Arkadalar, her ay einizden dzenli harlk alr msnz?

Kızlar açıkçası bazı yorumları çok acımasız buldum.Kadıncağız ne yapsın.Ona bir fikir vermenizi istemiş.Yaptığınız yorumlar eşinden soğutabilir.Nisbet yapar gibi benim eşim şöyle.... yapar demekte gıpta damarını tahrik eder,özendirir.Biz burda birbirimize destek olup,sorunları çözmek için paylaşımda bulunmalıyız.kaydirigubbakcemile5
Canım bazı arkadaşlar çözüm önerileri sunmuş,bence değerlendir.Ayrıca eşinin dini hassasiyeti varsa netten karı-koca haklarını araştırıp uygun ortamda konuşabilirsin.Ama şunu unutma konuşmada üslubuna çok dikkat etmelisin.Tatlı dil yılanı deliğinden çıkarır.Ona güven telkin et.şakkıdı
Sonuçta kadın çalışsada çalışmasada kocası onun ihtiyaçlarını karşılamakla yükümlü.Mevki olarak size denk olanlarla aynı şartları sunmalı.Umarım yardımcı olabilmişimdiropuyorumnanaktan

Arkadaşlar eşiniz size harçlık verirmibana vermiyor haftak olarak market alışverişimz haricind ebana hiç para vermez
daha doğrusu binem cüzdanım dahi yok
artık yoruldum ben

Kızlar açıkçası bazı yorumları çok acımasız buldum.Kadıncağız ne yapsın.Ona bir fikir vermenizi istemiş.Yaptığınız yorumlar eşinden soğutabilir.Nisbet yapar gibi benim eşim şöyle.... yapar demekte gıpta damarını tahrik eder,özendirir.Biz burda birbirimize destek olup,sorunları çözmek için paylaşımda bulunmalıyız.kaydirigubbakcemile5
Canım bazı arkadaşlar çözüm önerileri sunmuş,bence değerlendir.Ayrıca eşinin dini hassasiyeti varsa netten karı-koca haklarını araştırıp uygun ortamda konuşabilirsin.Ama şunu unutma konuşmada üslubuna çok dikkat etmelisin.Tatlı dil yılanı deliğinden çıkarır.Ona güven telkin et.şakkıdı
Sonuçta kadın çalışsada çalışmasada kocası onun ihtiyaçlarını karşılamakla yükümlü.Mevki olarak size denk olanlarla aynı şartları sunmalı.Umarım yardımcı olabilmişimdiropuyorumnanaktan

VERİR Mİ diye sorduğu için insanlar da veriyor ise VERİR diye cevap vermişler Eşinden soğuyacaksa neden soruyor ki çünkü normal olanının vermesi olduğunu zaten o da biliyor ... üstelik ne yapmam lazım diye bir soru da yöneltmemiş ki

Arkadaslar farkindaysaniz cumahan bir soru sormus , bir kerede konuya katilmis sonra bidaha hic gozukmemis neden acaba? bilmiyorum bana konuyla pek alakadar oldugu gibime gelmiyor, bence oylesine acilmis bir konu..siz nekadar yorum yaparsaniz yapin okuyormu acaba? acikcasi bana pek inandirici gelmedi..

Cumahan simdi senin eski mesajlarini okudum , ben senin hakkinda yorum yapmistim, yanilmis sanirim, gercekten esinden dolayi biraz rahatsizsin, allah yardimcin olsun, benim babamda emekli asker,hep para yok derdi anneme,sanirim bu askerlerin genel durumu :)) saka biryana hakkini helal et ...

canim kocacim yaa ben ondan her gun para alirim.istemesem bile para birakir bana.hep sorar paran var mi diye.
canim arkadasim,senin kocanin karakteri bu herhalde.terbiye edeceksin.ciddi soyluyorum,o huyunu degistirebilirsin.her sey kadinlarin elinde.

eşimden para istediğim zaman verir hatta kendisi sorar paraya ihtiyacın varmı diye

yok cnm düznli almam lazım olursa alırım...ya da o ben istemedn verir

çalıştığım için eşim cüzdanımda kaç para vardır bilmez ama harcamalarımızı hep birbirimize söyleriz. paramızıda tek hesapta tutarız ihtiyacı olan oradan çeker harcar.

bizdede eşim maaşını bana verir patron bana harçlık ver der ....paralar bende durur harcamaları planları ben yaparım ...eşini karekteri böle demek ki.......

walla evlendiğimizden beri kocamın maaş hesabını şifresi bende bütün ödemeleri ben yaparım oda bana para çekebilirmiyim diye sorar...
ben işin ucunu biraz kaçırdım yani bir erkek olarak o benden çok daha tutumludur...
osebeple ben bu aydan itibaren kendi maaş kartımı ona verip harçlık almayı planlıyorum çünkü kendimi tutup tutup sonra bi ruja 90 lira verebilecek kadar gözüm dönüyo...bence iliki ilişkilerde güvensizlik olmamalı kim daha tutumluysa para onda kalmalı senin benim olmamalı evde bir çok kadın erkekten tutumludur hep paralar kadında toplanır bende tersi olacak malesef...
madem sana para vermiyo markete iki haftada değil haftada bir git yada markete gitcem diye sürekli para iste yarım kilo et alıcana 300 gr al at kalanını cebe bi kenarda biriksin...
tabi önce konuşarak çözmeyi dene hayatım...

ya dışarıya cömert evdekilere cimri kocalara ne demeli :KK43:(
para konusunda eşine sıkıntı yaşatan erkeklere çok kzıyorum.özellikle de dışarıya cömert gözüküp eve gelince para yok diyenlere :KK43:(
para olmayınca yok der sabredersin.ama dışarıdakilere varsa eve yoksa bu durum gerçekten de çıldırtıcı.sizce haksız mıyım?
dışarıya kepçe kepçe eve çay kaşığıyla ....

Son düzenleme:
çalışıyorum ama param bittiğinde istemeye çekinmem.o da parası bittiğinde benden ister...
ama tabiki çalışmasaydım koca eline bakmak,en ufak bir ihtiyaç için para istemek zor olabilirdi...
Allahtan eşim cimri biri değil .
ben para hesabında cidden yeteneksizim...o benden daha beterdir...

ya peki, kendi kazandiginiz parayi size vermeyen kocaya ne demeli? Mesela banka kartinizi elinizden alip, size haftalik 3-5 kurus vermesine ne derdiniz ?

sana para vermiyorsa sende bütün ihtiyaçlarını söyle kendi alsın o zaman..
benim eşim maaşını aldığında azda olsa bi miktar verir bana..

ya peki, kendi kazandiginiz parayi size vermeyen kocaya ne demeli? Mesela banka kartinizi elinizden alip, size haftalik 3-5 kurus vermesine ne derdiniz ?

ben evlenmeden önce eşime söylemiştim maaş kartımı vermem ama bu maaşımı tek başıma sadece kendime harcayacağım anlamına da gelmez diye...o da bişey demedi...
eeee zaten denecek birşey de yok....

yaa arkadaşım yaşadıklarına üzüldüm açıkçası:eek:lmaz::eek:lmaz: çalışamazmısın peki belki sorunu bu şekilde çözebilirsin kaydirigubbakcemile5
benim kesinlikle bu şekilde sorunlarım yok eşimin mesleği sebebiyle maaşı benim hesabıma yatar aylık ödemeleri yapıp her ay aldığım maaşım var bunu eşimle birlikte belirledik ona zam gelince banada geliyo :roflol:maaşımı cebime sokarım geri kalan hesapta kalır ihtiyaç dahilinde kullanılır :lepi: allahıma çok şükür :Saruboceq: bu konuda sorunum olsa çalışmayı düşünürdüm sanırımCADIARZU

ayliı degilde haftalık diyelim.her hafta alırım.dahadogrusu kendi verir durumuna göre.çalışırkende benim parama hiç dokunmazdı sağolsun.para bırakmayan erkek bayagı can sıkar canım biliyorum.böyle arkadaşların kocaları var.zor durum allah kolaylık versin ev için yaptıgın harcamalardan kısmaya çalış.

eşimden her ay düzenli harçlık almak mı? her ay düzenli maaşımı weriyorum ona ben. ayrıca yaptığı kredi kartı borçlarınıda babam ödüyor. we ben böyle bir adama 2 tane çocuk doğurdum we tam 10 yıldırda çekiyorum onu. ama bu yıl 11 eylülde bitecek inşallah bu kabus. boşanıyorum :)) kızlar söyliyceniz her şeyi duymaya hazırım. biliyorum aptalım ben :))

harçlık mı? maaşlarmızı toparlıyoz ödenecekleri ödüyoz geri kalanıda paylaşıyoz. geri de de zaten bişey kalmadığı için bişeyide paylaşamıyoz naniknanik:roflol:

Bence sen bu konuyu eşinle konuşmalısın. Ne demek ek kart çıakrt deyince enayimiyim ben demek yaa. Fazla harcayacağından korkuyor heralde. Bir de sanırım eski çıktığı kızlara çok para yedirdi kızlar onu terkedince paralarına üzüldü şimdi aynı şeyi sende yapmıyor. Acil bir ihtiyacın olsa ne olacak. Benimde eşim parasını elime saymaz zaten maaş bankaya yattığından ihtiyacımız oldukça çekeriz. Bende çalışıyorum maaşım var ama ona rağmen eşim yine de bana para verir ayrıca. Ben maaşımdan kalırsa birikim yaparım, eşimde kendi maaşından birikimini banklarda yapar. Dışarı çıktığımızda ben kıyafet almak istemesem de kendisi birşey görse alır hemen. Yeter ki yakışsın. Dışarda yemek konusunda ne zaman istesem götürür ben demeden de götürür zaten pahalı yerlere gitmeyiz. Misal arkadaşımla çıktığımda bir abiye elbise beğenmiştim ama maaşımdan kalan para yetmiyordu geldim eve söyledim hemen gittik aldık. Ama sıkışıksak asla alalım diye diretmem zaten. Öyle olmalı bir hayatı paylaşıyorsunuz ekonominizi de paylaşacaksınız. Senin ihtiyaçlarını elbette karşılayacak. Ayrıca çalışayım kendi paramı kazanayım diye bir düşünce içinde olsanız da bu alışkanlığından vazgeçirmelisiniz önce. Bu sefer siz de para kazanıyorsunuz diye evin ihtiyaçlarıyla daha az ilgilenirse yada maaşınıızn yetmediği yerde zorunlu ihtiyaçlarınızı karşılamazsa yine zora düşersiniz. İsteklerinizi kendisine iletin.

X