AÖF. Sosyoloji Bölümü.

merhaba yeni gördüm o yüzden geç cvp veriyorum kusura bakmayın
öncelikle hayırlı olsun
iş imkanı olarak ne iş düşündüğünüze bağlı tabii bu,ama eğer iş imkanı olan bir şehirde yaşıyorsanız şimdiden iş hayatına atılın derim.
özel hastanelere,kurumsal şirketlere,özel okul veya dersanelere,reklam tanıtım pazarlama şirketlerine başvuruda bulunun.
Sosyoloji okuduğunuzu ve eğitiminize katlı sağlaması açısından sektörde olmak istediğinizi belirtebilirsiniz.
böylece iş hayatında eğitimle beraber kariyerinizi sağlamaya başlarsınız.
ne yazıkki 38 yaşından sonra işverenler tercih etmeyebilirler sıfırdan bir çalışanı.
o yüzden 35 ten önce yola koyulun derim.
eğer kpss ataması ile aile danışmanlığı düşünüyorsanız memur olma yaş sınırı 35 ti ama bu kaldırıldı.
öğretmen olma yaş sınırıda 40 sanırım.
ancak bildiğiniz gibi kpss atamaları ile devlet kurumuna yerleşmek pekte kolay değil :KK43:
4.sınıfa gelince aile danışmanlığı sertifikası almak için gerekli başvurularıda unutmayın.
ve tabiki bu sertifika üniversiteler tarafından şimdilik 3000 tl civarı ödeme ile sağlandığı için
ufak ufak para biriktirmeyede başlayın derim...
umarım yardımcı olmuşumdur..
sorunuz olursa tekrar yardımcı olmaya çalışırım.
bölümün dersleri zevkli pişman olacağınızı sanmam (sözel konulara ilginiz varsa)
Bana fayda sağlayacak bilgileriniz için çok teşekkür ederim.peki ben 2 yıllık sosyal hizmetler okusam durumum ne olur? yani beni en çok düşündürüren dediğiniz gibi yaş sınırları ve iş verenlerin bakış açısı.2 yıllık okursam yaş olarak sıkıntı çekmem ve önlisans kpss atamaları fena değil diye düşünüyorum.

Bana fayda sağlayacak bilgileriniz için çok teşekkür ederim.peki ben 2 yıllık sosyal hizmetler okusam durumum ne olur? yani beni en çok düşündürüren dediğiniz gibi yaş sınırları ve iş verenlerin bakış açısı.2 yıllık okursam yaş olarak sıkıntı çekmem ve önlisans kpss atamaları fena değil diye düşünüyorum.

sosyal hizmetler ile ilgili inanın hiç bir bilgiye sahip değilim,ama başlamışken 4 yıllık başlamanızı tavsiye ederim.eğer devam edemeyecek olursnız 2.sınıfta bırakıp önlisans diplomasıda alabiliyorsunuz ama başlanmış iş bitmiş iştir diyerek bırakacağınızı sanmam.
sonrasında illaki 4 yıla tamamlama düşünceniz olacaktır.yinede en iyi kararı verecek olan sizsiniz,azminizden dolayı tebrik ederim,okumanın yaşı yoktur.bende 29 yaşındayım ve bu yıl başladım Allah yüz akıyla bitirmemizi nasip etsin.

merhabalar,bende aöf sosyoloji bölümünü çok istiyorum.tercihlere az bir zaman kaldı.kafamı kurcalayan sorular var.yardımcı olursanız çok sevinirim. :KK16: öncelikle sosyoloji nasıl bir bölüm,dersler zorlayıcı mı?çoğu forum da mantık dersinin zorlayıcılığından bahsediliyor..bi yandan da sosyal hizmetlerin iş olanağı açısından avantajlı olduğu söyleniyor.sosyal hizmetleri okuduktan sonra sosyolojiye geçiş yapılıyor mu..çok soru sordum ama yardımcı olursanız sevinirim...

merhabalar,bende aöf sosyoloji bölümünü çok istiyorum.tercihlere az bir zaman kaldı.kafamı kurcalayan sorular var.yardımcı olursanız çok sevinirim. :KK16: öncelikle sosyoloji nasıl bir bölüm,dersler zorlayıcı mı?çoğu forum da mantık dersinin zorlayıcılığından bahsediliyor..bi yandan da sosyal hizmetlerin iş olanağı açısından avantajlı olduğu söyleniyor.sosyal hizmetleri okuduktan sonra sosyolojiye geçiş yapılıyor mu..çok soru sordum ama yardımcı olursanız sevinirim...

sosyoloji okuduğum için çok memnunum doğru bir tercih yaptığımı düşünüyorum,çekinmeden tavsiye de ediyorum aöf okuyacaklara.
zor bir bölüm değil ancak sözel algı kabiliyetiniz güçlü olmalı,çıkmış sorulara özetlere vs ezber yapılarak başarılı olunacak bir bölüm değil,okuduğunuzu anlamalısınız beyninizde yorumlamalı ve o görüşü kendi görüşünüz gibi anlamlandırabilmelisiniz.ancak bu sayede sınavlarda önünüze sorular geldiğinde bilerek cevaplayabilirsiniz.
forumlarda incelediğiniz gibi baş belası olan bir sembolik mantık var,bende o dersten kaldım ve nasıl geçeceğimi bilemiyorum :KK52:

öncelikle tşk,düşüncelerinize katılıyorum...ayrıca bu bölümü sevmekte önemli.ben ilk tercihimi sosyoloji yaptım.şimdide ya gelmezse endişesi içindeyim.çünkü,aöf kontenjanı düşürmüş 2012 de 15000 olan sosyoloji bu sene 11000 lerde..sonra ki tercihimde sosyal hizmetler.iş olanağı iyi denildiği için yazdım ...stresliyim yani.... :18:

AÖF Sosyoloji ilk menzunlarını verdi bu sene ,aranızda menzun olan var mı ? Varsa ne gibi işlerde çalışmayı düşünüyorsunuz ,başvurularınız oldu mu ? 4.Sınıfa geçtim bende sadece bilgi edinmek amaçlı soruyorum .

kızlar aöf kayıt yenileme ne zaman yapılacak.aöf nin sistemine giremiyorum şifremi kabul etmiyo.kayıt yenileme tarihimi geçti:KK53::26:

kızlar aöf kayıt yenileme ne zaman yapılacak.aöf nin sistemine giremiyorum şifremi kabul etmiyo.kayıt yenileme tarihimi geçti:KK53::26:

AÖF Güz Dönemi Kayıt Yenileme (Açıköğretim, İktisat ve İşletme): Kasım 2013 tarihleri arasında
AÖF Bahar Dönemi Kayıt Yenileme (Açıköğretim, İktisat ve İşletme): Mart 2014 tarihleri arasında yapılacaktır.

AÖF Güz Dönemi Kayıt Yenileme (Açıköğretim, İktisat ve İşletme): Kasım 2013 tarihleri arasında
AÖF Bahar Dönemi Kayıt Yenileme (Açıköğretim, İktisat ve İşletme): Mart 2014 tarihleri arasında yapılacaktır.

Sağolun.
Ben niye giremiyorum ki ya:18:

Kızlaar bende ik'dan bu bölüme geçiş yaptım ik okumak istemiyorum tercihlerde sosyoloji yazdım ve tuttu şimdi yeni kayıt yaparken eski bölümümü sildirecek miyim? Birde sosyoloji nasıl bi bölüm sizce imkanları nelerdir biraz bilgilendirirmisiniz okuyanlar :KK17:

selam kızlar bugün mezun oldum ben :nazar:
tek dersten kalmıştım,o hakkı vermeselerdi 1 dersten yılım uzuyordu:26:
ama 2-3 dersi kalanlar için üzülüyorum onların yerinde ben de olabilirdim
inşallah bütünleme gelir de herkes mezun olur derslerinden geçer
kolay gelsin hepinize.aöf zor :KK33: bunu çeken bilir :)

Ben de bu bölümü okuyorum 2 seneyi bitirdim diplomamı aldım 3ten devam edebiliyrosunuz matematik yok ilk 2 sınıfta sonrada yok galiba ama 3ten sonra ingilizce olabilir:KK49:

Kızlar 1.sınıf ders notları özetleri var mı ? veya bulabileceğimiz site

Kızlar 1.sınıf ders notları özetleri var mı ? veya bulabileceğimiz site

AOF Sosyoloji gruplarımız var face de..Sürekli paylaşımlarda bulunuyoruz.1. sınıf, 2. sınıf, test grupları, tartışma platformları...Aratırsanız çıkacaktır, her detay mevcut.Başarılar :)

Kızlarrrr :) ek yerlestırmelerde aöf sosyolojiye yerleştim.Birkac sorum var kayıt yaptırmaya gıttıgımızde kıtap verıyorlar mı yada kıtap verıyorlar mı ? Eger vermıyorlarsa nasıl temın edebılıyoruz bu kıtapları ? Sınavlar genel olarak ne zam baslıyor ve sınavlarda nereye kadar sorumlu oldugumuzu nasıl öğrenıyoruz ? Bırde ınternetten derslerı ızleyebılecegımız yerler var mı ? Cevaplarsanız cok sevınırımmm:)

Arkadaşlar ben ikinci üniversite olarak sınavsız geçişle bu bölümü okumayı planlıyorum... 6 yıllık öğretmen 4 yıllık idareciyim Meb de.Çocukta var yaş geldi 34 e ama heves ettim başvuracam yarın...Aynı zamanda sonbahar Alese de girecem bölümümden bunaldım ömrümün geri kalanını daha çok sevdiğim bir işi yaparak geçirmek istiyorum...Bu kadar zaman geçtikten sonra zorlanırmıyım acaba:KK43:((

Arkadaşlar bu bölümün iş alanı oldukça geniş hem özel hem devlette. Hangi bölümü okursanız okuyun hersey bizde bitiyor. kendimizi geliştirir isek heryerde başarılı oluruz.. Hayallerime ulaşmamın ilk basamağı bu bölümdü. İnşllah Rabbim yüzümü kara çıkartmaz. 2. sene örgüne geçmeyi düşünüyorum sizlerde yapabilirsiniz.. Başarıcaz buna inanıyorum..

canım aöf'de okurken örgüne geçebilme şansımız var mı ? bunu bilmiyordum bilgilendirir misin?:KK17:

X