Annem beni kiskaniyor olabilir mi? Aklima takilanlar

Emily19

Üye
Kayıtlı Üye
15 Aralık 2022
342
361
Merhaba . Bugün arkadaşım ile annem hakkında konuştuk. Arkadaşım annen seni kiskaniyor olabilir çıkarırımıni yaptı. Bir de size sorayım istedim . Öncelikle annem önceden bedenim hakkında pek yorum yapmazdı . Ben ne zaman ergenliğe girdim o zaman başladı. Göğüslerin çok büyük, bacakların çok kalın, yuzun çok tombul ,burnun dolma gibi yok saçların çok kabarık vs...
Mezuniyet gününde saçların söyle kabarmış böyle kabarmış falan ..
Bir çocuktan hoşlandım ve bir hevesle fotoğrafını annemle gösterdim. Bana dedi ki o sana bakmaz sen sismansin , yüzünde sivilce var o öyle değil o seni beğenmez dedi. İnsan evladına böyle borsey söyler mi ya . Bir yakınıma demiş ki emily hep beni öpmeye çalışıyor bana sürekli sarılıyor demiş. Bunu iyi anlamda değil de kötü anlamda söylemiş. Yemin ederim ki çok sık sarılmam hatta annemi öptüğümu de hatırlamıyorum. Sınava hazırlanıyorum . Bana diyor ki sen gidemezsin korkarsın ben biliyorum diyor hep . Korkak olduğumu söylüyor ki bence bundan daha doğal hiçbir şey yok.

Mesela zamanında bana soyledigi veya da arkamdan konuştuğu birseyi yüzüne söylüyorum bana diyor ki , ben öyle birsey söylemedim sende iyice kafayı yedin diyor. Kendini hep benimle yaristirma halinde . Ben zayıfım yok benim göğüslerim küçük yok işte yüzüm senin yüzün gibu değil. Dermatoloğa gitmek istediğimde ise iyice kafayı yedin küçükken bende de vardı geçer diyor. Hem zorbalıyor hem de masuma yatıyor .

İnternetten birsey gösteriyorum bu sana olmaz yakışmaz çok dar çok kısa diyor. Gösterdiğim de normal xl sweet . Vallahi anlamıyorum neden böyle yapıyor. Daha sayamadığım niceleri .Babam hakkında bana ben çocuk istiyorum baban yapmıyor istemiyor doktora gitmiyor. Sen gittiğin zaman bana kim bakacak . Beni kim doktora götürecek diyor. 19 yaşındayım. Sürekli böyle şeyler söylüyor. Erkek çocuk istiyormuş ben ona bakmazmısim gelmezmisim. Ondan tiksiniyorum. Dislerinden ellerinden . Böyle tiksindigim için de kendimi çok suçlu hissediyorum .Kokuya da çok taktı . Saclarim8 saldigim zaman saçlarıni topla kokuyor diyor hep . Yahu yeni duştan çıktım ne kokabilir!

Son düzenleme:
Keşke sadece kendiyle çözse derdini
Kendi kendine çözemiyor belli ki. Sizi dibe çekip kendini iyi hissetmeye çalışıyor olabilir. Destek alıyor mu? Almıyorsa yönlendirebilirsiniz. Beni dinlemez diyorsanız dikkate aldığı bir arkadaşı, bir akrabanız varsa onunla konuşabilirsiniz belki onu dinler.

Abartıyor olabilir misiniz yoksa aynen böylemi ...Hani siz kendi dış görünüşünüze takip bunu sesli dile getirdiyseniz hani kizim az zayıfla saçını başını darmadağınık yatakda kalkmış gibi bırakma lafını yanlış anlıyor olabilir misiniz....Bide ergenlikte hormonlar aşırı çalıştığı için sık yıkanmak gerekebilir bazen .Annenizi alın karşınıza arkadasinizla yakininizla degil oturun annenizin suratına o diş eller kısmı hariç hepsini söyleyin arkadaşı yakını karıştırmayın anlatın .....Hicmi seni seviyorum demez anneniz.

Kendi kendine çözemiyor belli ki. Sizi dibe çekip kendini iyi hissetmeye çalışıyor olabilir. Destek alıyor mu? Almıyorsa yönlendirebilirsiniz. Beni dinlemez diyorsanız dikkate aldığı bir arkadaşı, bir akrabanız varsa onunla konuşabilirsiniz belki onu dinler.
Hiç kimseyi dinlemez . 40 yaşında belki daha fazla . İşitme zorluğu çeken bir insan. Bu sebeple iyi duymadığı için yanlış anlıyordur deyip hep alttan alınmış avutulmus . Çocuk gibi, bir laf söylemeye gelmiyor hep alttan alınsın istiyor

Abartıyor olabilir misiniz yoksa aynen böylemi ...Hani siz kendi dış görünüşünüze takip bunu sesli dile getirdiyseniz hani kizim az zayıfla saçını başını darmadağınık yatakda kalkmış gibi bırakma lafını yanlış anlıyor olabilir misiniz....Bide ergenlikte hormonlar aşırı çalıştığı için sık yıkanmak gerekebilir bazen .Annenizi alın karşınıza arkadasinizla yakininizla degil oturun annenizin suratına o diş eller kısmı hariç hepsini söyleyin arkadaşı yakını karıştırmayın anlatın .....Hicmi seni
Keşke abartsam

Yani benim kızımda bazen abartir bı saçını kurut dedim telefonda arkadaşına gardiyanim emretti sonra ararım dediğini duydum 😂😂Buraya konu açarsa boşuna linç yerim ben....o kadar büyüyorki ergenlikte her şey
19 yaşındayım ergenlik yaşını biraz geçtim....

O zaman anlatın ona olmadı olduğu kadariyla kabul edip kulak arkası edeceksiniz dediklerini o belirlemez değerimi diye dusuneceksiniz

Bu yaşlarda anne kız atışması olur normaldir ama neden insan evladına böyle şeyler söyler ya. Bilmiyorum gerçekten kıskanmaz ama ters biri denek ki.
Benim de lisede sivilcem çıkardı, annemin asla ilgilendiğini hatırlamıyorum, yüzümle çok uğraşırdım yüz yıkama jeli vs tek dediği biz yüzümüze bir şey sürmezdik.

Merhaba . Bugün arkadaşım ile annem hakkında konuştuk. Arkadaşım annen seni kiskaniyor olabilir çıkarırımıni yaptı. Bir de size sorayım istedim . Öncelikle annem önceden bedenim hakkında pek yorum yapmazdı . Ben ne zaman ergenliğe girdim o zaman başladı. Göğüslerin çok büyük, bacakların çok kalın, yuzun çok tombul ,burnun dolma gibi yok saçların çok kabarık vs...
Mezuniyet gününde saçların söyle kabarmış böyle kabarmış falan ..
Bir çocuktan hoşlandım ve bir hevesle fotoğrafını annemle gösterdim. Bana dedi ki o sana bakmaz sen sismansin , yüzünde sivilce var o öyle değil o seni beğenmez dedi. İnsan evladına böyle borsey söyler mi ya . Bir yakınıma demiş ki emily hep beni öpmeye çalışıyor bana sürekli sarılıyor demiş. Bunu iyi anlamda değil de kötü anlamda söylemiş. Yemin ederim ki çok sık sarılmam hatta annemi öptüğümu de hatırlamıyorum. Sınava hazırlanıyorum . Bana diyor ki sen gidemezsin korkarsın ben biliyorum diyor hep . Korkak olduğumu söylüyor ki bence bundan daha doğal hiçbir şey yok.

Mesela zamanında bana soyledigi veya da arkamdan konuştuğu birseyi yüzüne söylüyorum bana diyor ki , ben öyle birsey söylemedim sende iyice kafayı yedin diyor. Kendini hep benimle yaristirma halinde . Ben zayıfım yok benim göğüslerim küçük yok işte yüzüm senin yüzün gibu değil. Dermatoloğa gitmek istediğimde ise iyice kafayı yedin küçükken bende de vardı geçer diyor. Hem zorbalıyor hem de masuma yatıyor .

İnternetten birsey gösteriyorum bu sana olmaz yakışmaz çok dar çok kısa diyor. Gösterdiğim de normal xl sweet . Vallahi anlamıyorum neden böyle yapıyor. Daha sayamadığım niceleri .Babam hakkında bana ben çocuk istiyorum baban yapmıyor istemiyor doktora gitmiyor. Sen gittiğin zaman bana kim bakacak . Beni kim doktora götürecek diyor. 19 yaşındayım. Sürekli böyle şeyler söylüyor. Erkek çocuk istiyormuş ben ona bakmazmısim gelmezmisim. Ondan tiksiniyorum. Dislerinden ellerinden . Böyle tiksindigim için de kendimi çok suçlu hissediyorum .Kokuya da çok taktı . Saclarim8 saldigim zaman saçlarıni topla kokuyor diyor hep . Yahu yeni duştan çıktım ne kokabilir!

Ayni konuyu daha once acmis miydiniz?

19 yaşındayım ergenlik yaşını biraz geçtim....
Ne güzel olgun olmanız benim çevremde hala var atlatamayanlar ben yetişkinlik yaşının 18 olmasını bile doğru bulmuyorum mesela bence 24 daha oturmuş bir yaş sizin gibi düşünenler hariç tabi

Bu yaşlarda anne kız atışması olur normaldir ama neden insan evladına böyle şeyler söyler ya. Bilmiyorum gerçekten kıskanmaz ama ters biri denek ki.
Benim de lisede sivilcem çıkardı, annemin asla ilgilendiğini hatırlamıyorum, yüzümle çok uğraşırdım yüz yıkama jeli vs tek dediği biz yüzümüze bir şey sürmezdik.
Bende kullanıyordum yüz yıkama jeli . Geldi bana şey dedi sen farkında değilsin ama yüzün yamulmaya başladı bi yanağına aşağıda bi yanağına yukarıda dedi ....

Tinlamiyorum artık o kadar bıktım ki he he haklısın diyip geçiyorum
Kimse kimseye yük etmemelide belliki bir üyenin de dediği gibi dar bir hayat görüşü var olumsuza odaklı mutsuz belki kendi yasayamadiklari belki kendi yetersizlikleri üzüldüm hem ona hem size .....keşke her yarayı yara açıldığında iyi edebilsek olmuyor işte annenizin yaraları kemikleşmiş hayat tarzına cümlelerine dökülmüş

Yani bende anneyim kızlarımın özgüveni oluşsun diye ne taklalar atıyorum,bunlar çok ağır cümleler bencede.Kendi annemdende bu tarz şeyler hiç duymadım,alın karşınıza bı konuşun ciddi ciddi.Belki düzelir birşeyler

X