AÖF Türk Dili Edebiyatı 1, sınıf dersleri

bende ev hanımıyım kimya mezunuyum konyadan ama şimdi aö edebiyat okumak istiyorum inş olur.şimdi yeniden ünv. sınavına hazırlenıyorum branş ne olursa olsun mesela ben sayısalım ama sözelden 145 i geçsem yetermi???? arkadaşlar kötü yorumlara takılmayaın biz paylaşımlara devam edlim

Çok güzel bir uygulama bu... bende okumak isterdim...
Daha önce aöf den mezun olanlar geçiş yapabiliyor mu yoksa yeniden ÖSS ye mi girmek gerekiyor???

arkadaslar hepinize kolay gelsin .ben 9 yıllık edebiyat ogretmeniyim.sahsım adına bolümümü okurken oldukça zorlanmıstım sizler uzaktan egitimin dezavanrajı ile buzorlugu nasıl aşıcaksınız bilemiyorum.işallah bu bolümü acanlar bunun içinde birseyler düşünmüstür.ben asla bu bolümü okuyan siz arkadaslara tepkili degilim ama bir yanlıs var ortada bu yanlışda bu bolümü orgün egitim dısında acan yetkililerdir.

sanırım aö edebıyat bu sene kaldırıldı.. oyle duymustum kızlar..yanı sadece bı seneye mahsus oldu bu bolum..
zorluguna gelınce bende koü edebıyat okuyorum 1. sınıfım daha ust sınıflar veya bolume gırmeden once okadar sey soylendıkı daha vızeler baslamadan ahaa ıkı uc ders garantı kalacam gozuyle bakıyorsunuz.. ama sız soylenenlere bakmayın calıstıktan sonra (kı sızın daha cok calısmanız lazım bu bır gercek) korkmanıza gerek yok.. ne dusuk notum var ne de zorlanıyorum.. hee ama sunu da belırtmek lazımmıs =)) edebıyatın en zor senesı 2. sınıfmıss

neysee kıtap onerecek olursam ..muhakkak osmanlıca HAYATı DEVELı yı alın derım ben osmanlıcayı o kıtaptan tek basıma söktum dıyebılırım..eskı turk edebıyatından da HALUK IPEKTEN ıyıdır.. dıgerlerınden oyle cok cok onemlı bır kıtap da yok zaten..

hep hayalim ingilizceyi ana dilim gibi bilmek çocuklarıma diger derslerde yardımcı olurum ama ingilizcem sıfır aöf buda varmış ingilizce ögrt.eger sadece dil mezunları tercih edecek diye bişey yoksa kesinlikle ingilizce yazarım insan evladı olunca kendini çok yetersiz hissediyor

sanırım aö edebıyat bu sene kaldırıldı.. oyle duymustum kızlar..yanı sadece bı seneye mahsus oldu bu bolum..
zorluguna gelınce bende koü edebıyat okuyorum 1. sınıfım daha ust sınıflar veya bolume gırmeden once okadar sey soylendıkı daha vızeler baslamadan ahaa ıkı uc ders garantı kalacam gozuyle bakıyorsunuz.. ama sız soylenenlere bakmayın calıstıktan sonra (kı sızın daha cok calısmanız lazım bu bır gercek) korkmanıza gerek yok.. ne dusuk notum var ne de zorlanıyorum.. hee ama sunu da belırtmek lazımmıs =)) edebıyatın en zor senesı 2. sınıfmıss

neysee kıtap onerecek olursam ..muhakkak osmanlıca HAYATİ DEVELİ yı alın derım ben osmanlıcayı o kıtaptan tek basıma söktum dıyebılırım..eskı turk edebıyatından da HALUK IPEKTEN ıyıdır.. dıgerlerınden oyle cok cok onemlı bır kıtap da yok zaten..

çok sağol tatlım hayati develiyi bende almak istiyorum burdan bi arkadaşımız daha önermişti
osmanlıcayla ilgili bi programda indirmiştim ondan da faydalanıyorum aslında ilk baş kolay gibi geliyo ama sonradan anlıyosun basite alınmıycanı annem çok güzel arapça bilir ona güvendim aslında biraz bana yardımcı olur diye ama oda ''buna alışırsam arapçayı karıştırırım dedikaydirigubbakcemile3'' ama seviyorum edebiyatı hep edebiyat için uğraştım böylesi kısmetmiş

selam arkadaşlar , genelde murat yayınlarını tavsiye ediyorlar , bende almayı düşünüyorum, ilk bölüm olduğu için 2. eli de yok maalesef sıfır almak zorundayız , bir kitap 23 liraymış, 2 kitap olarak hazırlanmış 46 ytl.. aöf verdiği kitaplar çok fazla ayrıntılı yardımcı kitaba gerek duymam diye düşünüyordum ama kitaplar gelince fikrim değişti ..kötü yorumlara takılmayın Allahın izniyle bu işi başarıp , alnımızın akıyla çıkacağız .. herkeze başarılar arkaşlar ..

sağol canım evet murat yayınları çıkarmış kitap bende almayı düşünüyorum
bi tedirgin olduğum ders osmanlıca fazla zorlanmıyorum ama arapçayla karıştırıyorum kurs olsa burda gitmek istiyorum ama yok galiba
netten bi program indirdim ondan faydalanıyorum

kuranı kerimi okuyanlar osmanlıca dersinde zorluk çekmiyorlar çok şükür onda başarılıyım , osmanlıcada zorlanan arkadaşlara önerim bir elif be kitabı alıp oradan harflere çalışın , başta ortada sonda harf biçimleri orada daha net büyük yazılmış ve renkli yoksa çok zorlanırsınız çünkü a.ö.f kitaplarında el yazı tipiyle yazılmış , önce alfabeyi çok iyi kavarmak lazım . bide yazarak çalışın onunda faydası var ,bu bölümü okuyan arkadaşlar hem osmanlıca öğrenmiş hemde kuranı kerimi okumasını öğrenmiş olacak bence güzel , Allah hepimizin yar veyardımcısı olsun..

Merhaba arkadaşlar.Ben bu sene öss ye girmeyi planlıyorum.AÖF türk dili ve edebiyatı bölümünü birde sosyoloji bölümünü düşünüyorum.Bu bölümler bildiğim kadarıyla geçen yıl açıldı,bu senede açılır mı bu bölümler,birde geçen sene gibi barajı geçmek yetecekmi bu bölümleri tercih etmek için.Birde türk dili ve edebiyatını AÖF okumak zor diyenler var,benim Kuran'ı Kerim ve azda olsa arapça gramer temelim var.Sizce bunlar eğer yerleşebilirsem bu bölümü okurken avantaj sağlar mı bana.Bilgisi olan arkadaşlar cevaplarsanız çok memnun olurum,teşekkürler..a.s.

belki seneye TDE açılmayabilir öyle deniyo ama kesin bişey yok açarlarsada puan koyabilirler çünkü çok tepki çekti bı bölüm yapabilir misin bilemiyorum tatlım o kişiye göre değişiyo kendine güveniyosan çalışırsan yaparsın niye yapamayasın ama osmanlıcayla arapça çok farklı bende arapça biliyorum diye güvendim ama sadece harflere adapte olmanda biraz yardımcı yoksa arapçadaki bir harf osmanlıcada birkaç harf yerine kullanılabiliyo ama istedikten sonra yapılmıycak şey yok uğraştığın işi sevmenle ilgili biraz kaydirigubbakcemile5

belki seneye TDE açılmayabilir öyle deniyo ama kesin bişey yok açarlarsada puan koyabilirler çünkü çok tepki çekti bı bölüm yapabilir misin bilemiyorum tatlım o kişiye göre değişiyo kendine güveniyosan çalışırsan yaparsın niye yapamayasın ama osmanlıcayla arapça çok farklı bende arapça biliyorum diye güvendim ama sadece harflere adapte olmanda biraz yardımcı yoksa arapçadaki bir harf osmanlıcada birkaç harf yerine kullanılabiliyo ama istedikten sonra yapılmıycak şey yok uğraştığın işi sevmenle ilgili biraz kaydirigubbakcemile5

Sağol canım.Ben 29 yaşında tekrar okumaya niyetlenmiş akıllının biriyim.kaydirigubbakcemile2
Eğer edebiyat bölümü açılırsa mutlaka tercih edeceğim,olmazsa sosoyoloji tercih ederim artık.Tabi önce öss barajını aşmam gerek,ama yapabilirim çalışıyorum çünkü.Ne diyim başarılar sanada banada,ayrıca isteyen herkese..:Saruboceq:

bişey değil tatlım yaşın bi önemi yok istedikten sonra barajı geçmekte zor bişey değil ama belki seneye puanla yaparlar o yüzden öss puanını yüksek tutmaya bak n'olur n'olmaz inşallah olur istediğin yer tatlım

ilayda naptın derslere başladınmı nasıl gidiyor , birbirimize sorabiliriz takıldığımız yerleri , murat yaınlarından çalışıyorum başladım bu hafta aöf kitaplarının özetini almış ilk ünitelerdeyim daha geçemedim ,aslında birbirimize konuları soru cevap şeklinde yazsak daha akılda kalır ne dersin ? diğer arkadaşlardan da varsa hep birlikte sorular yazsak, soruları cevaplamak için konuyu okumuş olur vede tekrar yapmış oluruz katılırsanız ben varım..

X