Anneler acil pişik kremi tavsiyesi :(

Cazzyguall

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
21 Nisan 2014
101
5
Oğlum ishal oldu galiba sürekli sancılanıyor ve bu sıradada popomuz fena halde pişmiş durumda hametan kullandın hiç bi işe yaramadı yardım edîn lütfen

Oğlum ishal oldu galiba sürekli sancılanıyor ve bu sıradada popomuz fena halde pişmiş durumda hametan kullandın hiç bi işe yaramadı yardım edîn lütfen

oğlun diş çıkarıyorsa o yüzden ishal olmuş olabilir benim oğlumda olmuştu eczanede özel bir karışım yaptırmıştım o çok iyi gelmişti bide zeytin yağı sürmeyi dene çok zor oluyor inşallah en kısa sürede geçer

Popolin dene birde ben memnun kaldım Trovocort diye bir ilaç var oğluma mantar olduğunda vermişti doktor hametan anla karistiriyom bazen sivilceli pişik te sürüyorum .ama ilaç bu krem çok kullanmamalı Popolin dene.

Sabunla yikarsaniz poposunu 1 gun icinde gecirir pisik oldugunda ilk yaptigim sey sabunla yikayip ardindan cansin pisik kremini bolca suruyorum ertesi gune hicbisey kalmiyo siddetle tavsiye ederim ama gun icerisinde bir kac defa yikamaniz gerek sabun kurutur pisigi gecmis olsun

oğlun diş çıkarıyorsa o yüzden ishal olmuş olabilir benim oğlumda olmuştu eczanede özel bir karışım yaptırmıştım o çok iyi gelmişti bide zeytin yağı sürmeyi dene çok zor oluyor inşallah en kısa sürede geçer
biz mustela kullaniyoruz. doktorunuz ne tavsiye ediyor?

benim oğlum her uykudan uyandığında beslenmeden sonra kakasını mutlaka yapar (sık yapmasını doktora sorduk iyi besleniyorsa sık kaka yapması normal dedi) oğlum için johnson's baby pişik önleyici kullanıyorum ve her banyo sonrası (gün aşırı banyo yaptırıyorum) bebe yağıyla tüm vücudunu -poposunu yağlarım hiç pişik olmadık :)

benim oğlum her uykudan uyandığında beslenmeden sonra kakasını mutlaka yapar (sık yapmasını doktora sorduk iyi besleniyorsa sık kaka yapması normal dedi) oğlum için johnson's baby pişik önleyici kullanıyorum ve her banyo sonrası (gün aşırı banyo yaptırıyorum) bebe yağıyla tüm vücudunu -poposunu yağlarım hiç pişik olmadık :)

Bizdede hiç böyle bi sorun olmamıştı daha yeni böyl bi sorunla karşılaştık benfe yokıyorum çok ve sürekli yağlıyorum ben her altını açtığımda hem yağlıyorum hemde 10 dk kdar açık bırakıyorum poposunu ama nasıl oldu anlamadık

Ben de kızım pişik olduğunda Desitin krem kullanıyorum çok memnunum ama mor renk olanı... gerçekten etkili....
Geçmiş olsun....

kızım 19 aylık bir kaç defa haricinde hiç pişik olmadı.. nasıl mı çok basit. doğum yaptıgımda eşimin akrabası bi bebek hemşiremiz vardı refakat etti ilgilendi sağ olsun. zeytinyagını ben mari usulu kaynat. bi şişeye koy her altını değiştirdiğinde pamukla biraz sür. benmari usulu olunca kumaslarda damlama filan olunca iz de yapmıyor. cnm eziyet cektirme kuzuya kesinlikle dene. ben doğumdan önce pişik kremleri önleyiciler almıştım. hiiiç kullanmadım elimde patladı resmen. bosuna almışım.

ercefrul şurup vermişti dr isha için..ishali için sağlık ocağına götürün mutlaka..meyve suyu verin..niveanın pşik krmi hemen geçirir..kalanı cildinize her türlü kullanabilirsiniz..:KK49:

birde yine ağrı kesici ateş düşürücüşurupta verebilirsiniz..

Ben Desitin kadar mucizevi bir krem görmedim. Hemen geçiriyor. Ancak içinde paraben var. O nedenle sadece ciddi pişik olduğunda geçirmek için kullanıyorum. Diğer zamanlarda her alt değişiminde yıkamak ve mutlaka bir pişik önleyici kullanmak gerek. ( Ben Sebamed kullanıyorum)

X