Arkadalar, her ay einizden dzenli harlk alr msnz?

şimdi çalışsan bu seferde senin maaşını alır bu adam herşey beklenir bu tiplerden:kızgın:canım çok üzüldüm inan:teselli:çok saçma yani bi ihtiyaç acil bişey olsa ne olacak.o para ikinizin hiç olurmu öyle şey

hayır canım...
vermedikten sonra kim, neyi, nasıl alıyor..
kadın bu kadar korkmamalı erkekten...
evlendikten sonra para ortak... yasa sormuyor kadına sen çalışıyor musun, çalışmıyor musun...adamın çalıştığı paranın dahiş yarısı kadının... ille mala gerek yok...
asıl kadın alır neyi var, neyi yok...
o zaman görür enayilik vermekle mi oluyormuş, vermemekle mi...

üzüldüm adınıza arkadasım :KK43:(
çalışma durumunuz varmı? bu soru çok sacma oldu sanırım onsuz dısarı çıkmıyorsanız :uhm:
sadece eve ekmek parası bırakıyorsa zaten buda bir cesit harclıga girer meblagsı az olsada , ben boyle dusunuyorum acıkcası..
cunku benım annemın evındede bu boyledir babam işe gitmeden önce eve sadece su ve ekmek parası kadar para bırakıp gider ..baskada vermez..
ama annem parayı ihtiyacı oldugu zaman para isterse ozaman verıyor ,baya bi soylendikten sonra.. :nazar:

eşimin suan maas kartı bende duruyor .. maas kartını vermeden öncede mutlaka para bırakırdı bana.

esınız cok bencıl
calısan bır bayan ve ekonomık ozgurlugum elımde olmasına ragmen cekmeye mutlaka para bırakır esım ara ara
evın ıhtıyacı olur dıye
esınızle konusun ve sızın ıhtıyaclarınız oldugunu hatırlatın

Elfida sen calistigin icin o penceren bakiyorsun, bakalim calisacam dese kocasi ne diyecek musade edecekmi, hemen diyeceksin ki, onun musade etmesinemi gerek var, ama oyle olmuyor iste, evlenmeden once calisacagim diye soz aliyorsun, sonra otur evinin hanimi ol diyorlar, bu erkek milleti boyle canim...

erkek milleti böyle de canım bizde işimize geldiği konularda aslan kesiliyoruz maşallah da adam çalışma evde otur dediğinde pek bir söz dinliyoruz...
neden böyle bu adam demenin bir mantığı var mı?
erkek milleti öyle de kusura bakma kadın milleti de işine geldiği gibi davranmayı seviyor...
cimri adamla ömür geçmez...
ancak adam ben bu kadarım işte diyorsa ona neden bu kadarsın demenin anlamı yok...

maddi durumumuz kötü değil hadi olsa amenna
bu nasıl adam anlamıyorum
bana kredi kartı çıkart diyorum benim alnımda enayimi yazıyor diyor

Nasıl yani yaa enayimii:1shok:
Eşim bana haberim bile olmadan kredi kartı çıkartırdı ayrıca maaşını bana verir şimdi benim eşim enayimi oluyor :eek:lmaz:
Sizin adınıza üzüldüm ama çalışmak daha mantıklı değilmi eşiniz cimri sanırım böyle şey olmazki. Kendi paranızı kazanırsınız valla ben çalıştığım zamanlar daha rahatım insanın kendi parasını kazanıp harcaması gibisi yok.

Son düzenleme:
ben evli olsam zoruma gider esimden para istemek
ne biliyim ben hep calistim, 22 yasindan beri kimsenden para almadim
evlensem de almam

erkek milleti böyle de canım bizde işimize geldiği konularda aslan kesiliyoruz maşallah da adam çalışma evde otur dediğinde pek bir söz dinliyoruz...
neden böyle bu adam demenin bir mantığı var mı?
erkek milleti öyle de kusura bakma kadın milleti de işine geldiği gibi davranmayı seviyor...
cimri adamla ömür geçmez...
ancak adam ben bu kadarım işte diyorsa ona neden bu kadarsın demenin anlamı yok...

Elfida Canim benim, eger cok israrcida olursan eslerle iliskiler bozuluyor, yani demek istedigim turkiye gercegi boyle, beyler kendileri calisir, eslerin calismasi istemez, cunki kendilerine guvenemezler, eger bir erkek karisina guvenmesse bence kendine guvenide eksikdir, ben yurtdisinda yasiyorum, ve burda coluk cocuk esler herkez calisiyor, calismak cok guzel birsey.. bu sadece turk erkeklerinde var bence...

Elfida Canim benim, eger cok israrcida olursan eslerle iliskiler bozuluyor, yani demek istedigim turkiye gercegi boyle, beyler kendileri calisir, eslerin calismasi istemez, cunki kendilerine guvenemezler, eger bir erkek karisina guvenmesse bence kendine guvenide eksikdir, ben yurtdisinda yasiyorum, ve burda coluk cocuk esler herkez calisiyor, calismak cok guzel birsey.. bu sadece turk erkeklerinde var bence...

iyi de canım benim...olayın çalışmasıyla çalışmamasıyla alakası yok ki...
kadın çalışsa da çalışmasa da adam çalışıp eve bakmak zorundadır... eşinin, çocuklarının ihtiyaçlarını temin etmek durumundadır...
adam cimri burada... kadın ille çalışsın demiyorum ben...
adam almıyorsa alsın diye bekleme, sen bir şeyler yap sonrasına bakarsın diyorum...
hem para vermeyecek hem para kazanmama engel olacakk... eee başka...

çok üzüldüm sana canım ve kocanada çok kızdım ya evde acil bi durum olsa allah korusun yada yolda tek başına napıcan o zamn sen

ya gülüm vallahi bu durum gerçekten zor ,ama bir yerden bişeyleri değiştirmek için başlaman lazım...
bak ben daha yeni evliyken eşime dedim ki,ben babamdan bir gün harçlık almadım,hergün komidinimim izerinde harçlığım dururdu.
eşimdende ne gerekirse alırım,bu konuyu ciddi ciddi konuş,olmadı çalışacağını söyle.bir kadının mutlaka kendine ait parasıda olmalı,ufakta olsa.hiçmi bir kadın kendine bişey almak istemez,üstelik para sıkıntısı olan bir adamda değilmiş...cimri şey:eek:klava:

evde kutumuz vardır eşim bakar yoksa para bırakır. eğer kıyafet vs. bişey alınacaksa beraber çıkarız alışverişe zaten eğer o yanımda yoksa kredi kartım vardır o vakit.

benim eşim harçlık vermez direk maaşını verir bana opuyorumnanaktan o benden harçlık alır zaten ödemeler aylık sigaralarımız market filan kalanıda ben idare ederim ve stedğim her zaman heryere götürür kredi kartım filan harcarım şu kadar derim hiçbişey demez benim koca melekmiş yahu bende bu ay ekonomi bakanlığımı eşime devretmeyi düşünüyorum bakalım nolcak
ama eşinize kızdım bu ne sizide düşünmesi lazım bence sessiz kalmayın siz bir ailesiniz ama bunun yanında birer bireysiniz kşisel ihtiyaçlarınız olur mutlaka allah korusun o evde yokken acil bişey olsa cüzdanınızda her zaman para olması lazım :eek:lmaz: tabi önce cüzdanınızın olması lazım :eek:lmaz:

Cidden zor bir durum...

Kadınların her daim eknomik özgürlükleri olması gerektiğini savunmamızın boşuna olmadığı bu örneklede kendisini gösteriyor.

Siz güne onunla uyanacaksınız, kahvaltısını hazırlayacaksınız, iş için giyeceği elbiseleri yıkayacaksınız, temizliği, çamaşırı vesaire, herşeyini yükleneceksiniz ve o sizin kişisel ihtiyaçlarınızı hiç düşünmeden hayatını böylece idame ettirecek...

Bunun adı sömürüden başka bir şey değildir. Benzetmemi mazur görünüz ama bedavaya kölelik gibi bir durum oluşmuş.

Hem çalışmanıza izin yok, hem yüklendiğiniz onca vazifenin karşısında size reva görülen muamele bu...

Kanımca kendisine şu aşamada söylenecek tek şey, ihtiyaçlarımı karşılıyamıyorsan, ben kendim karşılamak için çalışacağım.

bana kalırsa eşiniz için artık para araç değil amaç olmuş..

para neden vardır?

hayatımızı devam ettirebilmek, ihtiyaçlarımızı karşılamak için, yuvamızı çekip çevirmek için..

ben haftasonu eşimle, çoluğumla çocuğumla çıkıp bir çay- kahve içemiyosam, özel günümde çıkıp bir sandviç dahi olsa birşeyler yiyemiyosam ne edeyim o parayı?

çok şükür durumunuzda varmış kısması için bir sebepde yok, cebinde akrep var anlaşılan eşinizin..
akşam geldiğinde ona ciddi bir tavırla bu paraları MEZaramı götürcekmiş onu sorarmısınız?

Cidden zor bir durum...

Kadınların her daim eknomik özgürlükleri olması gerektiğini savunmamızın boşuna olmadığı bu örneklede kendisini gösteriyor.

Siz güne onunla uyanacaksınız, kahvaltısını hazırlayacaksınız, iş için giyeceği elbiseleri yıkayacaksınız, temizliği, çamaşırı vesaire, herşeyini yükleneceksiniz ve o sizin kişisel ihtiyaçlarınızı hiç düşünmeden hayatını böylece idame ettirecek...

Bunun adı sömürüden başka bir şey değildir. Benzetmemi mazur görünüz ama bedavaya kölelik gibi bir durum oluşmuş.

Hem çalışmanıza izin yok, hem yüklendiğiniz onca vazifenin karşısında size reva görülen muamele bu...

Kanımca kendisine şu aşamada söylenecek tek şey, ihtiyaçlarımı karşılıyamıyorsan, ben kendim karşılamak için çalışacağım.

arkadaşım
iyi diyorsunda yazdığın bunca şeyi kadın çalışsada yapıyor zaten adam düşüncesiz olduktan sonra hiç farketmez
ben çalışmıyorum kendi tercihim eşim karışmıyor hatta çalışsam destekler ayrıca ben çalışsamda benim ihtiyaçlarımı karşılamak onun görevi ben hem evde hem elde çalışıcam bide kendi masrafımı çekicem o hiç olmaz bana göre
zaten bana özel harcama için para bırakmasına gerek yok eşim ne ihtiyacım varsa karşılar

genellıkle esımı maasını ben cekerım ben harclık verırım :) kaydirigubbakcemile5

cok kötü bisey ya..ayrica harclik ne demek insana annesi babasi harclik verir...o szin esiniz siz calismiyosaniz elbette verecek ne demek yani neden calisioki o zman... ben esimden istemem calismadigim halde ama o bana kredi kartini birakir.. eger yaninda para yoksa bile...allaha sükür valla...bence esinizle bu konuyu oturup konusun derim...her insan gibi sizinde caninizin istedigi bisey olabilir yada disari ciktiginizda dilediginiz gibi alisveris yapmak isteyebilirsiniz misal olarakk...olmayinca napicaksiniz peki esinizden mi isteyeceksiniz tabiki istersiniz ama onun bunlari düsünüp siz sölemeden vermesi gerekir...insanda biraz düsünce olur yanii....

benim kocik maaşını alır kirayı ve taksitleri yatırır
kalan paradan biraz kendine alır gerisini bana verir
bende yarısını evde birikim yaparım ,diğer yarısını cüzdanıma koyarım
bi ihtiyacım olursa kocikle çıkarız çarşıya parasını kocik kendindeki paradan verir
bana verdiği paranın büyük bir kısmı çünkü doktora gidiyor

maaşlarımızı alınca evin giderleri için olanını ayırır , kendi ihtiyaçlarımız için olanı alırız , kalanı evde saklarız ihtiyacı olan alır ,eğer artar ise eşim tasarrufunu bana bırakır yatırım yaparım ...

çalışmadığım zamanlarda da maaş kartını ve kartlarını bana verirdi harcamaları ben takip ederdim

DİĞER AÇTIĞIM KONUYU OKURSANIZ AZ ÇOK FİKİR EDİNEBİLİRSİNİZ
adam marrket alış verişi haftalık alırız sonra ekmek parası bırakır günlük haricinde para yok
dışarı çıkmam onsuz zaten çıktığımız zamanda öyle dışarlarda filan yemekte yemeyiz
ğeçenlerde bi alışverişmerkezine ğittik lahmacun ısmarla bana dedim
ısmarlamadı
bende ertesi günü söyledim ben şaka dedin sandım filan dedi
ama çok üzülüyorum neden
ben bu evin hanımı değilmiyim allahınız aşkına ya

kuzenimin eşide , senin eşin gibi para vermezdi.

Buzdolabını ağzına kadar doldurur, alışverişe gidince fazla fazla giyim, çanta , vs alırdı.

Nedeni ise, (sonra öğrendik) aralarında yaş farkı vardı parası olursa onu terkedeceğinden korkardı.

Eşininde böyle bir korkusu varmı ? Köşeye para atman ve günü gelince seni çekemem deyip terketmen ?

X