arabamı satıp arsa almalı mıyım?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Neyse üstüne fark gerekmiyorsa araziyi kaçırma diğer hesabın dediklerini de kontrol et mutlaka
hayır üstüne fark gerekmiyor. Vergi vs işleri ile babam ilgilenecek ilk mesajda yazdım arazinin imarı var icinde kümes ve kulübe gibi bir ev var elektriği suyu var. Bu konuda sıkıntı yok zaten bizim arsamızın yanındaki parsel. Ama işte annem sonra beni suçlar mı bilmiyorum ve elimde hiçbir şey kalmamış olacak. böyle de araba üstüme değil ama belki babamı ikna ederim satmak için

Kredi kartı borcunu ödeyen baba nasıl para vermemiş oluyor devrelerim yandı 😬
isteyince veriyor ama beni üzen şey sormaması sonuçta işsiz olduğumu biliyor spora gidiyorum terapi alıyorum ve diyetisyene gidiyorum bunların hepsi para. İnsan kızına sormaz mı ihtiyacın var mı diye? sadece bu değil işe girdim bana iş hakkında sormadı çıktım yine sormadı sanırım ben çok alıngan oldum ya :KK43: Kredi kartım babamın üstüne zaten mecbur ödüyor. ama insan babasından bekliyor işte sorsun diye

Ben de erken yaşta paramı kazandım ama hiç paran var mı diye sorsunlar diye beklemedim. Okulunu bitirmiş eli ekmek tutabilen birinin odemelerini niye yapsınlar ki? Siz sanırım para konusunda tamamen ailenize güvenmek istiyosunuz. Paranız yoksa devlet hastanesindeki bir diyetisyene gidin derim. Arabayı da şuan satmayı dusunmek sonraki derdiniz olsun derim.

isteyince veriyor ama beni üzen şey sormaması sonuçta işsiz olduğumu biliyor spora gidiyorum terapi alıyorum ve diyetisyene gidiyorum bunların hepsi para. İnsan kızına sormaz mı ihtiyacın var mı diye? sadece bu değil işe girdim bana iş hakkında sormadı çıktım yine sormadı sanırım ben çok alıngan oldum ya :KK43: Kredi kartım babamın üstüne zaten mecbur ödüyor. ama insan babasından bekliyor işte sorsun diye

Kendi paramı kazanıyorum ancak

Spora gidemiyorum
Terapiye gidemiyorum
Diyetisyene gidemiyorum

Üçüne de ihtiyacım var aslında

Nakitmis kartmış beni ilgilendirmez

Altımda babamın aldığı araba cebimde babamın ödediği kredi karti

Hiç birini görmedim valla

Ben de erken yaşta paramı kazandım ama hiç paran var mı diye sorsunlar diye beklemedim. Okulunu bitirmiş eli ekmek tutabilen birinin odemelerini niye yapsınlar ki? Siz sanırım apra konusunda tamamen ailenize güvenmek istiyosunuz. Paranız yoksa devlet hastanesindeki bir diyetisyene gidin derim.
yani evet ben de biraz fazla beklenti içindeyim özellikle maddi olarak ailem var bana destek olsunlar kafasındayım çünkü benim ailem de ailesinden destek gördü hep. Şuan zaten para sıkıntım yok çalışmıyorum ama para kazanıyorum gerçi yine ailemin evini kiralıyorum tatil bölgesinde günlük haftalık 🤣. Devlete her hafta gitmiyorum ve WhatsAppta yemek fotoğrafları atmıyorum diyetisyenim gece bile olsa ara beni diyor yemek konusunda çok sıkıntılarım var mutsuz oldukça yemek istiyorum ve sağlık sorunlarım var. Terapi de devletten fayda görmedim şimdi gidince en az 1 saat konuşuyoruz doktorumla. Ve bana çok faydası oldu burda bana takıntılı diyorlar ama gerçek hayatta çok daha kötüydüm örneğin biri bana bakınca bile kötü hissediyordum dışarı çıkmak insanlarla iletişim kurmak bana Cok zor geliyordu ve şansıma da ben sevilen biriyim.

evet ama ben ölmediğim sürece miras falan beklemeyin diyor yani allah korusun ama babamın ailesinde erkekler 90 + yaşı görüyor. ve babam kart zampara denilecek bir adam ona güvenmiyorum artık daha fazla iş uğraşı içinde olsun istemiyorum şimdi tutturdu başka bir iş için annem de sıcak bakmıyor pek. Ben arabayı bana ver diyorum vermiyor abinin yaşına gelince sana da destek olacağım bir şeyler yaparsan diyor. Evet arsa çok değerli bir yerde ve çok ucuz ama satma durumum olmadığını biliyorum babam da yabancı biri alsın istemiyor sahibine de babamın çok yararı oldu bu nedenle kabul etmiş. zaten ilk babama gelmiş satacağım ilgileniyor musuun diye

Bilmiyorum biraz farklı geldiniz.
Babanın ölüm yaşınız düşünmek bile çok acıtıcı. Ancak babanızın annesiyle olan ilişkisi sebebiyle öfkelisinşz anlıyorum ama malla mülkle çözülmez bu dediğiniz şeyler.

Kendi paramı kazanıyorum ancak

Spora gidemiyorum
Terapiye gidemiyorum
Diyetisyene gidemiyorum

Üçüne de ihtiyacım var aslında

Nakitmis kartmış beni ilgilendirmez

Altımda babamın aldığı araba cebimde babamın ödediği kredi karti

Hiç birini görmedim valla
yani ailenizin durumu yoksa okey ama benim ailemin durumu olduğu için sıkıntı yaşamıyorum zaten diğerlerini de kendim karşılıyorum.

Bilmiyorum biraz farklı geldiniz.
Babanın ölüm yaşınız düşünmek bile çok acıtıcı. Ancak babanızın annesiyle olan ilişkisi sebebiyle öfkelisinşz anlıyorum ama malla mülkle çözülmez bu dediğiniz şeyler.
hayı bana diyor ki arsayı sizin icin alıyorum ama ben ölmeden mirastan hak yok.Ama bana gençken lazım bazı şeyler. Zaten babamla da ilişkim çok kötüydü çünkü istediği gibi bir evlat değilim. 2 senedir düzeltmeye çalışıyor bazı şeyleri bana yaptıkları haksızlıkları kabul ediyor.

yani evet ben de biraz fazla beklenti içindeyim özellikle maddi olarak ailem var bana destek olsunlar kafasındayım çünkü benim ailem de ailesinden destek gördü hep. Şuan zaten para sıkıntım yok çalışmıyorum ama para kazanıyorum gerçi yine ailemin evini kiralıyorum tatil bölgesinde günlük haftalık 🤣. Devlete her hafta gitmiyorum ve WhatsAppta yemek fotoğrafları atmıyorum diyetisyenim gece bile olsa ara beni diyor yemek konusunda çok sıkıntılarım var mutsuz oldukça yemek istiyorum ve sağlık sorunlarım var. Terapi de devletten fayda görmedim şimdi gidince en az 1 saat konuşuyoruz doktorumla. Ve bana çok faydası oldu burda bana takıntılı diyorlar ama gerçek hayatta çok daha kötüydüm örneğin biri bana bakınca bile kötü hissediyordum dışarı çıkmak insanlarla iletişim kurmak bana Cok zor geliyordu ve şansıma da ben sevilen biriyim.
Ne diyeyim çok şanslısınız. Ailenizin evi geliriniz olmuş. Ailem arsalarini kardesler arasında bolusturmek istiyor ben pay almayı reddettim. Çünkü sonsuza onca çabalarını neden bana harcasinlar ki diyorum kendi emekliliklerini rahatça gecirsinler istiyorum. Ve kendi paramı kazanıp harcamak beni daha mutlu ediyor. Onları böyle konularda sikbogaz etmiyosunuzdur umarım çünkü çocukları buyutmuslee artık paralarini kendilerine harcamak haklari

Ne diyeyim çok şanslısınız. Ailenizin evi geliriniz olmuş. Ailem arsalarini kardesler arasında bolusturmek istiyor ben pay almayı reddettim. Çünkü sonsuza onca çabalarını neden bana harcasinlar ki diyorum kendi emekliliklerini rahatça gecirsinler istiyorum. Ve kendi paramı kazanıp harcamak beni daha mutlu ediyor. Onları böyle konularda sikbogaz etmiyosunuzdur umarım çünkü çocukları buyutmuslee artık paralarini kendilerine harcamak haklari
hayır etmiyorum tabii ki. Ben İstanbulda üni kazandım ilk başta babam farkı bir şehirde yaşıyordu arabasını bana bıraktı gitti kullan diye. Sonra doğum günü hediyesi de araba aldı açıkçası beklemiyordum. Bilmiyorum ben de zaten aslında uğraşsın istemiyorum çünkü arsayı yatırım amaçlı değil iş için alacak yine bir sürü borca sıkıntıya girecek. Annem zaten bir dedi ki asla kabul etme sonra dedi al bize yakın. Şimdi sorsam yine kabul etme der. ama ilerde orayı alan sıkıntı çıkarırsa beni suçlar. Herkesin kendi tercihi tabii ki zaten şuan miras bölme gibi bir şey söz konusu değil ama hakkımı kimseye bırakmam diye düşünüyorum çünkü annem bu konuda erkek kardeşleri ile sıkıntılı. Sadece arada banaa geliyorlar ve siz beni sevmiyorsunuz diye kriz geçiriyorum. O da tamamen davranışla alakalı. maddi konuda da soruyorum babama sen bana neden sormuyorsun diye.

Farklı bir gerçeklikte yaşıyorsun. Umarım gerçek hayatla yüzyüze geldiğinde bunu kaldırabilirsin.

Belki de baban daha fazla beleşçi olma diye nakit vermiyor. Kaç yaşına gelmiş insanın ailesinden beklenti içine girmesi cidden normal değil.

Hayır adam bir de kartı ödüyor sende en ufak bir teşekkür yok. Yaptığının nankörlük olduğunun farkında mısın mesela?

Farklı bir gerçeklikte yaşıyorsun. Umarım gerçek hayatla yüzyüze geldiğinde bunu kaldırabilirsin.

Belki de baban daha fazla beleşçi olma diye nakit vermiyor. Kaç yaşına gelmiş insanın ailesinden beklenti içine girmesi cidden normal değil.

Hayır adam bir de kartı ödüyor sende en ufak bir teşekkür yok. Yaptığının nankörlük olduğunun farkında mısın mesela?
kaç yaşına derken 23 yaşındayım 30 değilim. Siz herhalde 15 yaşından beri ailenizden para almıyorsunuz?

1. Babanız aylık 6 bin lira borcunuzu ödüyor ama mesela işsiz olsam ekstra para vermez diye hesap yapıyorsunuz. 2 senedir çalışıyor musunuz işsiz misiniz anlamadım ben yazınızdan gerçi. Hepimiz çalışıyoruz.kendi hayatımızı idame ettirebilmek için. Babamız fakir olduğu için değil.
2. Kullanmanız için verdiği arabayı satıp parasını özgürce kullandırtmadığı için kızgınsınız. Bir de arsanın yarısını size yapmayı teklif etmiş.
3. Miras muhabbetine girmişsiniz ebeveynleriniz sağlıklı iken. Bu kısım çok çok çirkin.

Kendi çocuğum benim param hakkında bu kadar yorum yapsa redderdim heralde.
Sizin paranız yok. Hepsini babanızın. Bunu kabullenip önünüze bakın.

1. Babanız aylık 6 bin lira borcunuzu ödüyor ama mesela işsiz olsam ekstra para vermez diye hesap yapıyorsunuz. 2 senedir çalışıyor musunuz işsiz misiniz anlamadım ben yazınızdan gerçi. Hepimiz çalışıyoruz.kendi hayatımızı idame ettirebilmek için. Babamız fakir olduğu için.
2. Kullanmanız için verdiği arabayı satıp parasını özgürce kullandırtmadığı için kızgınsınız. Bir de arsanın yarısını size yapmayı teklif etmiş.
3. Miras muhabbetine girmişsiniz ebeveynleriniz sağlıklı iken. Bu kısım çok çok çirkin.

Kendi çocuğum benim param hakkında bu kadar yorum yapsa redderdim heralde.
Sizin paranız yok. Hepsini babanızın. Bunu kabullenip önünüze bakın.
aylık değil genel toplam o kadar yani babamın kredi kartını kullanıyorum sordum ne kadar kullandım diye 6 bin dedi. Şuan işsizim 2020 yılından beri çalışıyorum. yazın işsizdim. Sonra tekrar işe girdim ama müşterilere dayanamadım işten ayrıldım. Miras muhabbetine ben girmedim şuan annemin ailesiyle miras sıkıntısı var. Bu nedenle babam direkt yüzüne söylüyorum ben ölmeden kimseye para vermem mal satmam diyor.
Ben babamın parası hakkında yorum yapıyorum çünkü benim ailem bu yüzü bana verdi. Ben ailemin evinde malesef ki herkesi toparlamak zorunda olan kişiyim. Annem ayrı babam ayrı kardeşim ayrı ben uğraşıyorum. Babam bana sordu demek ki fikrim önemli? son kararı ver alalım diyorsan alalım dedi. Ama annem mesela bir istemiyor bir istiyor ki arsa almak büyük bir konu yani bizim ailemizde bu tür konular konuşuluyor. Yahu benim annem babam çocuk gibi elinden tutulup doktora götürülen insanlar 🤣. Evde her sorumluluk benim üstümde defalarca kavga ettik evden bile gittim yine kıyamıyorum dönüyorum. Evlenmemi bile istemiyorlar mesela yüzüme söylüyorlar sen yokken kim halledecek diye. ayrıca babamın işiyle de alakam var öyle ki süt inekleri için boğaları bile ben seçiyorum. Çalışanlarla ben ilgileniyorum. Aynı şekilde e ticaret yapıyoruz hayvancılıkla ilgili ben ilgileniyorum mesela. Yani uzaktan konuşmak kolay tabii. Ama aile yapım çok farklı malesef. Küçük çocukken bile ben eve gelip evdekiler aç kalmasın diye yemek yapmayı düşünüyordum ya hala öyle. O kadar fazla sorumluluk aldım ki bir zahmet karşılığı olsun. Ben ailem için çoğu zaman kendi hayatımdan vazgeçtim mesela İstanbuldaki okulumu bıraktım ve ailemin yanında okula geçtim neden? annem gecenin sabahında beni arayıp ağladığı için. Babam annemle kavga edip beni aradığı için. Asla huzur vermedikleri için.

Babanız arabayı satmayı kabul edip parasını size verse size 1 yıl veriyorum, parayı çarçur edersiniz
23 yaşınızda edindiğiniz engin yatırım bilgilerinizle.
Daha kredi kartınızı ödeyen babanızdan bana paran var mı demiyor diye şikayet ediyorsunuz, ekonomi bilgileriniz beni etkiledi doğrusu.
5 liraya kart çekmeye utanıyorum demişsiniz, 5 liraya ekmek kalmadı zaten. Ayrıca da çekin nedir yani.
Bahşiş harici en son ne zaman nakit harcadım hatırlamıyorum. Utanacak ne var anlamıyorum o yüzden.
Arsanın yarısı bile size çok. Babanız insaflı adammış.

kaç yaşına derken 23 yaşındayım 30 değilim. Siz herhalde 15 yaşından beri ailenizden para almıyorsunuz?
Ailemin durumu iyi değildi, bayramdan bayrama kıyafet alınırdı, gezip tozma olayı zaten yok. Dışarı çıkarsam lazım olacak kadar para verirlerdi. 20 yaşımda çalışmaya başladığımdan beri 40 yaşıma geldim eşimden bile harçlık almamış insanım.

Ama bana hiiiiiç kart verilmedi mesela? O zamanlar benim kartım olsa kendimi karun gibi hissederdim sanırım

Ailemin durumu iyi değildi, bayramdan bayrama kıyafet alınırdı, gezip tozma olayı zaten yok. Dışarı çıkarsam lazım olacak kadar para verirlerdi. 20 yaşımda çalışmaya başladığımdan beri 40 yaşıma geldim eşimden bile harçlık almamış insanım.

Ama bana hiiiiiç kart verilmedi mesela? O zamanlar benim kartım olsa kendimi karun gibi hissederdim sanırım
Konu sahibi gerçeklikten çok uzak :)
gençliğine veriyorum diyeceğim biz genç değil miydik diye düşünüyorum böyle olunca 😅
20 yaşında çalışan bir tek kendisi var sanıyor 😂

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X