Ana oğul bana küstüler

Benim oğluma da zayıf diyorlar . 2 yaşında 12.5 kilo . Doktor tam ideal kiloda diyor ama millet yok zayıf yok minyon yok çitıpiti . Yani anlamıyorum çocuk dediğin böyle olur zaten. Bunlar bakımlı çocuk dedikleri 15 kilo filan olmalı herhalde . Hoş onlara da obez bu filan diye dalga geçerler. Kısaca kimseye beğendiremezsin . O yüzden sen doktorun dediklerine odaklan gerisi önemli değil . Çocuğun sağlık sorunu yoksa kan tahlilleri yerindeyse çocuğun gayet sağlıklı
Çok şükür ben çocuğumu gayet normal görüyorum doktorda bişey demiyo ama bu insanların tombul bebek aşkı beni benden alıyor.dediginiz gibi ona da laf derler

Ne zaman gelseler çok güzel agirlarim yatarlar kalkarlar istedikleri gibi bizde .Eşim ihtiyaclarini alır ,para gönderir onlara .Ben daha para istemiş değilim 2 yil oldu evleneli .hiç bişey demem sonuçta anne babası kardeşi diye .bebeğim zaten benim peşimden ayrilmaz alelacele hep bı hazırlık içinde olurum ama yine de bi lafim hepsini silip attı .napiyim yemiyo çocuk yanlarında da yediriyorum yemiyo . gerçekten üzüldüm .eşimde alttan aliversene diyo nasıl alıyim ne dememi bekledi acaba .daha kapıdan giresiye selam vermek yerine bu çocuk erimiş bitmiş diyo artık midem kaldirmiyo bu lafları
Doktora sordunuz mu, kilosu nasılmış?

Biz de bunun değişik modeli var, 12 yaşında oğlum , ıvır zıvır paketli şeyler yemediği için zayıf bir çocuk. Her gördüklerinde kilo muhabbeti olur, hatta birkaç kez ‘bakımsız’ dediler, bu güzel sözmüş göya eşime göre, kilo almadığı için söyleniyormuşmuşta.
Ben , biz bakamıyoruz siz bakın isterseniz , demişliğim var.
Oğulları üniversite de 50 kiloydu, sizin oğlunuzda 50 kilo geziyordu , dedim birkeresinde.
Model bu bunlar da, geri adım atmayın, ayıp birşey yapmamışsınız, trio atacaklarına dikkat etselermiş bundan sonra.

Yok walla.
Maşallah gözünüz hassas terazi gibi fiyecem ama malesef yanıldınız de.. Dr da dedi gelisimi güzel diye.
Ben de sürekli boyunu kilosunu ölcuyorum. Gayet sınırlar içinde hatta yasitlarina göre yuksek de. Geç.

Bugün tersim üstümde zaten valla böyle ezilip büzülen kadınları görünce daha da sinirleniyorum. Kendine gelsene biraz ablacım ne bu hareketler. O çayı kafalarına geçiremedin mi? Belli ki daha evlilik oturmadan koşa koşa çocuğu yapmışsınız. Böyle sorunlar olması kaçınılmaz hele ki böyle ağzınıza edildiği halde yemeği çayı ayaklarına götürmeye devam ettkçe. Ağzını aç o sesini kullan artık gözünü seviyim. Sokma eve, bırak hizmeti hürmeti konuşmayı kes. O koca diye aldığın adamın da mıç ağzına ne bekliyosun

Ooooo, hem suçlular hem güçlüler😡 Küserlerse küssünler. Boşver, keyfine bak. Mutlu olun hatta, açın neşeli bir şarkı dinleyin. Takmayın valla.

kesinlikle haklısınız cevap da vermişsiniz. Geri dönemeyin. Ayrıca benim oğlum 7 aylık 9 kilo benimkine normal diyen var. Kv bırakıyorum bazen bugun hiç yemedi diyor bana. Kv göre normal çocuk düşün. Mama veriyorum ondan kilolu ztn. Kilosu olmaz giydiği, kulp bulan illa bulur. Kafanızı takmayın boşuna.

Boşverin küserlerse küssünler. İstediğini söyleyen istemediğini işitir.

Kaynanam, kayınpederim ne zaman gelse veya ne zaman ona gitsek sürekli bebeğime çok zayıflamış , yüzü kaybolmuş ,eli kolu kaybolmuş ,gittikçe eriyo vs birsuru şeyler diyolar kilosu hakkında .Bende bu durumdan cidden rahatsız oluyorum sanki bebeğime bakamaz gibi hissediyorum.Artik dedim öyle şeyler söylemeyin diye .Başka bı laf cikmiyo ağzınızdan dedim .Hala lohusa gibiyim ne deseler batiyo .Bebek huysuz ben 1 yıldır adet olamadim ,ev karisiyo,kendime bakamıyorum birsürü sorumluluğun içinde ara da bir gelip yardım ediyim diyeceğine her defasında bebegime böyle demesi bıktırdı.Neyse ana oğul bana küstüler şuan .Ben zaten hicbiseylerine karısan biri değilim kendi halimdeyim onu da biliyolar .Az önce çay yaptım .Çayı geri caydanliga döktü ikramlarimi kaldırdı .Samimi samimi konuşmaya çalışıyorum hic umrunda bile değil . Bilmiyorum ayıp mı ettim

Ohh çok iyi yapmışsın ama samimi konuşmaya çalışma. Madem küstüler kendi başlarına bırak barışmasınlar hiç oralı olma cidden seni cezalandırmak için her seferinde böyle yaparlar.
Alırdım çayımı ikramlarımı bir yandan içer bir yandan yerdim.
Eşin laf ederse "çocuk sadece benim sanırım, edilen lafları kolayca yiyip yuttuğuna göre" ya da eşine "ne demişim ki" de, şöyle dedin derse iyi demişim de :KK70:"

Eskiler cok biliyor.
Kimse kusura bakmasin. Coğu KV cocuğunu fos pirinc ve misir unuyla şişirmiş. Sanki cok iyi ve saglikli birşeymiş gibi birde böbürleniyorlar.

Zamaninda cocugunun dişini bile fircalamayan, sabah ezanindan akşam ezanina cocuğunu sokakda oynatan KVlerin hepsi şuanda cocuk bakiminda bilirkişi kesildiler başimiza.
Cocugun zayif olsa cocuk doktoru birşey derdi.

Küsen kizan buzdobilana girsin. Hic takma kafana.

Çocuk zaten biz ne yersek onu yiyo az çok bı de yürümeye de başlayınca kilo kaybı oluyo illaki .ya da boya gidiyo .Her defasında demeleri bana kendimi yetersiz hissettiriyo.Gelip bakiyim bile demez laf yapar

KVnin oğlu Pehlivan değilse bi sussun.
Babasi 2 metre boyunda140 kiloluk Adam değilse oğluda zaten standart türk erkegi/cocuğu formatinda olur.
Bizim yörede anasi samsak babasi soğan cocukda bunun ortasi birşey olur derler.

Senin KV baya kaşinmiş. Sakin geri adim atma.

Kaynanam, kayınpederim ne zaman gelse veya ne zaman ona gitsek sürekli bebeğime çok zayıflamış , yüzü kaybolmuş ,eli kolu kaybolmuş ,gittikçe eriyo vs birsuru şeyler diyolar kilosu hakkında .Bende bu durumdan cidden rahatsız oluyorum sanki bebeğime bakamaz gibi hissediyorum.Artik dedim öyle şeyler söylemeyin diye .Başka bı laf cikmiyo ağzınızdan dedim .Hala lohusa gibiyim ne deseler batiyo .Bebek huysuz ben 1 yıldır adet olamadim ,ev karisiyo,kendime bakamıyorum birsürü sorumluluğun içinde ara da bir gelip yardım ediyim diyeceğine her defasında bebegime böyle demesi bıktırdı.Neyse ana oğul bana küstüler şuan .Ben zaten hicbiseylerine karısan biri değilim kendi halimdeyim onu da biliyolar .Az önce çay yaptım .Çayı geri caydanliga döktü ikramlarimi kaldırdı .Samimi samimi konuşmaya çalışıyorum hic umrunda bile değil . Bilmiyorum ayıp mı ettim .
Mesafe koy ne samimi samimi konuşuyorsun sanki küfretmissin de tavır yapıyorlar, oğlunu anasına yolla yaşasınlar beraber madem bu kadar hassas kalpliler ise ...

Bizim millet kiloyu sağlık sanıyor zaten her zaman ki halleri. Çay bile vermen hata küsen küssün zamanla konuşmak zorundalar pas verme sende. Yoklar gibi takıl birde Dr normal dedi oyuzden sizin ne dediğiniz umrumda değil falan de.

Hiç kendini suçlu hissetme onca yorgunluğun işin gücün arasında kaybolunca insanin tahammül gücü azalıyor bı de bu tarz lafları duyunca haliyle kizabiliyor insan. bırak küs kalsınlar bı süre en azından bı daha bu konu hakkında yorum yapmazlar belkide

Kaynanam, kayınpederim ne zaman gelse veya ne zaman ona gitsek sürekli bebeğime çok zayıflamış , yüzü kaybolmuş ,eli kolu kaybolmuş ,gittikçe eriyo vs birsuru şeyler diyolar kilosu hakkında .Bende bu durumdan cidden rahatsız oluyorum sanki bebeğime bakamaz gibi hissediyorum.Artik dedim öyle şeyler söylemeyin diye .Başka bı laf cikmiyo ağzınızdan dedim .Hala lohusa gibiyim ne deseler batiyo .Bebek huysuz ben 1 yıldır adet olamadim ,ev karisiyo,kendime bakamıyorum birsürü sorumluluğun içinde ara da bir gelip yardım ediyim diyeceğine her defasında bebegime böyle demesi bıktırdı.Neyse ana oğul bana küstüler şuan .Ben zaten hicbiseylerine karısan biri değilim kendi halimdeyim onu da biliyolar .Az önce çay yaptım .Çayı geri caydanliga döktü ikramlarimi kaldırdı .Samimi samimi konuşmaya çalışıyorum hic umrunda bile değil . Bilmiyorum ayıp mı ettim .
Bu lafları dedikten sonra sizin küsmeniz lazımdı çay falan yapınca onlar kendilerini naza cekmişler. Deseydiniz yardım eden yok köstek olmayın diye. Bence kendinizi boşuna yoruyorsunuz bu eşe. Az kendi canınızın kıymetini de bilin eşinize de sizin kadar sorumluluk verin yıkmış üzerinize

terbiyesizler çok sinirlendim sakın geri adım atmayın sonuna kadar haklısınız

Bugün tersim üstümde zaten valla böyle ezilip büzülen kadınları görünce daha da sinirleniyorum. Kendine gelsene biraz ablacım ne bu hareketler. O çayı kafalarına geçiremedin mi? Belli ki daha evlilik oturmadan koşa koşa çocuğu yapmışsınız. Böyle sorunlar olması kaçınılmaz hele ki böyle ağzınıza edildiği halde yemeği çayı ayaklarına götürmeye devam ettkçe. Ağzını aç o sesini kullan artık gözünü seviyim. Sokma eve, bırak hizmeti hürmeti konuşmayı kes. O koca diye aldığın adamın da mıç ağzına ne bekliyosun
İlk başlarda herkes gibi iyi gözuktüler .tamam yine kötüler demiyorum ama benim safligimı kullaniyolar .Baktılar gelin sakin sessiz laflara alınmıyo .ama artık öyle olmuycam benimde bı sabrım var hele de çocuk hakkında yorum yaptıklarında artık gelemez oldum lafa filan

Hiç kendini suçlu hissetme onca yorgunluğun işin gücün arasında kaybolunca insanin tahammül gücü azalıyor bı de bu tarz lafları duyunca haliyle kizabiliyor insan. bırak küs kalsınlar bı süre en azından bı daha bu konu hakkında yorum yapmazlar belkide
Adım atmayayim değil mi kendime haksızlık olur .ama her defasında aynı şey insan bı yerden sonra patlıyo

X