Çocuk bakma konusu boşanma davasına dönüştü

Artık mesele çocuk bakımından daha başka yerlere geldi kendimi kanıtlamaya çalışmaktan anlatmaya uğraşmaktan yoruldum. Kendisi Kızıyla neredeyse birlikte yaşıyor. Bana destek olan yok bari anneme babama yakın gideyim az çok bi faydası olur diyorum. Ona da engel oluyor. Yarın ev almak istesek yine bir sürü olay benim tek çıkış yolum eşimin kafasının değişmesi oda anca beni kaybettiğine inanırsa olur gibi olmazsa da biter napayım ki
Annenizle mükemmel ilişkiler içinde olsanız yazdıklarınız bir mantığa oturtulabilir.

Şu durumda sizinki gereksiz bir inatlaşma gibi duruyor. Eşinizle sizi boşanmaya götüren süreç nedir mesela; çocuğunuza aile büyüklerinin bakmaması ya kendinizin ya da tutacağınız bakıcının bakacak olması mı ?

Konuşmayayım konuşmayayım diyorum ama dayanamıyorum. Yahu kimse sizin çocuğunuza bakmak zorunda değil, bu konuları çocuk yapmadan önce planlamanız lazımdı. Kaynanan ya da annen bu yaştan sonra bez mi değiştirecek? yazık günah bu insanlara. Keşke öncesinde maddi planlamayı yapsaydınız kaynananız haklı
Bende bu düşüncedeyim anne kimse o bakmalı bakacak durumda değilse çocuk yapmamalı

Ücretsiz izin fikrine ben de katılıyorum bu arada öncelik hem konforunuz bozulmadan, kimseye ihtiyaç duymadan hem de çocuğunuzla uzun süre vakit geçirme fırsatı varken ücretsiz izin almanız. Dönünce devam ediliyor işe. Tamamen bırakma tarafı değilim ama ücretsiz izin sonuna kadar kullanırım :) Geçimi biraz eşiniz dert etsin bırakın bence. İdare edilir gibi geliyor. Ya da o kadar düşkün olduğu cağnım ailesi ona yardım etsin işte. Herkes birbirine destek olabilir aileler bunun için ama kimse de mecbur değil tabi ki bunun yanında..

İşte ona da çıldırıyorum kendisi kızıyla her gün birlikte resmen birlikte yaşıyorlar bende tek başıma bebekle evdeyim. Kimse kapımı çalmıyor 1 saatlik bile kabul etmemişti eşimle alışverişe gidelim dursun dedik de neymiş küçükmüş korkuyormuş. Sadece işe gitme konusu değil çalışmasam da o semtte bi yere çıkamıyorum ev zaten balkonu yok bahçesi yok. Bi çocuğa ya annanesi bakar ya babaannesi e sen zaten almışsın bir tane diğerine neden oda dursun diye ısrar ediyorsun artık inada bindi gerçekten. Yani taşınmasam bile ben artık onlara karşı hiç iyi olamıycam çok kinlendim
Eşinizin bir eş ve baba olarak size destek olmasa gerekiyor. Ailenize yakın olur uzak olur orasıni bilemem ama çocukla disari cikabileceginiz, balkonu belki bahcesi (siteli bir ev olabilir) olan bir başka eve taşının derim.

Ücretsiz izin fikrine ben de katılıyorum bu arada öncelik hem konforunuz bozulmadan, kimseye ihtiyaç duymadan hem de çocuğunuzla uzun süre vakit geçirme fırsatı varken ücretsiz izin almanız. Dönünce devam ediliyor işe. Tamamen bırakma tarafı değilim ama ücretsiz izin sonuna kadar kullanırım :) Geçimi biraz eşiniz dert etsin bırakın bence. İdare edilir gibi geliyor. Ya da o kadar düşkün olduğu cağnım ailesi ona yardım etsin işte. Herkes birbirine destek olabilir aileler bunun için ama kimse de mecbur değil tabi ki bunun yanında..
Ben ücretsiz izin kullandım özel sektör de çalışıyorum 8 aylık benim bebeğim. 11 aya kadar iznim var. Diğer arkadaş memur olan :)

Hem bakıcı masrafına katlancam hemde çocuğumun konforu bozulacak neden bu kadar zorluyoruz ki ? Bom boş evde oturan bi annem var tutacaksam onun yanına tutarım 1 yıllık maaşım da öyle gider. Deneriz en azından

Bence en mantıklısı o. Ben kendi aileme yakın oturuyorum. Her konuda destekler.ama sizin eşiniz bunu kabul edecek mi? Sıkıntı burada. Eşinize en azından bunu teklif edebilirsiniz? Bakıcı parasını bölüşelim yada taşınalım.

Burada ben çalışmıyorum.

Bence en mantıklısı o. Ben kendi aileme yakın oturuyorum. Her konuda destekler.ama sizin eşiniz bunu kabul edecek mi? Sıkıntı burada. Eşinize en azından bunu teklif edebilirsiniz? Bakıcı parasını bölüşelim yada taşınalım.

Burada ben çalışmıyorum.
Çalışmasam bile bi aile desteği gerekli, gerekli olmasa da güzel olur ben bu desteği eşimin ailesi çok fazla istekli olunca anlaşırsak neden olmasın dedim ama hiç bir faydası yok zaten kızının evine gidiyor çocuğa bakmak için. Eşim kabul etmiyor çünkü ailesi baskı yapıyor. Ben onun fikri olacağını düşünmüyorum

Bakamam , bakıcı tut benim evimde öyle bakarım diyor. Bende bakıcıya para veremem annem var taşınırım diyorum. Taşınmamıza müsaade etmiyorlar bende burda kocamı suçluyorum onun resti çekmesi gerekiyordu ama aksine o beni plan program yapmakla intikam almakla suçluyor
O zaman çalışamıyorum diyeceksiniz bu kadar basit.

Çalışmama önerisi çok gelmiş ama bence tam tersi. Gerekirse maaşınızın tamamı bakıcıya gitsin, yine de çalışın. Güllük gülistanlık evliliklerin bile garantisi yokken nişanlılıktan beri sorunlu evliliğe hiç güven olmaz. Konu sahibinin sırtını yaslayacağı bir aile de yok. İşsiz olsa kocası iyice gemi azıya alır.

Çalışmama önerisi çok gelmiş ama bence tam tersi. Gerekirse maaşınızın tamamı bakıcıya gitsin, yine de çalışın. Güllük gülistanlık evliliklerin bile garantisi yokken nişanlılıktan beri sorunlu evliliğe hiç güven olmaz. Konu sahibinin sırtını yaslayacağı bir aile de yok. İşsiz olsa kocası iyice gemi azıya alır.
Kesinlikle ne olursa olsun çalışma hayatımı bitirmek istemiyorum. Zaten eşim o kadar korkuyor ki ailesinden çalışmıycam desem tamam der. Sen çocuğunu büyüt der çok zorlansa bile

Kendinizi üzmeye gerek yok kreşe veriyorsun rahat ediyorsun kimseye de gebe kalmıyorsun uz

X