Arkadaşlar ikiz hamilelik dönemi nasıl geçiyor?

Sevgili Hymarry
Şu an tam 1 aylık oldum.Kanıda 3 gün önce verdim.Valla çok işleme maruz kalmıyosun gidiyosun Sadece kanı alıyolar okadar tam 5 dakika sürüyor.Kandada hepsi çıkıyor ki canım.:dance:

Son düzenleme:
merhaba kızlar benim kanamam olmuştu 12. haftada daha yeni bitti doktor olur dedi. kanamanın nedeni önemli dedi. benim rahim ağzım kapalı olduğu için çok önemli değil dedi.
bulantılarım bitti iştahım çok açıldı karnımda belirgin bir şekilde büyüdü. ama nefes almada zorluk yaşıyorum. özellikle gece yatarken onun içinde sürekli kabus görür oldum.
yaklaşık 2 hafta önce ense kalınlıkları ölçüldü ikiside sağlıklı şimdilik allahıma şükür. ense ölçümünü vajinal ultarsonla yaptı daha net görünüomuş. haftaya tekrar gidicem doktora yeniden ölçümler yapcak... ense kalınlığı kalp atışı ve boyuna bakıo dr. sonra bir sonuç veriyor. benim bebeklerimin %85 'i sağlammış. haftayaki ölçümlerde en fazla %91'e çıkacakmış. haftaya 4 aylık olacaklar. şimdilik kız gibi gördü doktorum cinsiyetlerini. hepimiz için hayırlısı olsun Allah yardımcımız olsun. Sağlıklı hamilelikler, sağlıklı bebekler...

merhaba kızlar benim kanamam olmuştu 12. haftada daha yeni bitti doktor olur dedi. kanamanın nedeni önemli dedi. benim rahim ağzım kapalı olduğu için çok önemli değil dedi.
bulantılarım bitti iştahım çok açıldı karnımda belirgin bir şekilde büyüdü. ama nefes almada zorluk yaşıyorum. özellikle gece yatarken onun içinde sürekli kabus görür oldum.
yaklaşık 2 hafta önce ense kalınlıkları ölçüldü ikiside sağlıklı şimdilik allahıma şükür. ense ölçümünü vajinal ultarsonla yaptı daha net görünüomuş. haftaya tekrar gidicem doktora yeniden ölçümler yapcak... ense kalınlığı kalp atışı ve boyuna bakıo dr. sonra bir sonuç veriyor. benim bebeklerimin %85 'i sağlammış. haftayaki ölçümlerde en fazla %91'e çıkacakmış. haftaya 4 aylık olacaklar. şimdilik kız gibi gördü doktorum cinsiyetlerini. hepimiz için hayırlısı olsun Allah yardımcımız olsun. Sağlıklı hamilelikler, sağlıklı bebekler...

Canım bebeklerin hamileliğin hayırlı uğurlu olsun.Bbeklerimn %85 i sağlammıı ne demek onu anlamadım ben ama yaa..Şİmdi ben de vericem de şu ense kalınığı ölçümünü sıkınıt duyuyyorum ya bişey varsa diye

Canım Tuğba Allah nazarlardan saklasın.İnşaalah bizlerde sağlıklı haberlerini alırız bebişlerimizin senin gibi.Belki benimkiler ikizdir çok merak ediyorum.Benim ailemdede var ikiz geni onun için çok meraktayım.

eklektikçim canım benim sen hamilelinin kaçıncı haftasındasın?Erkenden belli oluyor çünkü tek mi ikiz mi olduğu?

Canım bebeklerin hamileliğin hayırlı uğurlu olsun.Bbeklerimn %85 i sağlammıı ne demek onu anlamadım ben ama yaa..Şİmdi ben de vericem de şu ense kalınığı ölçümünü sıkınıt duyuyyorum ya bişey varsa diye

bende anlamamıştım canm. 2li 3lü testlerin sonunda böle %li rakamlar veriyorlarmış... doktorum dedi ki bebeğin %85ini görebilmiş ve değerlendirbilmiş ve buna göre bebek sağlammış. kalan %15lik kısmı hakkında yorum yapılamıyormuş. Haftaya yeniden bakılıcak. bu oran en fazla %91 olabilirmiş yani 3lü test yaptıranlarda bile en fazla %91 olurmuş. korkma canım inşallah sağlıklıdır bebeklerin.

Canım Tuğba Allah nazarlardan saklasın.İnşaalah bizlerde sağlıklı haberlerini alırız bebişlerimizin senin gibi.Belki benimkiler ikizdir çok merak ediyorum.Benim ailemdede var ikiz geni onun için çok meraktayım.

canım Allah gönlüne göre verir inşallah. bizim alilede de ikiz geni var anne tarafından. ama benimki tüp bebekti. 3 embriyo transfer edildi 2 si tutunmuş...
kaydirigubbakcemile5
İnşallah bebeklerin sağlıklı haberlerini alırsın canım...

Canım hayırlı uğurlu olsun bebişlerin,Allah sizleri onlara;onları sizlerwe bağışlasın inşallah.Bişey sorayı istiyorum şimdi dr um 3 hafta sonra yani 12.haftada ense kalınlığı ölçümü verdi.Sen yaptırdın mı bu nasıl bir tetkik,sencegerek varmı,şimdiden endişeleniyorum ya bişey çıkarsa diye

korkacak bir şey yok bu genel rutin bir ölçüm ultrasonda ölçülüyor bunun yapılma sebebine gelincede mongol gebelik varmı yok mu diye bakılıyor. eğer doktor mongol gebelikten şüphelenirse eğer karnından su alınıyor. ama inşallah böyle bir sorunla karşılaşmazsın. benim kuzenim 1ay önce doğum yaptı her gitti doktor mongol gebelik dedi ama allah şükür bebeği çok sağlıklı testlerde yanılabiliyor demekki üzme kendini. :ecrin_bebek:

Çok teşekkür ederim Zelihacım.Şimdiden rüyalarıma sirayet ediyor,inşallah bi sıkıntı olmaz.Bi de bu usg vajinal yoldan mı bakılıyor,bilgin var mı?

herkese merhaba,
eskiden miden nerde deseler gösteremeyen biriydim:) şimdi midem yandıkça yanıyor. ne yesem ne kadar yesem farketmiyor. offf. bulantı az oldu ilk haftalarda ama iştahsızlık çok. ama mide yanması en büyük derdim. sizinkiler yanınca bunu azaltacak bir şeyler yapıyor musunuz, biliyor musunuz arkadaşlar?

herkese merhaba,
eskiden miden nerde deseler gösteremeyen biriydim:) şimdi midem yandıkça yanıyor. ne yesem ne kadar yesem farketmiyor. offf. bulantı az oldu ilk haftalarda ama iştahsızlık çok. ama mide yanması en büyük derdim. sizinkiler yanınca bunu azaltacak bir şeyler yapıyor musunuz, biliyor musunuz arkadaşlar?

Canım öncelikle hamileliğin hayırlı uğurlu olsun a.s..Bende biraz mide yanması yaşadım çok az.Bunun için salçalı,acılı şeylerin üzerine sıcak çay içmemek,hazır meyve suları poaça kraker (mayalı besinler) falan da yememek gerekiyordu;bu bende böyleydi tabi.Ama bu şikayetim karşısında doktorum hemen bi şurup yazdı.Ben de yemek biter bitmez hemen alıyorum hiç mide yanması yaşamıyorum artık canım:nazar:.
Geçmiş olsun a.s.

teşekkürler hymarry,

hiç bir ilaç içmeyeyim diye sormuyorum doktora bile. ama biraz daha devam ederse böyle soracağım ben de artık.

Benim arkadaşım tabi hamile falan değildi ama çok midesi yanardı.Kuru naneyi sıcak suda 2-3 dakika demlerdi.Kaynatmıyordu.İyi geldiğini söylerdi.

Arkadaşlar doktora dün gittim.Bebişin kesesini gördük.Adama tek kesemi diye sorup durdum.Adamda iyicene inceledi.Önden bakıldığında tek kese görülüyor.Ama yandan baktığında iki kese yanyana gibi duruyor dedi.Yani şüpheler arttı.10 gün sonra birdaha gidicez nasipse ozaman belli olur netleşir dedi.Bekliyoruz bakalım dedi.

Arkadaşlar doktora dün gittim.Bebişin kesesini gördük.Adama tek kesemi diye sorup durdum.Adamda iyicene inceledi.Önden bakıldığında tek kese görülüyor.Ama yandan baktığında iki kese yanyana gibi duruyor dedi.Yani şüpheler arttı.10 gün sonra birdaha gidicez nasipse ozaman belli olur netleşir dedi.Bekliyoruz bakalım dedi.

Aaaaaaaaaaa nasıl yani yaaa,ne tek ne çift demiş doktor ama bu haksızlııık benneyaptımki.Ben de çift olduğunu vajinal ultrasonda daha ilk saniyede söylemişti,hiç unutamam o anı sanırım kaydirigubbakcemile3.İnşallah seninki de biran önce netleşir.Tekrar ne zaman gideceksin yani ne zaman netleşecek durumun:sm_confused:?
Bu arada şu kuru nane tavsiyen için teşekkür ederim,denemeye değera.s...

teşekkürler hymarry,

hiç bir ilaç içmeyeyim diye sormuyorum doktora bile. ama biraz daha devam ederse böyle soracağım ben de artık.

Canım doktor sonuçta zararsız olan ilaçları tavsiye ediyor tabi ki.Yani hamileliğini bu şekilde çekmenden çok daha iyidir.O yüzden kayıtsız şartsız ilaçsızlık düşünme, bebeklerin sağlığının önemli olduğu kadar senin sağlığın da önemli,kaydirigubbakcemile5değil mi?

herkese merhaba,

benimde mide yanması ve bulantısı vardı 2 hafta öncesine kadar. o kadar yoğundu ki kilo veriyordum sürekli. ne yesem midem yanıodu. şimdi geçti şükür. doktorum ilaç vermedi. kendiliğinden geçti cnm.
:eek:

ya arkadaslar bende ne mide bulantısı var ne baş dönmesi hiç bişi yok..
korkuyorum bazen acaba diyorum hep..
sizce normal mi..
bugun kan verdim sonucu alicam bir saat sonra, umarım kötü bir suprizle karsılasmam

ya arkadaslar bende ne mide bulantısı var ne baş dönmesi hiç bişi yok..
korkuyorum bazen acaba diyorum hep..
sizce normal mi..
bugun kan verdim sonucu alicam bir saat sonra, umarım kötü bir suprizle karsılasmam

Ben de de öyle,bir iki gün hafif sıkıntılar dışında,neredeyse çoğu zaman günlük çalışma temposunda bile kendimi kaybediyorum.Ama bu çok normal,hamilelikte bulantı ve yanma ne kadar normalse yaşanmaması da o kadar normal,kesinlikle endişe edilecek bişey yok canım,içini ferah tut,gelişmelerden bizi de haberdar et..a.s.

ARKADASLAR BENIM MORALIM COK BOZUK :KK43: :KK43: :KK43:
Persembe gunu bana beta hcg yapılmıstı 7400 cıkmıstı.
Bugun tekrar yapildi 8400 cıktı, degerim hiç katlamamıs.
doktor ultrasona soktu bu sefer tek kese gordu ve icinde bebek yok..
cok uzuldum kızlar, doktor bir hafta daha bekleyelim diyor
ama ben 6+5 im bebegin coktan gozukmesi lazım degil mi kızlar :KK43: :KK43:

X