Annem için üzülüyorum

Ablanızla aranızın bozulması pahasına müsade etmeyin. Ne münasebet ya. Bu kadar bencil olunmaz. 2 yıl hakkı yok mu doğurduğu evladına bir zahmet baksın. O yaşta kadını kocasından ayırmak ne kadar doğru? Hastalıklarını saymıyorum bile. Düzen kurulmadan bence gerekeni yapın. Herkesin çocuğu kendisine. Güvenmiyorlardıysa yapmasalardı. Resmen annenizin iyi niyetini sömürüyorlar. Allahta hayırlı evlat versin.

Bence bu bencillik ötesi bencillik. Kadın evinden kalkıp gidecek emanet gibi başka yerde kalacak baba evde yalnız mı bilmiyorum ama kadın yok yani evde. 7 aylık çocuğa bakmak tek başına iş zaten ev işi vs yapmasına gerek yok ki sürekli kucak ister hareketlenmeye başlar emekleme vs. Bence siz kötü olmak pahasına konuşun. En azından içiniz içinizi yemez belki bir süre sonra anneniz ikna olur ablanızdan umudum yok da.
Babam da emekli, neyse ki kendi başının çaresine bakabilir. Yemek yapmayı da çok sever o konuda sıkıntısı yok ama ayrı kalacaklar sonuçta. Ona da haftaiçi akşamları bize gel beraber yemek yeriz dedim. Babam pek yorum yapmadı annemin çocuk bakmasına, onun ne düşündüğünü bilmiyorum. Önce annemle konuşucam.

Tabağını bile kaldırmayan adamdan 2. çocuğu yaptığına göre bence sizin ablanızda sorun var. Benim babam 50 küsur yaşında kalp hastası adam sofrayı toplar,kaldırır,yatağını toplar, yerleri gırgırlar. Madem böyle bir adamdan tekrar çocuk yaptı az yesin de bakıcı tutsun. Yazık yaşlı başlı kanser geçmişi olan kadın nasıl baksın? Bu kadar bencillik olmaz ya.

Tabağını bile kaldırmayan adamdan 2. çocuğu yaptığına göre bence sizin ablanızda sorun var. Benim babam 50 küsur yaşında kalp hastası adam sofrayı toplar,kaldırır,yatağını toplar, yerleri gırgırlar. Madem böyle bir adamdan tekrar çocuk yaptı az yesin de bakıcı tutsun. Yazık yaşlı başlı kanser geçmişi olan kadın nasıl baksın? Bu kadar bencillik olmaz ya.
Çok söyledik, annem hatta direkt ben bakmam demişti. Eniştemi pek sevmem, bu tarz hiçbir şey bilmiyorum ayağına işten kaçması sinirime dokunuyor. Çok sık görüşmeyiz zaten, tahammül edemiyorum. Benim babam da öyledir, eve yardım eder, yalnız kalsa kendi yemeğini kendi yapar. Annemle konuştum az önce, evet istemiyorum ama ablan da işe başlasın maaşını alsın madem masrafları oluyor demek ki, bakıcı için de çok küçük nasıl bıraksın şimdi dedi. Ben de doğurmadan önce düşünseydi bin kere söyledik dedim. Bana bir şey söyletmiyor. Bir süre denesin bakalım.

X