Annemin evliliği

Merhabalar hanımlar ,
Bugün annemin evliliğinden bahsedeceğim. Annemin ikinci evliliği 17 senelik evliler. 6 ay önce annemin kayınpederi vefat etti. Kayınvalidesi de anneme yerleşti kadın 86 yaşında ama çok tuhaf biri. Aşırı cimriliği var bir de sinsi bir kadın. Ben böyleydi çocukluğumda beni sevmezdi istemezdi zaten o yüzden annemde hiç kalmazdım çocukken ananem büyüttü. Herneyse konu şu ki annemin eşi , babası öldüğünden beri sürekli annesiyle vakit geçirir oldu. Annem sanki yok gibi davranıyorlar hatta ikisi ayrı koltuklarda ama aynı odada yatıyorlar . Annemin eşi yatağa bile gelmiyormuş. Annem benim evliliğim bir anda bitti diyor. Şuanda da balkonda ikisi oturuyorlar ana oğul sohbet ediyorlar, annem mutfakta tek başına. Evde artık ikisi birlik gibi annem yokmuş gibi davranıyor, bu arada annemin eşi 53 yaşında ama aşırı anneci genç adamlar gibi aynı. Tv da bişey çıksa anne gördün mü anne baksana diyor , konuşurken dimi anne diyip duruyor sadece onu muhatap alır gibi. Annem cinselliklerinin bile bittiğini söylüyor zaten adam annesiyle aynı odada uyuyor . Annem bi kere evi terketti güç bela barıştırdık on gün geçti yine aynı. Ne yapmak gerekiyor bilmiyorum annem de kaynanasına sataşmak istemediğini söyledi. Akşama kadar dedikodu yapıyolar evde ikisi. Annem de ev işi falan yapıyor. Psikolojim bozuldu. Kadın sürekli bizi takipte duşa giren cıkanı falan gözetliyor ben annemde kalıyorum yazları. Çok bunaldık ya.
Hersey tamam da anneniz eşiyle arasındaki cinsellik mevzularını neden size anlatıyor.Hayir tutucu bir insan da değilim ama çok itici geldi.
Bence siz hiç müdahil olmayın. Anneniz kendi düşünüp karar versin.
Daha önce evi terk ettiğinde neden baristirdiniz bu da ilginç?

Amma abarttınız ya , sanki annem bana özelini anlatıyormuş gibi çarpıttınız, yüzeysel bişey söyledi işte, bu sitede niye herkes böyle nefret dolu anlamıyorum, kendi kendinize durduk yere ters ters şeyler yazıyorsunuz gerçekten anlamıyorum ya.
Belkide siz fazla iyimser olabilir misiniz? Bilemiyorum tabi. Yaşayan siz olduğunuz için. Bu kadar olaylara müdahil olmayın derim sadece

Merhabalar hanımlar ,
Bugün annemin evliliğinden bahsedeceğim. Annemin ikinci evliliği 17 senelik evliler. 6 ay önce annemin kayınpederi vefat etti. Kayınvalidesi de anneme yerleşti kadın 86 yaşında ama çok tuhaf biri. Aşırı cimriliği var bir de sinsi bir kadın. Ben böyleydi çocukluğumda beni sevmezdi istemezdi zaten o yüzden annemde hiç kalmazdım çocukken ananem büyüttü. Herneyse konu şu ki annemin eşi , babası öldüğünden beri sürekli annesiyle vakit geçirir oldu. Annem sanki yok gibi davranıyorlar hatta ikisi ayrı koltuklarda ama aynı odada yatıyorlar . Annemin eşi yatağa bile gelmiyormuş. Annem benim evliliğim bir anda bitti diyor. Şuanda da balkonda ikisi oturuyorlar ana oğul sohbet ediyorlar, annem mutfakta tek başına. Evde artık ikisi birlik gibi annem yokmuş gibi davranıyor, bu arada annemin eşi 53 yaşında ama aşırı anneci genç adamlar gibi aynı. Tv da bişey çıksa anne gördün mü anne baksana diyor , konuşurken dimi anne diyip duruyor sadece onu muhatap alır gibi. Annem cinselliklerinin bile bittiğini söylüyor zaten adam annesiyle aynı odada uyuyor . Annem bi kere evi terketti güç bela barıştırdık on gün geçti yine aynı. Ne yapmak gerekiyor bilmiyorum annem de kaynanasına sataşmak istemediğini söyledi. Akşama kadar dedikodu yapıyolar evde ikisi. Annem de ev işi falan yapıyor. Psikolojim bozuldu. Kadın sürekli bizi takipte duşa giren cıkanı falan gözetliyor ben annemde kalıyorum yazları. Çok bunaldık ya.
Siz zaten çocukken anneninizin kayınvalidesi sizi istemiyor diye ananenizde kalmadınız mı? Bırakın anneniz biraz otursun sizi tercih ettiği insanlarla.

Siz zaten çocukken anneninizin kayınvalidesi sizi istemiyor diye ananenizde kalmadınız mı? Bırakın anneniz biraz otursun sizi tercih ettiği insanlarla.
Bunu ben demiyorum bakın sizin kendi yazdığınız konudaki şey bu .” Ben böyleydi çocukluğumda beni sevmezdi istemezdi zaten o yüzden annemde hiç kalmazdım çocukken ananem büyüttü.“

1- ya konu fake
2- ya siz her şeyi affedecek kadar yüce gönüllü birisiniz
3- ya da hiç bişeyin farkında değilsiniz

Bunu ben demiyorum bakın sizin kendi yazdığınız konudaki şey bu .” Ben böyleydi çocukluğumda beni sevmezdi istemezdi zaten o yüzden annemde hiç kalmazdım çocukken ananem büyüttü.“

1- ya konu fake
Konu fake değil , ama annemin beni bırakıp gittiği falan yok , evlenmesine ben razıydım cocukken gözüm yaşlı kalmadı. Annenin kayınvalidesi beni sevmedi evet ama çok da önemli değil kimse kimseyi sevmek zorunda değil. Annem beni mağdur etmedi demek istiyorum ben ananemi çok seviyordum bana çok iyi bakıyordu annem de sık sık geliyordu bana bakıyordu, hiç mi ikinci evlilik yapan çocuklu kadınlar yok , annemin de hakkı evlenmek, çocuk yaşımda bile buna saygı duymuştum hala da duyuyorum, siz öyle ki çarpıtıyorsunuz ki annem beni değil kocayı tercih etmiş de bunlar ona müstehakmış da yazları ben neden onda kalıyormuşum da , bir sürü alakasız uydurma hikayeler. Kadınlar klübünde cidden hikaye içinden hikaye uyduran ve insanları hayali konulardan eleştirenler var , hayır öyle değil diyorum yok yok öyle diyorsunuz .

Siz şu an kaç yaşındasınız da anneniz sizinle kendi cinsel hayatını konuşabiliyor çok merak ettim.
Yaşım 37, annem geçtiğimiz yıllarda adetim gecikti bir şey olursa diye aklım çıkıyor dedi, o anda lafı ağzına tıktım bana bunlardan bahsetme diye. Kaç yaşta kaldırılabilir ebeveynlerin cinsel hayatını dinlemek?
Bence bu tepkide abarti. Benim ananem teyzemle ayni donemde hamile kalmis. Dayim yegeniyle yasit. Teyzem, ananem ben de hamileyim dediginde bana anlatma diyip lafi agzina mi tikasaydi mesela?

28 yasindasin, annen 17 yıllık evli ve "evlenmek için benim büyümemi bekledi" mi diyorsun?
11 yasindaymissin annen evlendiğinde, senin dedenlere gitmeyi "tercih" ettiğinde. Daha regl olmamissin. Annenin doğru yol göstermesine en ihtiyaç duyduğun asi caglarindasin. "Kimse beni sevmiyor" çağları, madde kullanimina- kötü arkadaşa en meyilli olduğu, en tehlikeli yaşlar.
Bu mu büyümeni beklemek?
Bence annen kocayı o tarihte buldu, hemen evlendi. Sen 5 yaşında bulsaydi o zaman evlenirdi
Bu yorumu okuyunca yüreğim yandı. Oğlum 10 yaşında, hiç kimse için onu ananesine bırakmam.

1- ya konu fake
Bence 3. sü.
Tamam evlenmek hakkı da, yaşı da gençmiş anladığım kadarıyla, çocuğunu bırakmamalıydı. 11 yaşındaki çocuk ben annanemle kalmak istiyorum diye karar veremez. Büyük ihtimal büyürken de o psikolojiyle büyüdü. Benim bir tanıdığım da oğlu 15 yaşında annesine evlensin diyor neden diye sorunca yalnız ölmesin diyor. Çünkü anne öyle kodlamış.

Konu fake değil , ama annemin beni bırakıp gittiği falan yok , evlenmesine ben razıydım cocukken gözüm yaşlı kalmadı. Annenin kayınvalidesi beni sevmedi evet ama çok da önemli değil kimse kimseyi sevmek zorunda değil. Annem beni mağdur etmedi demek istiyorum ben ananemi çok seviyordum bana çok iyi bakıyordu annem de sık sık geliyordu bana bakıyordu, hiç mi ikinci evlilik yapan çocuklu kadınlar yok , annemin de hakkı evlenmek, çocuk yaşımda bile buna saygı duymuştum hala da duyuyorum, siz öyle ki çarpıtıyorsunuz ki annem beni değil kocayı tercih etmiş de bunlar ona müstehakmış da yazları ben neden onda kalıyormuşum da , bir sürü alakasız uydurma hikayeler. Kadınlar klübünde cidden hikaye içinden hikaye uyduran ve insanları hayali konulardan eleştirenler var , hayır öyle değil diyorum yok yok öyle diyorsunuz .

Bakın...
Siz bunu yaşadığınız için size normal geliyor olabilir. Fakat bu normal bir durum değil. Nerede yaşayacağına 10 yaşında bir çocuk karar vermez, "reşit olma yaşı" kanunu bile bunun için var. Normal durumlarda 10 yaşında bir çocuk "ben ananemde yaşiycam" dediğinde annesi "hop nereye" der. Demesi gerekir.
Bizlerin bunun şaşkınlığında olmamız çok normal.

O yüzden buna "inanmakta güçlük çekmemiz" de normal, habire bizi uydurma hikayelerle suçlamayı bence bi bırakın. Çünkü uydurmuyoruz, bize kendi kelimelerinizle anlattığınız hikaye zaten bu.

Onun dışında her ne yaşıyorsanız kolaylıklar diliyorum, umarım anlattığınız tüm sorunları aşarsınız.

Ben üyelerin yorumunu anlamadım. Konu sahibinin bunun için depresyona girmesini, atlatamamasını istiyor gibi yazılmış. Kızın babası kardeşi ile dogru dürüst ilişkisi yoksa belki annesini affetmeyi tercih etmiştir, ya da üzülmemek için kendini kandırıyordur. Anne konuyu açsa ona yüklenilir de burada bu kızın ne suçu var? Belli ki annesiyle bir bağı olmasını istiyor, o yüzden bazı şeyleri kasıtlı olarak görmezlikten geliyor. Bazı üyeler sanki kızın depresyonun dibinde olduğunu görmek istiyor gibi yazmış, ya da annesine nefret kusmasını ister gibi. Kız kendi psikolojisi için böyle yaşamayı tercih ediyor, kıza yüklenmenin anlamı yok.

Hanimefendi carpitan sizsiniz sonra suçlayan da siz. 3 ayrı ifade var annenizle ilişkinizde birbiri ile çelişen. Keşke buradaki tırnaklarınızı annenize,eski kvnize gosterseniz , size yardım etmeye çalışan kadınlara değil. Önceki yorumumda da belirtmiştim sizin işi terapi çözer. Bura sizdeki bu kadar iç noktadaki savunma mekanizmasını kiramaz.

11 yasin rizasi olmaz.
Benimde cocugum var. Ben anneannemde
Yasayacagim deyip gitse aa kizim izin verdi diye kosa kosa evlenmek yerine kizim neden benimle kalmak istemiyor, koşullarını nasil iyilestirebilirim gibi seyleri düşünmekten kafayi yerdim.
Cocugunuz yok sanıyorum. Su an bu soyledigim size dramatik gelecektir. Cocugunuz Olunca ne demek istedigimi anlayacaksiniz.

Ben üyelerin yorumunu anlamadım. Konu sahibinin bunun için depresyona girmesini, atlatamamasını istiyor gibi yazılmış. Kızın babası kardeşi ile dogru dürüst ilişkisi yoksa belki annesini affetmeyi tercih etmiştir, ya da üzülmemek için kendini kandırıyordur. Anne konuyu açsa ona yüklenilir de burada bu kızın ne suçu var? Belli ki annesiyle bir bağı olmasını istiyor, o yüzden bazı şeyleri kasıtlı olarak görmezlikten geliyor. Bazı üyeler sanki kızın depresyonun dibinde olduğunu görmek istiyor gibi yazmış, ya da annesine nefret kusmasını ister gibi. Kız kendi psikolojisi için böyle yaşamayı tercih ediyor, kıza yüklenmenin anlamı yok.
Aynen öyle. Tutunacak ait olacak birinj ariyor. Herkea annesini sevmek onun tarafindan sevildigini bilmek ister. Bu kiz belli ki o iliskiyi yaratmak korumak icin ugrasiyof. Senjn annnen yok ki seni hic sevmedi nihaho demek durustluk de degil su durumda, vijdansizlik. Bu konuda ki yorumlari hayretle okudum ben ds

Aynen öyle. Tutunacak ait olacak birinj ariyor. Herkea annesini sevmek onun tarafindan sevildigini bilmek ister. Bu kiz belli ki o iliskiyi yaratmak korumak icin ugrasiyof. Senjn annnen yok ki seni hic sevmedi nihaho demek durustluk de degil su durumda, vijdansizlik. Bu konuda ki yorumlari hayretle okudum ben ds
Annemle aramda hiç bi sıkıntı olmadı şimdiye kadar annem beni okuttu da , koşa koşa kocaya falan da gitmedi, bunları bu kişiler nerelerinden uyduruyor bilemedim, buraya ne zaman konu açsam konu bambaşka hayali yerlere gidiyor. Çocuklu kadınlar da şartlar uygunsa evlenebilir, annem uzağa da gitmedi yakınımda mahalleye evlendi beni ananem dedem çok güzel sevgiyle büyüttü , anlamak istemiyorlar . Nefret söylemlerinden asıl konudan uzaklaştık hep böyle oluyor …. Kadınlar klübünü eskisi kadar sevemiyorum bu yüzden ya

Birisi üşenmemiş sırf bana laf sokmak adına eski konularımı okumuş ÜŞENMEMİŞ 😁 başka yerlerden laf söyleyebilmek adına senin terapiste gitmen lazım diye teşhis de koydu , hay Allahım ya 😀😀😀😀

Merhabalar hanımlar ,
Anneniz ne garip cinsel hayatlarinin bittigini size mi yakindi. Annenizden uzak durun bence. Siz de o evden cikip duzen kurmaya bakin is vs

Bence bu tepkide abarti. Benim ananem teyzemle ayni donemde hamile kalmis. Dayim yegeniyle yasit. Teyzem, ananem ben de hamileyim dediginde bana anlatma diyip lafi agzina mi tikasaydi mesela?
Anne babamın cinsel hayatlarının olmasına saygı duyarım. Detay bilmek istemem.
Annem hamile kalacak yaşta değil, öyle bir durum olsaydı destek olurdum.
Bu bahsettiğim konuşma ise babamın ağır bir ameliyat geçirdiği ve cinselliğin kesinlikle yasaklandığı ( bakın buna hakimim mesela, normal bir durum, bunu duymak rahatsız etmez) bir süreç içerisinde, annemin gülerek ortalığa attığı bir laf. Bunca şeye rağmen seviştiysen bu gizli kalmalı, evlatlarınla paylaşmamalısın. Kaldı ki menopoz sürecinde zaten senede 2-3 kere adet görürken acaba hamile miyim reglim gecikti diye konuşuyorsan lafın ağzına tıkılmasına da razı olmalısın. Tabi bunlar benim fikrim.
Annem düzenli regl olan, hamile kalacak yaşta bir kadın olup böyle bir tasasını bana anlatsa kolundan tutar jinekologa ben götürürüm. Ama bizim yaşadığımız olayda iş biraz fanteziye giriyor, gerek yok.

Anneniz ne garip cinsel hayatlarinin bittigini size mi yakindi. Annenizden uzak durun bence. Siz de o evden cikip duzen kurmaya bakin is vs
Ben zaten öğretmenim , öyle bi anlatıyorsunuz ki sanki annem cinsellik delisi ve bana yakınıyormuş gibi , gerçekten size bişey anlatmak ne zor ya , oldu canım annemden uzak durayım en iyisi.

X