Çocuk bakma konusu boşanma davasına dönüştü

benim daha iki aylık yeni doğdu işte benim daa beter bi de ben kamudayım
2 aylık bebek mi? Kim nasıl bakacak o bebeğe? Ne oluyor bu insanlara ya? Plansız projesiz niye bebek yaptınız anlamadım ben? 2 aylık ya daha gözü bile açık değil o bebeğin. Anne ölmemişse o aylık bebeğe nene dede vs bakamaz arkadaş kusura bakmayın!

Eşinin ailesi de bakıcıya maddi destek olmalı o zaman bence. Bunalmış hissetmen çok normal. Çocuk sadece tek kadının ve bakım yükü de sadece ona ait gibi da davranılıyor genelde ve evlilikler böyle yıpranıyor üzücü. Ama eşinle başka sorununuz yoksa bunu bir miktar daha anlatmaya çalışabilirsin. Tamam siz çözün ben varım ama şu an maddi olarak yetemeyiz diyebilirsin. İş bırakmak çözüm değil bu arada bence yarın bir gün maddi olarak da çok ihtiyaç olacak okul vs zamanında
İnanın öyle diller döküyorum ki sakin sakin anlatıyorum. Tamam diyor tabiki çalışman bizim için önemli diyor. Eş ailesinin bugün bakıcıya destek oluruz demesine de inanamam artık hangi sözünde durmuş da bunda duracak. Sadece bu konu değil sürekli baskı var üzerimizde hayatımızla ilgili kararları alamıyoruz. Başka sorunumuz yok tek sorun ailesi oğullarının zararı da olsa taşınmasına karşı çıkıyor gerek ağlıyor annesi duygu sömürüsü yapıyor sonra oklar bana dönüyor

İnanın öyle diller döküyorum ki sakin sakin anlatıyorum. Tamam diyor tabiki çalışman bizim için önemli diyor. Eş ailesinin bugün bakıcıya destek oluruz demesine de inanamam artık hangi sözünde durmuş da bunda duracak. Sadece bu konu değil sürekli baskı var üzerimizde hayatımızla ilgili kararları alamıyoruz. Başka sorunumuz yok tek sorun ailesi oğullarının zararı da olsa taşınmasına karşı çıkıyor gerek ağlıyor annesi duygu sömürüsü yapıyor sonra oklar bana dönüyor
Ah işte ya aileden dolayı biten evlilikler beni çok üzüyor. Eminim anlatıyorsunuz bize söylemek kolay. Ama eşinizle başka sorun yoksa gerekirse destek alın ama artık yeni bir ailesi olduğunu benimsemesini sağlayın. Öncelikler değişmek zorunda, yeterince bağımsız olamayınca çocuk konusu maalesef çok sorun oluyor. Allah kolaylık versin.

Zaten bunun ilerisi de degismeyecek ki esinizi surekli ailesi doluyor esinizde sürekli ailesinin lafiyla hareket ediyor intikam aliyorsun demek bile cok buyuk arkanizdan ne laflar döndüğünü ispatliyor neden hep evlilikte kadin feda etmek zorunda kendini ayrica kv de torun ayrimi yaptigini alenen ortaya sermis verilmiş sozlerde tutulmamis
Aynen ne kadar güzel anladınız beni aynen işte bunlar :) kendi ailem bile böyle anlamadı hay Allah razı olsun. Bu konuyla artık patlak verdi her şey ortaya döküldü bana karşı da dolduruyorlar plan yapıyor vs diye çünkü kocam beni öcü gibi görüyor bazen. Bazen de onlar çok hatalı diyor belliki etkileniyor. Zaten bize aynı binada oturun diye neler yaptıklarını bildiğim aile bugün karşıma geçip biz size karışmadık ki dedi ya işte her şeyi ortaya döktü. Benim eşimi dolduruyorlar o istiyor biz istemiyoruz diyorlar. Böyle ne uzayalım ne kısalalım oturun bizim egomuzu tatmin edin diyorlar

Ben çalışmazsam sadece temel ihtiyaçlarımızı karşılayabiliriz. Geçiniriz ama ben mutlu olmam evet ev hanımı olmak istemiyorum. Eşim annesi bizim gitmemizi istemediği için ses çıkartamıyor. Sadece beni sürekli oyalama erteleme peşinde. Bende belirsizlikten nefret ederim
Ya niye çocuk yaptın ablacım o zaman madem hiç çalışmayı bırakmayı düşünmüyordun? El kadar bebe nasıl annesiz durur. Biraz büyüdüğünde de “kaynanama, anneme anne diyor, ona gülüyor beni sevmiyor mu” diye konu da açarsınız. Bari ilk 2 yıl yanında kalın. Sinirim bozuldu.

Paranız yetmiyorsa çocuk da yapmayın Allah aşkına!

Aa siz annesine ne yapsa da yaranamayan üye misiniz? Ee eşinize pasif diyorsunuz ama siz de pek hakkınızı arayan biri sayılmazsınız. Annenizden yardım alabileceğinizi de sanmıyorum pek.

Diğer konuda da yazmıştım. Kimse kimsenin çocuğuna bakmak zorunda değil ama kimse kayınvalide ile aynı apartmanda yaşamak zorunda da değil. Ben maddi manevi tüm sonuçları göze alır taşınırdım.

Bir de bu konuda şunu anladım; insanlar nasıl olacağını düşünmeden çocuk sahibi oluyorlar. Beklenmedik durum veya hastalık olur anlarım ama maddi koşullar, izinler, bakıcı konusu en başta ayarlanması gereken temel konular değil mi?

Ah işte ya aileden dolayı biten evlilikler beni çok üzüyor. Eminim anlatıyorsunuz bize söylemek kolay. Ama eşinizle başka sorun yoksa gerekirse destek alın ama artık yeni bir ailesi olduğunu benimsemesini sağlayın. Öncelikler değişmek zorunda, yeterince bağımsız olamayınca çocuk konusu maalesef çok sorun oluyor. Allah kolaylık versin.
Ya nişanlandıktan sonra ne kavgalar ettik eş ailesi yüzünden hep ben fedakarlık ediyorum hep ben alttan alıyorum aramız bozulmasın ailesiyle diye. Kendi kendine kalsa mantıklı kararlar alabilecek ama öyle bir baskı var ki üzerinde kafası yerinde değil.

Bizim şuan en büyük sorunumuz eşimin bizi değil hâlâ anne baba düşünmesi. Bu beni daha çok çıldırtıyor. Kendi çocuğunun menfaatlerini düşünmüyor. Ben nasıl devam edicem bu evliliğe

Aa siz annesine ne yapsa da yaranamayan üye misiniz? Ee eşinize pasif diyorsunuz ama siz de pek hakkınızı arayan biri sayılmazsınız. Annenizden yardım alabileceğinizi de sanmıyorum pek.

Diğer konuda da yazmıştım. Kimse kimsenin çocuğuna bakmak zorunda değil ama kimse kayınvalide ile aynı apartmanda yaşamak zorunda da değil. Ben maddi manevi tüm sonuçları göze alır taşınırdım.

Bir de bu konuda şunu anladım; insanlar nasıl olacağını düşünmeden çocuk sahibi oluyorlar. Beklenmedik durum veya hastalık olur anlarım ama maddi koşullar, izinler, bakıcı konusu en başta ayarlanması gereken temel konular değil mi?
Benim annemle aram iyi değil evet. Ama benim ailem evliliğime yorum bile yapmıyor. Ben kararlarımı kendim verdim her zaman.

Ya nişanlandıktan sonra ne kavgalar ettik eş ailesi yüzünden hep ben fedakarlık ediyorum hep ben alttan alıyorum aramız bozulmasın ailesiyle diye. Kendi kendine kalsa mantıklı kararlar alabilecek ama öyle bir baskı var ki üzerinde kafası yerinde değil.

Bizim şuan en büyük sorunumuz eşimin bizi değil hâlâ anne baba düşünmesi. Bu beni daha çok çıldırtıyor. Kendi çocuğunun menfaatlerini düşünmüyor. Ben nasıl devam edicem bu evliliğe
Evlilik seni böyle giderse bi süre daha yıpratacak ama eşinle birebir sorun yoksa biraz daha denemeye değer. Ailesiyle ilgili problem nasıl çözülebilir inan ben de bilemiyorum zor. Önce değişimi kabul etmesi lazım eşinin.

Başka çaremiz yok gibi anlat tekrar tekrar. Aslında eşinin ailesini çok da alttan almana gerek yok bence :) gereken saygı varsa ve hala da deni yıpratma peşindeyse mesafeli olmak daha iyi

Evlilik seni böyle giderse bi süre daha yıpratacak ama eşinle birebir sorun yoksa biraz daha denemeye değer. Ailesiyle ilgili problem nasıl çözülebilir inan ben de bilemiyorum zor. Önce değişimi kabul etmesi lazım eşinin.

Başka çaremiz yok gibi anlat tekrar tekrar. Aslında eşinin ailesini çok da alttan almana gerek yok bence :) gereken saygı varsa ve hala da deni yıpratma peşindeyse mesafeli olmak daha iyi
Bu zamana kadar sürekli aramız bozulmasın diye korktum ya bir şeyler yolunda olsun ilişkiler iyi olsun diye zorlamak da iyi değil. Şöyle ki onlar normal zamanda iyi insanlar öyle garip tavırları yok ama mesele benim taşınmak istemem yatırımlarımız yani bizi çocuk gibi görüyorlar bağımsız bir aile olduğumuzu anlamıyorlar. Yönetmeye çalışıyorlar.

Ama ilk defa böyle hissediyorum ben artık gemileri yaktım çünkü artık benim çekirdek ailemr bariz zarar verdikleri ortada eğer eşim bunu anlar da düzelirse bu evlilik devam eder ama anlamazsa benim yapacak bir şeyim kalmadı. Her şey gün yüzüne çıkmışken kimseye yalandan gülemem eskisi gibi olamam artık. Hem sen arkamdan yuvamı bozacak şeyler yap hemde ben gelip anne baba diyeyim ki çocuk yokken daha az zoruma gidiyordu. Çocuğuma yapılıyor gibi hissediyorum çıldırıyorum

kamudaymışsınız 2 yıl ücretsiz izine çıkın. Evi nasıl geçindireceğinizi de eşiniz düşünsün madem çözüme ortak olmuyor. Kreş dediğiniz şey ucuz birşey değil ki. annenizin bakıp bakmayacağı da belli değil. eğer anneniz bakacaksa kocanız götürsün annenize çocuğu her sabah. erkekler kendilerine dokunmayınca anlayamıyorlar işin külfetini.

Annenin bakıp bakmayacağı muamma neden annenizin yanına bu belirsiz ortamda taşınıyorsunuz ?
Anneniz içinde yanına taşınınca üzülür bakar yazmışsınız.
Sizi hiç iyi niyetli bulmadım. Annenize resmen vicdan yaptırarak baktırmak istiyorsunuz.

Bu insanlar; kendi anne babanız, kv kp mecbur mu çocuk bakmaya?

Çalışıp bakıcıya vereceğiniz para kazandığınız paraya denk gelecek ise çalışmayın.
Bu durumda da eşiniz çalışıp evi geçindirecek.

Başka bir üye de kardeşim, yengem 2 aylık bebeğime parayla bakmak istiyorlar diye geriliyor.
Doğurduğunuz çocuklara akrabalar bakmak zorunda değil ayrıca ücretle de bakmak istemeleri gayet doğal. Kıymanın kilosu olmuş 600 tl insanların çocuk bakarak para kazanmak istemeleri neden kızdırıyor şu ekonomik şartlarda…

Son düzenleme:
Çalışırken çocuklarınıza kim baktı

Merhaba geçen gün çocuk bakmak ile ilgili konu açmıştım, eşimin ailesi bakıcı tutun yanıma öyle bakabilirim dedi. Bizim öyle çok geliri olan işlerimiz yok aldığımı da bakıcıya verirsem çalışmanın anlamı yok.

Bende eşime bunu kabul edemem, annemlere yakın taşınalım bakabilirse annem bakar bi süre bakamaz ise yakınlarında bi kreşe veririm getirir götürür zaten bi annem bi babam yaşıyorlar.

Eşim saçma sapan tepkiler veriyor. Sürekli konuşmaktan kaçıyor bende ortada bi problemimiz var bunu kimle çözücem senden başka diye sinirleniyorum. Beni kötü niyetlilikle ailesinden intikam almakla amacımın kendi ailemin yanına taşınmak olduğunu söylüyor, hakaret ediyor.

İnanın çok fazla fedakarlıklar etmiş birisiyim üstelik bu kadar iyi niyetli haklı olduğum bir konuda üstelik ailesinin aşırı haksız olmasına rağmen onlarla birlikte beni suçluyor.

Aşırı zoruma gidiyor ve gerçekten ciddi ciddi bu kafa yapısında olduğu için eşimden ayrılmak istiyorum.

Sizce haksız mıyım böyle düşünmekte
Bütün paranizi teknik olarak bakiciya vermiyorsunuz. Siz calisirken sigortaniz yatiyor. Yani ileride emekli olabilmeniz icin bunu yapmaniz gerekiyorsa, bakici bulacaksiniz. Yani benim fikrime gore.

Bu zamana kadar sürekli aramız bozulmasın diye korktum ya bir şeyler yolunda olsun ilişkiler iyi olsun diye zorlamak da iyi değil. Şöyle ki onlar normal zamanda iyi insanlar öyle garip tavırları yok ama mesele benim taşınmak istemem yatırımlarımız yani bizi çocuk gibi görüyorlar bağımsız bir aile olduğumuzu anlamıyorlar. Yönetmeye çalışıyorlar.

Ama ilk defa böyle hissediyorum ben artık gemileri yaktım çünkü artık benim çekirdek ailemr bariz zarar verdikleri ortada eğer eşim bunu anlar da düzelirse bu evlilik devam eder ama anlamazsa benim yapacak bir şeyim kalmadı. Her şey gün yüzüne çıkmışken kimseye yalandan gülemem eskisi gibi olamam artık. Hem sen arkamdan yuvamı bozacak şeyler yap hemde ben gelip anne baba diyeyim ki çocuk yokken daha az zoruma gidiyordu. Çocuğuma yapılıyor gibi hissediyorum çıldırıyorum
Zor gerçkten aileye bağımlı insanla çok zor. Ama kuzunuz var işte yoksa gemileri yakman daha mantıklı ama ondam dene diyorum. Ha dediğin gibi hiç anlamazsa umrunda değilse çaresiz kalıyor insan maalesef. Sen ve kuzunun huzuru her şeyden önemli.

kamudaymışsınız 2 yıl ücretsiz izine çıkın. Evi nasıl geçindireceğinizi de eşiniz düşünsün madem çözüme ortak olmuyor. Kreş dediğiniz şey ucuz birşey değil ki. annenizin bakıp bakmayacağı da belli değil. eğer anneniz bakacaksa kocanız götürsün annenize çocuğu her sabah. erkekler kendilerine dokunmayınca anlayamıyorlar işin külfetini.

benim daha iki aylık yeni doğdu işte benim daa beter bi de ben kamudayım
Kamu çalışanı olan üye, konuya yorum yazan A aysebadee . Konu sahibi özel sektör çalışanı.

Merhaba geçen gün çocuk bakmak ile ilgili konu açmıştım, eşimin ailesi bakıcı tutun yanıma öyle bakabilirim dedi. Bizim öyle çok geliri olan işlerimiz yok aldığımı da bakıcıya verirsem çalışmanın anlamı yok.

Bende eşime bunu kabul edemem, annemlere yakın taşınalım bakabilirse annem bakar bi süre bakamaz ise yakınlarında bi kreşe veririm getirir götürür zaten bi annem bi babam yaşıyorlar.

Eşim saçma sapan tepkiler veriyor. Sürekli konuşmaktan kaçıyor bende ortada bi problemimiz var bunu kimle çözücem senden başka diye sinirleniyorum. Beni kötü niyetlilikle ailesinden intikam almakla amacımın kendi ailemin yanına taşınmak olduğunu söylüyor, hakaret ediyor.

İnanın çok fazla fedakarlıklar etmiş birisiyim üstelik bu kadar iyi niyetli haklı olduğum bir konuda üstelik ailesinin aşırı haksız olmasına rağmen onlarla birlikte beni suçluyor.

Aşırı zoruma gidiyor ve gerçekten ciddi ciddi bu kafa yapısında olduğu için eşimden ayrılmak istiyorum.

Bakıcıyı görümce ile birlikte tutun
Maaşı birlikte verin. KV ve bakıcı birlikte çocuklara bakabilirler sanırım.

Zor gerçkten aileye bağımlı insanla çok zor. Ama kuzunuz var işte yoksa gemileri yakman daha mantıklı ama ondam dene diyorum. Ha dediğin gibi hiç anlamazsa umrunda değilse çaresiz kalıyor insan maalesef. Sen ve kuzunun huzuru her şeyden önemli.
Artık mesele çocuk bakımından daha başka yerlere geldi kendimi kanıtlamaya çalışmaktan anlatmaya uğraşmaktan yoruldum. Kendisi Kızıyla neredeyse birlikte yaşıyor. Bana destek olan yok bari anneme babama yakın gideyim az çok bi faydası olur diyorum. Ona da engel oluyor. Yarın ev almak istesek yine bir sürü olay benim tek çıkış yolum eşimin kafasının değişmesi oda anca beni kaybettiğine inanırsa olur gibi olmazsa da biter napayım ki

Babasinin umrunda değil çünkü bu durum. Nasıl olda vakti zamanında bi sekilde çözülür, en kötü eşim işen ayrılıp o bakar kafasında.

Bu arada var sayalım ki amacınız kendi ailenizin yanina taşınmak; bunda ne bir kotuluk varmış ki? Onun ailesinin yanında yaşarken sorun olmuyor da sizinkilerin yanına gitmeye niyetlenince mi oluyor? Ayrıca ailesinin yan çizmesinden dolayı onlara kinlenmeniz ve tavir almaniz kadar da doğal bir sey yok. Otursun, problemi kendisi çözsün madem. Işi kavgaya dönüstürünce problem kendiliğinden ortadan kalkmıyor.

Bakıcıyı görümce ile birlikte tutun
Maaşı birlikte verin. KV ve bakıcı birlikte çocuklara bakabilirler sanırım.
Hem bakıcı masrafına katlancam hemde çocuğumun konforu bozulacak neden bu kadar zorluyoruz ki ? Bom boş evde oturan bi annem var tutacaksam onun yanına tutarım 1 yıllık maaşım da öyle gider. Deneriz en azından

Babasinin umrunda değil çünkü bu durum. Nasıl olda vakti zamanında bi sekilde çözülür, en kötü eşim işen ayrılıp o bakar kafasında.

Bu arada var sayalım ki amacınız kendi ailenizin yanina taşınmak; bunda ne bir kotuluk varmış ki? Onun ailesinin yanında yaşarken sorun olmuyor da sizinkilerin yanına gitmeye niyetlenince mi oluyor? Ayrıca ailesinin yan çizmesinden dolayı onlara kinlenmeniz ve tavir almaniz kadar da doğal bir sey yok. Otursun, problemi kendisi çözsün madem. Işi kavgaya dönüstürünce problem kendiliğinden ortadan kalkmıyor.
İşte ona da çıldırıyorum kendisi kızıyla her gün birlikte resmen birlikte yaşıyorlar bende tek başıma bebekle evdeyim. Kimse kapımı çalmıyor 1 saatlik bile kabul etmemişti eşimle alışverişe gidelim dursun dedik de neymiş küçükmüş korkuyormuş. Sadece işe gitme konusu değil çalışmasam da o semtte bi yere çıkamıyorum ev zaten balkonu yok bahçesi yok. Bi çocuğa ya annanesi bakar ya babaannesi e sen zaten almışsın bir tane diğerine neden oda dursun diye ısrar ediyorsun artık inada bindi gerçekten. Yani taşınmasam bile ben artık onlara karşı hiç iyi olamıycam çok kinlendim

X