Anne karnındaki bebeğin kalbi durursa-Bunu yaşayanlar lütfen yardımcı olun.

slm kızlar, üzgün anneler, mutlu anneler, bir çok arkadaşım farklı yorum yazmış :KK43: cinsiyet ayırma falan diyenler olmuş, cinsiyet ayırmıyorum iki tane sağlıklı kızım olduğu için rabbime şükrediyorum ki hepiniz annesiniz evladın ayrımı olmaz, sadece farklı bir çocuk daha istedim, ben biliyorum ki rabbim her zaman en iyisini mutlaka bilir ve verir, sadece üzüntümü yazdım, hangi anne evladını kaybedince üzülmezki, benim ki 17 haftalık tı üstelik, ultrasonda haraketlerini görüyordum kıpırdılarını hissetmeye başlamıştım, ısrarcı olmak değil benimki, düşünki hiç çocuğum yok ve yine bebek istiyorum, veya 6-7-8 tane doğuranlar , çocuk seviyorum, mutluluk veriyor kadına bebek, çocuklarımız büyüyünce yalnız kalıyoruz , ufak bir bebek istemek, sevmek, çocuğum var diye allahım dan yine çocuk istemek günahmı, Rabbim olmayan herkese versin, taddırsın anne sevgisini, şefkatini, ufak bir melek kucağıma almak çokmu zor, üstelik kızlarımı doğurduğumda 20 yaşındaydım onlarla beraber büyüdük, çoğu zaman hatırlamıyorum bile nasıl büyüttüm ne ara büyüttüm ki çalışan bir anneyim, ama bir kere daha denemeyi düşünüyorum , Umarım Allahım herkesin ve benim gönlüme göre sağlıklı bir bebek nasip eder, yarabbim kimsenin duasını içinde de benimkini duysun, kabul etsin Aminnn

ne guzel rabbım yenıden nasıp etmıs sımdı hersey yolunda mı pekı bende yasadım aynı sekılde suan beklıyrm 2 aydr bı geısme yok:KK43:

slm arkadaşlar bende yeni üyeyim. sizlere bir sorum olcak lütfn yardım edin. 5 yıl önce evlenir evlenmez hamile kaldım ama eşim istemediği için kürtaj oldum. 3 yıl korundum son 2 yıldırda korunmaksızın hamile kalmayı bekliyordum ve sonunda hamile kaldığımı büyük bir sevinçle öğrendim. ilk kontrolde herhangi sorun çıkmadı ama 7 hatfalıkken doktora gittiğimde kalbinin atmadığını söyledi 1 hafta daha bekleyelim dedi ve sonunda o gün geldi malesef kalbi yine atmıyordu. kürtjla alıcaz dedi. biyopside herhangi kötü bişey çıkmadı ama benim durumun benzerini yaşan varsa bana içimi rahatlatmak adına yardımcı olabilirmi. teşekkürler.

SİTEDE ÇOK MERAK ETTİĞİM BİR KONU VAR.ŞU SIRALARDA BİR ÇOK KİŞİNİNDE YAŞADIĞI BİR OLAY.BAZI ARKADAŞLARIMIZ NORMAL GEBELİK TAKİBİ İÇİN DR A GİDİYOR VE BEBEĞİN KALBİ DURDUĞUNU, ÖLDÜĞÜNÜ SÖYLÜYOR DR'LAR .BU GİBİ DURUMLARI ANNE FARKETMEZ Mİ.MESELA AĞRI KANAMA FALAN OLMAZ MI? YAŞAYAN ARKADAŞLAR LÜTFEN YARDIMCI OLUNUZ.BENİM ÇOK MERAK ETTİĞİM BİR KONU?BİDE YAŞAYAN ARKADAŞLARA BİR SORUM DAHA OLACAK.BEBEĞİN KALBİNİN DURMA NEDENİNİ VE GENELDE KAÇINCI AYDA SIKLIKLA KARŞILAŞTIKLARINI BİZLERLE PAYLAŞIRLARSA ÇOK SEVİNİRİM.

BİLENLER LÜTFEN YARDIMCI OLSUN Kİ BİZ ANNE ADAYLARI DAHA DİKKATLİ OLALIM.

ALLAH YAŞAYANLARA SABIR VERSİN.VE KİMSEYE YAŞATMASIN a.s.

canım benım bebegımın hareketlerı cok azdı hatta harekette deıl oyle gezme tekme atması yoktu .6ayımda druma sordum ılk bebek olunca anlamıyorda zaten ınsan.ntsye bagladılarkı kalp atıslarının durdugunu farkettıler 1 ay hastanede nts ıle takıp ettıler 32.haftamda kalbı durdu hemen sezeryanla o anda aldılar cok sukur yavrum suan 4yasında rabbım herkese ve bebegıne sıfa versın kımseye yasatmasın

kızlar benımde 3 bebişimin kalpleri durdu.hıc anlamadım 1 ay.3 aylık olanda kontrol gıdecektım 1-2 gun sonra ama kırmızı çok az bı kanamam geldı.hemen gıttk ve malesef kalbı atmıo dedı doktorum.3 düşükten sonra şimdi nurtopu gıbı 4 aylık bır kzıım var sımdı.hep okurdum ümidinizi yitirmeyın benım şu kadarlık oldu falan dıye sımdı bende yazıyorum çok gusel bıseySIZLERI O KADAR IYI ANLIYORUM KI.RABBIM ıns en kısa surede dertlerınıze derman olsun...Bu arada bu bır kıstas değil ama genede yazayım 3 hamlıleğımdede hıc bulantım sıkeyetım olmadı bu sonuncusunda öldum öldüm bulantıdan ve hıc kanamam olmadı diğerlerinde hep leke kanama falan olmuştu.sanırım dollenmeyle alakalı bısey bebek sağlıklı dollenmedığı zaman kalpleri duruyor.arazları çok oluyor bence sukretmek lasım rabbım sağlıklı sıhhatlı evlatlar versın ınş.

papatya sen bır umut oldun bana sankı benımde 6 ay arayla bebklerımın kalbı durdu ılkınde gelısım problemı oldu 8 haftalık olması gerekırken 6da falandı ıkıncısınde ıse pat dıye hafıf kanamam oldu oda 8 haftalıktı sonra dr gıttık kalbı durmus.agustosa kadar gebelık yasak kor asprın kullanıyorum sen ne gbı arastırmalar yaptın ve bana onerecegın bısıler varmı 3.gebelıkte aynı seylerı yasamaktan cok korkuyorummm

Ne yazıkki bende 10 haftalık bebeğimi kaybettim:KK43: Perşembe günü aldılar bebeğimi.28 yaşındayım ve bu benim ilk gebeliğimdi. 8 haftalıkken kabli durmuş bebeğimin. Doktor genetik araştırma için örnek aldı ve patolojiye gönderdi bakalım ne çakıcak. Ama sanırım bi 6 ay kadar ara vereceğim. Zaten daha 3 aylık evliydik ve süpriz olmuştu bu bebek. O yüzden biraz torparlamam lazım kendimi.
Normalde çok fazla hamilelik belirtim olmamasına rağmen ben bebeğime bi şeyr olduğunu hissettim. Ne yazıkki yanılmamışım da:KK43: Umarım bir sonraki bebeklerimiz sağlıklı olur. Allah hayırlısı neyse onu göstersin hepimize

gebeliğimin 5.haftasında kanamam olmuştu bir ploruton iğne vuruldum, 3 hafta günde 3 adet 100mg. pregestan kullandım. 33 yaşındayım, çalışıyorum. doktora dedim ki bi zararı yoksa claksan kullanayım, ablamın bir sürü düşüğü oldu dedim.
3 düşüğe kadar normal, ondan sonra bakarız dediler,
4 doktor değiştirdim hepsi aynısını söylüyor. çok acımasızca bence.
neyse 8+2 günlükken kontrole gittik, bebeğin kalbi durmuş. beynimden vurulmuşa döndüm, insan böyle birşeye hazır olamıyor. acımasız doktorlara sesleniyorum, 3 düşük neden bekliyorsunuz, madem claksanın zararı yok, 30 yaş üstüne neden direk claksan vermiyorsunuz?
küretaj, o masaya bacaklarının bağlanması çok iğrenç bir duygu. o sahneyi yaşayan ben değilim, ben olmamalıyım diyorsunuz. çok zor. allah kimseye yaşatmasın.
bu arada bebeğin gittiğini hiiiç hissetmedim. gidivermiş :KK43:

Benim de 8+2 gümlükken embriyonun kalbi durdu ve dün alındı.
Ben de hissetmiştim.
4-5 gün önce rahme iğne batar gibi iki kez ani batma hissettim önemsemedim.
Ertesi günden itibaren de mide bulantılarımi halsizliğim birdenbire azaldı.
4. gün zaten kalbinin atmadığı görüldü.
Yani belirtiler birden geriliyor böyle bir durumda, o yüzden dikkate almanızı öneririm..
Zor bir durum ama dünyanın sonu değil..
Rabbim bizi bu yolla güçlendiriyor, bizi sınavdan geçiriyor.
Çok şükür..

Ya kizlarr kiyamam ben size belkide evlat acisinin en hafifini yasiyorsunuz Rabbim herseyin en hayirlisini verir unutmayin.
Bebisleriniz sizi birakti ama kiyamette karsiniza cikacak,size Kevser havzindan su verecek,mizan kurulunca kefenizde ağırlık yapacak İnşAllah..
Ben de 5 haftalık gebeyim doktor progesteron hormonumun düşük olduğunu söyledi,ilaç verdi,düşük riski varmış,bekliyorum bakalım...

12 haftalık hamileydin 0410.2012 tarihinde 2 li testim için gittim ve bebegin kalbi durmuş cok üzüldüm 2.3 gün önce ölmüş olabilir dedililer ölüm sebebi vemediler acil kürtaşa aldılar ALLAHIM kimsenin başına vemesin ALLLAH VERDİ ALLAH ALDI DİYE DÜŞÜNÜYORUM HERSEYDE BİR HAYIR VARDIR DİİYE KENDİMİ TESELLİ EDİYORUM 3. AMİLELİGİDİ ALLAH OLMAYANLARA VERSİN İNSALLAH

Doğmamış bebeğime,Bütün melek annelerine,

Bebeğim,27 eylülde içimde yaşadığını öğrendiğimde
Dünyanın en mutlu annesi olmustum.
Nerden bilirdim,bir meleğe anne olduğumu...
Bebeğim,ilk buluşmamız dün gibi,
Kalp atışlarını dinlemek,seni görmek,
Karnımda hissetmek,hayaller kurmak seninle...

İkinci görüşmemiz ise asla aklımdan çıkmıyacak.
Kıpırdamadın birtanem.
Doktor kalp atışlarını duymadı...
Hayır gerçek olamaz dedim.
Meleğim....gitmiş olamaz.

Hayallerin birkaç saniyede yok olabileceğine,
Birkaç saniyede Dünyanın başıma yıkılabileceğinede....
İnanmazdım...
Onlar derki,nasıl seversin,nasıl özlersin tanımadığın birini,
O zaman içimdeki bu Tarif edilmez,korkunç acı nedir?

İnanmazdım...
9 hafta 2 günlükdün,hoşgeldin diyemedim...
Onun yerine,içimi kazıdılar dün,
Kalbimdeki acıyı,boşluğu alamadılar...

Doğmamış bebeğime,Bütün melek annelerine,

Bebeğim,27 eylülde içimde yaşadığını öğrendiğimde
Dünyanın en mutlu annesi olmustum.
Nerden bilirdim,bir meleğe anne olduğumu...
Bebeğim,ilk buluşmamız dün gibi,
Kalp atışlarını dinlemek,seni görmek,
Karnımda hissetmek,hayaller kurmak seninle...

İkinci görüşmemiz ise asla aklımdan çıkmıyacak.
Kıpırdamadın birtanem.
Doktor kalp atışlarını duymadı...
Hayır gerçek olamaz dedim.
Meleğim....gitmiş olamaz.

Hayallerin birkaç saniyede yok olabileceğine,
Birkaç saniyede Dünyanın başıma yıkılabileceğinede....
İnanmazdım...
Onlar derki,nasıl seversin,nasıl özlersin tanımadığın birini,
O zaman içimdeki bu Tarif edilmez,korkunç acı nedir?

İnanmazdım...
9 hafta 2 günlükdün,hoşgeldin diyemedim...
Onun yerine,içimi kazıdılar dün,
Kalbimdeki acıyı,boşluğu alamadılar...

aynı acıları yaşıyoruz bende

şuan bebeğim 8 haftalık 9.haftaya girdik
bugün kalp atışının yavaşladığını kalbinin durmak üzere olduğunu öğrendim
ilk tüp bebek denememizdi
yarın büyük ihtimalle dr. kürtaja karar vericek..
allah kimseye yaşatmasın
yaşayana sabırlar versin

Bende yaşadım aynı acıyı :..( 11. Haftada rutin kontrole gittik bebeğimin gelişiminin 9. Haftada durduğunu kalp atişinin olmadığını öğrendik :KK43: ilk bebeğimdi çok çok üzüldük :KK43: ne kanamam oldu ne ağrım... Doktor sebebini araştıracağını söyledi Allah tekrar yaşatmasın, kimseye göstermesin böyle bir acıyı :KK43:

10+ 3 te aldilar bebegimi,9+2 de kalbi durmus,benim de dunyam durdu. Surekli agliyorum .biliyorumki saglikli olsaydi dogardi ama kiyamiyorum yinede.allah hepimize sabir versin.

kızlar ani yataktan kalkma ile giren bir agrı ile bebek ölümü olabilirmi neolur cevap werin

hanimlar bende 7+4 günlük hamileyim 4. haftadan beri her hafta dr gidiyorum iki haftadir ultrasonda kanama gözüküyor sürekli yatar vaziyetteyim kalp atisinida duyduk 2 gün sonra yine kontrole gidicem çok istediğimiz bir bebek ama olumsuzluklarida düşünmek lazim kendimi olabileceklere hazirlamaya calisiyorum ama Allah izin verirde yavrumu kucağima alirsam da keşke okadar sitres yapmasaydim hamileliğin tadini çikaramadim demek istemiyorum oluruna biraktim cünkü bunun sonu yok insanlar 6. 7. ayda bile karninda bebegini kaybediyo o yüzden yeni hamişlere sesleniyorum korkunun ecele faydasi yok kaderimiz neyse onu yaşicaz henüz olan kötü birşey yokken ya olursa deme ızdırabından ben kurtuldum sizde kurtulun

hanimlar bende 7+4 günlük hamileyim 4. haftadan beri her hafta dr gidiyorum iki haftadir ultrasonda kanama gözüküyor sürekli yatar vaziyetteyim kalp atisinida duyduk 2 gün sonra yine kontrole gidicem çok istediğimiz bir bebek ama olumsuzluklarida düşünmek lazim kendimi olabileceklere hazirlamaya calisiyorum ama Allah izin verirde yavrumu kucağima alirsam da keşke okadar sitres yapmasaydim hamileliğin tadini çikaramadim demek istemiyorum oluruna biraktim cünkü bunun sonu yok insanlar 6. 7. ayda bile karninda bebegini kaybediyo o yüzden yeni hamişlere sesleniyorum korkunun ecele faydasi yok kaderimiz neyse onu yaşicaz henüz olan kötü birşey yokken ya olursa deme ızdırabından ben kurtuldum sizde kurtulun

haklısın korkunun ecele faydası yok ben 6 ay önce 21 haftalık ikizlerimi kaybettim başıma ne geldiyse korkularım yüzünden geldi hemileliğim riskliydi ve ben hergün ağladım hamileliğim boyunca bebeklerime bir şey olur korkusuyla en sonunda olduda kaybettim yavrularımı acısını tarif edemem hiç birşeye benzemiyor 6 aydır hergün ağladım ben hissettim bebeklerimi onlardan geriye 2 ölüm kağıdı ve ultrason görüntüleri kaldı allah kimseye vermesin bu acıyı

haklısın korkunun ecele faydası yok ben 6 ay önce 21 haftalık ikizlerimi kaybettim başıma ne geldiyse korkularım yüzünden geldi hemileliğim riskliydi ve ben hergün ağladım hamileliğim boyunca bebeklerime bir şey olur korkusuyla en sonunda olduda kaybettim yavrularımı acısını tarif edemem hiç birşeye benzemiyor 6 aydır hergün ağladım ben hissettim bebeklerimi onlardan geriye 2 ölüm kağıdı ve ultrason görüntüleri kaldı allah kimseye vermesin bu acıyı

canim Allah sana en kisa zamanda tekrar bu güzel duyguyu tattirsin ama birazda şöyle düşün hayirlisi belkide buydu Allah sana engelli birer bebek vermek istemedi Allah herzaman dagina göre kar verir bende yarin kontrole gidicem burada olan biteni yazarim insanin en iyi doktoru kendisidir bende bundan iki yil önce panik bozuklugu tedavisi gördüm ne ilaçlar ne başka bisey hersey beynimizde şimdi kendime ve rahatligima şasiriyorum çünkü derlerya
derdimi dinledim, derdimden iğrendim...
onun derdini gördüm, derdime imrendim....
Ömür Dediğin Üç Gündür,
Dün Geldi Geçti, Yarın Meçhuldür,
O Halde Ömür Dediğin Bir Gündür,
O Da Bugündür...

birde bayanlar aciniza sonsuz saygim var ama bebek ölümü ile gerceklesen kürtajı anlatirken içimi kazidilar gibi ürkütücü şeyler yazmasaniz bu durumla karsi karsiya kalanlarin korkmasina sebep oluyo

8+3 de bebeğimin kalp atışları olmadığı için kürtaj oldum ilk gebeliğimdi,,bu durumda olup kan pıhtılaşması testi yaptıran var mı? ilk olduğu için doktorlar araştırma gereği duymuyor çok sık karşılaşılan birşey diye.......... bunun bir sebebi varsa en başından bilinmesi her zaman iyidir diye düşünüyorum. tekrar hamile kalmayı istiyorum ama korku gitmiyor??????????????

X