Erkek arkadaşım beni manipüle mi ediyor ?

Ben boyle durumlarda hic icimde tutamiyorum çat çat yuzune vuruyorum nedir bu sozler vs diye tepkisine gorede hareket ederim beni tatmin edecek cevap vermez uste cikmaya calisirsa ona gore davranirim.
Bi kere söyledim benim hakkımda böyle demişsin diye sinirle söylediğini söyledi. Ben seni kırdım mı hiç şimdiye kadar saygısızlık ettim mi neden böyle düşünüyorsun gibi gibi konuştu işte

Şu manipülasyon kelimesini alakalı alakasız her yerde kullanmayın yahu ikrah ettim artık bu kelimeden 😐

Erkek arkadaşınız dümdüz iyi yüzlü. Sizin yüzünüze iyi davranıp arkadaşlarına kötülüyor, arkadaşlarının yüzüne iyi davranıp size kötülüyor. Adam hiçkimseyi sevmiyor rol yapıyor sadece
Eee bu manipüle etmek olmuyor mu? Çok kullanılıyor olsa da konuya uygun.

Söz vermiştim kendime bakmayacağım üzülüyorum diye. Ne gibi bi zararı olur, amacı ne bilmiyorum
Zararı mental olur sürekli acaba arkamdan ne dedi diye kendi psikolojinizi bozarsınız. Ayrılmak istemiyorsan yanında ağzına laf vermeyecek şekilde davran ve takip et.

Bi kere söyledim benim hakkımda böyle demişsin diye sinirle söylediğini söyledi. Ben seni kırdım mı hiç şimdiye kadar saygısızlık ettim mi neden böyle düşünüyorsun gibi gibi konuştu işte
Evet manipüle ediyor.farkındasın ki o samimiyeti alamıyorsun.gerçekten aşırı kibar ortama duruma göre hiç yükselmeyen adeta pokerface lik yapan kişiler bana da samimi gelmiyor.insanın hiç mi morali bozulmaz , hiç mi sinirlenmez, hiç mi bir olaya tepki koymaz.

Eee bu manipüle etmek olmuyor mu? Çok kullanılıyor olsa da konuya uygun.
Olmuyor. 2 snlik bir google araştırmasıyla bile anlamı çıkıyor. Kelimelerin bu kadar içini boşaltmaya gerek yok. Şu sitede narsist denilen kişilerin çoğu narsist değil, manipülasyona uğruyorum diyen kişilerin çoğu da manipülasyona uğramıyor.

Manipülasyon anlamı: “bir kişinin kendi düşünce, davranış ve istekleri doğrultusunda karşısındaki kişinin düşüncelerini, davranışlarını veya isteklerini değiştirmeye çalışması. Harekete geçirme, yönlendirme, etkileme.”

bak bi tek bu manipüle işte. Ama adamın genel soruyu güvenilmeyecek bir tip olması. Bence bu herife daha çok maruz kalma ve ayrıl sana love bombing yaparak seni kendine bağlamış yaptığı şeyler direk ayrılmalık ama sen çok iyi diye kendini avutuyorsun.

Defosu olmayan erkekten korkarım. Hiç doğal ve normal gelmedi . Size de gelmemiş ki burda konu açıyorsunuz. İç sesinizi ve enerjiyi takip edin onlar yalan asla soylemez

Neye sinir olmus sinir olduysa sizin yuzunuze soyleseymis. Zaten problem bana iyi davranip arkamdan konusman deseydiniz. Hic tatmin edici birsey soylememis sizde gereken karsiligi verememissiniz. Tam iki yuzlu sevgiliniz.

Bence erkek arkadasiniz genel olarak sikayet etmeyi seven bir insan. Kimsenin yuzune karsi bir sey soylemiyor ama arkalarindan saydiriyor belli ki.
Bazen erkekler bunu, erkek arkadaslarina "cool" gorunmek icin de yapiyorlar. Su kiz da yapisti birakmadi. Ben cok ustune dusmuyorum ama o birakmiyor gibi.

Burada çoğu kadın eşlerinin evlenmeden önce çok farklı olduğunu söylüyor.Sizin erkek arkadaşınız da sanırım ikiyüzlü birisi ve sizi elinde tutmak için bu şekilde davranıyor.Bunu önceden fark etmiş olmanız güzel bir şey,bu adamla evlenmiş olsanız bambaşka biriyle karşılaşacaksınız muhtemelen.

Merhaba
Bir süredir biriyle beraberim. Erkek arkadaşım çevresinde çok sevilen biri. Kibarlığı, diksiyonu, sempatisi insanları etkiliyor. İlişkimizi yeni yeni duyuruyoruz ortak çevremize, duyan herkes çok iyi çocuk çok şanslısın diyor.
Ben de öyle düşünüyordum. Nasıl böyle bi ilişki yaşıyorum diye şaşırıyordum. Her istediğimi yapan, hayır demeyen, her daim kibar yaklaşan bi adam.
Aslında bi yanı hala öyle. Hiçbir isteğimi ikiletmez. Hep beni rahat ettirmek için uğraşıyor. Arabam bozulsa kendi arabasını verir, yapılacak bi iş olsa hemen sorumluluğunu alır vs. bana çoğu zaman kibar ve sevgi doludur. Sürekli temas eder, ailesinin arkadaşlarının yanında tavrı hiç değişmez. Tanımayan biri görse bu çocuk bu kızı el üstünde tutuyor der.
Fakat şöyle bi sıkıntı var. Ben yokken yakın çevresine yansıttığı ile bana yaşattığı çok farklı. Bir kaç kez erkek arkadaşlarıyla konuşmasına şahit oldum şöyle söylüyordu mesela 'bir kaç problem vardı saçma sapan şeylere takılmış dinledim bende anlıyor gibi yaptım konu uzamasın çekemeyeceğim' gibi. Başka zaman da 'okumuş etmiş kız ben bunu akıllı sanıyordum bu da deli çıktı' gibi gibi.
Bi kere de mesajını görmüştüm erkek arkadaşına 'işi çıkmış İzebelyanın bugün şükürler olsun çok sıkıldım sürekli yan yana. erkek erkeğe takılalım bugün' gibi gibi.
Bunlara hep bir şekilde şahit oldum ama bana asla böyle değil. Bir kere bile kalp kıracak cümle kurmadı.
Bazen gerçek kişiliği hangisi diye uzun uzadıya düşünüyorum. Bi yandan sana yapılana bak yüzüne saygısızlık, sevgisizlik yapmadığı sürece takılma diyorum bi yandan da gerçekten benim hakkımda bunları düşünüyorsa diye yediremiyorum kendime.
Bu arada çok sevdiğini düşündüğüm insanları bana da böyle yansıtıyor. Çok yakın erkek arkadaşı hakkında söylemediğini bırakmıyor ama yüz yüze gelince gerçekten değer veriyor gibi dasvranıyor.
Ben büyük bi manipülasyonun içinde miyim sizce ?
9 aydır beraberiz bu arada.
Bildiğin iki yüzlü yarın öbür gün evlenirseniz annesine seni, sana annesini kötüler aranızı bozar bu.

Neye sinir olmus sinir olduysa sizin yuzunuze soyleseymis. Zaten problem bana iyi davranip arkamdan konusman deseydiniz. Hic tatmin edici birsey soylememis sizde gereken karsiligi verememissiniz. Tam iki yuzlu sevgiliniz.
Ben biraz takip etmek istedim açıkcası.

İki yüzlü ve çakal.Neyin sizde ne etki yarattığını biliyor ve ona göre davranıyor.Gercrek yüzü arkadaşlarına gosterdigi yüzü.İliskiniz uzarsa tanisirsiniz gerçek erkek arkadasinizla

X