Anaokulu, okul öncesi, kreş yorumları Anaokulu öğretmeniyim sorularınız varsa yanıtlayabilirim..

Merhaba,
Yeni sistemi bir türlü kavrayamadım. Kızımın ne çok erken ne de çok geç gitmesini istiyorum. Sanırım 70 aylık zorunluymuş.
Şimdi benim eylül 2012 doğumlu bir kızım var.
Bu sene ( eylül 2016 ) anaokulu,
seneye (eylül 2017) ilkokula başlayacağı okulun anasınıfına,
sonraki sene de (eylül 2018) 1. sınıfa başlasın istiyorum.
Doğru mu anlamışım bu sistemi yardımcı olur musunuz?

2018 E kadar değişiklik olmassa , doğru hesaplamissin ama degismeyeceginin garantisi yok, öyle değil mi

Son düzenleme:
Mrb ben açık öğretime yazlmayı düşünüyorum bu sene allah nasip ederse ve anaokulu öğretmeni olmak istiyorum bunu için ne yapmam gerek çok zor mu bana yardmcı olursnz çok sevnrm şimdiden teşekkür ederm
Canim acikogretim fakultesinde okul oncesi ogretmenligini ya da anaokulu ogretmenligini okuyorsun. Zaten okulun sana gerekli bilgileri verir son sene staj goruyorsun haftada kac gun oldugunu inan bilmiyorum :) mezuniyet belgeni aldigin sene kpss ye giriyorsun sonra atama donemini bekliyorsun. Aslinda bana gore diger branslara gore bir tik daha zor oldugu zamanlar var ama diger branslara gore daha sevimli :) sabir ve cocuk sevgisi gerektiren bir meslek ona gore iyi dusun dogtu karar ver derim ben :) hakkinda hayirlisi olsun..

Merhaba Beni kizim2013/mart doğumlu bu sene anaokuluna yazdırmak istiyoruz ki kendiside çok istiyor acaba kabul olurmu????:anne::deli:
Bagimsiz anaokullarina kabul olur. Ama calismiyorsaniz daha cok erken oldugunu soylemek istedim. Ben de anaokulunda ogretmenim 3 yas grubu olur kiziniz o yas icin de ben erken goruyorum. Inanin hangi okul olursa olsun anne babasiyla gecirecegi kaliteli zamanin yerini tutmaz..

merhaba bende anaokul öğretmeniyim ileri derece fransızcam ve ingilizcem var,fransada okudum şimdi orada öğretmenlik yapmak istiyorum özellikle anaokul öğretmenliği,almam gereken başka bir diploma var mı bilginiz var mı devlette çalışmak istemiyorum.

Merhab
:CüvCüv:Okulöncsi ile ile ilgili sorularınız varsa yanıtlayıp yardımcı olmak isterim..:CüvCüv:
merhaba ,bu yıl yeğenimi kreşe verdik , yalnız problemli bir çocuk ,iletişim sıkıntısı ve öğrenme bozukluğu var ,çocuklar görünce kaçacak yer arıyor sürekli vukuat halinde(ısırıyor,vuruyor ,paylaşmak istemiyor vs.) pek söz dinlemiyor ve çok konuşuyor buna benzer bir suru sorun etkili olsun die kreşe verdik ama sizce orada ki çocuklara sıkıntı olur mu yoksa böyle çocuklar için düzen gelebiliyor mu? Artık gördüklerinde herkesin şeytan görmüş gibi kaçması beni bile rahatsız ediyor.

Merhaba benim naçizane bir sorun olucak.
06 aralık 2012 doğumlu oğlum var seneye anasınıfına kaydı çıkıyor devlet anaokuluna ama akranlarından 11 ay küçük olucak neredeyse anasınıfına yollamalımıyım sonraki senede ilkokul tabi yoksa 1 yıl geç mi göndermeliyim.Kafam çok karışık bu konuda fikrinize ihtiyacım var.
(Bu arada okula gitmeye hiç sıcak bakmıyor )

mrb ben suan AÖF çocuk gelişimi ikinci sınıf öğrencisiyim. is hayatı olarak ne önerirsiniz. nasıl bir başlangıç yapmalı, nasıl bir yol izlemeyim. Bu arada 4yillik işletme diplomam da var ama henüz onu kullanmış değilim. zaten istediğim meslek o değildi

Merhaba Hocam,
ben çocukların eğitimi için animasyonlar hazırlıyorum. Hazırladığım animasyonun linki aşağıdadır. Sizce bu çocuk gelişimi için nasıl tavsiye ve eleştirilerinizi alabilir miyim? Teşekkürler.

merhabalar.benim sorum olucak cevaplarsanız sevinirim.benim yavrum özel 1 anasınıfına gidiyor.bizim sorunumuz yavrumu hergün biçocuk düşürüp ağlatıyormuş.öğretmeniyle konuştum hepsinin yaptığını dikkat ettini söylüyor.ona göre herşey normal.beni bu çok rahatsız ediyor.kötü bi veli olmak istemiyorum ama nasıl bir yol izlicamı şaşırdım.

merhabalar.benim sorum olucak cevaplarsanız sevinirim.benim yavrum özel 1 anasınıfına gidiyor.bizim sorunumuz yavrumu hergün biçocuk düşürüp ağlatıyormuş.öğretmeniyle konuştum hepsinin yaptığını dikkat ettini söylüyor.ona göre herşey normal.beni bu çok rahatsız ediyor.kötü bi veli olmak istemiyorum ama nasıl bir yol izlicamı şaşırdım.
Aynı durum benim sınıfımda da var malesef. Sizin için demiyorum tabi genel anlamda söylüyorum, çocuklar televizyon ve tabletle o kadar haşır neşir olmuşlar ki şiddeti çok normal görüyor bir çoğu. Savunduğum için söylemiyorum kesinlikle ama öğretmen "görüp müdahele ediyorum" diyorsa muhtemelen o çocukta olumsuz bir davranış vardır ve bunu düzeltmek için birşeyler yapıyordur zaten. Biraz zaman tanıyıp devam ettiği takdirde konuşabilirsiniz öğretmenle.

Merhaba hocam.
Benim kizim 3yasindan beridir anaokuluna gidiyor. bu sene ucuncu yili. her yil arkaslari ve ogretmeni degisiyor.
sinifinda iki masa var. yerini degistirdi ve iki arkadasinin burasi senin yerin degil dediklerini soyledi. bu durum kizimi incitmis..
Merak ettigim iki konu var. birincisi arkadaslarinin bu tutumuna karsi nasil davranmaliyiz. ikincisi ise anaokulunda her cocugun oturdugu belli bir yer olmak zorunda mi? siz neler yapabilirdiniz.
Boyle bir imkan sagladiginiz icinde ayrica cok tesekkur ederim.

Aynı durum benim sınıfımda da var malesef. Sizin için demiyorum tabi genel anlamda söylüyorum, çocuklar televizyon ve tabletle o kadar haşır neşir olmuşlar ki şiddeti çok normal görüyor bir çoğu. Savunduğum için söylemiyorum kesinlikle ama öğretmen "görüp müdahele ediyorum" diyorsa muhtemelen o çocukta olumsuz bir davranış vardır ve bunu düzeltmek için birşeyler yapıyordur zaten. Biraz zaman tanıyıp devam ettiği takdirde konuşabilirsiniz öğretmenle.

ben çocuğumun şiddete şiddetle karşılık vermesini istemediğim için itip kakıyorlar.1 hafta önce sınıfta bir çocuğu itip kaydırağa kafasını vurup yaralamışlar.kafası kanamış.yaralanan çocukta yaramaz olduğu için annesi ses çıkarmıyo.öğretmenleri konuştum bakalım ne olucak.sabırla bekliyorum

Merhaba benim ocak 2012 doğumlu bir kızım var daha 5 yaşını doldurmadı ..seneye eylülde 68 aylık oluyor ..ince motor gelişiminde sınıfında önde gidiyor ..ama biraz ufak tefeğiz 105 cm ve 17 kilo ...açıkçası seneye okula gönderip göndermeme konusunda çok ikilemde kaldık ..eğer bekletirsek 80 aylık olacak ..ismini yazabiliyor ince motor kasları açısndan okula hazır ama dediğim gibi minyon ve çok çekingen bir kız ne yapsak bilemedik

Merhaba Hocam,
Kasım 2014 doğumlu bir oğlum var. Fiziksel gelişimi normal. Bez kullaniyor. Ben calistigim icin anneannesi tarafından evde gunduz bakımı yapılıyor. Ama hırçınilk kıskançlık eşya, oyuncak paylaşmama gibi huyları var.diğer çocuklarla kaynaşması için kreşe vermeli miyim yoksa daha küçük mu? Tuvalet işi bittikten sonra mı kreşe gitmeli sizce?

Merhaba Hocam,
Kasım 2014 doğumlu bir oğlum var. Fiziksel gelişimi normal. Bez kullaniyor. Ben calistigim icin anneannesi tarafından evde gunduz bakımı yapılıyor. Ama hırçınilk kıskançlık eşya, oyuncak paylaşmama gibi huyları var.diğer çocuklarla kaynaşması için kreşe vermeli miyim yoksa daha küçük mu? Tuvalet işi bittikten sonra mı kreşe gitmeli sizce?
Tuvalet bilinci icin tam baslama zamanıniz bence .
çocuklarda esya paylasimi 4 yasina kadar olumsuzluk taşır yani esya /oyuncak odaklidirlar zorlanmamali 4 yas sonunda bu bilince erisirler
Paylasma konusunda " sunu 3 dakika alabilir miyim " deyip 3 dakika sonrasinda geri verme gibi kucuk oyunlar ile hazirlayabilirsiniz
Kreş icin de hazirlik olur.

X