Arkadaszlk...

yanlız kalmayı çoğu zaman ben de severim ama yanlızlıpı seve insanlar acaba yanlızlığı kabullenmekden mi yanlızlığı sevmek zorunda kalıyolar yoksa gerçekden yanlızlık onların dünyasımı

bence ınsanlar olmadık ınsanlardan arakadas sececegıne yanlızlıgı kabullanıyor sevdıgınden degıl ama en ıyısı bu oluyo bazanb yanlızlık....

bence ınsanlar olmadık ınsanlardan arakadas sececegıne yanlızlıgı kabullanıyor sevdıgınden degıl ama en ıyısı bu oluyo bazanb yanlızlık....

evet tabiki kendinize uygun olmayan birileriylr arkadaşlık etmek çok zor ben kendi dıma söylersem biraz katı sınırlarım var şöyle olursa olmaz böyle oturur kalkarsa olmaz diye hep elştirisel yaklaşıyorum aslında bazen kimden iyilik yada kimden kötülük göreceğinizi bilemiyorsunuz hiç ummadığınız bir insandan bir iyilik görebiliyosuuz o yüzden çok sık elyip eleştirisel yaklaşmak belki de doğru dğil çünkü kimse kusursuz değil tabiki her önüne gelenle arkadaşlık etmek değil bu zaten ben çok seçiciyim ama en azından dost değilde arkadaş olunabilir ama ben de bunları söylerken bile bunu pek beceremiyorumkafamçokkarıştı

bende secıcıyım ama cok elestırmem normalde ınsanları ama nedense ınsanlar cok kıskanc cıkarcı taklıtcı benım etrafımda boylelerı var ben benım sadece tek bıldıgım bu en ıyı arkadaslarım sanalda burda kk da :enbuyukkk:napıyım :bbo:

Bende yurtdisindan gelin geldim Istanbul´a...Bu koca sehire alistim ve cözdüm diyebilirim ama hala yasima göre, kafama göre arkadas bulamadim..! Esimin cevresi var ama onlar ile ayar tutturamiyorum..! :sinifsinif: Yurtdisindaki sadik arkadasim var..ALLAH razi olsun, yaklasik hergün arar..yalnizligimi tlf ile gideririm..!

Yakinimda ALLAH´tan kayinvalidem var ama onlarda dün memlekete gitti...kaldim yine esim ile yalniz basima..! Esim hafta ici iste..ben evde..yalniz basinada gez gez nereye kadar?? :nazar:

Benim yapim´danda kaynaklaniyor biraz..öyle herkes ile samimi olamiyorum..mesafeli davranirim hep...hatta biraz soguk duruyor olabilirim bir müddet..şakkıdı aslinda ben cok cici, deli dolu bi bayanim...:eek:

Herzaman derim, yalnizligi bir cok ise yaramayan arkadasa tercih ederim...!!! :umursamaz:

HAYIRLISI...MEVLAM HAYIRLI insanlar ile karsilastirsin hepimizi..! AMIN :Saruboceq:

Zamana biraktim artik...günün birinde benim´de arkadaslarim olur insALLAH..kaydirigubbakcemile3

belli bir zamandan sonra kalıcı arkadaş edinmek güçleşiyor
ilkokul,lise,üniversite zamanından ilerleyen tanışıklıklar daha bir perçinleşmiş oluyor, daha aranılası yürüyor sanki
..bilmem, ben öyle hissediyorum yada

misafirlikten, misafircilikten öteye gitmiyor sonradan sonradan olan tanışıklıklar
samimiyetten uzak, yüzeysel oluyor gibi
hadi arkadaş olalım demekle de olunmaz..olunmuyor..

uzun süre iletişimden yoksun olunca insan
paylaşım isteğine azalıyor da olabilir hisleri,
hangi hali uzun yaşıyorsan, ona alışıyorsun hali ..
istemediğine de alışkanlık kazanabiliyor çıkıyor buradan

benimde hiç arkadaşım yok,üniversiteyi kazanınca geldim buralara ve kimseyle arkadaslık kuramadım.okuldakiler cok cocuksu geldi ben yasımdan daha olgunum pek anlasamadık.cok zor bir durum alışverişe kendim gidiyorum bir sorunum olsa kendi kendime ağlıyorum bu da psikolojimi kötü etkiliyor senağlama

benimde hiç arkadaşım yok 6 sene oldu evlenip kocaeline yerleşeli, bazen bunaldığımı hissediyorum. eş,imle bişeyler yapmak istiyorum oda sen kendin gez diyor işte o zaman fıttırıyorum. şöyle kafa dengi bir arkadaşım olsaydı.aslında sıcak kanlıyımdır kolay arkadaş edinirim belkide çalıştığım için olmuyo kimbilir.

benimde hiç arkadaşım yok 6 sene oldu evlenip kocaeline yerleşeli, bazen bunaldığımı hissediyorum. eş,imle bişeyler yapmak istiyorum oda sen kendin gez diyor işte o zaman fıttırıyorum. şöyle kafa dengi bir arkadaşım olsaydı.aslında sıcak kanlıyımdır kolay arkadaş edinirim belkide çalıştığım için olmuyo kimbilir.mafoldumben

Arkadaşım anlatmıştı lisede ilk gördüğün de sınıfıma kadar takip etmiş beni, sonra itiraf etti işin ilginç yanı itiraf eden tek o olmadı bi kaç arkadaşım daha söyledi.Bu kız amma havalı şeyy diyorlarmış tabi tanıyınca görüyorlar olmadığını .Sonracıma hepisiylen kanka olduk.Arkadaş bulmak sandığımızdan da zor bu devirde yüzüme güler arkamdan ne konuşur diye düşünüyorsun..

kesinlikle katılıyorum :) insan bi çeşit savunma mekanizması geliştiriyor,üzülmek,hayal kırıklığına uğramak,kırılmak gibi sebeplerden dolayı...arkadaş seçiminde daha seçici oluyor,o süreçtede ya yanlızlığı seçiyor,yada şanslıysa kafa dengi bir arkadaşı oluyor..

belli bir zamandan sonra kalıcı arkadaş edinmek güçleşiyor
ilkokul,lise,üniversite zamanından ilerleyen tanışıklıklar daha bir perçinleşmiş oluyor, daha aranılası yürüyor sanki
..bilmem, ben öyle hissediyorum yada

misafirlikten, misafircilikten öteye gitmiyor sonradan sonradan olan tanışıklıklar
samimiyetten uzak, yüzeysel oluyor gibi
hadi arkadaş olalım demekle de olunmaz..olunmuyor..

uzun süre iletişimden yoksun olunca insan
paylaşım isteğine azalıyor da olabilir hisleri,
hangi hali uzun yaşıyorsan, ona alışıyorsun hali ..
istemediğine de alışkanlık kazanabiliyor çıkıyor buradan

o lisedeki, üniversitedeki arkadaşlıkları aradığımız doğru. gece gündüz sürekli birlikte vakit geçirirdik. o zamanlardaki gibi, vaktimizden, derslerimizden çalarak birlikte vakit geçirebileceğimiz,sürekli kahkaha atarak muhabbet edebileceğimiz insanlar arıyoruz galiba. tabi şimdi vaktimizin neresinden çalabiliriz bilmiyorum. çocuğundan mı işinden mi uykundan mı eşinden mi çalıcaksın zaman? birine zaman ayırıp görüşmek de biraz zor geliyor. özellikle büyük şehirlerde buluşmak için saatlerini harcıyorsun. benim beş dakkam olduğunda oğlumun yanına gitmem gerekiyo. çünkü benim arkadaş ihtiyacımdan daha önemli onun anne ihtiyacı. gamyoncuiremsu aslında şöyle fazla işi olmayan, gezen bi arkadaş olsa da arada bana da uğrasa, otursak çay içsek dertleşsek, akşam çocuk uyuyunca benimle sinemaya gelebilse, iş yeri yakın olsa öğle yemeklerini birlikte yiyebilsek ne güzel olurdu kaydirigubbakcemile3 çok abarttım belki ama, benim ablam benden 6 yaş büyük, iki çocuklu, çalışıyo ve çok samimi arkadaşları var. oturup saatlerce muabbet ediyolar. vakit buldukça geziyorlar. akşamları mutlaka birbirlerine gidiyolar. kıskanıyorum böyle arkadaşlıkları.:çok üzgünüm:

benimde hiç arkadaşım yok 6 sene oldu evlenip kocaeline yerleşeli, bazen bunaldığımı hissediyorum. eş,imle bişeyler yapmak istiyorum oda sen kendin gez diyor işte o zaman fıttırıyorum. şöyle kafa dengi bir arkadaşım olsaydı.aslında sıcak kanlıyımdır kolay arkadaş edinirim belkide çalıştığım için olmuyo kimbilir.mafoldumben

benim eşim de öyle. biraz kıyafet almak için alışverişe çıkmam lazım, birlikte gidelim diyorum, sen git diyo.bi iş için dışardayken bi mağazanın önünden geçersem öyle bişiler alıyorum artık. tabi çok alışveriş yapamıyorum öyle. bikaç ay sonra kıyafetlerimdeki biçimsizliğe tahammül edemeyim alışveriş yapmaya gidiyoruz kaydirigubbakcemile bu altı ayda bi tekrarlanıyo.
ben bi de kuaföre yalnız gitmeyi sevmiyorum. bi kadın-erkek kuaförü buldum. bikaç defa eşimle gittim ama artık gelmek istemiyo. ben de memlekete gidince kestiriyom. arkadaşsızlık insanı çirkinleştiriyo -tatlicadiarzu-

arkadaşlar ben yine kendi adıma konuşıyım ben birazda geçmişde çok takılı kaldım vazgeçemiyorum bu kaonuda tutucuyum eski arkadaşlıklarımız arıyorum ama bunun olmayacağını şartların ve yeni benin farklı olduğunu biliyorum ben üniversite ve okuldaki dostlarımdan uzakdayım cocukluk arkadaşlarımdan da uzakdayım ben şimdi evliyim va farklı sorumluluklarım var hayata bakışım farklılaşdı sorumlu olduklarım var okul çağının bekarlığın vericiliğini dostluğun gözü karalığını taşıdığımı sanmıyorum akan hayat içinde vereceklerim maalesef sınırlılaşdı ha yine herkeze koşan biriyimdir ama eski sıkı dostlar kulubü aslında bana uzak hele belli bir yaşa gelmiş belli bir şeyleri yaşadıkdan sonra tekrar aynı dostlukları yakalamak zor ççünkü o saf dostluklar geride kaldı artık helede benim gibi en çok sevdiğiniz dostunuza kırgınsanız inancınızda kalmıyo yeni dostluklar kuramamadaki en öenmli sebeblerden biri de yapmacıklığa iki yüzlülüğe çıkarcılığa gelememem ve bunun da peşinde getirdiği kalın duvarlar

ben yalnız değildim, hatta çok arkadaşım vardır.
ama artık ben de yalnız olacağımmm:çok üzgünüm::çok üzgünüm::çok üzgünüm:

ben dün internette "kız arkadaş" yazıp aradım. çok site var ama hepsi abuk siteler. ya erkek olmak lazım ya da sapık.yani normal arkadaşlıklarla ilgili bir site ya da forum yok.
walla bi topik açılsa iyi olur. ben baktım ama hangi kategoriye koyacağımı bilemedim.
bir de aslında en büyük sorun, yakın ilgi alanları olan insanlar nasıl birbirini bulacak, nasıl sohbet edecek o kısmını da tam çözemedim. yani zaten farklı konularda konuşulan birsürü kategori var. nasıl yapıcaz:uhm:

Ben yalnızlığın ne demek oldugunu ablamdan biliyorum.. bence burdan da arkadaş bulabilirsin kendine.. Nekadar güvenirsin bilemiyorum ama hoş güzel bi ortamı var kimsenin birbirinden çıkarı olamaz bende ankaradayım ablamda var görüşebiliriz istersen :)) Çok iyi anlıyorum seni kendimde ankarada oldugum için söylemek istedim :eek: kaydirigubbakcemile5

Son düzenleme:
aynı dert bendede var benimde soguk bir yapım oldugu için pek arkadaşlık kuramıyorum.
birazda çekingenim zaten birde çalışmıyorum sürekli evde oturuyorum iki çocukla günlerimi geçirmeye çalışıyorum bir tek burası var benim hayatımda.öyle komşuma filanda gidemem çat kapı ben geldim diye yapayalnız yaşıyorum işte.gerçekten insanın birileriyle konuşmaya ihtiyacı oluyor ama etrafında kimse olmayınca yalnızlık çekiyorsun.bende biraz farklı olsada senin gibiyim.

Ben yalnızlığın ne demek oldugunu ablamdan biliyorum.. bence burdan da arkadaş bulabilirsin kendine.. Nekadar güvenirsin bilemiyorum ama hoş güzel bi ortamı var kimsenin birbirinden çıkarı olamaz bende ankaradayım ablamda var görüşebiliriz istersen :)) Çok iyi anlıyorum seni kendimde ankarada oldugum için söylemek istedim :eek: kaydirigubbakcemile5

saol nehiyy, çok mutlu oldum. hiç tanımadığım biriyle görüşmek beni korkutsa da, o kadar yalnızımki böyle bi teklifi kaçırmam. görüşelim, bana uyar. hihoyyyt
aslında Ankara'da bu sorunu yaşayan herkes buluşsa ne güzel olur ama herkes arkadaş edinme konusunda sorun yaşadığı ve çekingen yapıda olduğu için biraz zor bi buluşma olur. ama yine de bi deneyelim görüşme işini. ne dersiniz?

:)) Bencede güzel olur aslında Ankarada buluşma falan ayarlanıyo olabilir.. Onada gideriz =) Biz şuan ereğlideyiz esraoz 1 temmuz da falan ankarada olcaz o sürede burdan görüşürüz sonra ankarada buluşuruz tamam mı :)

X