Anne karnındaki bebeğin kalbi durursa-Bunu yaşayanlar lütfen yardımcı olun.

merhaba benimde 2 defa başıma geldi 2.cisi tüp bebekdi yaklaşık 10 haftalıkken kontrole gıttıgımızde kalbi durmuş dediler aldırdık çok kötü bunun sebepleri nelerdir neye dikkat etmemiz gerekir bilen varsa yazsın lütfen yakın zamanda tüp bebek yaptırıcaz tekrar yaşamak çok zor olur

merhabalar.5 gün önce doktoruma gittim kanama şikayeti ile..bebeğim 7haftaya gelmesi gerekirken 5hafta 6 günde kalmış.4gün önce bebeğimi aldılar.çok zor bi ddurum.şimdi 15gün sonra doktorumla yine görüşeceğiz..umarım bu yaşadıklarım bi süreçtir,bi gün sağlıkla bi bebeğim olur.o an çok zor.tüm hayatın tüm planların yıkılıyor..

merhabalar.5 gün önce doktoruma gittim kanama şikayeti ile..bebeğim 7haftaya gelmesi gerekirken 5hafta 6 günde kalmış.4gün önce bebeğimi aldılar.çok zor bi ddurum.şimdi 15gün sonra doktorumla yine görüşeceğiz..umarım bu yaşadıklarım bi süreçtir,bi gün sağlıkla bi bebeğim olur.o an çok zor.tüm hayatın tüm planların yıkılıyor..

canım geçmiş olsun kürtajdan 1 hafta sonrasında içinde parça kalıp kalmadığına herşey yolunda mı diye kontrole gidiyosun sana 15 gün mü dediler. bu arada korkma regl gibi kan geliyor başlarda biliyosun sonra 12 günü falan bulmuştu benim tabi başlarda ki gibi değil bazen komple kesildi bazen az az leke geldi, korkam olur mu, çok zor bir durum Allah hepimizin yardımcısı olsun ve bu son üzüntümüz olsun inşallah, folik asit kullanmıyosan devam et ben bırakmıştım ama başlayacağım yine biliyosun önemli, ve söylemişlerdir ama bazıları 3 ay bazıları 6 ay bebek düşünme diyor, ben ortalama 4 ay falan diyorum risk almamak için,belki bildiklerini yazdım ama belki bilmediğimiz şeyler vardır diye söylüyorum Allaha emanet ol, Allah sabır versin ve ben şöyle teselli ediyorum Allah korusun ya sakat olsaydı, inşallah Rabbim sağlıklı sıhhatli ve akıllı evlatlar versin, ömür boyu değerimizi bilen evlatlarımız olsun inşallah.

bende 12+4 haftalık hamileyim bebeğimin kalbinin durması riskinden cok korkuyorum kanama falan gelmiyorda agrı falanda olmuyormu yada bulantı kusma devam ediyormu böyle durumlarda hala?:KK49:

Son düzenleme:
bende 12+4 haftalık hamileyim bebeğimin kalbinin durması riskinden cok korkuyorum kanama falan gelmiyorda agrı falanda olmuyormu yada bulantı kusma devam ediyormu böyle durumlarda hala?:KK49:

bende çok kafama takıyordum başlarda.ilk 3 ay düşer mi korkusuyla geçti,şimdi d ekalbi dururmu (Allah korusun) endişesiyle.. sonra düşündüm ki bunları düşünmekten hamileliğimin tadını çıkaramıyorum,hergünüm endişeyle,üzüntüyle geçiyordu. son 1 aydır telkin ettim kendimi. herşey Allahtan. biliyorum içinizi rahatlatmayacak ama düşünmeyin. enazından ben bunu yapıyorum. gerçekten kızımla hergün konuşuyorum. aksi halde bu huzursuzluğumuz bebeğimizede geçer.

Tanrım sağlıcakla kucağımıza almayıı nasip etsin

haklısın korkunun ecele faydası yok ben 6 ay önce 21 haftalık ikizlerimi kaybettim başıma ne geldiyse korkularım yüzünden geldi hemileliğim riskliydi ve ben hergün ağladım hamileliğim boyunca bebeklerime bir şey olur korkusuyla en sonunda olduda kaybettim yavrularımı acısını tarif edemem hiç birşeye benzemiyor 6 aydır hergün ağladım ben hissettim bebeklerimi onlardan geriye 2 ölüm kağıdı ve ultrason görüntüleri kaldı allah kimseye vermesin bu acıyı

allah sabırlar versin, riskin neydi canım senin. kanama,lekelenme falan mı?

8+3 de bebeğimin kalp atışları olmadığı için kürtaj oldum ilk gebeliğimdi,,bu durumda olup kan pıhtılaşması testi yaptıran var mı? ilk olduğu için doktorlar araştırma gereği duymuyor çok sık karşılaşılan birşey diye.......... bunun bir sebebi varsa en başından bilinmesi her zaman iyidir diye düşünüyorum. tekrar hamile kalmayı istiyorum ama korku gitmiyor??????????????

o testi ne yapıp edip yaptır canım. bu doktorlara asla ipi bırakma, onlar 2-3 düşük yapmadan bu testi yapmazlar kolay kolay.

yazık insanları ne hale sokuyorlar bu doktorlar. illa 2-3 tane canı kaybetmek mi lazım allah aşkına, ya varsa böyle bir sorun doğru değil mi

bende çok kafama takıyordum başlarda.ilk 3 ay düşer mi korkusuyla geçti,şimdi d ekalbi dururmu (Allah korusun) endişesiyle.. sonra düşündüm ki bunları düşünmekten hamileliğimin tadını çıkaramıyorum,hergünüm endişeyle,üzüntüyle geçiyordu. son 1 aydır telkin ettim kendimi. herşey Allahtan. biliyorum içinizi rahatlatmayacak ama düşünmeyin. enazından ben bunu yapıyorum. gerçekten kızımla hergün konuşuyorum. aksi halde bu huzursuzluğumuz bebeğimizede geçer.

Tanrım sağlıcakla kucağımıza almayıı nasip etsin
Amiiin amiiin insallah bakalım cumartesi gunu kontrolüm var ogun cıkıcak hersey ilk bebeğim düştü benim gelişmedi bunada bişey olursa die cok korkuyorum

merhaba canım ilk bebeğim düştü sonra tekrar hamile kaldım doktora gittim 6 haftalıktı kalp atışlarını duydum bir ay sonra kontrole gittim bebeğin kalp atışı yok ölmüş dedi okadar çok ağladımki kürtaj oldum.bebek karnımda 1 ay ölü kalmış hiç hissetmedim.Her hangi bir sebep söylemediler.kader işte neyseki bana bişi olmadı şimdi dünya tatlısı iki oglum var.Alllaha herkese nasip etsin.

allah yardımcımız olsun.. AMİN

slm kızlar 17 mart 2012 tarihinde 17 haftasında bebeğimi kaybetmiştim, üçlü tarama testine gittiğimde onu kaybettiğimi öğrendim hayatımın en kötü günüydü zira bu bebeğimden öncede aynı şekilde iki bebek daha kaybettim yani tam 3 bebek kaybım olmuştu çok zor geçen bir yıldan sonra nihayet oğlumu kucağıma aldım :KK66: evet nihayet bebeğimi kucağıma aldım 37. haftasında doğdu 3 kilo ağırlığında bir erkek, müthiş bir şeydi şu anda 23 günlük halen daha inanamıyorum ama kucağımda Allahım ne büyüksün yarabbim her dakika şükür ederek geçiriyorum kızlar demem o ki sakın vazgeçmeyin, sadece iyi bir doktor bulun, benim doktorum Bursa Çekirge Doruk hastanesinden Fatma Güray dı , önce Allahıma sonra Fatma hanıma minnettarım tşkr ediyorum, şükür ediyorum, mutluyum, sizlerinde mutlu olmasını istiyorm, deneyin, deneyin deneyinnnn, ilk doktora kontrole gittiğimde bebeğimin kalp atışlatını dinlettiğinde fatma hanım ağladım bana şöyle dedi, belkide o bebeklerin kaybedilmesi bu bebeğin doğması için bir vesiledir, sabır la bekle dedi, bu cümlesi bana ümit verdi, her kontrole gittiğimde ya kalbi durmuşsa, diyerek giriyordum ultrasona ve her seferinde tansiyonum 15 lere fırlıyordu, taki bebişimin kıpırdılarını hissetmeye başlayınca rahatladım :KK66: kızlar mutlu olun, inançlı olun, Şems-i tebrizi demişki bir işi Allah a havale ettiyseniz olmuş bilin diye işte bende Allah a havale etmiştim, olduuu şükürler olsun rabbime, şükürler olsunnnn, darısı isteyen herkesin başınaaa sizleri seviyorum ümütsizlik yok, benim eski mesajlarımı okuyanlar bilirler, çok göz yaşı döktüm burda yazarken, okurken ama mtluyum, sizde mutlu olcaksınız inanıyorummmm, inanının, pozitif olunnn, negatif enerjileri hayatınızdan çıkartınnn, sizleri seviyorummmm mutluluk hepimizin hakkı, ŞÜKÜRLER OLSUN RABBİME, ŞÜKÜRLER OLSUNNNN,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

slm kızlar 17 mart 2012 tarihinde 17 haftasında bebeğimi kaybetmiştim, üçlü tarama testine gittiğimde onu kaybettiğimi öğrendim hayatımın en kötü günüydü zira bu bebeğimden öncede aynı şekilde iki bebek daha kaybettim yani tam 3 bebek kaybım olmuştu çok zor geçen bir yıldan sonra nihayet oğlumu kucağıma aldım :KK66: evet nihayet bebeğimi kucağıma aldım 37. haftasında doğdu 3 kilo ağırlığında bir erkek, müthiş bir şeydi şu anda 23 günlük halen daha inanamıyorum ama kucağımda Allahım ne büyüksün yarabbim her dakika şükür ederek geçiriyorum kızlar demem o ki sakın vazgeçmeyin, sadece iyi bir doktor bulun, benim doktorum Bursa Çekirge Doruk hastanesinden Fatma Güray dı , önce Allahıma sonra Fatma hanıma minnettarım tşkr ediyorum, şükür ediyorum, mutluyum, sizlerinde mutlu olmasını istiyorm, deneyin, deneyin deneyinnnn, ilk doktora kontrole gittiğimde bebeğimin kalp atışlatını dinlettiğinde fatma hanım ağladım bana şöyle dedi, belkide o bebeklerin kaybedilmesi bu bebeğin doğması için bir vesiledir, sabır la bekle dedi, bu cümlesi bana ümit verdi, her kontrole gittiğimde ya kalbi durmuşsa, diyerek giriyordum ultrasona ve her seferinde tansiyonum 15 lere fırlıyordu, taki bebişimin kıpırdılarını hissetmeye başlayınca rahatladım :KK66: kızlar mutlu olun, inançlı olun, Şems-i tebrizi demişki bir işi Allah a havale ettiyseniz olmuş bilin diye işte bende Allah a havale etmiştim, olduuu şükürler olsun rabbime, şükürler olsunnnn, darısı isteyen herkesin başınaaa sizleri seviyorum ümütsizlik yok, benim eski mesajlarımı okuyanlar bilirler, çok göz yaşı döktüm burda yazarken, okurken ama mtluyum, sizde mutlu olcaksınız inanıyorummmm, inanının, pozitif olunnn, negatif enerjileri hayatınızdan çıkartınnn, sizleri seviyorummmm mutluluk hepimizin hakkı, ŞÜKÜRLER OLSUN RABBİME, ŞÜKÜRLER OLSUNNNN,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

pıhtılaşma veya benzeri bir sorun mu vardı canım. çok kötü olmuş ya, tam 3 tane can. inşallah bu canlar cennete koyacaktır seni ahirette. şükrttiysen tabi haline, kesinlikle cennet müjdeleniyor allah tarafından.

18 haftalık ikiz gebeliğim vardı ama hiç bir şikayetim kanamam falan yoktu dün sadece akşam bel ağrım çok oldu bugün normal rutin kontrolüme gittiğimde bebeğimin tekini tahminen iki gün önce kaybetmişim kalp atışı yoktu detaylı ultrasona gönderdi dr.um belki bir umut yaşıyorduk diye düşünüyorduk eşimle ama detaylı ultrasondada kalp atışı görülmedi diğer bebeğiminde bağırsaklarında su toplanması oluşmuş Allahım bu bebeğimi almaz umarım. ve kalbi duran bebeğim için bir operasyon yapılmadı kendiliğinden emilip gideceği söylendi bilemiyorum. Allah herkesin evlatlarını sağlıklı sıhatli kucağına almayı nasip etsin ve uzun ömürler versin İnşaallah

7+2 hamileyim geçen hafta bebeğimin kalp atışlarını duydum ve dr diğer randevuyu 3 haftasonraya verdi daha 2 haftam var ama ben sürekli bebeğime bişey olucak korkusundayım kalp atışı durursa nasıl anlarım hiç bilemiyorummm

merhaba benimde 2 defa başıma geldi 2.cisi tüp bebekdi yaklaşık 10 haftalıkken kontrole gıttıgımızde kalbi durmuş dediler aldırdık çok kötü bunun sebepleri nelerdir neye dikkat etmemiz gerekir bilen varsa yazsın lütfen yakın zamanda tüp bebek yaptırıcaz tekrar yaşamak çok zor olur

merhaba,
bende bebeğimi 37.hafta 2 günlükken kalp durması sonucu kaybettim.ölümünün hiç bir sebebi bulanamadı....anlatılamaz bir acı bu Rabbim kimseyi bu acıyla sınamasın.sürekli korkarak yaşamayın ben c.tesi doktara gittim normaldi nts ye bağlandım fakat pazar sabah kalktım hareketlerini hissetmedim oğlumun...
ve bebek ex olmuş dediler..şuan üzerinde tam 10 ay geçti ama acım hala ilkgünki gibi..
inşaallah tekrar anne olur ve bu defa bebeğimi sağlıklı olarak kucağıma alırım..allah hepimize sağlıklı sıhatli hayırlı evlatlar basip etsin..

bnde ilk bebegimi 9 haftalıkken gelişimi durması sonrası snlandırıldı. uzun bir süre gebe kalamadım :KK43: simdi 9+5 haftalık hamileyi ama o korku tekrar içime girdi, asırı iştah vardı azaldı ve halsızlıklerım gitti. ptesi kontrolum var ve cok korkuyorum.:KK43::KK43:

9+5 gunluk hamileydim bu sabaha kadar. Bebegimin kalbi durmus. Pazartesi benden alacaklar.. allah sabir versin cok zor.. hicbir belirtim yoktu hala daha hamile gibiyim. Ama gecen hafta isyerinde cok uzuldum ve sinirlendim. Kalp atiskari gayet iyiydi. 140 atiyordu. Ne oldu da durdu dusunuyorum. Tabii Allahtan baskasi bilemez ama stress sebep olmus olabilir mi sizce?

Merhaba.Ben bebegimi 4 gun once kaybettim.33 haftalikti.Bir gun once hicbir sıkıntı yoktu.İki gun sonra kontrolum vardi.Ne kadar büyük bir acı tarif edemem.Gözyaşım dinmiyor.Sürekli o gün ne oldu ne yaptım sürekli bunlsrı düşünüyorum.Böyle bir ihtimali düşünseydim farkına varabilirdim bir sorun olduğunun.İki çocugum var fakat böyle bir ihtimali bir kez bile düşünmemistim.Hareketlrinin azaldigini soyledim o gun herkese.Yeri daraliyor uyuyodur derken çikolata yiyip bakiyim dinleniyim biraz derken doktoru ertesi gun aradim ve cok fazla oyalandim.oysa cok fazla hareketli bir bebekti,gece hareketlerinden uyuyamazdim nasil boyle bir hataya dustugumu bilmiyorum.Acilen sezeryane alindim,şok halindeyim.Kordon dolanmasi veya herhangi bir durum gorulmedi.Ben o hafta ev tasimistim ve surekli ayakta kaldim.Bu aya kadar hep dinlenerek rahat gecirmistim oysa.o son uc gun hep ayaktaydim,egil kalk ev yerlestirdim bilemiyorum bunun etkisi var mi.Sunu kabullenemiyorum ben aksam hareketlerde azalma hissettim huzursuz oldum ve nasil bole bir ihtimali getirmedim aklima.Hicbir kontrolumdede boyle bir uyari almadim.o yuzden boyle bir supheye dustugunuzde vakit kaybetmeyin.Bir gun once esyalarini yerlestirdim bebegimin çok heyecanliyim az kaldi koklamama dedim.Yasadigim acinin tarifi yok.Sütümü kesmeye çalisiyorum bi taraftan gozyaslari icinde.Allahim kimseye yasatmasin

yazınların nerdeyse tamamını okudum çoooook üzüldüm eşimin iş ark bebeğininde kalp atışları durmuş sanırım ya 7 yada 8 haftalık olmalı ordan şimdi benimde aklıma takıldı doğru dürüst belirtiside yok sanırım :KK43:((((((((((((((((((((((

allah hepinize sabır versin arkadaslarım bı daha kımseye yasatmasın.okudukca korkmaya basladm ama aklıma kötü seyler getırmemeye calısıyorum.Allah hepımızın bebeklerını sağlıklı bı sekılde kucagımıza almayı nasıp etsın

Merhaba.Ben bebegimi 4 gun once kaybettim.33 haftalikti.Bir gun once hicbir sıkıntı yoktu.İki gun sonra kontrolum vardi.Ne kadar büyük bir acı tarif edemem.Gözyaşım dinmiyor.Sürekli o gün ne oldu ne yaptım sürekli bunlsrı düşünüyorum.Böyle bir ihtimali düşünseydim farkına varabilirdim bir sorun olduğunun.İki çocugum var fakat böyle bir ihtimali bir kez bile düşünmemistim.Hareketlrinin azaldigini soyledim o gun herkese.Yeri daraliyor uyuyodur derken çikolata yiyip bakiyim dinleniyim biraz derken doktoru ertesi gun aradim ve cok fazla oyalandim.oysa cok fazla hareketli bir bebekti,gece hareketlerinden uyuyamazdim nasil boyle bir hataya dustugumu bilmiyorum.Acilen sezeryane alindim,şok halindeyim.Kordon dolanmasi veya herhangi bir durum gorulmedi.Ben o hafta ev tasimistim ve surekli ayakta kaldim.Bu aya kadar hep dinlenerek rahat gecirmistim oysa.o son uc gun hep ayaktaydim,egil kalk ev yerlestirdim bilemiyorum bunun etkisi var mi.Sunu kabullenemiyorum ben aksam hareketlerde azalma hissettim huzursuz oldum ve nasil bole bir ihtimali getirmedim aklima.Hicbir kontrolumdede boyle bir uyari almadim.o yuzden boyle bir supheye dustugunuzde vakit kaybetmeyin.Bir gun once esyalarini yerlestirdim bebegimin çok heyecanliyim az kaldi koklamama dedim.Yasadigim acinin tarifi yok.Sütümü kesmeye çalisiyorum bi taraftan gozyaslari icinde.Allahim kimseye yasatmasin

Başın sağ olsun Allah sabırlar versin.. 17 gün önce 32 haftalık bebeğimin karnımda kalbi durdu.. Bir gün önce doktora gittim herşey çok güzel çok normalken akşam üzeri hareketlerinde azalma farkettim ama sizin gibi yeri daraldı uykuya geçti diye dşündüm asla aklımdan kalbinin durabileceği geçmiyordu:KK43: sabah acilen doktora gittim bana uyuyor merak etmeyin diyeceğini bekliyordum kalbi durmuş dedi o anki şoku anlatamam.. Herşeyi hazırdı oğlumun.. Bu acıyı ancak bizler biliriz lütfen isyan etmeyin rabbimin daha kıymetlisiymiş bebeklerimiz.. Ben umutluyum ve inanıyorum rabbim bize böyle bir acıyı layık gördüyseee elbette zamanı gelince en büyük mutluluğuda yaşatacaktır... Allaha emanet olun

X