Erkek arkadaşım beni manipüle mi ediyor ?

Olması gereken arkanızdan iyi konuşuyor olması değil mi?

Ben kocama sayar dökerim de hiç kimsenin sohbetine malzeme yapmam.

Küs bile olsak hiç kimsenin ruhu duymaz.
işte lalemm:KK200::nazar:

böyle olmak gerekiyor (darısı başıma)

benim koca da küs de olsak dışarıya belli etmez ama ben biraz belli ederim :KK43:

ya şimdi herkes sevgilisini arkadaşlarına çekiştirebilir, biz kadınlar özellikle sinirlendiğimizde çok yaparız
ben en yakın arkadaşlarıma onun hakkında neler neler demişimdir sinirlendiğimde
ama bunu demem için gerçekten beni sinirlendirecek bişi yapmış olması gerekir
sen eğer kızdıracak bişi yapmadıysan böyle demesi tuhaf geldi

Merhaba
Bir süredir biriyle beraberim. Erkek arkadaşım çevresinde çok sevilen biri. Kibarlığı, diksiyonu, sempatisi insanları etkiliyor. İlişkimizi yeni yeni duyuruyoruz ortak çevremize, duyan herkes çok iyi çocuk çok şanslısın diyor.
Ben de öyle düşünüyordum. Nasıl böyle bi ilişki yaşıyorum diye şaşırıyordum. Her istediğimi yapan, hayır demeyen, her daim kibar yaklaşan bi adam.
Aslında bi yanı hala öyle. Hiçbir isteğimi ikiletmez. Hep beni rahat ettirmek için uğraşıyor. Arabam bozulsa kendi arabasını verir, yapılacak bi iş olsa hemen sorumluluğunu alır vs. bana çoğu zaman kibar ve sevgi doludur. Sürekli temas eder, ailesinin arkadaşlarının yanında tavrı hiç değişmez. Tanımayan biri görse bu çocuk bu kızı el üstünde tutuyor der.
Fakat şöyle bi sıkıntı var. Ben yokken yakın çevresine yansıttığı ile bana yaşattığı çok farklı. Bir kaç kez erkek arkadaşlarıyla konuşmasına şahit oldum şöyle söylüyordu mesela 'bir kaç problem vardı saçma sapan şeylere takılmış dinledim bende anlıyor gibi yaptım konu uzamasın çekemeyeceğim' gibi. Başka zaman da 'okumuş etmiş kız ben bunu akıllı sanıyordum bu da deli çıktı' gibi gibi.
Bi kere de mesajını görmüştüm erkek arkadaşına 'işi çıkmış İzebelyanın bugün şükürler olsun çok sıkıldım sürekli yan yana. erkek erkeğe takılalım bugün' gibi gibi.
Bunlara hep bir şekilde şahit oldum ama bana asla böyle değil. Bir kere bile kalp kıracak cümle kurmadı.
Bazen gerçek kişiliği hangisi diye uzun uzadıya düşünüyorum. Bi yandan sana yapılana bak yüzüne saygısızlık, sevgisizlik yapmadığı sürece takılma diyorum bi yandan da gerçekten benim hakkımda bunları düşünüyorsa diye yediremiyorum kendime.
Bu arada çok sevdiğini düşündüğüm insanları bana da böyle yansıtıyor. Çok yakın erkek arkadaşı hakkında söylemediğini bırakmıyor ama yüz yüze gelince gerçekten değer veriyor gibi dasvranıyor.
Ben büyük bi manipülasyonun içinde miyim sizce ?
9 aydır beraberiz bu arada.
Manipülasyon bu değil yalnız, tanımı bambaşka bir şey.

Konuya gelirsek sevgiliniz muazzam bir oyuncu. Tecrübeli çok usta bir oyuncu kendisi.

Hadi arkadaşlarına hava atıyor "bakın bana nasıl aşık nasıl bana ihtiyaç duyuyor, bensiz yapamıyor vb." Desek gerçekten iyi niyetli bir şekilde seven biri böyle hava atmaya da gerek duymaz.

Saçma sapan bir insan.

Merhaba
Bir süredir biriyle beraberim. Erkek arkadaşım çevresinde çok sevilen biri. Kibarlığı, diksiyonu, sempatisi insanları etkiliyor. İlişkimizi yeni yeni duyuruyoruz ortak çevremize, duyan herkes çok iyi çocuk çok şanslısın diyor.
Ben de öyle düşünüyordum. Nasıl böyle bi ilişki yaşıyorum diye şaşırıyordum. Her istediğimi yapan, hayır demeyen, her daim kibar yaklaşan bi adam.
Aslında bi yanı hala öyle. Hiçbir isteğimi ikiletmez. Hep beni rahat ettirmek için uğraşıyor. Arabam bozulsa kendi arabasını verir, yapılacak bi iş olsa hemen sorumluluğunu alır vs. bana çoğu zaman kibar ve sevgi doludur. Sürekli temas eder, ailesinin arkadaşlarının yanında tavrı hiç değişmez. Tanımayan biri görse bu çocuk bu kızı el üstünde tutuyor der.
Fakat şöyle bi sıkıntı var. Ben yokken yakın çevresine yansıttığı ile bana yaşattığı çok farklı. Bir kaç kez erkek arkadaşlarıyla konuşmasına şahit oldum şöyle söylüyordu mesela 'bir kaç problem vardı saçma sapan şeylere takılmış dinledim bende anlıyor gibi yaptım konu uzamasın çekemeyeceğim' gibi. Başka zaman da 'okumuş etmiş kız ben bunu akıllı sanıyordum bu da deli çıktı' gibi gibi.
Bi kere de mesajını görmüştüm erkek arkadaşına 'işi çıkmış İzebelyanın bugün şükürler olsun çok sıkıldım sürekli yan yana. erkek erkeğe takılalım bugün' gibi gibi.
Bunlara hep bir şekilde şahit oldum ama bana asla böyle değil. Bir kere bile kalp kıracak cümle kurmadı.
Bazen gerçek kişiliği hangisi diye uzun uzadıya düşünüyorum. Bi yandan sana yapılana bak yüzüne saygısızlık, sevgisizlik yapmadığı sürece takılma diyorum bi yandan da gerçekten benim hakkımda bunları düşünüyorsa diye yediremiyorum kendime.
Bu arada çok sevdiğini düşündüğüm insanları bana da böyle yansıtıyor. Çok yakın erkek arkadaşı hakkında söylemediğini bırakmıyor ama yüz yüze gelince gerçekten değer veriyor gibi dasvranıyor.
Kişilik bozukluğu iki yüzlü... Daha nasıl saygısızlık yapsın ki

Merhaba
Arkadaşlarına tabiri caizse agalarına rol yapmaz bunlar .Arkadaslarına dediklerine inan tabii ki . Allah göstermiş işte yanlış insan olduğunu .İnan 8-9 ay hiçbir şey onlar için .Çünkü böyle duygusuz ve rol yapıyorlar. Yol ver.Yoksa çok üzüleceksin

Bana herkesi kötüleyip yanlarında onlara çok iyi davranınca acaba bana da yapıyor mu diye şüphelendim zaten.
Ay baksanız o kadar iyi duruyor ki. Aklım almıyor
Böyle bir insana nasıl güvenebilirsiniz ki ?
Herkesi kötüleyip yüzüne gülen,sizin içinde aynısını yapar zaten, bu sevgilinizin kişiliği olmuş. Aslına bakarsanız bir kişiliği falan da olamamış. Çok rahatsız edici yaptığı şey. Böyle bir sevgiliye saygı falan duyuyorsanız, iki taraflı bir sorun var ortada.

Senin için bu cümleleri kuran biriyle nasıl berabersin, nasıl için alıyor ya, şaka gibisin.
Bu kadar mı açsın iki ilgiye?
Yarın bir gün evlenip artık maske takmadığında da "hiç böyle değildi, bebek gibi severdi" diyecek insanlardansin bence.
Kizginken arkadaşlarına anlatırken hos olanyan kelimeler kullansa valla anlayışla karşılanabilir ama seninle mutlu gibi davranırken böyle yapması...
Her şey beklenir. Tam köprüyü geçene kadar ayıya dayı diyen insanlardan. Ağzına bal çala çala aldatır bu adam seni

Bazen gerçek kişiliği hangisi diye uzun uzadıya düşünüyorum.

Gerçek kişiliği hangisi diye düşünmeniz yeterli zaten. Çoklu kişilik sergilediğine şahit oldunuz demek ki. Gerçek kişiliğine gelince, size gösterdiği kişiliği olmadığını söylemek zor değildir herhalde. Sadık, çok seven, bir dediğini iki etmeyen, aşkım,böcüğüm tipler kitaplarda, aşk filmlerinde olur ancak. Allah aşkına kim bu kadar mükemmel olabilir. Hiç mi sinirlenmez, tepki vermez. Şimdi burada üzerinize biraz geleyim, hiç tanımadığınız bana sinirlenip aslan kesilmez misiniz?

Misal burada eşlerden, sevgililerden de konuşuluyor. Bir konuyu okurken üyeler şıp diye adamı analiz edip, takır takır şu şu şu nedenden işe yaramaz diye çözümlüyor. Siz öyle bir anlattınız ki, sizin yanınızdayken hiç kusuru yok. Asıl kusur da bu aslında. Kusursuz olması.

X