AŞIIII

Mandown

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
30 Mart 2022
108
36
Merhabalar bebeğim 10 aylık bu zamana kadar ücretli ücretsiz bütün aşılarını yaptırdım ama 1 yaş ve 18 ay aşısı ile ilgili çok korkunc şeyler duydum. Bebeklerinize aşılarını yaptırdınız mı ? Bir sorun oldu mu ? Bebeklerine aşı yaptırmayanlar neden yaptırmadınız? Beni aydınlatır mısınız :))

Ben kendi özel doktorumuzda yaptırıyorum. Farkı nedir diye sorduğumda içeriği daha temiz demişti doktorumuz. Ayrıca aşıların yan etkileri var tabi ki. Doktorumuz bunu bize önceden söylüyor. Mesela rota aşısı yaptırmamızı önermedi biz de yaptırmadık çocuklara. Ağzıdan çocuk felci damlasının hiçbir faydası yok çocuklara o yüzden onu da yaptırmadık. O çok fazla çocuk felcine neden olabiliyor. Prospektüsleri var aşıların bende.
Ha gel gelelim özel menenjit dahil yaptırdım yaptırıyorum. Ateşleri bile çıkmıyor çok şükür. Bir de çocuklarım maşallah diyeyim zehir gibiler.
Ben yaptırıyorum.

Son düzenleme:
Ben kendi özel doktorumuzda yaptırıyorum. Farkı nedir diye sorduğumda içeriği daha temiz demişti doktorumuz. Ayrıca aşıların yan etkileri var tabi ki. Doktorumuz bunu bize önceden söylüyor. Mesela rota aşısı yaptırmamızı önermedi biz de yaptırmadık çocuklara. Ağzıdan su çiçeği damlasının hiçbir faydası yok çocuklara o yüzden onu da yaptırmadık. O çok fazla çocuk felcine neden olabiliyor. Prospektüsleri var aşıların bende.
Ha gel gelelim özel menenjit dahil yaptırdım yaptırıyorum. Ateşleri bile çıkmıyor çok şükür. Bir de çocuklarım maşallah diyeyim zehir gibiler.
Ben yaptırıyorum.

Ben kendi özel doktorumuzda yaptırıyorum. Farkı nedir diye sorduğumda içeriği daha temiz demişti doktorumuz. Ayrıca aşıların yan etkileri var tabi ki. Doktorumuz bunu bize önceden söylüyor. Mesela rota aşısı yaptırmamızı önermedi biz de yaptırmadık çocuklara. Ağzıdan su çiçeği damlasının hiçbir faydası yok çocuklara o yüzden onu da yaptırmadık. O çok fazla çocuk felcine neden olabiliyor. Prospektüsleri var aşıların bende.
Ben yaptırıyorum.
Ağızdan su çiçeği aşısı yok ki Türkiye ‘ de . Siz nerede yaşıyorsunuz?

Ben yaptırıyorum.
Su çiçeği aşısı çocuk felci mi yapıyor? Doktorunuzun diplomasından şüphe ettim

Ağızdan su çiçeği aşısı yok ki Türkiye ‘ de . Siz nerede yaşıyorsunuz?
Nasıl yok? Ağızdan damla olarak veriliyor, 6 aylık oluncaydı sanırım. Kaka ve idrar ile kanalizasyon yoluyla aşılanmayanların bağışıklık kazanması için yapılıyor yani banane aşılanmayanlardan o yüzden 2 çocuğuma da yaptırmadım, 3.ye de yaptırmayacağım.
Edit: ay su çiçeği niye demişim Çocuk felciiii olacak arkadaşlae hahaahaha

Aşıları yapıldığı
Bakın aşısı olduğu halde keyfi yapılmadığı için hayati mahvolan bir çocuğun varlığı sizde hiç birsey hissettirmedi benim için asıl bu düşünce tarzına vakit harcamak boş işmiş. Bana otizm demeyin aynı şey değil alakası bile yok ben aşısı olan hastalıktan bahsediyorum.
Aşıları yapıldığı halde Abös kaynaklı ölümlerde sizde bir şey hissettirmemiş o zaman. Hala kişiselleştirilmiş yorumlar yapılıyor ah akıl ah 🙄
Aynen işte biz bir grup vicdansız böyle yorumlar yapıyoruz. Hiç duygu falan yok çocukların kötülüğünü istiyoruz hatta 🥲 otizm bir sebep sonuç değil konuyu da özümseniz keşke…

Size tek bir şey söyleyeceğim Türkiyenin denek ülke olması hakkında;
Yakınlarımın çoğu Norveç’teler orada böyle kızamık aşısı vs yapılmıyor hatta bir çocuk kızamık suçiçeği olduysa diğer tüm aileler o çocuğun yanına götürüyorlar çocuklarını… sürü bağışıklığı istiyorlar ek olarak kızamık atlatan çocukların daha sağlıklı olduğuna inanıyorlar gebelik sürecinde bile bizim gibi her ay ultrasona girmek yok. Bununda çok sakıncalı olduğuna şeker yüklemesininde zehir olduğuna inanıyorlar ve tahmin edin otizm down sendromu gibi sorunlar yok denecek kadar az. Tr’de ise aşılama/şeker yüklemesi/ultrason vs gibi şeylerle zeka geriliği en basit tabirle yükseliyor
şeker yüklemesi ile ilgili bende sizinle aynı fikirdeyim zaten üç aşağı beş yukarı kimde gestasyonel diyabet olacağı belli oluyor ben de şeker yüklemesi yaptırmadım maalesef yediklerime de dikkat edemedim ve doğumdan sonra çocuğum 10 gün yenidoğan hipoglisemi sebebiyle yoğun bakımda yattı. Aşılara gelecek olursak örnek verdiğiniz ülke Norveç yetişkin/ yaşlı popülasyonun en yüksek olduğu ülke maalesef sürekli üreme halinde olan ülkemizle Norveç’i kıyaslamanız da doğru değil.ne olursa olsun çocuklara aşı yaptırmayacak durumda değiliz. Ülkemizde herhangi bir hastalık çok hızlı bir şekilde yayılıyor. Aşı yaptırmayana da saygım sonsuz herkes çocuğunun iyiliğini istiyor burda kimse kimseyi aşı yaptırmıyor diye fırçalayamaz. Daha önceki mesajlarımda dediğim gibi Türkiye cumhuriyeti bu seçimi ailelere bırakmış kimsenin seçimi kimseyi alakadar etmez

şeker yüklemesi ile ilgili bende sizinle aynı fikirdeyim zaten üç aşağı beş yukarı kimde gestasyonel diyabet olacağı belli oluyor ben de şeker yüklemesi yaptırmadım maalesef yediklerime de dikkat edemedim ve doğumdan sonra çocuğum 10 gün yenidoğan hipoglisemi sebebiyle yoğun bakımda yattı. Aşılara gelecek olursak örnek verdiğiniz ülke Norveç yetişkin/ yaşlı popülasyonun en yüksek olduğu ülke maalesef sürekli üreme halinde olan ülkemizle Norveç’i kıyaslamanız da doğru değil.ne olursa olsun çocuklara aşı yaptırmayacak durumda değiliz. Ülkemizde herhangi bir hastalık çok hızlı bir şekilde yayılıyor. Aşı yaptırmayana da saygım sonsuz herkes çocuğunun iyiliğini istiyor burda kimse kimseyi aşı yaptırmıyor diye fırçalayamaz. Daha önceki mesajlarımda dediğim gibi Türkiye cumhuriyeti bu seçimi ailelere bırakmış kimsenin seçimi kimseyi alakadar etmez
Öncelikle çok çok geçmiş olsun 💐
Ben aslında kıyas etmedim sadece orada olan yakınımdan bir örnek vermiştim konuyu uzattıkça uzattı sağolsun hanımefendi. Almanya’da da örneğin zorunlu bir topuk kanı alma olayı yok ama Türkiye’de savcı mahkemelik oldu düşünün artık gerisini… Bunlar esasen birçok konuda pilot ülke seçilmemizle alakalı bir konu. En başta yorumda dediğim gibi AŞI OL/OLMA demek kimsenin haddi değil. Herkes fikrinde seçiminde hür. Umarım bebiş şifasına kavuşmuştur. 🙏🏻

Aşıları yapıldığı

Aşıları yapıldığı halde Abös kaynaklı ölümlerde sizde bir şey hissettirmemiş o zaman. Hala kişiselleştirilmiş yorumlar yapılıyor ah akıl ah 🙄
Aynen işte biz bir grup vicdansız böyle yorumlar yapıyoruz. Hiç duygu falan yok çocukların kötülüğünü istiyoruz hatta 🥲 otizm bir sebep sonuç değil konuyu da özümseniz keşke…
Siz şaka misiniz ya burada aşıları kotuluyorsunuz başka bir konuda sigara içtiğinizi söylemişsiniz. sigaranın verdiği zararlari konuşmamıza gerek yok sanırım. Norveçli gebeler de sigara mi iciyormus?

Öncelikle çok çok geçmiş olsun 💐
Ben aslında kıyas etmedim sadece orada olan yakınımdan bir örnek vermiştim konuyu uzattıkça uzattı sağolsun hanımefendi. Almanya’da da örneğin zorunlu bir topuk kanı alma olayı yok ama Türkiye’de savcı mahkemelik oldu düşünün artık gerisini… Bunlar esasen birçok konuda pilot ülke seçilmemizle alakalı bir konu. En başta yorumda dediğim gibi AŞI OL/OLMA demek kimsenin haddi değil. Herkes fikrinde seçiminde hür. Umarım bebiş şifasına kavuşmuştur. 🙏🏻
Bebeğim şuan çok iyi teşekkür ederim evet dediklerinizde haklısınız. Aslında aşıyı savunanlar da haklı savunmayanlar da dipsiz bir kuyu maalesef ülkemiz hem pilot ülke hem de her milleti kabul eden yol geçen hanı. Her çeşit insan her türlü hastalığı getiriyor. Ailelerin topuk kanı aldırmak istememelerinin büyük sebebi bebeklerimizin fişleniyor olması. Aslında topuk kanı çok önemli çok ciddi hastalıklar tespit ediliyor. Ancak topuk kanını alan kişilerin işaretlediği bir bölüm varmış. Evlilik dışı / bebeğin dini diye bir bölüm. Muhtemelen topuk kanı aldırmayanlar da bu sebepten aldırmıyor.

Siz şaka misiniz ya burada aşıları kotuluyorsunuz başka bir konuda sigara içtiğinizi söylemişsiniz. sigaranın verdiği zararlari konuşmamıza gerek yok sanırım. Norveçli gebeler de sigara mi iciyormus?
Ooo işte bu tam bir whataboutism örneği oldu 😂
Ben sigara sağlığa yararlıdır diye bir şey mi söylemişim başka bir konuda mesela? Veya insanlara aşı yaptır/yaptırma demiş miyim? Örnek verip makale isteyene de makale sundum açıp araştırmak okumak elinizde. Ben şaka değilim de sizin gibiler önüne her konulanı neden almaya müsait orda bir soru işareti doğuyor işte…
Bu bir gerçek hanımefendi avrupada öyle herkese şeker yüklemesi dayatılmaz, 1 yaşına kadar 26 doz aşı olan nadirdir. Şaka değil gerçek gerçek

Ooo işte bu tam bir whataboutism örneği oldu 😂
Ben sigara sağlığa yararlıdır diye bir şey mi söylemişim başka bir konuda mesela? Veya insanlara aşı yaptır/yaptırma demiş miyim? Örnek verip makale isteyene de makale sundum açıp araştırmak okumak elinizde. Ben şaka değilim de sizin gibiler önüne her konulanı neden almaya müsait orda bir soru işareti doğuyor işte…
Bu bir gerçek hanımefendi avrupada öyle herkese şeker yüklemesi dayatılmaz, 1 yaşına kadar 26 doz aşı olan nadirdir. Şaka değil gerçek gerçek
Norvecte olsam ben de aşı yaptirmazdim. siz Türkiye gerçekliğine gelin. buraya elini kolunu sallayan giriyor. Yaptirmama gibi bir seçenek mi var?. Asi yaptirmayip hastaliktan engelli kalan bir cok insan var. Sigaranın etkisi aşıdan bin kat fazla. Ben buna dikkat çekmeye çalıştım siz de sigara içtiğiniz için yargiliyorum sandınız. Buyrun sigaranın otizm yaptığı araştırma https://haber.sol.org.tr/toplum/buyukannenin-sigara-icmesi-torunda-otizmi-tetikliyor-194493

Norvecte olsam ben de aşı yaptirmazdim. siz Türkiye gerçekliğine gelin. buraya elini kolunu sallayan giriyor. Yaptirmama gibi bir seçenek mi var?. Asi yaptirmayip hastaliktan engelli kalan bir cok insan var. Sigaranın etkisi aşıdan bin kat fazla. Ben buna dikkat çekmeye çalıştım siz de sigara içtiğiniz için yargiliyorum sandınız. Buyrun sigaranın otizm yaptığı araştırma https://haber.sol.org.tr/toplum/buyukannenin-sigara-icmesi-torunda-otizmi-tetikliyor-194493
Yani aşının tamamen mülteci/kaçak kaynaklı olduğunu düşünüyorsunuz? 90’lardan beri TR’de arttırılan dozlar genellikle kaçak/mülteci sebepli size göre. Anlıyorum bu da güzel bir bakış açısıymış.
Otizm konusuna gelince 2 çocuğumda nerdeyse hastane yüzü görmemiş paketli gıdayı nerdeyse bilmeyen gayet sağlıklı çocuklar.bunu açıklama zorunluluğum yok ama Aldığım sigara avrupa yapımı bir ayda bir paketi bitirdiğim hamileler için özel sigaralardan. Şehirdeki egzos ve çevre kirliliğinden nerdeyse daha az zararlı dudak tiryakiliği için üretilmiş bir şey kısaca. Sigara otizm yapmaz ancak tetikleyen bir etken olabilir ki orda da tütünün kalitesine göre iş değişir. Tekrar ediyorum ben kimseye sigara için/içmeyin aşı olun/olmayın diye bir yargıda bulunmadım. Aynı şekilde yapılan aşıların otizmi ve abösü tetiklediğine dair yukarda uluslarası onaylı profun makalesi de mevcut. Otizmin tek bir sebebi yoktur tek başına aşı da yapar demek mantıksız sigara da … bu yüzden basit haber başlıklarıyla tıp disiplinini tartışmak yersiz olacaktır. Size iyi günler 🤗

X