Ana oğul bana küstüler

Kaynanam, kayınpederim ne zaman gelse veya ne zaman ona gitsek sürekli bebeğime çok zayıflamış , yüzü kaybolmuş ,eli kolu kaybolmuş ,gittikçe eriyo vs birsuru şeyler diyolar kilosu hakkında .Bende bu durumdan cidden rahatsız oluyorum sanki bebeğime bakamaz gibi hissediyorum.Artik dedim öyle şeyler söylemeyin diye .Başka bı laf cikmiyo ağzınızdan dedim .Hala lohusa gibiyim ne deseler batiyo .Bebek huysuz ben 1 yıldır adet olamadim ,ev karisiyo,kendime bakamıyorum birsürü sorumluluğun içinde ara da bir gelip yardım ediyim diyeceğine her defasında bebegime böyle demesi bıktırdı.Neyse ana oğul bana küstüler şuan .Ben zaten hicbiseylerine karısan biri değilim kendi halimdeyim onu da biliyolar .Az önce çay yaptım .Çayı geri caydanliga döktü ikramlarimi kaldırdı .Samimi samimi konuşmaya çalışıyorum hic umrunda bile değil . Bilmiyorum ayıp mı ettim .
Tartışmadan kaçınan bir yapınız var diye düşündüm bir kaç mesajınızı okuyunca. Onlar sorun çıkartmışlar, azıcık hadlerini bildirmişsiniz ama sonra sorun çıkar endişesiyle hala yemekti/hazırlıktı/çaydı onları düşünmüşsünüz.

Alttan almayın. Haksız değilsiniz kesinlikle. Youttubeda bu konuyla ilgili bir kaç video izleyin, kendinizden cok aey bulacaksınız, nasıl başa çıkacağınız ile ilgili de biraz fikir edinirsiniz.

Eşimi de anlamıyorum yediriyo yemek istemiyo filan dese keşke .Alttan al diyo neyi alttan alıyım bebeğe bakamiyomusum gibi yorum yapiyolar hatta direkt soyluyo kayınpederim çocuğu aç bırakıyolar diye .Her defasında bak abartmıyorum ne zaman yanyana gelsek başka muhabbet yok .Oynayın cocukla bişey yapın konuşun ne biliyim .
Sana mı dert oldu konuşmanızı istemiyorum deyin kesin bir dille.Kendi kokuşmuşlularını karşısındakilere de bulaştırmak ister bu tipler kendinizi manipüle ettirmeyin sakın varsın küssün o kocan olacak pısırık ana kuzusu.

Ya bu çocuğun kilosu kötü değil ki. Her çocuk farklıdır ki bu çocuk hareketlenmiş tabiki artık ilk aylar gibi kilo almayacak, kilosu boya gidecek. Şükür sağlıklı, şükür anne babası başında. Ne biçim insan bunlar ya. Eşin de şükürsüz. İnsan der bebekle eşim koşturuyor bir de benim hadsiz anne babama ikramla hizmetle uğraşıyor. Çayı dökmek nedir? İçmesin kendi neden döküyor? Bir de küsmüş. Arpası fazla gelmiş bunların. Başka açıklaması yok. Gece gece sinirim bozuldu. Allah sabır versin.

Ya bu çocuğun kilosu kötü değil ki. Her çocuk farklıdır ki bu çocuk hareketlenmiş tabiki artık ilk aylar gibi kilo almayacak, kilosu boya gidecek. Şükür sağlıklı, şükür anne babası başında. Ne biçim insan bunlar ya. Eşin de şükürsüz. İnsan der bebekle eşim koşturuyor bir de benim hadsiz anne babama ikramla hizmetle uğraşıyor. Çayı dökmek nedir? İçmesin kendi neden döküyor? Bir de küsmüş. Arpası fazla gelmiş bunların. Başka açıklaması yok. Gece gece sinirim bozuldu. Allah sabır versin.
Ben de bunlar için koşuşturuyorum mal gibi hiç de değmezmiş .kötü bı laf da demedim ama pek alınganlar.Kilo da başka muhabbetleri yok . başkalarının yanında da kilo muhabbetine giriyolar bebek soyle eridi böyle bitti gibisinden amann

Sana mı dert oldu konuşmanızı istemiyorum deyin kesin bir dille.Kendi kokuşmuşlularını karşısındakilere de bulaştırmak ister bu tipler kendinizi manipüle ettirmeyin sakın varsın küssün o kocan olacak pısırık ana kuzusu
Kendi sorunlarıyla ilgilenseler daha iyi olacak aslında .kilonun ne kadar problem olduğunu kendisi de gördü yasiyo .Torunu da öyle olsun mu istiyo napiyo.kilo sağlık gibi gözüküyo sanırım.zayif çocuklar sağlıksız onlara göre :)

Tartışmadan kaçınan bir yapınız var diye düşündüm bir kaç mesajınızı okuyunca. Onlar sorun çıkartmışlar, azıcık hadlerini bildirmişsiniz ama sonra sorun çıkar endişesiyle hala yemekti/hazırlıktı/çaydı onları düşünmüşsünüz.

Alttan almayın. Haksız değilsiniz kesinlikle. Youttubeda bu konuyla ilgili bir kaç video izleyin, kendinizden cok aey bulacaksınız, nasıl başa çıkacağınız ile ilgili de biraz fikir edinirsiniz.
Aynen biraz öyleyim yine de konuştum hani normal bı biçimde kadın bana pas vermedi.kendini bişey sandı durduk yere .bn aslında yüzüne karşı demedim o lafı .iş yaparken o ara söylendim kendimce .Artık nasıl anlarsa öyle anlasın kendi bilir

Herkesle küs bunlar zaten bı laf dedittirmiyolar kendilerine .Yemekte yaptım yemek pişene kadar bunlardan atistiriverin dedim .Bebeğim tabi yine yemek yaparken kucak istiyo.o kucağımda alelacele yaptım pisti neyse insan bı alır çocuğu gel oynayalım edelim der anlayiş sıfır .sonra da ben yemiycektim zaten dedi .şimdide gittiler sessizce ben bebeği uyutuyodum.o ara gittiler kapı seslerini duydum.
Gidişleri olsun dönüşleri olmasın. Hiç moralini bozma böyle böyle hadlerini bilecekler! Eşinde dahil, onuda alttan almaya gönlünü almaya çalışma sakın, yoksa hatalarinin farkina varmaz bu tipler

Hiç takılmayın oh olmuş iyi yapmşsınız. Eşinize sakın fırsat vermeyin beni savunmadın annene alttan al demedin diye siz trip atın... çocuk bu sağlıklı olduğu müddetçe sorun yok... Küçük kızım 9 yaşında boyu normal,kilosu 22 23 bandında geziyor ki bu kilo almış hali... herkes konuşuyor yok hasta olacak yok öyle yok böyle... kontrollerde bi sıkıntı yok hiç önemsemiyorum bu yüzden... özellikle annem bazen kızıyor yedrmiyorsun ondan zayıf diye buyur sen bak o zaman anne diyorum susuyor... bizim millet konuşmayı sever cevabını verin sonra geçin çayınızı için...

Valla her gördüğümde hastayım ölüyom dediği için bana fırsat kalmiyo .bnde iyisin iyi diyodum
Artık hiç iyi görmüyorum seni derim :)
Ben olsam boyutu artırır bizim bi tanıdık böyle görünüyordu meğer kansermiş de. Onların kendi demesiyle sadece dillerinde kalıyor, sizin demeniz adamı cidden kanser ediyor eder: böyle kaynanaya böyle muamele

Ne zaman gelseler çok güzel agirlarim yatarlar kalkarlar istedikleri gibi bizde .Eşim ihtiyaclarini alır ,para gönderir onlara .Ben daha para istemiş değilim 2 yil oldu evleneli .hiç bişey demem sonuçta anne babası kardeşi diye .bebeğim zaten benim peşimden ayrilmaz alelacele hep bı hazırlık içinde olurum ama yine de bi lafim hepsini silip attı .napiyim yemiyo çocuk yanlarında da yediriyorum yemiyo . gerçekten üzüldüm .eşimde alttan aliversene diyo nasıl alıyim ne dememi bekledi acaba .daha kapıdan giresiye selam vermek yerine bu çocuk erimiş bitmiş diyo artık midem kaldirmiyo bu lafları
Peki niye hiç onlar sizi alttan almıyorlar?
Eşinize bunu sorun bence.
Ayrıca zaten yemeyen iştahsız bir bebeğe annesinin yanında zayıflamış şu bu denilmez bunu öğrenmeleri lazım.
Lafinizin ve tavrinizin arkasında durun adım atmayın sakın.
Ayrıca çayi dökmek falan çok ayıp şeyler asıl onlar size ayıp etmişler.

Peki niye hiç onlar sizi alttan almıyorlar?
Eşinize bunu sorun bence.
Ayrıca zaten yemeyen iştahsız bir bebeğe annesinin yanında zayıflamış şu bu denilmez bunu öğrenmeleri lazım.
Lafinizin ve tavrinizin arkasında durun adım atmayın sakın.
Ayrıca çayi dökmek falan çok ayıp şeyler asıl onlar size ayıp etmişler.
Bunlar anlamazlar ki ayıpmıs şeymiş .Adım atmadım daha eşimde hala konusmuyo saçma sapan bilmiyorum nereye kadar böyle devam edecek.Gidip yüzüne demedim kadının zaten kendi kendime söylendim . bı değişikler çokta kafaya takmıyorum vaktim yok :)

X