Arkadaş mı Değil mi?

Merhaba. Bir arkadaşım için konu açıyorum. Arkadaşım evli 1 çocuk annesi. Çok da düzgün biridir. Sosyal medyadan bi müzisyeni takibe almış,müziğini seviyor diye. Ordan tanışmışlar,sohbet muhabbet etmişler. Arkadaşım ondan yaşça da büyük. Kardeşim diye de hitap ediyormuş yani. Ancak alışkın olmadığı bir durum söz konusuymuş. Şahsın iletişim dili… Mesela arkadaşıma bazen canım diye hitap ediyormuş. Sohbet arasında arkadaşım ,iyi değilim dediğinde kıyamam, şefkat gösteriyim diyormuş. Hadi bi gül,sen bana hep gül diyormuş. Arkadaşım bundan rahatsızlık duyduğunu, eşinin bu yazışmaları gördüğünde yanlış yöne çekebileceğinden bahsetmiş. O da özür dilemiş,iletişim dilinin bu olduğunu,yapı olarak sıcakkanlı olduğundan bahsetmiş. Abi,abla moduna giremediğini,bu şekilde mesafe olabileceğinden kendisini rahat ifade edemeyeceğinden bahsetmiş. Sana zarar gelmesini istemiyorum, benden rahatsız olma ihtimalini düşünmek istemiyorum,mutlu bir evliliğin var, benden zarar gelmesin diyerek görüşmeyelim demiş. Karşı taraf arkadaşımın evli ve çocuk sahibi olduğunu, mutlu bir evliliği olduğunu biliyor ki karşı tarafın da kız arkadaşı varmış, bahsetmiş kaç kere çok sevdiğinden vs. Rahatsız etme durumları vs olmamış hiç. Öylece dm üzerinden yazışmalar sadece. Şimdi arkadaşım ikilemde… Ya gerçekten iletişim dili budur,yakın arkadaşına cinsiyet fark etmeksizin yaklaşımı budur ya da art niyet olabilir mi? diye düşünüyor. Şimdi kendi açımdan evet olabilir,ben çok yakın arkadaşlarımla bu iletişimde konuşuyorum zaten ama kaç yıllık arkadaşım,dostum yani ciğerini biliyorum. Şimdi size sormak istiyor arkadaşım. Sizce art niyet var mıdır yoksa iletişimi mi bu şekildedir diye…Yazdıklarınızı okuyacak. Teşekkürler şimdiden…
Diyelim ki art niyet yok dili bu ee arkadaşınıza uymuyorsa görüşmiycek neden zorluyor diycem ama bu dil hoşuna gitmiş galiba.

X