Aşamadığım alışkanlık

fataldanger

Guru
Kayıtlı Üye
24 Ağustos 2009
4.466
1.062
Arkadaşlar merhaba. Kendimde şikayetçi olduğum bir huy var. Bu huyun iyi yanları elbette vardır ama sanırım benim için zararlı olmaya başladı. Tavsiye ve referans olmadan hiçbir şeye girişmiyorum, alacağım bir tek makyaj ürünü için bile günlerce araştırma yapıyor, müşteri yorumlarını okuyorum. Bunun en kötü yanı, istediğim şey için beni geç bırakması. Mesela, dişimde ortodonti müdahalesi gerektiren bir sorun var fakat kendi başıma görüp bulduğum bir yere gitmek istemiyorum da daha önce benzer bir sorun için bir dişçiye gidip çok memnun kalmış insanlarla karşılaşmayı bekliyorum. Sırf bu yüzden yıllardır dişimdeki bu sıkıntıyı hiçbir doktora danışamadım. Çok uzun yıllar önce diş teli tedavisi gördüm ve dişlerim çok muntazam olmuştu. Fakat son üç yıldır dişlerimde bariz bir bozulma var, sırf yukarıda bahsettiğim takıntı yüzünden kimseye gidemediğim için sorun gittikçe de ilerledi. Diş teli tedavisi için harcadığım onca para, verdiğim onca emek boşa gitmiş oldu. Çok çok üzgünüm. Bana yardımcı olursanız çok sevinirim.

Son düzenleme:
Sağlık için bu yaptığınız yanlış konu sağlıksa direk gitmeniz gerekir. Ama diğer konularda araştırma yapmanız bana mantıksız gelmedi. Gereksiz ya da kötü bir şey alacağıma birkaç gün araştırıp almak şu hayat pahalılığında en mantıklısı.

Sağlık için bu yaptığınız yanlış konu sağlıksa direk gitmeniz gerekir. Ama diğer konularda araştırma yapmanız bana mantıksız gelmedi. Gereksiz ya da kötü bir şey alacağıma birkaç gün araştırıp almak şu hayat pahalılığında en mantıklısı.
Fakat doktorun veya dişçinin de iyisi kötüsü var ya beni tereddüte düşüren ve bana hemen karar verdirmeyen bu oldu sanırım. Çünkü zamanında burun ameliyatımı rastgele bir doktora oldum ve bin pişman oldum. O yüzden bu hale geldim sanırım. Sütten ağzı yanan hesabı...

Aynısı bende de var kedimi kısırlaştıracağım sürekli yaptıran birini arıyorum tam bir yere karar veriyorum kedisini o veterinerde kaybeden birini okuyunca başa sarıyorum aylardır böyle ve artık yaptırmam gerek :KK43: Eğer bu yorumu okuyup gebze veya tuzla-pendik'te dişi kedisini kısırlaştırmış olan ve veteriner tavsiyesi olan varsa çok memnun olurum bu vesileyle :KK70:

bir ürün alacağım zaman ben de çok araştırırım soruştururum ama söz konusu sağlıksa o kadar beklemem yani. Çevrenizde hiç mi yok diş hekiminden memnun olan biri 3 senedir denk gelmediniz.

bir ürün alacağım zaman ben de çok araştırırım soruştururum ama söz konusu sağlıksa o kadar beklemem yani. Çevrenizde hiç mi yok diş hekiminden memnun olan biri 3 senedir denk gelmediniz.
Çalışmadığım için sosyal çevrem pek yok. Haliyle kolay kolay tavsiye alacak insan da bulamıyorum Ama aşırı pişmanım. Çünkü dişlerim tekrar bozuldu. Dokunsalar ağlayacağım, o derece üzgünüm

Aynısı bende de var kedimi kısırlaştıracağım sürekli yaptıran birini arıyorum tam bir yere karar veriyorum kedisini o veterinerde kaybeden birini okuyunca başa sarıyorum aylardır böyle ve artık yaptırmam gerek :KK43: Eğer bu yorumu okuyup gebze veya tuzla-pendik'te dişi kedisini kısırlaştırmış olan ve veteriner tavsiyesi olan varsa çok memnun olurum bu vesileyle :KK70:
up

İyi de hiç bir şey mükemmel değil ki. Aynı markadan annem ve ben aynı gün aynı yerden bulaşık makinesi aldık. 12 senedir bir kere bozulmadı benim ki annem 5. Senesinde bıktı bozulmasından attı. Ona sorsan uzak durulması gereken marka bana sorsan evladiyelik.
Cilt bakım ürünleri de öyle.
Doktor vesaire de öyle

Çalışmadığım için sosyal çevrem pek yok. Haliyle kolay kolay tavsiye alacak insan da bulamıyorum Ama aşırı pişmanım. Çünkü dişlerim tekrar bozuldu. Dokunsalar ağlayacağım, o derece üzgünüm
Ben de dişlerimi yaptırmaya basladım ve cidden haftanın 3 günü 2 ay gideceğim implanttan kanala kaplamaya her turlu islem yaptırıyorum o kadar zor seçtim ki yıllardır ağzım berbat durumdaydı. Google'dan en cok gerçek yoruma sahip yere gidiyorum başka çarem yok.....

Ben de dişlerimi yaptırmaya basladım ve cidden haftanın 3 günü 2 ay gideceğim implanttan kanala kaplamaya her turlu islem yaptırıyorum o kadar zor seçtim ki yıllardır ağzım berbat durumdaydı. Google'dan en cok gerçek yoruma sahip yere gidiyorum başka çarem yok.....
Gittiğiniz yer ankarada olsaydı ben de giderdim muhtemelen. Kendi kararıma göre bir yere gitmeye çok korkuyorum ya kötü çıkarsa diye.

Bu arada arkadaşlar Ankara'da hem başarılı hem de hesaplı bildiğiniz ortodontist veya diş hekimi varsa lütfen paylaşın. Böylece bir yerden başlamış olurum.

X