Arkadaşlar Allah rızası için bana yardımcı olur musunuz

ipekyk21

Yeni Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
16 Ocak 2024
2
0
24
Kızım 5 yaşında doğduğun beri kabızlık durumu yaşıyoruz asla geçmiyor inatçı bişey zeytinyağı ilaç kullanıyoruz ama düzelmiyor kızımın iştahı asla yok zar zor yemek yediririm kendini tutar yapmak için doğum yapar gibi ağlar öldürür kendini yapana kadar bu durum yasadigi için kendini tutuyor hep böyle de birikiyor ne önerirsiniz başına geçen varsa bir şifası varsa söyler misiniz nasıl düzelir ne iyi gelir

Kızım 5 yaşında doğduğun beri kabızlık durumu yaşıyoruz asla geçmiyor inatçı bişey zeytinyağı ilaç kullanıyoruz ama düzelmiyor kızımın iştahı asla yok zar zor yemek yediririm kendini tutar yapmak için doğum yapar gibi ağlar öldürür kendini yapana kadar bu durum yasadigi için kendini tutuyor hep böyle de birikiyor ne önerirsiniz başına geçen varsa bir şifası varsa söyler misiniz nasıl düzelir ne iyi gelir
Bende öyleydim küçükken annem her seferinde eğer yapmazsan bir dahakine daha çok acıyacak daha çok canın yanacak şimdi bir kere canın acısın bişey olmaz derdi her tuvalete girişimizde ya o beni çömelip tutardı yada ben çömelmeyi denerdim saatlerce tuvalette şarkılar oyunlar motivasyon konuşmalarıyla geçerdi zeytinyağından başka bir şey işe yaramıyor uzun süre yapmayınca fitil koyardı bi tane beyaz o daha çok acıttığı onun korkusuna mecbur yapardım belki o çözüm olabilir ama ismini hatırlayamam şuan yıllar geçti biraz cesarete ihtiyacı olabilir süt falan içiyorsa yoğurt vs laktozsuz verin eğer hiç bişey işe yaramazsa bi intolerans testi yapıyorlar belki yediği bişey yapıyordur diye mesela gluten şişiriyordur çocuğu yada dediğim gibi laktoz yada başka bişey bağırsakları sindiremiyordur

Fiziksel bir sıkıntısıı yoksa eğer psikolojikse bir psikologtan destek alsanız belki yardımcı olabilir. Tuvalet eğitiminde ya da sonrasında belki birşeyler yanlış gitmiştir. Ya da bambaşka ufacık bi sebebi vardır sizin göremediğiniz. Yemek konusuyla da alakalı ergoterapist veya dil ve beslenme uzmanlarından yardım alıp besinlere karşı hassasiyetini ön yargısını kırsanız bu şekilde destekleyerek belki sonuca ulaşabilirsiniz

Doktorlar bir seyler soylemedi mi acaba ya. Yasi cok kucuk yavrumun. Kayisiyi bir gece evvelinden suya koyup ertesi gun suyunu icip kayisi da yese yumusar derler ama cocuk 5 yasinda. Zarari olur mu olmaz mi bilmiyorum. Alt tarafi kayisi gerci ama insan bir sey soylemeye korkuyor

Doktorlar bir seyler soylemedi mi acaba ya. Yasi cok kucuk yavrumun. Kayisiyi bir gece evvelinden suya koyup ertesi gun suyunu icip kayisi da yese yumusar derler ama cocuk 5 yasinda. Zarari olur mu olmaz mi bilmiyorum. Alt tarafi kayisi gerci ama insan bir sey soylemeye korkuyora

Doktorlar bir seyler soylemedi mi acaba ya. Yasi cok kucuk yavrumun. Kayisiyi bir gece evvelinden suya koyup ertesi gun suyunu icip kayisi da yese yumusar derler ama cocuk 5 yasinda. Zarari olur mu olmaz mi bilmiyorum. Alt tarafi kayisi gerci ama insan bir sey soylemeye korkuyor
Abur cubur bile yemiyor canı cekiyoe bir pasta.bile yiyemiyor çikolata yiyemiyor doktoe yasakladı sadece sulu yemkeler falan ama işte kızım sikintili her yemegi yemez yemekle arası yok iştahı yok ondan da yapamiyor

Abur cubur bile yemiyor canı cekiyoe bir pasta.bile yiyemiyor çikolata yiyemiyor doktoe yasakladı sadece sulu yemkeler falan ama işte kızım sikintili her yemegi yemez yemekle arası yok iştahı yok ondan da yapamiyor
Ah yavrum benim. Yemeyen cocuk cok zor. Ancak yemeyi sevdirmek lazim ama nasil olacak o da

Benim oğlumun bir ara böyle bir sorunu olmuştu doktor probiyotik kullanın dedi, kullandık düzeldi çok şükür. Sizde bir deneyin isterseniz.

X