Allah için görüşlerinizi esirgemeyin

cupcup

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
29 Ocak 2015
413
157
36
Merhabalar arkadaşlar şimdiden hepinize iyi geceler diliyorum. Ve benim hikayeme başlıyorum 2014 te cok severek evlendik benim ailem evliliğimize karşıydı cünki eşimin 26 yasına kadar hiç çalışmamış olması hiç birikimiminin olmaması ve evlenirken bi işinin dahi olmaması onları korkutmuştu. Öyle böyle verdiler nişanlandık benim ailemle aram bozuldu nişanlılık sürecinde evlenene kadar teyzemde kaldım. Kendi basımıza gidip nikah tarihi aldık ve evlendik. Onun babası herşeyimize destek oldu ufak caplı cünki onunla durumu belli olan bi adamdı. Benim babam inat yaptı tabi hiç bi şekilde ne destek ne yardım etmedi. Neyse biz bi göz oda bi eve girdik ama mutluydum kocamı cok seviyordum ve zamanla herşeyin çalışarak hal olacagını düşünüyordum. Eşim evlendiğimiz ilk gün işe başladı ve bi fiil çalışma hayatına atılmış oldu bu güne kadar. Bide estetisyenim bu arada bende işe başladım 2 ay kadar gectikten sonra hamile kaldığımı öğrendik ve tekhlikeli zor bi süreçti işten ayrıldım. Derken hamilelik sürecim basladı yanımda kimse yoktu annem babamın korkusundan gelemiyordu onun annesi de psklojisi problemleri olan biraz da boş bi kadın. 1 seneyi yalnız zar zor geçirdim v psklojim bozuldu. Ben mutsuz oldukça eşimi de mutsuz ettim konuşarak. Neyse Doğum yaptım evime geldim kızımı büyültmeye başladım klasik karı koca kavgalarımız oluyordu ama mutluyduk ya ben öyle zannediyordum tabi bu arada kimseden maddi destek yok eşim tek basına hakkından gelmeye çalısıyordu herşeyin geldi de. Aç açıkta bırakmadı. Geçen seneye kadar geçinip gidiyorduk. Sonra her gün içmeye eve cok gec gelmeye başladı. Bu arada eşin alkol alan seven bi adamdır ama hafta bir flan alırdı maç iZlerken ya da vs gözüme batmazdı. Konustm konustm aynı evi otel gibi kullanıyo sonrasında bi gün telefonunda şifre oldugunu gördüm ve bu ne ne alaka biz evliyiz dedim o da bana bu şifre ölene kadar kalkınacak bana güvenmeyi ögreniceksin dedi. Bende parmagımdan yüzükleri cıkardım o şifre kalkarsa bende takarım yüzüklerimi dedim. Tabi o şifre kalkmadı iyce içine kurt düştü. Ve bi akşam telefonun aldım bi takım şeyler yaptıktan sonra bütün sosyal medya hesaplarını ele geçirdim ve bide be göreyim benim yakınımda olan eczanede çalışan bi kızla üstelik kız nişanlı ve nişanlısıyla oturup tavla oynayan bi adamdı benim eşim. Ben beynimden vurulmuşa döndüm bunlar 1 senedir görüşüyorlarmış. Tabi nişanlısına söyledim tüzüğü attı kız da burdan defolup gitti tabi yasadıgımız yer küçük bi yer olunca herkes duydu esiminde kimsenin yüzüne bakacak durumu kalmadı bi de bana ben bişey yapmadım demez mi. Her neyse ben bunu nişanlısına anlatmasaydım 1 ay sonra düğünleri vardı o adama kıyamadım. Neyse ben bu mesajları gördükten sonra bak bizim 2 yasında evladımız var evine bize dört elle sarıl biz bunları aşarız dedim ben ve hiç gelmemeye başladı 15 gün kadar gelmedi benimde Çan'ıma hak etti babamı aradım gelip aldılar beni. Bu ara kzım dogduktan sonra babamın siniri gecmişti barısmıstık. Herşeyi öğrendiler falan 3 aydır babamlardaym babamın durumu iyi cok iyi bakılıyoruz kzıma da cok düşkün ama kızımın hiç bi zaman babasız büyümesini istemedi biz daha 1 ay olmustu babamlara kalalı babam alıp karşısına tekrar konustu bak oğlum her erkek böyle hatalar yapar bi yavru var ortada karını çocuğunu toparla sahip çık diye babama olmuyo biz zaten 3 senedir hiç mutlu değildik falan demiş babam ondan sonra bosanma davası açtı bu arada o kadınla görüşmüyo duygusal anlamda da bişey YÖK aralarında bundan Emin'im. Benim anlayamadığım adamda hep bi belirsizlik hayatında su an kimse yok beni sevdiğini söylüyo hala ama 3 aydır ne aradı ne sordu ne merak etti hiç bi şekilde kıskanmıyor bosanıcaz hiç bişey yapmıyo ben hala deli gibi seviyorum deli gibi özlüyorum kafam cok karışık bana bi akıl fikir verin Allah rızası için

Eşiniz sorumluluk alacak tipe benzemiyor.
Sizi aldatmış ama hala barışmak istiyorsunuz sizi sevse zaten aldatmaz.
Erkekler duygusal bir bag olmadan da aldatır.
Şözde eşini hepsi sever ama aldattıgı kişiye de mutsuzum ben ayakları çeker.
Bravo ailenize sizi kabul etmiş yavrunuzu kabul etmiş daha ne istiyorsunuz.
Sorumsuz bir babayla büyümektense böylesi daha iyi bence zamana bırakın boşanın bence.

Arkadaşım ne desek boş.. çok zor biliyorum ama ayakta durmak zorundasın. Bu senin adam sandığın mahluk adam değilmiş. Dönüşü yok bu işin. Olmaz artık. Gözü hep dışardaymış bunun. Adam olmaz bu yola gelmez anca yıllarını heba edersin, hadi senin yılların gitsin kendi bilceğin iş ama kızına yapma bunu. Edebinle gururunla boşan, bak ne güzel şanslı kesimdensin ailen arkada işin var çalış bak büyüt çocuğunu..

Merhabalar arkadaşlar şimdiden hepinize iyi geceler diliyorum. Ve benim hikayeme başlıyorum 2014 te cok severek evlendik benim ailem evliliğimize karşıydı cünki eşimin 26 yasına kadar hiç çalışmamış olması hiç birikimiminin olmaması ve evlenirken bi işinin dahi olmaması onları korkutmuştu. Öyle böyle verdiler nişanlandık benim ailemle aram bozuldu nişanlılık sürecinde evlenene kadar teyzemde kaldım. Kendi basımıza gidip nikah tarihi aldık ve evlendik. Onun babası herşeyimize destek oldu ufak caplı cünki onunla durumu belli olan bi adamdı. Benim babam inat yaptı tabi hiç bi şekilde ne destek ne yardım etmedi. Neyse biz bi göz oda bi eve girdik ama mutluydum kocamı cok seviyordum ve zamanla herşeyin çalışarak hal olacagını düşünüyordum. Eşim evlendiğimiz ilk gün işe başladı ve bi fiil çalışma hayatına atılmış oldu bu güne kadar. Bide estetisyenim bu arada bende işe başladım 2 ay kadar gectikten sonra hamile kaldığımı öğrendik ve tekhlikeli zor bi süreçti işten ayrıldım. Derken hamilelik sürecim basladı yanımda kimse yoktu annem babamın korkusundan gelemiyordu onun annesi de psklojisi problemleri olan biraz da boş bi kadın. 1 seneyi yalnız zar zor geçirdim v psklojim bozuldu. Ben mutsuz oldukça eşimi de mutsuz ettim konuşarak. Neyse Doğum yaptım evime geldim kızımı büyültmeye başladım klasik karı koca kavgalarımız oluyordu ama mutluyduk ya ben öyle zannediyordum tabi bu arada kimseden maddi destek yok eşim tek basına hakkından gelmeye çalısıyordu herşeyin geldi de. Aç açıkta bırakmadı. Geçen seneye kadar geçinip gidiyorduk. Sonra her gün içmeye eve cok gec gelmeye başladı. Bu arada eşin alkol alan seven bi adamdır ama hafta bir flan alırdı maç iZlerken ya da vs gözüme batmazdı. Konustm konustm aynı evi otel gibi kullanıyo sonrasında bi gün telefonunda şifre oldugunu gördüm ve bu ne ne alaka biz evliyiz dedim o da bana bu şifre ölene kadar kalkınacak bana güvenmeyi ögreniceksin dedi. Bende parmagımdan yüzükleri cıkardım o şifre kalkarsa bende takarım yüzüklerimi dedim. Tabi o şifre kalkmadı iyce içine kurt düştü. Ve bi akşam telefonun aldım bi takım şeyler yaptıktan sonra bütün sosyal medya hesaplarını ele geçirdim ve bide be göreyim benim yakınımda olan eczanede çalışan bi kızla üstelik kız nişanlı ve nişanlısıyla oturup tavla oynayan bi adamdı benim eşim. Ben beynimden vurulmuşa döndüm bunlar 1 senedir görüşüyorlarmış. Tabi nişanlısına söyledim tüzüğü attı kız da burdan defolup gitti tabi yasadıgımız yer küçük bi yer olunca herkes duydu esiminde kimsenin yüzüne bakacak durumu kalmadı bi de bana ben bişey yapmadım demez mi. Her neyse ben bunu nişanlısına anlatmasaydım 1 ay sonra düğünleri vardı o adama kıyamadım. Neyse ben bu mesajları gördükten sonra bak bizim 2 yasında evladımız var evine bize dört elle sarıl biz bunları aşarız dedim ben ve hiç gelmemeye başladı 15 gün kadar gelmedi benimde Çan'ıma hak etti babamı aradım gelip aldılar beni. Bu ara kzım dogduktan sonra babamın siniri gecmişti barısmıstık. Herşeyi öğrendiler falan 3 aydır babamlardaym babamın durumu iyi cok iyi bakılıyoruz kzıma da cok düşkün ama kızımın hiç bi zaman babasız büyümesini istemedi biz daha 1 ay olmustu babamlara kalalı babam alıp karşısına tekrar konustu bak oğlum her erkek böyle hatalar yapar bi yavru var ortada karını çocuğunu toparla sahip çık diye babama olmuyo biz zaten 3 senedir hiç mutlu değildik falan demiş babam ondan sonra bosanma davası açtı bu arada o kadınla görüşmüyo duygusal anlamda da bişey YÖK aralarında bundan Emin'im. Benim anlayamadığım adamda hep bi belirsizlik hayatında su an kimse yok beni sevdiğini söylüyo hala ama 3 aydır ne aradı ne sordu ne merak etti hiç bi şekilde kıskanmıyor bosanıcaz hiç bişey yapmıyo ben hala deli gibi seviyorum deli gibi özlüyorum kafam cok karışık bana bi akıl fikir verin Allah rızası için
Ya kusura bakma ama nasi seviyosun hala ya ben hic bi sekilde boyle yapan adami sevmem yani banane ne hali varsa gorsun hic cabada gostermiyosa istemiyodur ailende arkanda nebileyim muhim bir konu cocuk da var cocuk var diyoruz bu seferde kadinlar yipraniyo hep hakkinda hayirlisi olsun dua et kardesim

Deli gibi sevmeyin.. Anne gibi davranın.. Aileniz yanınızda.. Babanız boşanma davasını açmış.. Daha ne.? Adam sizi gözden çıkaralı çok olmuş... Biraz aklı selim davranın.. Boşandıktan sonra hafiflersiniz..

Kardesim anladigim kadariyla esiniz sizi sevmiyor bnce bosan demekki zor geldi calismak ev gecindirmek uzatmann manasi yok biliyorm cockta var ama adam istemiyor ne yapcan

yatın kalkın sizi yanına alan gül gibi bakan babanıza dua edin
sevecekseniz onu sevin, çocuğunuzu sevin
kafanız neden karışık? her şey ortada

ayrıca
şu andan sonra eşinize geri dönerseniz bir daha babanızın yanına dönemezsiniz bence
adama da yazık
adım atacaksanız bunu da düşünerek atın

Edebiyat parçalayan üyeleri asıl burda görmek isteriz

Ne kolay burdan “çalış, boşan, çocuğuna bak, hayat devam ediyor” yazmak

Bak yazdım bile.

Kadının gerçeği bu hikaye. Dili, coğrafyası fark etmiyor

Tavsiyem YÖK ki

Şanslısın ki ailen sahip çıkmış ya ailesi sahip cikmayanlar ne yapsın ? Aldatmış ,umursamamis,babana neler söylemiş .. çocuğun babasız büyümez illaki görür ama huzursuz mutsuz ailede büyümesi onun için daha kotu kararını vermelisin artık

Edebiyat parçalayan üyeleri asıl burda görmek isteriz

Ne kolay burdan “çalış, boşan, çocuğuna bak, hayat devam ediyor” yazmak

Bak yazdım bile.

Kadının gerçeği bu hikaye. Dili, coğrafyası fark etmiyor

Tavsiyem YÖK ki
Benim de bir tavsiyem yok

araftır. siyah değil beyaz hiç değil sinir bozucu bir gridir. sisli havada boğaz köprüsünde kalmak gibi can sıkıcıdır. önünü görememe arkana bakamamaktır. araftır iste mantığınla kalbinin sıkıstığı noktada kalmaktır....

Eşiniz sizi seviyorsa neden aramiyor, barismak için çaba göstermiyor.siz bence kendinizi avutuyorsunuz gibi,üzgünüm ama eşinizin hayatında biri var.ve bence bu o eczacı kız

babam alıp karşısına tekrar konustu bak oğlum her erkek böyle hatalar yapar bi yavru var ortada karını çocuğunu toparla sahip çık diye babama olmuyo biz zaten 3 senedir hiç mutlu değildik falan demiş babam ondan sonra bosanma davası açtı
Babanız bunları söyledikten sonra
Eşiniz barışmaya yanaşmıyor ise
Üzgünüm ama sizi hiç sevmemiş ve sevmiyor demekki

Babanızı ezip gideceksiniz belli ki
Bari babanızın rızası ile gidin
En azından tekrar dönmeniz gerektiğinde ki öyle olacak
Gidecek bir kapınız olsun

Madem boşanmayacaksınız
Neden telefon karıştırıp baba evine gidiyorsunuz?
Böyle Çok mu gururlu oldunuz baba evine çekip giderek

Bir de babanızı düşünün
Ne kadar zor bir durum onun için
Adam gururunu hiçe sayarak sizin barışmanız için hayasız eşinizle konuşmuş ikna etmeye çalışmış

Ne diyeyim ki
Hakkınızda hayırlısı neyse o olsun

O kizin nisanlasina soylemissin yoksa 1 ay sonra dugunleri olacakti o adama kiyamadim demissin ama kendin kiyilmayi goze almissin aldatildigini bile bile devam etmeye calismissin.. yani bence burda kiyamacagin biri varsa o da kendin ve kizin olmali, esin istese de ona donmemelisin. Tabii ki kilay olmayacak eminim Allah yardimcin olsun

Aile rızası çok önemli derler ilk o geldi aklıma. Anne babalar bizden tecrübeli olduğu için bizim göremediklerimizi görüyorlar istisna durumlar oluyor tabi. Olan olmuş adam uçmuş gitmiş yuvadan. Siz evladınıza sarılın, ne güzel ailenizde arkanızda birde bu yönden bakıp şanslı olduğunuzu unutmayın

X