Anaokulu, okul öncesi, kreş yorumları Anaokulu öğretmeniyim sorularınız varsa yanıtlayabilirim..

bence yerini değiştirmesin anne olsun dimi :KK70:
büyük yapmıyor olabilir küçük yapıyordur,tabi ki siz öğretmemişinizdir ama siz vaz geçirebilirsiniz,ben ana sınıfı öğretmeni olmama rağmen benim kızım da sürekli ağzını koluna silerdi,uyara uyara bıraktı,artık kolları kirli kıyafetlerini giydirdim bir yere giderken,utandı kolunda ki pislikten,anne cici kıyafetler giymek istiyorum bir daha ağzımı koluma silmeyeceğim dedi ve bıraktı...
şimdi bir öğrenci kolunu ağzına siliyor diye öğretmenin o okulu terkmi etmesi lazım yoksa anne ile öğretmen iş birliği yapıp bu alışkanlığı ortadan kaldırması mı lazım....???!!!! yok yok bu öğretmen tez zaman da anne olması lazım
Adamın kendine güveni tam. Sizin uyguladığınız yöntemi yaptım. umurunda değil. Peşinde geziyorum. Söyle söyle alttan fon müziğine döndü. Hiç umurunda değil. Ama her konuda böyle değil. Tek seferde anlattığım bana göre karışık bir durumu anlayıp uygulayabiliyor. Ama konu burundan gelen sıvıyı koluna sürmekse taviz yok. Bence de terketmesin ama bir an önce anne olmazsa çocukların durumu zor. Onlara çiçek gözüyle bakmak yerine KENAR gözüyle bakması çok üzücü. Hepsi okadar temiz ki. Aileden kast sistemine girmeleri üzücü:KK43:

ben o kenarı kırsal kesim olarak algıladım..neyse kendisi şu an buraya cevap yazmadığına göre :KK49: ne demek istediğini anlayamayız :KK54: inşallah bırakır bu alışkanlığını yavrunuz :KK19:

Merhabalar.5,5 yaşında oğlum var okumayı kendi kendine öğrendi.Bunu destekleyecek neler yapabiliriz ne çok üstüne düşmek istiyorum aslında ama bu isteği ve şevki de kırılmasın istiyorum.Önerileriniz neler?

benim oğlumda anaokulu yaşına geldi ve çok araştırma yaptım internette sonuçda güvenemiyorsunuz herkese çocuğunuzu emanet etmek kolay değil istanbulda ikamet ediyorum, mecidiyeköy anaokulları diye araştırmalar yaptım sonunda güzel bir anaokuluna kayıt yaptırdım

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba,
Ben yaşadığım bir olaylar silsilesi hakkında fikir almak istiyorum sizden. Oğlumu 22 aylıkken 2014 temmuz ayında evde çok sıkılması sebebiyle kreşe verdim. Eylül ayına kadar hiç bir sorun yoktu haftada 3 gun gidiyor ve gitmediği günler bile okula gidelim diye sayıklıyordu. Eylül ekim gibi gitmek istememeye başladı. Aynı zamanda okulda paylaşmayı seven cocuk bşr anda oyuncakları paylaşmaz olmuş ve bir arkadası sureklı kolunu ısırır olmuş. En az haftada bir kere bir vukaatla alıyordum kreşten ve hiç okul duymak isemedi. Aralık ayı itibariyle ağır hastalıklar geçirmeye başladı. Önce 6. Hastalık sonra 3 gun hastanede yatmamızı gerektiren bronşit. Ve biz ocak ayında okula gidemedik. Okuldan 1 kere nasıl diye arandık. Şubat qyında ise sürekli kar tatilleri girdi okul hep kapandı. Mart ayında sadece 5 gün okula gidebildi ve okuldan kaptığı influenza A ile yine hastanelik olduk. Okula haber verdim yüksek ihtimal nisan ayında da gelemeyebilşr bünyesi zayıf düştü toparlansın dedim. Sınrasında okuldan ne arayan ne soran olmadı. Bu çocuk öldü mü kaldı mı nasıl oldu diye aranmayınca acıkçası üzüldüm. Çocuğuma önem vermediklerini umursamadıklarını düşünmeye başladım. Eşim haricinde konuya şahit olan arkadaşlarım benimle aynı fikirde. Acaba bir kreşten ilgi bekleyerek çok şey mi istiyorum? Bir çocuğun okula gitmek istemeyişleri kreşte ilgisizlik olabilir mi? Mayıs yaklaşıyor okula gitme zamanı yaklaştıkça ne yapacağımı bilemez oldum. Fikir ve önerileriniz için şimdiden çok teşekkür ederim.

Merhabalar, kreşte işe başlıyorum deneyim kazanmak için ve ne yapacağımı bilemiyorum. Daha önce kreşte staj yapmış olanlar bilgilendirirse sevinirim.

• Çocuklarla ilk tanışma sürecini nasıl olmalı?
  • Çocuk şarkılarını bilmiyorum bunun için hem söz hemde hareketlerini öğrenebileceğim bir kaynak var mı?
  • Masallar ve bilmeceleri yaş gruplarına göre ayırmış bir kitap veya cd şeklinde uygulamalı bir yayın var mı?
Daha aklıma gelmeyen bir sürü şey işe başladığımda beni neler bekliyor kızlar kendimi nasıl geliştirebilirim yönlendirirseniz çok sevineceğim, şimdiden teşekkürler.

Merhabalar, kreşte işe başlıyorum deneyim kazanmak için ve ne yapacağımı bilemiyorum. Daha önce kreşte staj yapmış olanlar bilgilendirirse sevinirim.

• Çocuklarla ilk tanışma sürecini nasıl olmalı?
  • Çocuk şarkılarını bilmiyorum bunun için hem söz hemde hareketlerini öğrenebileceğim bir kaynak var mı?
  • Masallar ve bilmeceleri yaş gruplarına göre ayırmış bir kitap veya cd şeklinde uygulamalı bir yayın var mı?
Daha aklıma gelmeyen bir sürü şey işe başladığımda beni neler bekliyor kızlar kendimi nasıl geliştirebilirim yönlendirirseniz çok sevineceğim, şimdiden teşekkürler.

Merhaba :) bende anaokulunda işe başlıcam eylülden itibaren , ve bende senın gibi nasıl davranmam gerektiği vs bilmiyorum. Cok heyecanlıyım , onlara nasıl yaklaşmam gerekıyor , düzeni nasıl kurmam gerekıyor kafamda hep sorular sorularrr ... sen işe başladınmı ? nasıl gecıyor sınıfta günlerin :)

Merhaba,

Benim kızım 28.10.2009 doğumlu.Bu ayın 28'in de 70 aylık olacak.Ben bu sene okula göndermek istemiyorum.
Anaokuluna devam etmesini istiyorum.Sizce doğru mu?Eğer rapor alınacaksa nereden alınması lazım?Devlet hastanesi-aile hekimi-özel fark ediyor mu?Birde hangi doktordan alınıyor bu rapor ve doktora ne demek lazım lütfen bana yardımcı olur musunuz?

merhaba oğlum 40 aylık timaş yayınlarının etkinlik kitaplarını kullandım memenundum şimdi önereceğiniz farklı eğlenceli ve etkili etkinlik ve ingilizce öğretimi için bir tavsiye rica ediyorum özelden mesaj atarsanız sevinirim bu arada oğlumu krese vermedim babanne ve dedesi bakıyor ama bu kış sıkılacak gibi sizce yarım gün bir oyun grubu nasıl olur

slm
benim oglum 52 aylık anaokuluna gidiyor herşeyi yapmayı seviyoda boyama yapmanın çok sıkıcı oldunu söylüyor ve boyama yapmıyormuş okulda bakıcılar ögretmen evde boyama yaptırın diyolar ama yapmıyor çok sıkıcı anne diyo ne yapmalıyım

Merhaba benim oğlum 3.5 yaşında ve milliegitime baglı anaokulundaki kreşe gitmeye başladı çook hevesliydi ilk günden beri hiç ağlamadı ve tam bir ay boyunca gitti okula sadece 2 gün hastalandığında gönderemedim ve sonuç ne olduğunu anlamadım ama gitmek istemedi bugün gönderemedim okula nasıl bir yol izlemeliyim bilmiyorum .. birde benim gibi böyle bir okula gönderipte gezi ve güvenlik parası adı altında 150 tl para istendi mi ?

Merhaba benim oğlum 3.5 yaşında ve milliegitime baglı anaokulundaki kreşe gitmeye başladı çook hevesliydi ilk günden beri hiç ağlamadı ve tam bir ay boyunca gitti okula sadece 2 gün hastalandığında gönderemedim ve sonuç ne olduğunu anlamadım ama gitmek istemedi bugün gönderemedim okula nasıl bir yol izlemeliyim bilmiyorum .. birde benim gibi böyle bir okula gönderipte gezi ve güvenlik parası adı altında 150 tl para istendi mi ?
Niye gönderemediniz çocugunuzu dinlediniz ki? Hani bizde izin alırız işten güçten hasta oluruz. Sonra iş günü gelip çatar gitmek istemeyiz ya aynı böyle bir durum. Siz çocugunuzu canı istemiyor diye göndermezseniz çocuk ''okula canım isterse giderim'' şeklinde düşünür. Bilinçaltında bu olur. Çocugunuzu beklentiye sokup yollayabilirsiniz. Bugün çok güzel bir etkinlik yapacakmışsınız, çok eğlencekmişsiniz gibi.
Geziye o kadar para çok. Servis falan tutulacaksa güvenlik kemeri olan ondan istemiş olabilirlerde saçma. Sonuçta güvenliği sağlamak sizin sorumlulugunuz değil onların sorumlulugu. Bunun parasını sizden isteyemezler. Güveni onlar sağlayacak siz değil. Gezi yol ücreti maksimum 10 20 olur. Yollamayın bu tip gezilere

Geçen hafta çok iyi bir şekilde gitti okula ödev vermiş ögretmen gayette mutluydu teşekkürler cevabınız için ..
parayı vermedim kasımın 20sinde sondu eger ararlarsa müdürden onaylı bir kağıt isteyeceğim geziyede göndermeyeceğim gezi olarak müzeye götüreceklermiş :110:

Geçen hafta çok iyi bir şekilde gitti okula ödev vermiş ögretmen gayette mutluydu teşekkürler cevabınız için ..
parayı vermedim kasımın 20sinde sondu eger ararlarsa müdürden onaylı bir kağıt isteyeceğim geziyede göndermeyeceğim gezi olarak müzeye götüreceklermiş :110:
Siz kendinizde götürebilirsiniz çocugunuzu müzeye. Ne müzesiymişte 150 lira para istiyolarmış. Ben kolejlerde çalıştım orda 20 30 lira maksimum. Daha senenin başı, bu kadar yüksek para almamaları lazım bu konuyla ilgili araştırma yapın lütfen yasal mı degil mi, çocuk güvenliği adı altında böyle birşey yapmaları uygun mu degil mi.

merhaba bnm 2,5 yaşında bir oğlum var , temmuz ayından beri kreşe gidiyor ama nerdeyse hergün mutsuz. her sabah kalkıyor kreş tatil mi diye soruyor . tatil olmadığını söylüyorum. bende işe gideceğim diyorum işe gitme diyo. şimdiye kadar hiç taviz vermedik aslında ama yine de istemiyor. kreşte beni itiyorlar diyor mesela birkaç gündür. arkadaşları itiyormuş öyle diyor. sonra da yaramazlık yapıyorlar diyo:) normal mi bilemiyorum. hiç isteyerek gittiğini görmedim diyebilirim.

merhaba bnm 2,5 yaşında bir oğlum var , temmuz ayından beri kreşe gidiyor ama nerdeyse hergün mutsuz. her sabah kalkıyor kreş tatil mi diye soruyor . tatil olmadığını söylüyorum. bende işe gideceğim diyorum işe gitme diyo. şimdiye kadar hiç taviz vermedik aslında ama yine de istemiyor. kreşte beni itiyorlar diyor mesela birkaç gündür. arkadaşları itiyormuş öyle diyor. sonra da yaramazlık yapıyorlar diyo:) normal mi bilemiyorum. hiç isteyerek gittiğini görmedim diyebilirim.

Demekki çocukların hepsinde aynı şey var ..Çünkü çalışan bir anneyi istemiyorlar kendide tatil olsun annede evde olsun istiyorlar .Tabikide zor bir durum çocuk ve anne açısından çünkü benim oğlumda 3.5 yaşında aynı şeyleri hala yapıyor..
ama kararlı olmak önemli o gitmek istemiyor diye göndermezsek eger kendisi istemediği zaman demekki okula gidilmiyormuş diye düşünür ..okulda yaramaz çocuklarda var elbette akıllı olan çocukların yanında :) ögretmen ile konuşmanızı öneririm isteyerek gitmezler ama ona okuldan sogumamasını saglamak sizinde elinizde

Demekki çocukların hepsinde aynı şey var ..Çünkü çalışan bir anneyi istemiyorlar kendide tatil olsun annede evde olsun istiyorlar .Tabikide zor bir durum çocuk ve anne açısından çünkü benim oğlumda 3.5 yaşında aynı şeyleri hala yapıyor..
ama kararlı olmak önemli o gitmek istemiyor diye göndermezsek eger kendisi istemediği zaman demekki okula gidilmiyormuş diye düşünür ..okulda yaramaz çocuklarda var elbette akıllı olan çocukların yanında :) ögretmen ile konuşmanızı öneririm isteyerek gitmezler ama ona okuldan sogumamasını saglamak sizinde elinizde

öğretmenleriyle konuştum sürekli de konuşuyorum. kreşte iken mutsuz olmadığını söylüyorlar. Ama pazar günü akşam başlıyor yarın kreş var mı demeye . Zaten canı istemediğinde gitmeme gibi bir şansı yok çünkü bırakabileceğimiz kimse yok. oyüzden ağlasa da gitmek zorunda. birşekilde ikna edip evden çıkartıyorum. öyle ah canım yavruk bende gitmeni istemem fln diye seramoni de yapmıyorum. bütün çocuklar okula gider diyorum dışarıdaki çocukları fln gösteriyorm .bende gittim küçükken bence çok eğlenceli diyorum eğlenceli değil diyo :KK70: evdede etkinlikler yapıyoruz, severek de yapıyor bazen kendisi istiyor boya yapalım hadi diyor kitap okuyalım fln. evde olmak istiyorlar sanırm. umarım soğumaz kreşten :S

4-7 yaş arası çocuklar için eğitici uygulama uygulama geliştirmek istiyorum.Bu uygulama tablette bilgisayarda cep telefonunda ve tarayıcada çalışabilecek. Ortaya kaliteli bir uygulama çıkarmak istiyorum. Tavsiyelerinizi bekliyorum şimdiden teşekkür ettim :) :)

4 yaşındaki oğlum 1 haftadır okula gitmek istemiyor. çok sinirli, sürekli ağlıyor ve çok huzursuz. 1 yıldır gidiyor ilk bir ay hariç genelde uyumluydu. ama şimdi okul lafı duyunca bile çıldırıyor. acaba okulu mu değiştirsem. okulda bir şey olmuş olabilir mi öğretmeniyle, okul yöneticiyle görüştük bir şey olmadı diyorlar ne yapacağımı şaşırdım

X