Aşılama aşılama ile hamile kalanlar bekleyenler buraya

Aşılama Yöntemleri ve Tecrübelerimiz
İstanbul’un Fatihi Osmanlı padişahlarından Fatih Sultan Mehmet için hazırlanan bitkisel kürün tarifini İbrahim Saraçoğlu‘dan sizlere aktarıyoruz.
Bu bitkisel kür için arap ve iranlı tedavi uzmanlarıyla Osmanlı’nın otacı kültürene hakim bilgin kişiler Padişahımız Fatih Sultan Mehmet Han için özel bir kuvvet macunu hazırlamışlar. Arap ve Acem uzmanlarca yapılan bir kuvvet macunu onu her yönden gençleştirmekteydi.

Bu kür(macun) için Topkapı Sarayında şu satırlar yazılıdır;

“İşbu macun, padişah hazinesinden çıkmıştır ki Arap ve Acem hekimleri ittifakla Fatih Sultan Mehmet Han hazretlerine terkip edip yapmışlardır. Cümleten nef”i budur ki bir kimse erlikten kalmış olsa, bir hatun doğurmasa veya bedeninde ne tür illetler varsa, kırk sabah kırk akşam bu macunu yediği vakit 15-20 yaşında yiğit gibi kadın ise çiçeği burnunda kız gibi olur.”

inşallah canım bende kontrole gidicem yarın bu ay tekrardan yaptırsammı diye düşünüyoruım aşılama iki ay üst üste yapıyolarmı acaba bilgin varmı

bana ara vermeden yapcaklardi ama ben birkac ay dinlendikten sonra yaptirmistim cunku ilaclardan yumurtalar tembellesebiliyolarmis bence ara ver hem bunyen hem kafan dinlensin vucudumuzu cokta yormamak lazim bence tabi genede sen bilirsin

Fatih Sultan Mehmet Han Macunu Tarih: 03 - Ocak - 2014 | Cuma Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu'ndan çocuk sahibi olamayanlar için Fatih Sultan Mehmet Han macunu.

Malzemeler:

7 gr karanfil
7 gr kebabe
7 gr karabiber
4 gr tarçın
7 gr kereviz tohumu
7 gr anason tohumu
7 gr pire otu tohumu
7 gr ısırgan tohumu
7 gr havuç tohumu
7 gr şalgam tohumu
7 gr turp tohumu
7 gr mastaki
7 gr sinameki
7 gr ak günlük
7 gr üzerlik tohumu
7 gr acı badem yağı
15 gr çörek otu
500 gr bal
1 çorba kaşığı misk
50 gr toz şeker

Hazırlanışı:

Tüm bitkileri havanda ezerek toz haline getirin üzerine 500 gr balı ve şekeri ilave edip iyice karıştın.

Cam bir kavanoza alıp bir gece bekletin.

Kullanımı: Sabah ve akşam tepeleme 1 çay kaşığı tüketebilirsiniz.

Çocuk sahibi olamayanlar için bulunmaz bir tarif.

Ay canım etkisi olur mu ki acaba, ters teper diye korkuyorum ben hiç bir bitkisel kürü denemiyorum

Ay canım etkisi olur mu ki acaba, ters teper diye korkuyorum ben hiç bir bitkisel kürü denemiyorum

ismihan_sultan; valla canım denemekte fayda var bence, soğan kürü de yaptım ben geçen ay. şimdi bu macunu hazırladım. adet olursam eğer adetin ilk günü başlıcam. 20 gün sabah akşam bir tatlı kaşığı yiyeceğim. dün gece yine düşünürken dedim ki inş. adet olmazsam ve hamile isem bu kürü burdan bir kişiye gönderirim diye aklımdan geçirdim. inş.. kullanmama gerek kalmaz.

ismihan_sultan; valla canım denemekte fayda var bence, soğan kürü de yaptım ben geçen ay. şimdi bu macunu hazırladım. adet olursam eğer adetin ilk günü başlıcam. 20 gün sabah akşam bir tatlı kaşığı yiyeceğim. dün gece yine düşünürken dedim ki inş. adet olmazsam ve hamile isem bu kürü burdan bir kişiye gönderirim diye aklımdan geçirdim. inş.. kullanmama gerek kalmaz.

İnşallah gerek kalmaz canım.

Bende verdiğin linki izledim, ölçüleride yazıcıdan çıkarıp eve götürdüm, eşime dedim " yaa aksi birşey yaparsa" dedi.
Ama deniyeceğim bunu. Ben daha önce hiç kür filan yapmadım. Rabbime dua ediyorum; hiç birimizi evlatsız bırakmasın diye..

İnşallah gerek kalmaz canım.

Bende verdiğin linki izledim, ölçüleride yazıcıdan çıkarıp eve götürdüm, eşime dedim " yaa aksi birşey yaparsa" dedi.
Ama deniyeceğim bunu. Ben daha önce hiç kür filan yapmadım. Rabbime dua ediyorum; hiç birimizi evlatsız bırakmasın diye..

günaydın canım,
yaa karışımdaki tüm baharatlar doğal şeyler, bende fayda yerine zararı olabilir mi diye düşündüm. fakat sonuç da saraçoğlu'da iyice açıklamış. zaten saf balla karıştırılıyor ve eşinde tüketebilir.

herşeyde umut arıyoruz, bence bunu da denemeliyiz.

günaydın canım,
yaa karışımdaki tüm baharatlar doğal şeyler, bende fayda yerine zararı olabilir mi diye düşündüm. fakat sonuç da saraçoğlu'da iyice açıklamış. zaten saf balla karıştırılıyor ve eşinde tüketebilir.

herşeyde umut arıyoruz, bence bunu da denemeliyiz.

Canım senin paylaştığın bu tarifi ve linki 40 yaşından sonra anneliğe çabalayan arkadaşlara da paylaştım, Sana dua ettiler.

Müslümanın müslüman kardeşine ettiği dua kabul olurmuş, belli olmaz Seni tanımayan O insanların duası kabul olur da bebeğini kucağına alırsın inşallah !

Canım senin paylaştığın bu tarifi ve linki 40 yaşından sonra anneliğe çabalayan arkadaşlara da paylaştım, Sana dua ettiler.

Müslümanın müslüman kardeşine ettiği dua kabul olurmuş, belli olmaz Seni tanımayan O insanların duası kabul olur da bebeğini kucağına alırsın inşallah !

ayyy canım yaa tüylerin diken diken oldu.. Allah razı olsun hepinizden.. ben inanıyorum, Allah hepimize vakti geldiğinde bebeklerimizi kucağımıza almamızı nasip edecek. Yeterki Allah'tan dualarımızı eksik etmeyelim.

ben 1 saat sonra doktora kontrole gidicem. hala adet olamadım, bu ay geç yumurtlama olmuştu onun içinde olur ise geç adet olcakmışım. yeni başladığım doktor 1 tane yumurta görmüştü, bugünde çatlama oldu mu diye muayene edecek.
Bakalım hayırlısı.. bende pko olduğu için yeni başladığım doktorum ilk ayımızı ilaçsız takip ederek yumurtaların kendiğinden nasıl geliştiğini takip etti. inş. olumlu şeyler söyler.
gelişmelerden haber vericem. görüşürüz :)

ayyy canım yaa tüylerin diken diken oldu.. Allah razı olsun hepinizden.. ben inanıyorum, Allah hepimize vakti geldiğinde bebeklerimizi kucağımıza almamızı nasip edecek. Yeterki Allah'tan dualarımızı eksik etmeyelim.

ben 1 saat sonra doktora kontrole gidicem. hala adet olamadım, bu ay geç yumurtlama olmuştu onun içinde olur ise geç adet olcakmışım. yeni başladığım doktor 1 tane yumurta görmüştü, bugünde çatlama oldu mu diye muayene edecek.
Bakalım hayırlısı.. bende pko olduğu için yeni başladığım doktorum ilk ayımızı ilaçsız takip ederek yumurtaların kendiğinden nasıl geliştiğini takip etti. inş. olumlu şeyler söyler.
gelişmelerden haber vericem. görüşürüz :)

Senden de canım.

İnşallah güzel haberlerle dönersin.

Kendine iyi bak

Arkadaslar, bende asilama yaptirdim dokuzuncu gunum ilk gunum gaz sancisi idara cikma kta zorlandim, ikinci gun karin bel agrisi, ucuncu dorduncu bes ve alti karin agrisi ghuslerde sislik agri oyle gecti , sekiz ve dokuz agri yoksag tarfata kasikta batmalar oluyo tansiyonum sekize dusuyo yemek yiyemiuorum bugune kadar boyle 12 gunumde tahlil vercem insallah hayirlisi olur , aranizda benim gibi gecirenler varmi.En Büyük TÜRKİYE,,,, asilama tedavisinde gonaf ve catlama ignesi kullanfim simdide jel kullaniyorum, esimle hicbir sorunumuz olmadigi halde 11yasinda birkizim var ama ikinci bir turlu olmadi 8 yildir ilk defa asilamaya karar verdik..

Son düzenleme:
Arkadaslar, bende asilama yaptirdim dokuzuncu gunum ilk gunum gaz sancisi idara cikma kta zorlandim, ikinci gun karin bel agrisi, ucuncu dorduncu bes ve alti karin agrisi ghuslerde sislik agri oyle gecti , sekiz ve dokuz agri yoksag tarfata kasikta batmalar oluyo tansiyonum sekize dusuyo yemek yiyemiuorum bugune kadar boyle 12 gunumde tahlil vercem insallah hayirlisi olur , aranizda benim gibi gecirenler varmi.En Büyük TÜRKİYE,,,, asilama tedavisinde gonaf ve catlama ignesi kullanfim simdide jel kullaniyorum, esimle hicbir sorunumuz olmadigi halde 11yasinda birkizim var ama ikinci bir turlu olmadi 8 yildir ilk defa asilamaya karar verdik..

merhaba bebek54, aramıza hoşgeldin, inş. aramızda fazla kalmadan ikinci bebeğine kavuşursun.
canım ben bir kere aşılama yaptım ama ne senin gibi nede başkalarının gibi hiçbir şey yaşamadım. hiç bir belirti hassasiyet olmadı.
zaten aşılama tutmadı. seni etkilemek istemem ama senin gibi belirtileri olanlar sanki aşılamaları tutuyor gibi bir izlenim oluştu bende.
inşallah sende 12. gününde mutlu haberi alır bizi de sevindirirsin. :) içini ferah tutmaya çalış ve dualarımızı eksik etmeyelim.

Arkadaşlar belki aranızda bilmeyenler vardır diye yazmak istedim.
çocuğu olmayan bir kimsenin 41 gün aralıksız meryem suresi okuması çok iyimiş.
zaten türkçe mealini de okursanız ne kadar açıklayıcı olduğunu göreceksiniz.
okurkende tüyleriniz diken diken olacak ve sonrasında Sadece Allah'tan dilememiz gerektiğini düşüneceksiniz.
(adetli günlerde sizin yerinize bir yakınınız okuyabilirmiş)

şahmaran duası ise birinin duasının kabul olması için hergün okunan bir dua. günde kaç defa okunması gerektiği ile ilgili bilgim yok.çünkü internette fark gün ve sayı belirtmişler. Ben hergün meryem suresini 1 kere okuyorum ve devamında şahmaran duasını da 1 kere okuyorum.

Allahu la ilahe illa Hüvel Hayyul Kayyum
*Allahula ilahe illa Huvel aliyul Hakim.
Allahu la ilahe illa huves Semiul Alim
*Allahu la ilahe illa Huver Rahmanürrahim
Allahu la ilahe illa Huvel Vahidul Ehad
*Allahu la ilahe illa Huvel Ferdül Varid.
Allahu la İlahe illa Huve Raufur Rahim
*Allahu la ilahe illa Huvel Aziz'ur Rahim.
Allahu la ilahe illa huvez Zahirul Batınu
*Allahu la ilahe illa Huvel Ahadus Samedu.
Allahu la ilahe illa Huvel Fetta'ul Alim
*Allah'u la ilahe illa Huvel Aziz'ul Alim.
Allahu la illa Huvel Hannan'ul Mennan'ul Deyyan
*Allahu la ilahe illa Huvel Adir'ul Kahiru.
Alahu la ilahe illa Huver-Rafiul Alim
*Allahu la ilahe illa Huver-Rabbül arş'il Azim.
Allahu la ilahe illa Huvel Melikul Kudüs
*Allahu la ilahe illa Huvel Hamdul mubin.
Allahu la ilahe illa Huvel Bais'ul Varis
*Allahu la ilahe illa Huvel Esmaul Hüsna.

Huvel Hayy'u la ilahe illa Huve Fadi'u MuhlisineLehuddiyn
Subhane birahmetike ya erhamerrahimin.Velhamdu-lillahi Rabbil alemin.

Senden de canım.

İnşallah güzel haberlerle dönersin.

Kendine iyi bak

merhaba canım, doktora gittim. 1 tane yumurta oluşmuştu kendiliğinden ilaçsız 20 mm ulaşmıştı ve
yumurta kendiğinden çatlamış. geçtiğimiz hafta da ilişki önermişti. ayın 20 sine kadar adet olmazsan
test falan yapmadan beni ara önce konuşalım dedi.

hakkımızda hayırlısı inş. bizlerde bebeklerimizi kucağımıza alırız.

o kadar çok imreniyorum ki etrafımda hamile ve bebekleri ile gezen annelere.
Allah'ım kimseyi evlat hasretiyle sınamasın diye dua ediyorum. :KK43:

Merhaba bende dun asilama yaptirdim bakalim agrilarim var dun yattim hep.bugunde agrim vardi tek tupum yok bakalim ALLAH herkese nasip etsin

merhaba bebek54, aramıza hoşgeldin, inş. aramızda fazla kalmadan ikinci bebeğine kavuşursun.
canım ben bir kere aşılama yaptım ama ne senin gibi nede başkalarının gibi hiçbir şey yaşamadım. hiç bir belirti hassasiyet olmadı.
zaten aşılama tutmadı. seni etkilemek istemem ama senin gibi belirtileri olanlar sanki aşılamaları tutuyor gibi bir izlenim oluştu bende.
inşallah sende 12. gününde mutlu haberi alır bizi de sevindirirsin. :) içini ferah tutmaya çalış ve dualarımızı eksik etmeyelim.

Tesekkurederim canim , kizimi evlendim uc ay sonra hamile kadim kendiliginden oldu , sonrakizim 4 yasina gelince bebek istedik olmayinca doktora gittik surekli ozel hastaneye gittim ilk once prolaktin 52 cikti iki yil ilac kullandim bu ilac yumurtaliklarimi tembellestirmis , sonra klomen catlama ignesi kullandim herseferinde doktor cok iyisin asilama gerek yok dedi yapmadi bende sıkıldim artik sakarya egitim ve arastirma hastanesinde basladim cok bekledigim icin direk asilama yaptik tup bebekte kullanilan igneler kullandim sag tarafta ikiyumurtam istenilen boyuta ulasmis , yani dicegim okisurekli bosa kurek cekmisim yillardir insallah sizde bende hayirli sonuc aliriz sana tavdiyem bikma dene ben tutmassa hemen denicem birdaha benim bir cocugum oldugu halde ugrasiyorum sizler hic bikmayin meryem suresi41, fetih suresi 41 duhan suresi 41 kere okudum hergun yasin suresi okuuorum surekli dua ediyorum rabbim isteyen kulunu bos cevirmez canim

Arkadaşlar belki aranızda bilmeyenler vardır diye yazmak istedim.
çocuğu olmayan bir kimsenin 41 gün aralıksız meryem suresi okuması çok iyimiş.
zaten türkçe mealini de okursanız ne kadar açıklayıcı olduğunu göreceksiniz.
okurkende tüyleriniz diken diken olacak ve sonrasında Sadece Allah'tan dilememiz gerektiğini düşüneceksiniz.
(adetli günlerde sizin yerinize bir yakınınız okuyabilirmiş)

şahmaran duası ise birinin duasının kabul olması için hergün okunan bir dua. günde kaç defa okunması gerektiği ile ilgili bilgim yok.çünkü internette fark gün ve sayı belirtmişler. Ben hergün meryem suresini 1 kere okuyorum ve devamında şahmaran duasını da 1 kere okuyorum.

Allahu la ilahe illa Hüvel Hayyul Kayyum
*Allahula ilahe illa Huvel aliyul Hakim.
Allahu la ilahe illa huves Semiul Alim
*Allahu la ilahe illa Huver Rahmanürrahim
Allahu la ilahe illa Huvel Vahidul Ehad
*Allahu la ilahe illa Huvel Ferdül Varid.
Allahu la İlahe illa Huve Raufur Rahim
*Allahu la ilahe illa Huvel Aziz'ur Rahim.
Allahu la ilahe illa huvez Zahirul Batınu
*Allahu la ilahe illa Huvel Ahadus Samedu.
Allahu la ilahe illa Huvel Fetta'ul Alim
*Allah'u la ilahe illa Huvel Aziz'ul Alim.
Allahu la illa Huvel Hannan'ul Mennan'ul Deyyan
*Allahu la ilahe illa Huvel Adir'ul Kahiru.
Alahu la ilahe illa Huver-Rafiul Alim
*Allahu la ilahe illa Huver-Rabbül arş'il Azim.
Allahu la ilahe illa Huvel Melikul Kudüs
*Allahu la ilahe illa Huvel Hamdul mubin.
Allahu la ilahe illa Huvel Bais'ul Varis
*Allahu la ilahe illa Huvel Esmaul Hüsna.

Huvel Hayy'u la ilahe illa Huve Fadi'u MuhlisineLehuddiyn
Subhane birahmetike ya erhamerrahimin.Velhamdu-lillahi Rabbil alemin.

Ellerin dert görmesin Çağlam

Rabbim senin dualarını şu mübarek Cuma günü hürmetine kabul etsin.

Ellerin dert görmesin Çağlam

Rabbim senin dualarını şu mübarek Cuma günü hürmetine kabul etsin.

amin canımm cümlemizin inşallah. dün yorgunluk ve uykusuzluktan koltukta uyuya kalmışım.
meryem suresini okumadım. inş. 41 gün süresi bozulmamıştır. ben meryem suresinin 35 inci günündeyim ama bu süre de 3 gün okuyamadım, Allah kabül eder inş.

akşam ben koltukta uyurken uykumda sayıklamışım, "ağzına ben emziğini veririm" diye söylenmişim :) eşim bu sabah evden çıkarken söyledi. kim bilir rüyamda ne görüyordum :)

merhaba canım, doktora gittim. 1 tane yumurta oluşmuştu kendiliğinden ilaçsız 20 mm ulaşmıştı ve
yumurta kendiğinden çatlamış. geçtiğimiz hafta da ilişki önermişti. ayın 20 sine kadar adet olmazsan
test falan yapmadan beni ara önce konuşalım dedi.

hakkımızda hayırlısı inş. bizlerde bebeklerimizi kucağımıza alırız.

o kadar çok imreniyorum ki etrafımda hamile ve bebekleri ile gezen annelere.
Allah'ım kimseyi evlat hasretiyle sınamasın diye dua ediyorum. :KK43:

Canım benim Rabbimin hazinesi bol, bir gün o hazineden bize de verecek eminim ben buna. İmren ama sakın kıskanma olur mu. Her şer de bir hayr vardır, bunu sakın unutma....

İnşallah o çatlayan yumurtan, kucağına bebek olarak gelir :KK16:

amin canımm cümlemizin inşallah. dün yorgunluk ve uykusuzluktan koltukta uyuya kalmışım.
meryem suresini okumadım. inş. 41 gün süresi bozulmamıştır. ben meryem suresinin 35 inci günündeyim ama bu süre de 3 gün okuyamadım, Allah kabül eder inş.

akşam ben koltukta uyurken uykumda sayıklamışım, "ağzına ben emziğini veririm" diye söylenmişim :) eşim bu sabah evden çıkarken söyledi. kim bilir rüyamda ne görüyordum :)

Ne güzel rüyaymış o, kuzucuğu görmüşsündür mutlaka :KK1:

X