Annemle sorunumuz!!!

Merhabalar kk üyeleri işin içinden çıkamayınca buraya konu açmak istedim...Ben geçtiğimiz mayıs ayında devlete memur olarak atandım bir kızım var 15 aylık eşimle aynı aynı yerde çalışıyoruz. Benim atanmamı ailem çok istiyodu hamileyken ağrı sızı dinlemeden kpss çalışıyordum annem yeter ki atan çocuk doğunca ben bakarım diye vaatlerde bulundu hep. Allah ta nasip etti şükür ki atandım, atandiktan sonra ailem eşime alt katımıza taşının çocuk gel git olmasın kışın problem olur dedi bunun için bir kiracımızi çıkardılar ve bizde türlü zorluklarla ev taşıdık.Haziran -eylül ayları arasında yaz tatiliydi kız kardeşlerimde anneme yardım edip kızıma baktıkları için bir sorun yaşamadık tatil bitti annemin ağlamaları sızlamaları başladı bakamıyorum edemiyorum diye kızımın yiyeceği yemeği dahi geceden hazırlar götürürüm sırf annem zorlanmasn diye formül mama vermeye devam ediyorum. Sabah 8 akşam 4 mesai calışıyorum kız kardeslrim 3 gibi evdeler çocuk günde en az 1 kere 2 yaklaşık 2 saat uyuyor ge gelelim konuya annem bugün bakıcı tutmamı istedi benden. Anneme o zaman neden bizi taşıttinız dedim benim sorunum değil dedi. Para verelim dedim hem istiyorum hem sizden para istemiyorum demeye getirdi eşim konuyu açınca tamam ben bakarım falan deyip konuyu kapatmaya çalıştı eşim bakıcı veya kreş istemiyor yaşadığımız yerde kimse eve gelip çocuk bakmıyor kendi evlerine istiyorlar bizde yabancı bir ev ortamından korkuyoruz kreş desek yavrum daha yürümüyor derdini bile anlatamaz ooff bir akıl verin lütfen..
Anneniz para ile bakarsa ona para verin
Başka yapacak birşey yok.

Ailemin çocuğuma imkanları oldukça iyiyken parayla bakması size normal mi geliyor? İlk ve tek torun eşim yadırgar yani
O zaman gelip kendi annesi baksın eşinizin, ne münesabet pardon ?? Kadın veya kocası zamanında para kazandı diye neden size gönüllü iyilik yapmak zorunda ??? Sizi büyütmek yetiştirmek evlendirmek yetmiyor bir de çocuklarınızı bir yaşa getirmek gerekiyor anladığım kadarıyla gerçekten ailelere yapılan torun dayatmasına ben bile sinir oluyorum ki hamileyim şu an. Ücretsiz izne çıkacağım, az yer az giyerim. Ha gelir annem bakarım der tamam derim. Böyle güvenilir kapı bulmuşken paramı da hiç esirgemem veririm. Eşime de yadırgıyorsann getir annen baksın derim susar

Maalesef bazen anneler gaddar olabiliyor. Benim annemde doğumdan sonra saçma sapan sebeplerden sorun çıkardı kendi yazdı kendi oynadı sırf bakmamak ayağını kesmek için, anlatsam kimse inanmaz o derece. Ben Tanrı ya havale ettim. Kayınvalide den yana şanslıyım bana anne yokluğunu aratmıyor kız annesi gibi her ihtiyacımda gelir kadın. Sonra da kendi annem kayınvalidemi kıskanır ona iyi davranıyorum diye.

Benim annem kotulugun kitabini yazdi, imza günü duzenliyo kendimi bildim bileli boyle. Ex kayinvalidemde cok iyiydi. Ayni sizinki gibi annem kiskandi. Ay neler neler yasadim valla. Allah size sabir versin, cok iyi anliyorum sizi

Bende çok sinirlendim ama maalesef sözde muhafazakar kücük bir şehirdeyiz eşim nöbet calisiyor bazı günler evde kaliyor kimse esimle ayni evde cocuk bakmayi da kabul etmez
Eşiniz evdeyken kendisi baksın çalıştıgı günler sadece anneniz baksın böylece sıkılmaz 5 gün bakmak var 2-3 gün bakmak var

Benim annem kotulugun kitabini yazdi, imza günü duzenliyo kendimi bildim bileli boyle. Ex kayinvalidemde cok iyiydi. Ayni sizinki gibi annem kiskandi. Ay neler neler yasadim valla. Allah size sabir versin, cok iyi anliyorum sizi
Hahaha, annelerimiz aynı kişi olabilir mi? Anne olunca birçok şeyi konduramiyoruz ama maalesef yapıyorlar. Canımı çok acıttı, iletişimim çok kopuk yüzeysel artık.

Hahaha, annelerimiz aynı kişi olabilir mi? Anne olunca birçok şeyi konduramiyoruz ama maalesef yapıyorlar. Canımı çok acıttı, iletişimim çok kopuk yüzeysel artık.

Bu sene psikiyatriste gittim. Kendi yasadiklar8mi anlatirken "sence annen kotu mu, hasta mi" diye sordu cevap veremedim. O noktada bi aydinlanma yasadim. Kötülüğe bahane bulup, anne diye konduramafikca daha cok kotuluge maruz kaliyoruz. Anne cocuguyla bag kuramiyosa cocukta anneyle kuramiyor ya da kurdugu bağ iplikten oluyor. Kendinizi sakın suçlu hissetmeyin. Bana ergenlikte doktorum "once ebeveynler ebeveynlik gorevini yapar sonra evlatlar evlatlik gorevini yapar" demisti. Kuramadığımız iletisim yuzunden vicdan azabi duymayin

O zaman gelip kendi annesi baksın eşinizin, ne münesabet pardon ?? Kadın veya kocası zamanında para kazandı diye neden size gönüllü iyilik yapmak zorunda ??? Sizi büyütmek yetiştirmek evlendirmek yetmiyor bir de çocuklarınızı bir yaşa getirmek gerekiyor anladığım kadarıyla gerçekten ailelere yapılan torun dayatmasına ben bile sinir oluyorum ki hamileyim şu an. Ücretsiz izne çıkacağım, az yer az giyerim. Ha gelir annem bakarım der tamam derim. Böyle güvenilir kapı bulmuşken paramı da hiç esirgemem veririm. Eşime de yadırgıyorsann getir annen baksın derim susar
Torun dayatması yapmamışlar ki ben bakarım diyip yer yurt değistirtmiş sonradan vazgecmis kusura bakmayında 15 aylik bebeğe ben bakamam bakici tutun demek -bu kadar söz verdikten sonra-vicdansızlıktir. Konu sahibi belki ona göre ücretsiz alacak bütçesini yapacakti insan annesinede güvenmeyecekse kime güvenecek? Baştan diyecekti o zaman ben bakamam bana güvenmeyin diye. Yana yakıla taşının torun bakacam diyip sonra yok bakmayacam diyen kayinvalide olsa bakalim nasıl yorumlar gelirdi. Hiç görüşme yanlis yapmis mesafe koy demeler havada uçuşurdu

Sorun şu ki annem bize hadi alt kata taşının ben bakıcam diye onca zahmet verip bir kac ay bakınca ben bakmıyorum dedi ben işe başladığımda bir borcumuz yoktu babamlar krediye girin araba alın dediler bizde onlara güvenerek aylık taksidi 40 bin olan bir krediye de girdik tüm bunlar yaşandıktan sonra kazık gibi geldi.
Benzer olmasa da ailemle maddi anlamda bu gibi tavsiyelerde sorun yasadım akıllarına uyup. Bana okkalı bir ders oldu. Siz de malesef bu olaylardan ders alıp önünüze bakacaksınız. Ben il değistirmistim uyup sizinki yine bir evmiş:)

Hepimiz insanız zamanla fikirlerimiz değişebilir.
Annenizde bakarım diye düşünüp bakamamış belli ki eşinizle konuşup bir bütçe ayırın annenize ya da eşiniz evde olduğu günler eşiniz baksın .
Hiç biri uymuyorsa da kreş bulun yapacak bir şey yok.

Torun dayatması yapmamışlar ki ben bakarım diyip yer yurt değistirtmiş sonradan vazgecmis kusura bakmayında 15 aylik bebeğe ben bakamam bakici tutun demek -bu kadar söz verdikten sonra-vicdansızlıktir. Konu sahibi belki ona göre ücretsiz alacak bütçesini yapacakti insan annesinede güvenmeyecekse kime güvenecek? Baştan diyecekti o zaman ben bakamam bana güvenmeyin diye. Yana yakıla taşının torun bakacam diyip sonra yok bakmayacam diyen kayinvalide olsa bakalim nasıl yorumlar gelirdi. Hiç görüşme yanlis yapmis mesafe koy demeler havada uçuşurdu
Kiracı çıkarıp kendi evlerine yerleştirmişler yer yurt değişmiş derken zaten mantıklı bir iş olmuş ki onu geçtim kocası evde kalıyormuş nöbet tutup o günlerde o bakabilir, hadi bunların hepsini geçelim. Siz haklısınız kadın söz verdi sonrada yan çizdi ayıp etti tamam. Kadın şu an para ile bakmak istiyor ve konu sahibi diyor ki zaten zenginler kocam şaşırır der ki ilk torun ne alaka ? Buna ne diyorsunuz??? İnsanlar zengin diye neden illa parasız bakmak zorunda ?? Ya da koca neyi yadırgıyor gelsin kendi annesi baksın o zaman ? Kadına para vermeye de mırın kırın yapıyorlar buna yorumunuz nedir ?? Resmen konu sahibi 40 bin kredi ödüyor diye eşi de kendi de kadına para vermek istemiyor. Ve tutsunlar bakalım bakıcı ya da kreş kaç misline çıkıyor. Bu arada hiç tuzum kuru değil hamileyim. Ama insanları belli yaştan sonra dahi rahat bırakmamak hatta ev araba sahibi olana kadar bedava kölelik istemeyi hiç doğru bulmuyorum

Öyle lanet bir şehirdeyim ki evimizde çocuk bakınca yiyeceğiz sanıyorlar. 2 yaşinda nasıldı kreş tecrübesi?
Bence gayet iyiydi konuşmayı çabucak söktü. Birden cümle kurma derecesine gelecek düzeyde hemde. Ayrıca yorulduğu için de erken uyuyordu. Uyku düzeni olmuştu yani.

Ben konuyu anlamadım. Anneniz 43 siz 28. 15 yaşında mı doğurmuş sizi? Kardeşlerim var demişsiniz onlar kaç yaşında acaba. Dizlerim tutmuyor diyormuş. 43 yaşında ne diz tutmaması ya. Benim 43 yaşında ablam var genç kız gibi. Sizin annenizle yaş farkınız benim ablamla yaş farkımdan az. Acaba 53 yazacaktınız da yanlış mı oldu diye düşünüyorum bir saattir.

Kadin işin içine girince zorlanmiş yapamayacağini anlamış. Çözüm bulmalısıniz. Neden bu kadar yadırganmiş anlayamadım. Sürekli ailenizi suçlar haldesiniz. Yok bizi buraya sürüklediler, Yok kredi çektirip araba aldirdilar, Yok kazik gibi geldi falan.. e dinlemeyin ailenizi. Kendi kararlarınızı kendiniz alın. Eşiniz annenizin çocuğunuza bakma karşiliginda para istemesini neden ne hakla yadirgayacak onu da anlamadım. Neymiş ilk torunmuş. Annenize mi doğurdunuz bu çocuğu ? Benim annem de yalvarıyor bana çocuk yap diye. Ben bakamam tahammülüm yok diyorum ben bakarim diyor başımın etini yiyor. Ona mi güvenip doğurayim yani. Olursa da asla baktırmam. Beni büyütmüş yeter. Bi hevesle bakarim ederim diyebilirler bizim enli boylu düşünüp önce kendimize güvenmemiz ve her ihtimali hesaba katmamiz gerek

Ayıp etmişler sadece söz verdikleri için böyle diyorum yoksa kadın bakmak zorunda değil.baştan bakarım demiş ama zor gelmiş demek kadına bakamayacağım diyor ne denir ki?sorunun para olduğunu sanmıyorum bence ona zor gelmiş genç kadın belki rahata erdi sizi büyüttü gezecek tozacak sosyalleşecek torun çıktı şimdi başına baştan keşke söz vermeseydi ama yapacak birşey yok birini ayarlayın mecburen o zamana kadar idare etsin.

Sorun şu ki annem bize hadi alt kata taşının ben bakıcam diye onca zahmet verip bir kac ay bakınca ben bakmıyorum dedi ben işe başladığımda bir borcumuz yoktu babamlar krediye girin araba alın dediler bizde onlara güvenerek aylık taksidi 40 bin olan bir krediye de girdik tüm bunlar yaşandıktan sonra kazık gibi geldi.
Aynısı benim anne babamın başına gelmiş babaannem 1 yaşına kadar dayanabilmiş ilk torunum ben bakamam demiş bizimkilerde 1 yıl birini ayarlamışlar sonra doğru kreşe 2 yaşında.yani insanların lafına güvenip iş yapılmaz başınızın çaresine bakmanız lazım bir şekilde.

X