhaba arkadaşlar uzun zamandır takip ediyorum ama mesaj yazmıyordum.Ben de 27 ocakta ilk aşılamamı yaptırdım.şubatın 11'nde test yaptıracam tabii adet olmazsam şuan bütün adet belirtilerim var ama beklemek çok zor.Rabbim hayırlı ve sağlıklı evlatlar nasib etsin hepimize...

canım aynı kaderi paylaşıyoruz:-) bende 27 ocakta ilk aşılamamı yaptırdım:-))) bende bekliyorum ama bu beklemeler işkence gibi zaman geçmek bilmiyor.Geçen ay 9'unda regle olmuştum. Bakalım ne olacak
Allah hepimizin yardımcısı olsun inşallah

selam kizlar bende yeni katildim araniza.09.02.2011 yani bugun asilama oldum.kismetse sabatin 24 unde de belli olacak.bnde sadece adet olcakmisim gibi agrim var birde basim agriyor ben adet olmadan onceki bas agrim dusunuyorumda imkansiz asilamamin ilk gunu adet olmak.acaba benim gibi boyle bir durumla karsilasanlar oldumu

Arkadaşlar daha önce yazmıştım ocak 27 de aşılama yaptırdım bu gün adet olmam gerekiyordu olmadım daha evde idrarla gebelik testi yaptım ikinci çizgi çok silik ama var gibi daha önce böyle olmamıştı bulunduğum yerde kanda baktırma imkanı yok iyice stres yaptım aceba hamilemiyim..

Arkadaşlar daha önce yazmıştım ocak 27 de aşılama yaptırdım bu gün adet olmam gerekiyordu olmadım daha evde idrarla gebelik testi yaptım ikinci çizgi çok silik ama var gibi daha önce böyle olmamıştı bulunduğum yerde kanda baktırma imkanı yok iyice stres yaptım aceba hamilemiyim..

selam tatlim bu topige giren fazla kimseler yok genelde.ama benim bildigim kadariyla ikinci cizgi silik bile olsa gebesin yani hamilesin demektir.ama ben dr.falan degil.sen en guzeli 3gun sonra tekrar dene ozaman kesin olarak belli eder kendini.ok tatlim.darisi benim basima insallah

selam tatlim bu topige giren fazla kimseler yok genelde.ama benim bildigim kadariyla ikinci cizgi silik bile olsa gebesin yani hamilesin demektir.ama ben dr.falan degil.sen en guzeli 3gun sonra tekrar dene ozaman kesin olarak belli eder kendini.ok tatlim.darisi benim basima insallah

canım teşekkür ederim inş dediğin gibidir.sabah tekrar yaptım yine aynı şekilde ikinci çizgi silik.beklemek çok zor ve stresli ama başka çare yok.İnş. gelek günler bizim için mutlu anlara gebedir.

Kızlar merhaba, ilk 4-5 sayfayı okudum daha fazlasını okumadım tabi ki ama belki biriniz sorumu cevaplayabilir. Ben bu ay aşılama yaptıracaktım, ama adetimin 11. günü 3 yumurtam vardı, 12. gün muayenede yok oldu. Dr um, büyük ihtimalle gece çatlamışlar, bu gün normal ilişki deneyin, dedi. O gün denemeye çalıştık ama olay sonuçlanmadan misafirimiz geldi ve gece de dışarı çıkmak zorundaydık, tam sonuç alamadan sonlandırmak durumunda kaldık. Sonrasında da nasıl olsa 24 saat geçti diye çaba sarfetmedik. Yumurtlarım kaybolduğu gün doktorum 10 gün içinde adet olursun demişti ama bu gün 16. günü ve hala adet olmadım. Daha önce gonal f yada başka iğne yada ilaç kullanıp ta adet gecikmesi yaşayan var mı aranızda, pko durumum falan yok, normalde 24-26 gün arası adet olurum, çoğunlukla tam 25. gün. Bu gün 26. gün olduğu halde hiçbir şey yok. E tabi ki göğüslerde dolgunluk ve sağ kasıkta ağrı var. Ama bu ağrı taa iğne kullanmaya başladığımdan beri var.

Gonal f nin adet gecikmesi gibi bir yan etkisi var mı? Çünkü eşimle birlikte olamadık tam olarak, gebelik için ümidim yok yani. Ama bu gecikme neyin nesi anlayamadım, yardımcı olun lütfen. Acaba benim yumurtalar çatlamamış mıydı ki? Böyle bir şey olabilir mi? Bekliyorum cevabınızı.Doktorum yurt dışında olduğu için soramadım. Salı dönecekmiş. Belki sizler bir fikir verebilirsiniz.

canım teşekkür ederim inş dediğin gibidir.sabah tekrar yaptım yine aynı şekilde ikinci çizgi silik.beklemek çok zor ve stresli ama başka çare yok.İnş. gelek günler bizim için mutlu anlara gebedir.

canım hadi hayırlısı bizlere güzel haberi verirsin inşallah hamilesindir:-)))

selam kizlar bende yeni katildim araniza.09.02.2011 yani bugun asilama oldum.kismetse sabatin 24 unde de belli olacak.bnde sadece adet olcakmisim gibi agrim var birde basim agriyor ben adet olmadan onceki bas agrim dusunuyorumda imkansiz asilamamin ilk gunu adet olmak.acaba benim gibi boyle bir durumla karsilasanlar oldumu

bu arıların olması normal birşey canım:-) sadece kahverengimsi kanaman olabilir 1-2 gün onun dışında ağrıların aralıklar ile 1 hafta kadar devam edecek.

canim benim fikrim bu ama sen yinede herseye ragmen hazirlikli ol.benim cevremden duydugum bunlar..insallah haberlerin guzeldir.ama benim icimden gecen sen hamilesin ama bak benm fikrim bu heeee...

bu arıların olması normal birşey canım:-) sadece kahverengimsi kanaman olabilir 1-2 gün onun dışında ağrıların aralıklar ile 1 hafta kadar devam edecek.

evet tatlim dedigin gibi gercekden de.bugun kahverengi lekelenme oldum.ben cok salagim ben kalktim test yaptim kendime dayanamayip silik cikti.ama ignelerden oldugunu ogrendim..allahdan cokda kaptirmadim kendimi simdi biliyorum ki ignelerden.neden oluyorki bu kahverengi kanamalar.bilmesem ki ignelerden silik bir cizgi ciktigini birde bu kahverengi lekelenmeye gormem yerlesme kanamasi zannederim.su anda bile ayniyim bugun basladi kahverengi lekelenmelerim.daha bugun asilamamin 4.gunu.gohuslerim bile agriyor.normalmi bunlarsence

Kızlar merhaba, ilk 4-5 sayfayı okudum daha fazlasını okumadım tabi ki ama belki biriniz sorumu cevaplayabilir. Ben bu ay aşılama yaptıracaktım, ama adetimin 11. günü 3 yumurtam vardı, 12. gün muayenede yok oldu. Dr um, büyük ihtimalle gece çatlamışlar, bu gün normal ilişki deneyin, dedi. O gün denemeye çalıştık ama olay sonuçlanmadan misafirimiz geldi ve gece de dışarı çıkmak zorundaydık, tam sonuç alamadan sonlandırmak durumunda kaldık. Sonrasında da nasıl olsa 24 saat geçti diye çaba sarfetmedik. Yumurtlarım kaybolduğu gün doktorum 10 gün içinde adet olursun demişti ama bu gün 16. günü ve hala adet olmadım. Daha önce gonal f yada başka iğne yada ilaç kullanıp ta adet gecikmesi yaşayan var mı aranızda, pko durumum falan yok, normalde 24-26 gün arası adet olurum, çoğunlukla tam 25. gün. Bu gün 26. gün olduğu halde hiçbir şey yok. E tabi ki göğüslerde dolgunluk ve sağ kasıkta ağrı var. Ama bu ağrı taa iğne kullanmaya başladığımdan beri var.

Gonal f nin adet gecikmesi gibi bir yan etkisi var mı? Çünkü eşimle birlikte olamadık tam olarak, gebelik için ümidim yok yani. Ama bu gecikme neyin nesi anlayamadım, yardımcı olun lütfen. Acaba benim yumurtalar çatlamamış mıydı ki? Böyle bir şey olabilir mi? Bekliyorum cevabınızı.Doktorum yurt dışında olduğu için soramadım. Salı dönecekmiş. Belki sizler bir fikir verebilirsiniz.

selam insallah bebeisin seninledir.o dedigin igneden hic kullanmadim.baska igne kullandim bunlar bnde igne kullnamaya basladigimdan beri yapan agrilar yapti.benim bildigim kadariyla adet olmunmadigi zaman kisttin soz konusu oldugu ama bu benim fikrim duymustum bir kac kisiden sen en guzeli sali gunu mutlaka git dr.ne olur ne olmaz...

arkadaşlar merhabalar benim de bir sorum olacak. bende ilk aşılamamı oldum ve 14. gün kantesti 0.1 yani negatif çıktı. ancak 2 gün geçti hala adet olmadım. doktorum aşılamadan sonra vajinadan sıkılan progestron vermişti onuda 2 gün oluyor bırakalı acaba ondan mı diyorum ama sonucu öğrendikten sonra bıraktım. siz sonucu öğrenince hemen adet oldunuz mu. napacam şimdi çok şaşırdım. önce adet olmak istemiyosun. gebe olmayıncada adet olmak istiyosun. biz kadınların işi zor walla

Son düzenleme:
X