AŞIIII

Mandown

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
30 Mart 2022
108
36
Merhabalar bebeğim 10 aylık bu zamana kadar ücretli ücretsiz bütün aşılarını yaptırdım ama 1 yaş ve 18 ay aşısı ile ilgili çok korkunc şeyler duydum. Bebeklerinize aşılarını yaptırdınız mı ? Bir sorun oldu mu ? Bebeklerine aşı yaptırmayanlar neden yaptırmadınız? Beni aydınlatır mısınız :))

Yaaaa dikkat etmemiştim sahidende öyle.. çıldırdım ya kaç gündür sus sus bu nedir yaaa..
Kendine birim bile uydurmuş sağlık profesyoneli??? Cahilliği akla zarar saç baş yoldurur derecede..
Hangi bölüm mezunu hangi yüksek lisanla olunuyor bu birim? Ahahahahajaja
Başka bi üye yazana kadar sağlık personeli diye okudum yalan yok 😂 farkedince koptum. Böyleleri insanları bu kadar hayati konularda etkiliyor ben ona deliriyorum😬

Başka bi üye yazana kadar sağlık personeli diye okudum yalan yok 😂 farkedince koptum. Böyleleri insanları bu kadar hayati konularda etkiliyor ben ona deliriyorum😬
AHAHAHAHAHAH benim direkt gözüme ilişti ve artık susmama kararı aldım meğer gitmiş haspam.. 😅 belki fake bir hesapla tekrar gelir bu defa doktor olarak? 😅😅😅😅

Mesela şu aşıya bakalım

İçeriğinde ne var?

Canlı zayıflatılmış kızamık, kızamıkçık, kabakulak virüsü.
Virüslerin stabilizasyonu için kullanılan maddeler var, sakkaroz şekeri var, sorbitol var. Bitkisel bunlar. Bazen sentetik üretim.
Bağışıklık sistemini harekete geçirmek için yardımcı maddeler var, stokin var.

Tehlikeli, bilinmeyen, şüpheli içerik olsa şüphenizi anlarım ya da bu ürünler böyle Allah'un unuttuğu böyle merdiven altı yerlerden gelse anlarım. Gidip parfüm alırsınız krem alırsınız içeriğine üretim yerine bakmazsınız, içeriğini bilmezsiniz ama tıp konusunda ilaçlar aşılar maşallah bilgiler şelale. Keşke aziz sancar yerine böyle aşıları beğenmeyip, tehlikeli bulanlara ödül verseler.
Malesef devlete de doktorlarınada güvenmiyorum. Madem siz cok güveniyorsunuz sizce serum fizyolojiklerin toplatılma konusu nedir

Malesef devlete de doktorlarınada güvenmiyorum. Madem siz cok güveniyorsunuz sizce serum fizyolojiklerin toplatılma konusu nedir

Serum fizyolojikler toplatılmadı ki sadece bu şekilde flakonlular toplatıldı. Normal büyük paketler duruyor. Yayınlanan listedekiler flakonlular olduğuna göre demek ki serum fizyolojik de değil flakonlu olmasında sorun var. Muhtemelen ürerilsiği ham maddeden kaynaklı.

Eklentiler

• IMG_9199.jpeg
    IMG_9199.jpeg
    76,2 KB · Görüntüleme: 16
Serum fizyolojikler toplatılmadı ki sadece bu şekilde flakonlular toplatıldı. Normal büyük paketler duruyor. Yayınlanan listedekiler flakonlular olduğuna göre demek ki serum fizyolojik de değil flakonlu olmasında sorun var. Muhtemelen ürerilsiği ham maddeden kaynaklı.
Bende biliyorum flakonluların toplatıldığını. Neyse ki ben bunlardan kullanmadım büyüklerden kullandım ama bir çok kişi kullandı yazık değil mi el kadar bebeklere. madem üretildiği ham maddeden kaynaklı oldugunu düşünüyorsunuz sağlık bakanlığı bunu başta neden araştırmamış. Yıllar sonrada aşılar toplatılsa şaşırmam. Demek istediğim bu

Maalesef devlet bir gün aşıları bunun içeriği böyle kaldırıyoruz dese bile bugün çocuklarımızı aşılamayacak durumda değiliz. Kontrolsüz göç ve çocuklarını aşılamayan aileler yüzünden mezardan hastalıklar zortluyor. Ülkemizde aşılar mecburi olsa yapmayanın çocuklarına el konsa kim cesaret edebilir aşı yaptırmamaya? Maalesef ülkemiz aşılar konusunda biraz gevşek davranıyor ve aileleri tatmin edecek bilgilendirme de yapılmıyor.bu sebeple üstteki tartışma gibi aşı karşıtı olanlar ve olmayanlar birbirine giriyor.

Merhabalar bebeğim 10 aylık bu zamana kadar ücretli ücretsiz bütün aşılarını yaptırdım ama 1 yaş ve 18 ay aşısı ile ilgili çok korkunc şeyler duydum. Bebeklerinize aşılarını yaptırdınız mı ? Bir sorun oldu mu ? Bebeklerine aşı yaptırmayanlar neden yaptırmadınız? Beni aydınlatır mısınız :))
Bebeğim 1 yaşına girdi şimdiye kadar olan aşıları içim rahat etmese de yaptırdım keşke dememek için şimdi 1 yaş aşısı var yaptırmak istemiyorm bebeğine hiç asi yaptirmayanlarla ilgili bilgisi olan var mı

Bebeğim 1 yaşına girdi şimdiye kadar olan aşıları içim rahat etmese de yaptırdım keşke dememek için şimdi 1 yaş aşısı var yaptırmak istemiyorm bebeğine hiç asi yaptirmayanlarla ilgili bilgisi olan var mı
Neden yaptırmak istemiyorsunuz ? Benim gibi sağdan soldan duyduklarınızdan dolayı çekiniyor musunuz ? Çekine çekine yaptıracağız kafanızı karıştırmayın bence

Size tek bir şey söyleyeceğim Türkiyenin denek ülke olması hakkında;
Yakınlarımın çoğu Norveç’teler orada böyle kızamık aşısı vs yapılmıyor hatta bir çocuk kızamık suçiçeği olduysa diğer tüm aileler o çocuğun yanına götürüyorlar çocuklarını… sürü bağışıklığı istiyorlar ek olarak kızamık atlatan çocukların daha sağlıklı olduğuna inanıyorlar gebelik sürecinde bile bizim gibi her ay ultrasona girmek yok. Bununda çok sakıncalı olduğuna şeker yüklemesininde zehir olduğuna inanıyorlar ve tahmin edin otizm down sendromu gibi sorunlar yok denecek kadar az. Tr’de ise aşılama/şeker yüklemesi/ultrason vs gibi şeylerle zeka geriliği en basit tabirle yükseliyor

Size tek bir şey söyleyeceğim Türkiyenin denek ülke olması hakkında;
Yakınlarımın çoğu Norveç’teler orada böyle kızamık aşısı vs yapılmıyor hatta bir çocuk kızamık suçiçeği olduysa diğer tüm aileler o çocuğun yanına götürüyorlar çocuklarını… sürü bağışıklığı istiyorlar ek olarak kızamık atlatan çocukların daha sağlıklı olduğuna inanıyorlar gebelik sürecinde bile bizim gibi her ay ultrasona girmek yok. Bununda çok sakıncalı olduğuna şeker yüklemesininde zehir olduğuna inanıyorlar ve tahmin edin otizm down sendromu gibi sorunlar yok denecek kadar az. Tr’de ise aşılama/şeker yüklemesi/ultrason vs gibi şeylerle zeka geriliği en basit tabirle yükseliyor

Hayatınızda hiç kizamik olan ve beynine yerlesen bir çocuk gördünüz mü?
Ne kdr kolay konuşmak yahu, ne kdr kolay
Aşı karşıtları aşının varlığı ile rahat rahat konuştu etti, şimdi o güven bitti malesef
Ufak bebekleri bile topluma sokmayın aşıları ilerlemeye başlamadan
Bu siteye bile geldi, aşı yaptırmadım kızım yoğun bakımda çok pişmanım diye.

Hayatınızda hiç kizamik olan ve beynine yerlesen bir çocuk gördünüz mü?
Ne kdr kolay konuşmak yahu, ne kdr kolay
Aşı karşıtları aşının varlığı ile rahat rahat konuştu etti, şimdi o güven bitti malesef
Ufak bebekleri bile topluma sokmayın aşıları ilerlemeye başlamadan
Bu siteye bile geldi, aşı yaptırmadım kızım yoğun bakımda çok pişmanım diye.
Hanımefendi bu sitede aşıdan sonra ABÖS ve çocuklarının otizmli olduğunu iddia edenlerde var!
Ben sadece Norveç gibi bir ülkeden örnek verdim neden saldırıya geçiyorsunuz?
İnsanlar zehirleniyor şeker yüklemesi bile bir zehir bakın Almanya’da bile öyle herkese yapılmıyor riskli gördükleri kişilere binde bir şeker yüklemesi yapılır. TR’de her gebe kadına bu zehir dayatılıyor.

Hanımefendi bu sitede aşıdan sonra ABÖS ve çocuklarının otizmli olduğunu iddia edenlerde var!
İnsanlar zehirleniyor şeker yüklemesi bile bir zehir bakın Almanya’da bile öyle herkese yapılmıyor riskli gördükleri kişilere binde bir şeker yüklemesi yapılır. TR’de her gebe kadına bu zehir dayatılıyor.

Yapmayın lütfen şeker yüklenmesini zehir demeniz için gebelik boyunca 1 gr beyaz ekmek 1 dilim baklava yememeniz gerek fark edilmezse neler olacağını biliyor musunuz?
Sabah akşam kontrollü seker olctunuz mu?
Norvece dair bilimsel makaleniz var mı ama uluslararası kuruluşlar ile onaylı olacak, yada instagram hesabı iddiası mı? Yahu tehlikeden kızamık aşısı ayi değişti hala mide üşutmesi zannediliyor ya ufacık bebeklere çok acıyorum.

Saldırmak fln hoş değil bu arada, üsluba dikkat
Bu sitede iddia edenler var diyorsunuz ben resmi sağlık kuruluşlarında yoğun bakımda kizamikta yatan çocuktan bahsediyorum ilacı olduğu halde en iyi ihtimalle engelli kalan bir çocuk. İkisini kıyaslamayın isterseniz

Yapmayın lütfen şeker yüklenmesini zehir demeniz için gebelik boyunca 1 gr beyaz ekmek 1 dilim baklava yememeniz gerek fark edilmezse neler olacağını biliyor musunuz?
Sabah akşam kontrollü seker olctunuz mu?
Norvece dair bilimsel makaleniz var mı ama uluslararası kuruluşlar ile onaylı olacak, yada instagram hesabı iddiası mı? Yahu tehlikeden kızamık aşısı ayi değişti hala mide üşutmesi zannediliyor ya ufacık bebeklere çok acıyorum.
Sanırım şeker glikoz farkını baştan anlatmak gerekecek. 1 dilim baklavayla kıyaslamak pek akıl karı gibi görünmüyor çünkü… Türkiye’de de çok fazla şeker yüklemesi karşıtı Prof hocalarımız var. Ek olarak Almancanız varsa oranlara direkt bakabilirsiniz ya da avrupada şeker yüklemesi hangi ülkelerde yoğun ingilizce olarak aratabilirsiniz. Herhnagi bir insta hesabım yok bu arada :))
Türkiye’nin hangi konularda pilot ülke seçildiğini bir araştırın sonrasında aşılardaki dozlar nasıl arttırılmış buna da bir bakın lütfen. Ben sizler gibi kesin konuşup olun ya da olmayın diyecek haddi kendimde bulamıyorum. Siz çocuklarınızı her avrupalının olmadığı 12 aylık olana kadar 26 doz aşıyı yaptırabilirsiniz sizin tercihiniz… Olmak istemeyene saldırı neden? Başkaları da bilinçsizce aşılanan bebeklere vs üzülüyorlar şu an… size bir CDC incelemesi bırakıyorum aşılardaki thimerosal içeriğinin güçlü otizm sinyaline yol açtığını gösteren bir çalışma. Thimerosal neurotoxicity is associated with glutathione depletion: protection with glutathione precursors - PubMed
Dr. Andrew Wakefield'in çalışmasını ayrıca gönderdim. İncelenen çocukların %70'e yakını kızamık aşısı sonrası otizm belirtileri gösteriyor https://www.thelancet.com/journals/lancet/article/PIIS0140-6736(05)75696-8/fulltext
Aaa bu arada bu doktoru iyi araştırın benden tavsiye Lancet gibi bir otoritede yayımlanmış bir makale olmasına rağmen bu adamı da maddi manevi tüketti bazı otoriteler…

Saldırmak fln hoş değil bu arada, üsluba dikkat
Bu sitede iddia edenler var diyorsunuz ben resmi sağlık kuruluşlarında yoğun bakımda kizamikta yatan çocuktan bahsediyorum ilacı olduğu halde en iyi ihtimalle engelli kalan bir çocuk. İkisini kıyaslamayın isterseniz
Siz sitede iddia eden olduğunu söylediniz bende abös ve otizmden örnek verdim hatları karıştıyorsunuz sanki… üslubum hoşunuza gitmediyse yorum yapmayın engellemek zor değil

Siz sitede iddia eden olduğunu söylediniz bende abös ve otizmden örnek verdim hatları karıştıyorsunuz sanki… üslubum hoşunuza gitmediyse yorum yapmayın engellemek zor değil

Kadının kendi açtığı konuyu diyorum hanımefendi. Çok pişmanım kızım kizamiktan yoğun bakımda diye geldi teselli bekledi burada. Kendi çocuğuna bunları yazacak biri varımdır iddia eden diyorsunuz hala
Neyse siz yaptırmayın ama bunu aşı bağışıklığı sayesinde yaptınız bunu bile anlayamiyorsunuz artık bağışıklık bitmek üzere herkes sonucuna katlanır.

En baş
Kadının kendi açtığı konuyu diyorum hanımefendi. Çok pişmanım kızım kizamiktan yoğun bakımda diye geldi teselli bekledi burada. Kendi çocuğuna bunları yazacabiri varımdır iddia eden diyorsunuz hala
Neyse siz yaptırmayın ama bunu aşı bağışıklığı sayesinde yaptınız bunu bile anlayamiyorsunuz artık bağışıklık bitmek üzere herkes sonucuna
Kadının kendi açtığı konuyu diyorum hanımefendi. Çok pişmanım kızım kizamiktan yoğun bakımda diye geldi teselli bekledi burada. Kendi çocuğuna bunları yazacak biri varımdır iddia eden diyorsunuz hala
Neyse siz yaptırmayın ama bunu aşı bağışıklığı sayesinde yaptınız bunu bile anlayamiyorsunuz artık bağışıklık bitmek üzere herkes sonucuna katlanır.
Kim nerde pişman olmuş bilmiyorum siteyi sizin kadar aktif kullanmıyorum denk geldim yorum yaptım tekrar ediyorum kimse AŞI OL/OLMA diyecek haddi kendimde bulamıyorum örnek verdim sadece konuyu kişiselleştirmek yapılacak en büyük hata… Hala aynı hatadasınız “neyse siz yaptırmayın” bu sizi ilgilendirmez esas üslubunuza siz dikkat etseniz daha iyi olur. Bana anlamıyorsun diyorsunuz siz en ince çizgiyi göremiyorsunuz daha… amaç üzüm yemek değil bağcıyı dövmek sanki.
Daha fazla devam etmenin mantığı yok.

En baş

Kim nerde pişman olmuş bilmiyorum siteyi sizin kadar aktif kullanmıyorum denk geldim yorum yaptım tekrar ediyorum kimse AŞI OL/OLMA diyecek haddi kendimde bulamıyorum örnek verdim sadece konuyu kişiselleştirmek yapılacak en büyük hata… Hala aynı hatadasınız “neyse siz yaptırmayın” bu sizi ilgilendirmez esas üslubunuza siz dikkat etseniz daha iyi olur. Bana anlamıyorsun diyorsunuz siz en ince çizgiyi göremiyorsunuz daha… amaç üzüm yemek değil bağcıyı dövmek sanki.
Daha fazla devam etmenin mantığı yok.

Bakın aşısı olduğu halde keyfi yapılmadığı için hayati mahvolan bir çocuğun varlığı sizde hiç birsey hissettirmedi benim için asıl bu düşünce tarzına vakit harcamak boş işmiş. Bana otizm demeyin aynı şey değil alakası bile yok ben aşısı olan hastalıktan bahsediyorum.

X