Arkadalar, her ay einizden dzenli harlk alr msnz?

bende istemem kendi bana sölemez bile işe giderken çoğu gün görüceğim bi yere bırakır hatta ben sölenirim çok bırakıosun hepsini harcıorum daha az bırak die:)

ikimizde çalışıyoruz. önce kimde para biterse o ona verir. genelde ay sonunu zor görürüz. mafoldumben bence eş para istetmemeli kendinden. sen istemeden bırakmalı, allah korusun acil birşey olur hastanelik bir durum olur para herzaman lazım.

İkimizde çalışıyoruz ay başında paraları ortaya koyuyoruz kira faturalar kredi kartı kişisel giderlerimiz neyse o miktarı çıkarıp kalanı ortak bi fon hesabımız var o hesaba yatırıyoruz market manav giyim alışverişini visa'yla yapıyoruz sen az harcadın ben çok kazandım konusu olmuyor bizim evde
Kazandığım için daha bi kendime güvenim var ama evlendiğimiz ilk ay ücretim kesilmişti o zaman da kallavi bi miktar masanın üstüne bırakıp işe gitmişti opuyorumnanaktan

her ay duzenli olarak para almiyorum ama ihtiyacim oldukca alirim hatta hergun ise giderken sonra birseye ihtiyacin varmi diye.cok sukur parasiz pulsuz birakmaz beni

istemem hiç o cüzdanıma bırakır sağolsun zemuszemus

yanıma az para alacak olsam kızar benim eşim
parayı eve bırakır ben kafama göre alırım hiç de karışmaz

ikimiz de çalışıyoruz
tüm giderlerimizin hesabını yapar ayırırız
geriye kalan parayı hemen bana verir
kendisi 5-10 TL ile işe gider
tasarruflu kocam benim :1hug:

ikimizde çalışıyoruz. paralar bende toplanır. bütçeyide ben ayarlarım bazen beş parasız kalır. diyorum ki lazım mı yok diyor onda durursa çar çur olurmuş benim parayı yönetme şeklimi beğeniyormuş..

Ne kadar şanslı kadınlarsınız.benim eşim sormaz bile bişeye ihtiyacın varmı diye.eti yağı deterjan gibi pahalı şeyleri alır almasına ama diğer şeyler için 30 lira bırakıyo.ama evin eksiği çok oluyo.zaten 10 lirası sigaraya çikolataya gidiyo.giyimde beraber gideriz.parasına acımaz ama ben evde pantolana ihtiyacım var dersem pantolon alınır.bir yerine beş alınır ama başka bişey almak gelmez aklına.bende çekinirim istemeye.sinir hastası etti beni.maddi durumumuzda gayet iyi.

bu adam sana kredi kartı çıkarsa ya da para verse yarın bir gün parasal açıdan zorlanırsanız seni suçlayacak gibi görünüyor. Sağlıksız bir psikolojisi varmış. Allah kolaylık versin kardeşim.
Ama yani hayatta herşey var aniden bir yere gitmen gerekebilir. Aniden birşey alman gerekebilir. Bu şekilde sana para vermemek ne demek. Bence sen en azından harçlığını çıkarabileceğin bir işte çalışmalısın. Sana çok iyi gelecektir.

Kredi kartım var ama zor durumlar için.öyle canım istedi harcadım desem ne olur hiç denemedim açıkçası.sürekli kredi ödüyoruz.biri bitse diğeri başlıyo.dünyanın malına doymuyo gözü

eşim her maaş gününün akşamı maaşını getırıp elime sayar..giderlerimizi ben ayarlarım.ama kendisi tutumlu bırı değil.bi ara bende çaliştim araba aldım ona bıraksam araba falan rüyamızda görürdük

Bu biraz kafamı kurcalayan bi konu.

Eşimle kısa süre önce nikahlandık ama düğün yazın. O zamana kadar 5 gün onun bekar evinde, 3 gün ailemin yanında, sonra iki gün tekrar onun evinde... şeklinde takılıcam sanırım.

Bu benim cüzdanıma haftada bi 200-250 lira sokuşturuyor. Bana da garip geliyo biraz.
Eskort gibi hissediyorum diyeceğim ağır kaçacak.

Ben en çok onsuz dışarı çıkmıyorum lafına takıldım, nasıl ya? Elbette size hiç saygısı olmaz, sizi eşyası gibi görüyor kusura bakmayın ama. Lütfen karşınıza alıp konuşun.

iPad 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

Valla canim Allah yardimcin olsun.. Ben calisiyorum cok sukur aliskanlik geregi evlendigimizden beri 2 yildir her turlu masrafimi kendim aldim ondan hic para istemedim ama oda buda benden olsun diye hic bisi almadi.. Evin butun masraflarini o karsilar ama soylene soylene sen hic yardim etmiyorsun diye birazda sen ustlen diye ... Cok kavgalar ediyoruz bu yuzden bende erkek degilmisij calis ode derim.. Gozunhala benim paramda durumumuz iyi olmasima ragmen tartisma hic bitmiyo bu konuda off off varya calismasam halimiz ne olur bilmiyorum gercekten ama iyi olmicagi kesin :KK43:( bi keresinde arabaya su lazimdi ustumde para yoktu , o da kendi arabasina parca almisti dedim bunsuyuda al benim arabaya parasini VERİRİM oda 3 kurusluk bisidi :KK43: yemedigim laf kalmadi zaten parasi gitmismiste bilmem nede neler neler bi afra tafra bagris sanki sanirsin ferarinistedim... ALLAH BİZİ ERKEKLERİN ELİNE DUSURMESİN ONLARA MUHTAC ETMESİN .... İyiki babami dinleyip meslek yaptim allah razi olsun ondan :KK43:

Arkadaşlar eşiniz size harçlık verirmi
bana vermiyor haftak olarak market alışverişimz haricind ebana hiç para vermez
daha doğrusu binem cüzdanım dahi yok
artık yoruldum ben
Canım sen çalışıyor musun? Eğer çalışmıyorsan en kısa zamanda bir işe girmeni tavsiye ederim ekonomik özgürlük gerçekten çok önemli bir şey hele ki bir bayan için.Ben profesyonel turist rehberiyim eşim de diş doktoru ikimizde çalışıyoruz kendi paramızı kazanıyoruz benim sadece maaşım kendi giyim alışverişime gidiyor eşimden de çok nadir para alırım tabi o her zaman vermeye çalışır. :) Fatura tarzı şeylerle zaten hiç ilgilenmem çok nadir ödemişimdir bir yada iki kez o kadar.Demek istediğim eve bir maaşın girmesi ayrı iki maaşın girmesi gerçekten çok ayrı.Sadece maddi açıdan değil bayanın kendine olan özgüveni için de çalışması çok önemli..

X