Ana oğul bana küstüler

Bu lafları dedikten sonra sizin küsmeniz lazımdı çay falan yapınca onlar kendilerini naza cekmişler. Deseydiniz yardım eden yok köstek olmayın diye. Bence kendinizi boşuna yoruyorsunuz bu eşe. Az kendi canınızın kıymetini de bilin eşinize de sizin kadar sorumluluk verin yıkmış üzerinize
Kendisini ne saniyo bilemedim .alıp çocuğu oynayalım edelim yok çocuk kucağımda bir de yemek yapmaya çalıştım alelacele sanki ne ugrasiyosam şunlara .Mallik benimkisi de .zaten sessizce çıkıp gittiler evden boşuna yapmışm onu da

Bizim millet kiloyu sağlık sanıyor zaten her zaman ki halleri. Çay bile vermen hata küsen küssün zamanla konuşmak zorundalar pas verme sende. Yoklar gibi takıl birde Dr normal dedi oyuzden sizin ne dediğiniz umrumda değil falan de.
Bu da bana ders olsun .Kimse için cabalamaya değmez .dr dişten dolayı yemek iştahı kesilir ama sonra düzene girer dedi

Ohh çok iyi yapmışsın ama samimi konuşmaya çalışma. Madem küstüler kendi başlarına bırak barışmasınlar hiç oralı olma cidden seni cezalandırmak için her seferinde böyle yaparlar.
Alırdım çayımı ikramlarımı bir yandan içer bir yandan yerdim.
Eşin laf ederse "çocuk sadece benim sanırım, edilen lafları kolayca yiyip yuttuğuna göre" ya da eşine "ne demişim ki" de, şöyle dedin derse iyi demişim de :KK70:"
Kendimi suçlu hissettirmekten başka bı ise yaramiyolar.Esimde şuan konusmuyo ona ne oluyosa .kapıdan giresiye bı selam ver .Daha girmeden bu çocuk erimiş kurumuş demesi belki bn abartıyorum ama çoğu anneye de dokunur .Hele de kilo alamayan ,yemeyen bir cocugu varsa .en iyisi umursamamak eşim de bı sey demiyo sadece konuşmuyo benle 🙂

Eskiler cok biliyor.
Kimse kusura bakmasin. Coğu KV cocuğunu fos pirinc ve misir unuyla şişirmiş. Sanki cok iyi ve saglikli birşeymiş gibi birde böbürleniyorlar.

Zamaninda cocugunun dişini bile fircalamayan, sabah ezanindan akşam ezanina cocuğunu sokakda oynatan KVlerin hepsi şuanda cocuk bakiminda bilirkişi kesildiler başimiza.
Cocugun zayif olsa cocuk doktoru birşey derdi.

Küsen kizan buzdobilana girsin. Hic takma kafana.
Ayy evet hersyei onlar biliyolar.7/24 analari yanında ara da bı gelirler onu da zehir ederler .Bn kendi anneme bile diyorum sen mi varsın sanki her gün yanımda yapmadığımi nerden biliyosun diyorum yani .şunu yap bunu yap dediğinde .Artık zayıflığına da bişey demiyorum yeterki sağlıkli olsun

KVnin oğlu Pehlivan değilse bi sussun.
Babasi 2 metre boyunda140 kiloluk Adam değilse oğluda zaten standart türk erkegi/cocuğu formatinda olur.
Bizim yörede anasi samsak babasi soğan cocukda bunun ortasi birşey olur derler.

Senin KV baya kaşinmiş. Sakin geri adim atma.
Yok onlara göre bebek tombiş olmalı . şükür sağlığı yerinde demek çok zor .Hep bı memnuniyetsizlik ,isyan ,sükürsüzlük,ağlamalar zırlamalar.Elimiz ayağımız tutuyo demiyolar . Hastayız da hastayız .Gelip bı de benim ruhumu sömürüp gidiyolar.Agizlarinda güzel pozitif neşeli bı laf yok

Yok onlara göre bebek tombiş olmalı . şükür sağlığı yerinde demek çok zor .Hep bı memnuniyetsizlik ,isyan ,sükürsüzlük,ağlamalar zırlamalar.Elimiz ayağımız tutuyo demiyolar . Hastayız da hastayız .Gelip bı de benim ruhumu sömürüp gidiyolar.Agizlarinda güzel pozitif neşeli bı laf yok
Ay bizimkilere cok benzettim cidden. Ama ben senin gibi erkenden tepki veremedim boyle, senelerce surdu. Simdi akillandim evime dahi almiyorum. Hem evime gelip hem bana saygisizlik yapmak hobileriydi. Genelde kendi evimde yok sayilirdim. Esim de aileciydi, idare etciydi. Yani olan bana olmus, bosa kendimi uzmusum. Verdigim emeklere yazik, saygi gosterdik de ne oldu. Aynen bir de yardim etmeyip sozde bizim iyiligimiz icin aglardi. Tek sorun esin burada, onunla da aran bozulmasin dikkat et, kendine guven, kendini sev, sinirlarini koru

Dediğiniz lafta hiçbir şey yok ki kızıp tavır yapacakları. ''Bunu demeyin, rahatsız oluyorum'' demek suç mu? Haklısınız tabii ki.

Kaynanam, kayınpederim ne zaman gelse veya ne zaman ona gitsek sürekli bebeğime çok zayıflamış , yüzü kaybolmuş ,eli kolu kaybolmuş ,gittikçe eriyo vs birsuru şeyler diyolar kilosu hakkında .Bende bu durumdan cidden rahatsız oluyorum sanki bebeğime bakamaz gibi hissediyorum.Artik dedim öyle şeyler söylemeyin diye .Başka bı laf cikmiyo ağzınızdan dedim .Hala lohusa gibiyim ne deseler batiyo .Bebek huysuz ben 1 yıldır adet olamadim ,ev karisiyo,kendime bakamıyorum birsürü sorumluluğun içinde ara da bir gelip yardım ediyim diyeceğine her defasında bebegime böyle demesi bıktırdı.Neyse ana oğul bana küstüler şuan .Ben zaten hicbiseylerine karısan biri değilim kendi halimdeyim onu da biliyolar .Az önce çay yaptım .Çayı geri caydanliga döktü ikramlarimi kaldırdı .Samimi samimi konuşmaya çalışıyorum hic umrunda bile değil . Bilmiyorum ayıp mı ettim .
Amaaan seni sallamayanı sende sallama.
Bebek zayıflamış, genemi hasta ettiniz çocuğu, ayy bu çocuğun hali neee gibi cümleler benim şalterimi attırıyor artık . Ağzıma geldiği şekilde cevap veriyorum bir daha söyleyemiyorlar.
Herkesin çocuğu kendine özel.
Senin oğlunda bana geldiğinde zayıftı kıyamam deseydin de için rahatlasaydı.

genel olarak bizim milletimizde var böyle birşey. aklıma geldi amcamın eşi üçüncüyü erkek doğurmuştu. bebeğe zorla yediriyordu bildiğin obez oldu. çocuk büyüdü halen obez. hiç unutmam bizle yemek yiyor doyuyor sonra iki hareket yapıp midesinde yer açıldığında tekrardan yiyordu doymuyordu. amcam doktordu ama obez olduğunu göremiyordu. halbuki çocuk sağlıklı değildi.
önemli olan sağlıklı olması. ve kafanıza takmayın onları

Kaynanam, kayınpederim ne zaman gelse veya ne zaman ona gitsek sürekli bebeğime çok zayıflamış , yüzü kaybolmuş ,eli kolu kaybolmuş ,gittikçe eriyo vs birsuru şeyler diyolar kilosu hakkında .Bende bu durumdan cidden rahatsız oluyorum sanki bebeğime bakamaz gibi hissediyorum.Artik dedim öyle şeyler söylemeyin diye .Başka bı laf cikmiyo ağzınızdan dedim .Hala lohusa gibiyim ne deseler batiyo .Bebek huysuz ben 1 yıldır adet olamadim ,ev karisiyo,kendime bakamıyorum birsürü sorumluluğun içinde ara da bir gelip yardım ediyim diyeceğine her defasında bebegime böyle demesi bıktırdı.Neyse ana oğul bana küstüler şuan .Ben zaten hicbiseylerine karısan biri değilim kendi halimdeyim onu da biliyolar .Az önce çay yaptım .Çayı geri caydanliga döktü ikramlarimi kaldırdı .Samimi samimi konuşmaya çalışıyorum hic umrunda bile değil . Bilmiyorum ayıp mı ettim .
ay az ötede küssünler, muhattap olmak zorunda kalmamış olursunuz. bende olsam bende sinirlenirim bebeğimin kilosundan kime ne ya? ne olacaktı topaç bir çocuk mu istiyorlar? gitsin kendi yapsın bitane onunki topaç olsun.

Şişman olsa daha kötü. Bu kiloya takan tiplerin hepsi gerçekten düz cahil oluyor. Şişmanlık asıl sağlıksız. Böyle bir şey dediklerinde doktor normal diyor, parsantili de iyiymiş diyin. Ben böyle yorumlar geldiğinde hep doktorlar iyi diyor diye tıkıyordum lafı ağzına

Çayı döküyorsa evden de defolsun bence.
Saygısızlık yapmayın ama alttan almanızı hiç tavsiye etmem. Böyle demeyin demekte ne var.

Asıl sen onlara küs

Yaşlı insanlar sürekli aynı şeyi tekrara eder durur benim kaynan da öyle aynı şeyi bin kere der durur normalleri bu herhalde.....

Kızım 8 yaşında doğduğu günden beri ne zaman kaynanam görse hep zayıfladı der.artik umursamıyorum resmen kafayı buna takmış sürekli söyleyip duruyor.yeni doğum yapanlara hep söylenir,sanki iyi bı b.kmus gibi😂gerçekten anlamıyorum bizim insanımız boş konuşmaya bayılıyor.
Aynı benim kaynana takmış temizliğe kadın ne zaman beni görse temizliğe bahsediyor takmış kafayı ilk tanıştığımızdan beri böyle.....

Kaynananızı her gördüğünüzde anne erimişsin , yüzün solmuş, acaba hasta mısın de. Ya da kayınbabanıza, baba hasta gibisin annem sana bakmıyor mu de,

X