AÖF Türk Dili Edebiyatı 1, sınıf dersleri

Sağol canım.Ben 29 yaşında tekrar okumaya niyetlenmiş akıllının biriyim.kaydirigubbakcemile2
Eğer edebiyat bölümü açılırsa mutlaka tercih edeceğim,olmazsa sosoyoloji tercih ederim artık.Tabi önce öss barajını aşmam gerek,ama yapabilirim çalışıyorum çünkü.Ne diyim başarılar sanada banada,ayrıca isteyen herkese..:Saruboceq:

canım sen iste yeterki elbette yaparsın , ilim öğrenmenin yaşı yok .. ilim ilim ilim ...

Teşekkür ederim kızlar beni sözlerinizle yüreklendirdiğiniz için.opuyorumnanaktan
İnşallah seneye bende bu topikte sizlerle olur,sorular sorarım size..kaydirigubbakcemile5

ilayda naptın derslere başladınmı nasıl gidiyor , birbirimize sorabiliriz takıldığımız yerleri , murat yaınlarından çalışıyorum başladım bu hafta aöf kitaplarının özetini almış ilk ünitelerdeyim daha geçemedim ,aslında birbirimize konuları soru cevap şeklinde yazsak daha akılda kalır ne dersin ? diğer arkadaşlardan da varsa hep birlikte sorular yazsak, soruları cevaplamak için konuyu okumuş olur vede tekrar yapmış oluruz katılırsanız ben varım..

iyi olur aslında tatlım zaten buraya ikimizden başkası uğramıyo kaydirigubbakcemile3
nasıl tatlım memnun musun aldığın kitaplardan nasıl anlatmış

evet canım memnunum toplam 2 kitap ,bazı ünitelerde bir ünite sadece 3 sayfa , 3 sayfalık üniteleri çok seviyorumm :) , mesela ben ses bilgisi 1. ünite , halk edebiyatı 1. ünite özet yaptım , batı edeb akımları 1. ünite sonundayım , sen hangi derslerde hangi ünitelerdesin yaz ona göre ben soru üretcem , inşallah faydalı olur..

bence en kısa zamanda murat yayınları yada başka bi kaynak mutlaka al, aöf nin kitapları insanı boğuyor , çalışılmıyor , az da kaldı..

bende a.ö türk dili ve edebiyatı öğrencisiyim meraba:) derslere giren varmı acaba aranızda

meraba hoşgeldin tatlım ben girmek istiyorum ama yaşadığım yere uzak biraz gerçektem faydalı olursa gitmek istiyorum

arkadaşlar Allah emeğinizi boşa çıkarmasın ne diyeyim. ama ben eğer böyle bir bölümün açık öğretimde açılacağını tahmin etseydim sahiden gidip okumazdım 4 yıl.artı bide yüksek lisans 2 yıl.. bu bölümün derslerinden çok hocaları zordu çünkü. sınav kağıdına hayat sözcüğü yerine yaşam yazdığımız için sınav kağıtlarımız okunmazdı bizim. siz ne biçim dilcisiniz uydurma sözcükleri kullanıyorsunuz diye.. valla bence bu bölüm büyük bir nimet hoca kaprisi çekmeden.. edebiyat akademisyenleri çok özenli titiz olurlar cefayı da öğrenci çeker çünkü..

sanırım aö edebıyat bu sene kaldırıldı.. oyle duymustum kızlar..yanı sadece bı seneye mahsus oldu bu bolum..
zorluguna gelınce bende koü edebıyat okuyorum 1. sınıfım daha ust sınıflar veya bolume gırmeden once okadar sey soylendıkı daha vızeler baslamadan ahaa ıkı uc ders garantı kalacam gozuyle bakıyorsunuz.. ama sız soylenenlere bakmayın calıstıktan sonra (kı sızın daha cok calısmanız lazım bu bır gercek) korkmanıza gerek yok.. ne dusuk notum var ne de zorlanıyorum.. hee ama sunu da belırtmek lazımmıs =)) edebıyatın en zor senesı 2. sınıfmıss

neysee kıtap onerecek olursam ..muhakkak osmanlıca HAYATİ DEVELİ yı alın derım ben osmanlıcayı o kıtaptan tek basıma söktum dıyebılırım..eskı turk edebıyatından da HALUK IPEKTEN ıyıdır.. dıgerlerınden oyle cok cok onemlı bır kıtap da yok zaten..

biraz önce ygs kitapçığına baktım bölüm kaldırılmamış herhangi bir puan sınırlaması yok tatlım.

kızlar ben osmanlıca cd si buldum akadempress diye bi siteden elime ulaştı ilk 3 cdsini izledim faydalı olucak gibi kaynak arayanlar bi araştırın isterseniz

kızlar ben osmanlıca cd si buldum akadempress diye bi siteden elime ulaştı ilk 3 cdsini izledim faydalı olucak gibi kaynak arayanlar bi araştırın isterseniz[/ QUOTE]

selam ilayda siteye girdim bulamadım sadece tanıdımları çıkıyor girdiğin net adresi yazarmısın .. bu arada nasıl gidiyor dersler bayağı ilerledin mi

bayılcak gibi oldum kitapları görünce akannehir işe başlıycam ben bide vardiyalı sistemle,uykumu uyucam osmanlıcayımı çözücem napcam :bbo:nasıl toparlıycam bilmiyorum..başka bölüm düşünmeye başladım bile:nazar:

bu sene bende bu bölümü istiyorum kızlar anlattığınıza göre baya bi zor..inşallah herkes emeğinin karşılığını alır ileride de.formasyonda alınabiliyor artık galiba o yüzden bende bu bölümü istiyorum bakalım hayırlısı..

oncelıkle edebıyatçı arkadaslarıma başarılar dılerım..
ben işletme mezunuyum,yaşım 27..
gecem sene acaba bı össye gırsem mı dye dusundum ve gıırmedım..ama edb duyunca o kadar pışman oldum kı anlatamam.hem uzuldum hem cok sevındım.hayalım edebıyattı cunku..demek aklıma oss dustu gırmelıymısım demıstım..neyse
bende bugun ygs işini hallettım sınava gırcem..edebıyat okucam gercı kaldırılma ıhtımalı varmış..umarım kalıcı olur..sosyolojıde ıstıyorum ayrıca...bu gıdışle hem edebıyat hem sosyolojı okucam..yerimseniben

kızlarrr ankara üniversitesi hukuk fakültesinde dersler var diyolar doğru mudur aranızda giden var mı?hangi dersler işleniyor osmanlıca varsa super olur şahsen:)

ben bu derse girme işini araştırdım sanırım ders yılının başında dilekçe veriliyormuş kontenjanlıymış falan filan .. başvuruncada kontenjan dolu derler hiç derslere gireni duymadım .. zaten çağırsalar da meraklı değilim :) çok şükür hallediyorum kendim ..

X