Arkadaş mı Değil mi?

blackgray

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
3 Mart 2022
450
798
Merhaba. Bir arkadaşım için konu açıyorum. Arkadaşım evli 1 çocuk annesi. Çok da düzgün biridir. Sosyal medyadan bi müzisyeni takibe almış,müziğini seviyor diye. Ordan tanışmışlar,sohbet muhabbet etmişler. Arkadaşım ondan yaşça da büyük. Kardeşim diye de hitap ediyormuş yani. Ancak alışkın olmadığı bir durum söz konusuymuş. Şahsın iletişim dili… Mesela arkadaşıma bazen canım diye hitap ediyormuş. Sohbet arasında arkadaşım ,iyi değilim dediğinde kıyamam, şefkat gösteriyim diyormuş. Hadi bi gül,sen bana hep gül diyormuş. Arkadaşım bundan rahatsızlık duyduğunu, eşinin bu yazışmaları gördüğünde yanlış yöne çekebileceğinden bahsetmiş. O da özür dilemiş,iletişim dilinin bu olduğunu,yapı olarak sıcakkanlı olduğundan bahsetmiş. Abi,abla moduna giremediğini,bu şekilde mesafe olabileceğinden kendisini rahat ifade edemeyeceğinden bahsetmiş. Sana zarar gelmesini istemiyorum, benden rahatsız olma ihtimalini düşünmek istemiyorum,mutlu bir evliliğin var, benden zarar gelmesin diyerek görüşmeyelim demiş. Karşı taraf arkadaşımın evli ve çocuk sahibi olduğunu, mutlu bir evliliği olduğunu biliyor ki karşı tarafın da kız arkadaşı varmış, bahsetmiş kaç kere çok sevdiğinden vs. Rahatsız etme durumları vs olmamış hiç. Öylece dm üzerinden yazışmalar sadece. Şimdi arkadaşım ikilemde… Ya gerçekten iletişim dili budur,yakın arkadaşına cinsiyet fark etmeksizin yaklaşımı budur ya da art niyet olabilir mi? diye düşünüyor. Şimdi kendi açımdan evet olabilir,ben çok yakın arkadaşlarımla bu iletişimde konuşuyorum zaten ama kaç yıllık arkadaşım,dostum yani ciğerini biliyorum. Şimdi size sormak istiyor arkadaşım. Sizce art niyet var mıdır yoksa iletişimi mi bu şekildedir diye…Yazdıklarınızı okuyacak. Teşekkürler şimdiden…

Hadi bi gül,sen bana hep gül diyormuş. Arkadaşım bundan rahatsızlık duyduğunu, eşinin bu yazışmaları gördüğünde yanlış yöne çekebileceğinden bahsetmiş. O da özür dilemiş,
Madem rahatsiz oluyor neden iyi degilim vs derdini anlatiyor arkadasiniz?
Ayrica nerenin muzisyeni bu? Hergun hergun konusmalar falan ilginc geldi
Muzigini seviyorsa muzigini dinlesin, dmden ne konusuyorlar notalari falan mi? Bastan sona sacmalik
Konus konus, sonra evliyim 😒

Merhaba. Bir arkadaşım için konu açıyorum. Arkadaşım evli 1 çocuk annesi. Çok da düzgün biridir. Sosyal medyadan bi müzisyeni takibe almış,müziğini seviyor diye. Ordan tanışmışlar,sohbet muhabbet etmişler. Arkadaşım ondan yaşça da büyük. Kardeşim diye de hitap ediyormuş yani. Ancak alışkın olmadığı bir durum söz konusuymuş. Şahsın iletişim dili… Mesela arkadaşıma bazen canım diye hitap ediyormuş. Sohbet arasında arkadaşım ,iyi değilim dediğinde kıyamam, şefkat gösteriyim diyormuş. Hadi bi gül,sen bana hep gül diyormuş. Arkadaşım bundan rahatsızlık duyduğunu, eşinin bu yazışmaları gördüğünde yanlış yöne çekebileceğinden bahsetmiş. O da özür dilemiş,iletişim dilinin bu olduğunu,yapı olarak sıcakkanlı olduğundan bahsetmiş. Abi,abla moduna giremediğini,bu şekilde mesafe olabileceğinden kendisini rahat ifade edemeyeceğinden bahsetmiş. Sana zarar gelmesini istemiyorum, benden rahatsız olma ihtimalini düşünmek istemiyorum,mutlu bir evliliğin var, benden zarar gelmesin diyerek görüşmeyelim demiş. Karşı taraf arkadaşımın evli ve çocuk sahibi olduğunu, mutlu bir evliliği olduğunu biliyor ki karşı tarafın da kız arkadaşı varmış, bahsetmiş kaç kere çok sevdiğinden vs. Rahatsız etme durumları vs olmamış hiç. Öylece dm üzerinden yazışmalar sadece. Şimdi arkadaşım ikilemde… Ya gerçekten iletişim dili budur,yakın arkadaşına cinsiyet fark etmeksizin yaklaşımı budur ya da art niyet olabilir mi? diye düşünüyor. Şimdi kendi açımdan evet olabilir,ben çok yakın arkadaşlarımla bu iletişimde konuşuyorum zaten ama kaç yıllık arkadaşım,dostum yani ciğerini biliyorum. Şimdi size sormak istiyor arkadaşım. Sizce art niyet var mıdır yoksa iletişimi mi bu şekildedir diye…Yazdıklarınızı okuyacak. Teşekkürler şimdiden…
Art niyet
Kaşınmasın arladasın

Dediğine göre frekansları tutmuş,arkadaş olmuşlar. Ancak arada söylenilen birtakım sözler kafasını kurcalıyormuş. Demek istediği karşı taraf öyle bişey olmadığını,iletişim şeklinin böyle olduğunu söylüyor. İsterse görüşmeyi kesebileceğini de söylüyor. Arkadaşım da sevmiş galiba sohbetini… Ancak kafasını karıştıran o sebeplerden dolayı görüşüp görüşmeme noktasında kararsız. O nedenle size sormak istedi.

sanatını beğendiği kişiyle ille arkadaş olup mesajlaşıp her şeyi riske atmasına gerek var mı arkadaşınızın? Adamın dili odur belki de gerçekten. Veya g*tü başı ayrı oynayan biri de olabilir bilemeyiz.
Israrla arkadaş olup mesajlaşmasın madem yuvası yıkılacaksa.

Sanirim bir cok aldatma hikayesi boyle basliyor. Kimse kimseyi kandirmasin bu hikayede siz de masum degilsiniz- pardon "arkadasiniz" masum degil :)
Kim neden tanimadigi bir insanla durup dururken sosyal medya uzerinden konusmaya baslasin. Neden tanimadigi bir insana dertlerini anlatsin esi ve arkadaslari dururken. Vicdanlar sizlamis belli ki, olay masumlastirilmaya calisiliyor. Dusunun bakalim esiniz sosyal medyadan tanistigi muzisyen bir kiza dertlerini anlatsaydi ne dusunurdunuz. Cevabi orda bulacaksiniz.

Ya da müzisyen net davranmadi nabız ölçmek için mi böyle bir yol izledi arkadaşınız . Hislerini açıkça söylesin diye bu daha akla yatkın . Yoksa kimse çocuğuna, işine , eşine ve ailesine ayiracagi vakti hiç tanimadigi Instagram'da ki bir müzisyene ayırmaz . Yok öyle "arkadaş " olmaz. Birde böyle etrafı yiyen tiplere bayılıyorum . Başka kimsenin karşı cinsten eşi , dostu yokmuş gibi

Dediğine göre frekansları tutmuş,arkadaş olmuşlar. Ancak arada söylenilen birtakım sözler kafasını kurcalıyormuş. Demek istediği karşı taraf öyle bişey olmadığını,iletişim şeklinin böyle olduğunu söylüyor. İsterse görüşmeyi kesebileceğini de söylüyor. Arkadaşım da sevmiş galiba sohbetini… Ancak kafasını karıştıran o sebeplerden dolayı görüşüp görüşmeme noktasında kararsız. O nedenle size sormak istedi.
Kocasına sorsun bence. En mantıklı çözüm bu. Kocası sorun yok karıcım görüşebilirsin derse görüşsün. Böyle gizli saklı iş çevirmek bir nevi aldatmak oluyor.

Sanirim bir cok aldatma hikayesi boyle basliyor. Kimse kimseyi kandirmasin bu hikayede siz de masum degilsiniz- pardon "arkadasiniz" masum degil :)
Kim neden tanimadigi bir insanla durup dururken sosyal medya uzerinden konusmaya baslasin. Neden tanimadigi bir insana dertlerini anlatsin esi ve arkadaslari dururken. Vicdanlar sizlamis belli ki, olay masumlastirilmaya calisiliyor. Dusunun bakalim esiniz sosyal medyadan tanistigi muzisyen bir kiza dertlerini anlatsaydi ne dusunurdunuz. Cevabi orda bulacaksiniz.
Hiç alınmıyorum üstüme,yaram olmadığı için gocunmuyorum da🙂 Arkadaşım yazdıklarınızı okuyor. Allah niyetlere göre versin.

Sonuç neyi değiştirecek. Arkadaşının egosunu mu okşayalım şimdi?

arkadasiniz eşiyle mutluluk sorunsuz bir evlilik yaşadığına emin mi? ben mesela çok şükür çok mutluyum eşimle ve hiçbir sorunum yok. o sebeple sosyal medyada maceralara atılmıyor elin müzisyen veya başka erkeklerine dertlerimi sıkıntılarımı açmıyorum. o da bana kiyamamli veya canımli konuşmuyor. böyle saçma şey çok az duydum. evli barklı çoluk çocuklu kadın veya erkeklerin arkadaş ayağı altında eşlerini aldatmalari çok garibime gidiyor. arkadaşınız bıraksın bu arkadaş ayaklarını. cesareti varsa bu durumu bize değil kocasına sorsun. Hadi bakalım neticeyi bekliyoruz

Erkeğin çevresinde arkadaşımı bitmiş , sizin arkadaşınıza kalmis . Ne gereksiz konuşma . Kocası aynısını yapsa ne dusunurmus . İnsanlar pat diye aldatmıyor böyle böyle aldatiyorlar

1 saat önce görüştüğümüzde görüşmeme kararı aldığını ve yazacağını söyledi,bilemiyorum. Arkadaşım bana mutlu olduğunu söylüyor,evin içini bilemem haliyle… Kesinlikle yanlış bir durum var,kendisine de söyledim. Onun anlamak istediği nokta sanırım şu. Etrafınızda sizin de böyle sosyal arkadaşlarınız var mı yoksa ben mi yanlış anlayıp,kötü düşünüyorum? diye… Konuya ben de net hakim değilim. Sorabilir miyiz diye sordu, ben de size yazdım.

X