Aşılama aşılama ile hamile kalanlar bekleyenler buraya

Aşılama Yöntemleri ve Tecrübelerimiz
Merhaba Aslıcıım,

Öncelikle aşılaman hayırlı olsun, dilerim sağlıkla bölünür, sana sıkı sıkı tutunur, sağlıkla kucağına gelir.......

Benim de bugün doktor kontrolüm vardı, gelişmeleri paylaşmak istedim. 12 tane yumurtam oluşmuş, bugün çatlatma iğnesi yapacam, cumartesi yumurta toplama işlemi (OPU) yapılacak. Sonrasında embriyonun oluşmasını bekleyeceğiz, 3. gün ya da 5. gün transfer gerçekleşecek. 5. gün embriyosunun tutma ihtimali daha yüksekmiş, umarım embriyolarım kaliteli olur da 5. güne gider....Dondurma işlemini doktoruma sordum, bunu şimdiden söylemek imkansız dedi, oluşan embriyoların kalitesi bunu belirleyecekmiş. Tutmazsa 2. denemeye ne zaman başlarız dedim, şeytanı çağırma şimdiden negatif psikolojiden kurtul dedi :))) Ben de ben olumsuz düşünmüyorum ikizlerim olacak dedim :). Ama ekledi sonra hem maddi hem manevi yönden kişinin kendini daha hazır hissetmesi için bir kaç ay beklemelerini öneriyoruz dedi. Anlayacağın sana kalmış ardı ardına yapmak, ama dediğim gibi kendine bu kadar yüklenme canım. Gerçekten tüp bebek işlemleri aşılamadan daha ağır.....Ben aşılamada 6 günde 100er birim hormon alırken tüp bebekte 9 gün boyunca 225er birim hormon aldım, çatlatma engelleyen iğneleri saymıyorum bile....yumurta toplama işlemi genel anestezi ile yapılacak mesela...bir sürü işlemler işte...

Bu arada maliyetle ilgili de biraz bilgi vereyim...Tüp bebek raporumu çıkardılar, iğnelere ve diğer yan ilaçlar 280 lira verdim.2000 lira hastane alacak. Bir de bugün doktorum embriyoskop diye bir cihazdan bahsetti, embriyo gelişimini izlerken bu cihazın içine koyup kamera ile takip ediliyormuş. Ve bu yöntemin fiyat farkı da 500 tl imiş. İstersen böyle takip edebiliriz istemezsen normal yolla takip ederiz dedi. Standart takipte embriyoyu dışarı çıkarıp bölünen hücre sayısını izliyorlarmış, bu cihazda da dışarı çıkarmaya gerek kalmıyormuş ve dolayısıyla sıcaklık farkından etkilenmiyormuş...Embriyoskopta takip ederlerse toplamda 3000 liraya mal olacak. Çok uzattım, inşallah bütün bunlara gerek kalmaz, benden önce hamilelik haberini versin bize canım.....

Saol cnm inşallah ikimizde hayırlı ve güzel sonuçlar aliriz.bu arada benim gercek ismim de asli :) seninki nedir? Sakincasi yoksa ismen hitab ederim :)

Acik acik yazdıkların inan cok aydinlatici oluyo.cok saol gerçekten. Insan yasamayinca bilmiyor.

Ben de bugunu ozetliyim. Esim de sperm vermeye geldi ya tup bebek profosör uyle grstk. Butun dosyami gosterdim. Esimin degerlerine iyi fena degil dedi. Benim tupler acik. Sizin olayiniz bu saatten sonra sebepsiz infertilite dedi. Bana da aşılama dan olumsuz sonuc alirsan sakin üzülme dedi. Cunku aşılama sansini % 5 artiriyo dusuk bi oran dedi. Tedaviye yeni baslamissiniz daha dedi. Yaşin kucuk bu iyi dedi. Direk tüp bebeğe mi parali gecsem dedim esim eylülde y.disina cikcak dedim. Yok dedi. Hakkini kullan.tup bebekte devletten yararlan ne gerek var dedi? Normalde senin gibi , direk aşılama haklarim bitince gecebiliyomusum tupe ama bende çikolata kisti oldugu icin belki 2 ay dogum kontrol hapi veririz dinlenmeye aliriz.sonraki ay tupe geceriz dedi. O 2 ayda belki çikolata kisti tamamen gider dedi.
Esim giderse spermleri donduruyolarmis. Embriyo da saglikli 2 den fazla olursa onlari da donduruyolarmis. Yani esim yokken kocasiz da tup yaptirabiliyorum. Benim kendime yuklenmem esim gitcek ya ondandi. Böylece aydinlanmis oldum. Sen de sordu gun icin cok saol cnm. Inşallah hepimiz olumlu sonuçlar i paylasiriz bu ay.bir de cok sukur esimin degerleri bu ay daha da artmis.ileri hareketlilik gecen ay % 33 du. Bu ay % 48 olmus. Keçiboynuzu kürü nun faydalari :))

inş birbirimize dua edelim canım 41 yasin okuyalım birde nali şerif var hikmeti çok netten oku derim arkadaşım pahalı da değil ben inşallah almak istiyorum aşılamada ben fakültede yaptırdımm çatlatma iğnesi dışında başka para vermedik yıkamada dahil biz rabbimden isteyelim hayırlısıyla versin kucağımıza ol der oluverir

Cnm hangi fakülte de yaptirdin? Ben de istanbul cerrahpasada yaptirdim.

ikimizde 25 yaşındayız aslında bikaç aydır korunmuyorz ama sperm sayısının azlığı korkutuyor beni bosuna vakit kaybetmeyelm diye bir an önce olsn istyorm ama dün smear testide yaptı doktor acı eşğim çok düşük olduğundan zor dayandm aşılamada bnm için böyle zor gecerse diye endişelenyrm biras da bu yüzden korkumdan ötürü kararszm inş doğal yolla hamile kalırız hepimz üroloji varikosel için ultrason çekti eşime geçen yıl yaptrdiğinda varikosel çıkmamıştı ama jinekolog çıksa da ameliyet olma aşılama yapıcm ben diyor sayımız 25 milyn

Esine de saraçoğlu nun keciboynuzu kurunu icir.cok ise yariyor.

Esine de saraçoğlu nun keciboynuzu kurunu icir.cok ise yariyor.

aslıcım meraba. bugün gittim doktora klomen verdi. aşılama 3 kere yapılıyo dedi. ilkinde klomen denicez olmaz ise diğer ikisini iğneli yapıcaz dedi. bakalım heyecanlıyım ve ümitliyim bu ay hayırlısıyla. seninde hayırlı olsun canım inş tutar bu ay.

aslıcım meraba. bugün gittim doktora klomen verdi. aşılama 3 kere yapılıyo dedi. ilkinde klomen denicez olmaz ise diğer ikisini iğneli yapıcaz dedi. bakalım heyecanlıyım ve ümitliyim bu ay hayırlısıyla. seninde hayırlı olsun canım inş tutar bu ay.

Ilk deneme icin klomen olur. Klomenle de hamile kalan cok. Inşallah sen de kalirsin. Sen özelde mi devlette mi yaptiriyorsun?

Merhaba Aslıcıım,

Öncelikle aşılaman hayırlı olsun, dilerim sağlıkla bölünür, sana sıkı sıkı tutunur, sağlıkla kucağına gelir.......

Benim de bugün doktor kontrolüm vardı, gelişmeleri paylaşmak istedim. 12 tane yumurtam oluşmuş, bugün çatlatma iğnesi yapacam, cumartesi yumurta toplama işlemi (OPU) yapılacak. Sonrasında embriyonun oluşmasını bekleyeceğiz, 3. gün ya da 5. gün transfer gerçekleşecek. 5. gün embriyosunun tutma ihtimali daha yüksekmiş, umarım embriyolarım kaliteli olur da 5. güne gider....Dondurma işlemini doktoruma sordum, bunu şimdiden söylemek imkansız dedi, oluşan embriyoların kalitesi bunu belirleyecekmiş. Tutmazsa 2. denemeye ne zaman başlarız dedim, şeytanı çağırma şimdiden negatif psikolojiden kurtul dedi :))) Ben de ben olumsuz düşünmüyorum ikizlerim olacak dedim :). Ama ekledi sonra hem maddi hem manevi yönden kişinin kendini daha hazır hissetmesi için bir kaç ay beklemelerini öneriyoruz dedi. Anlayacağın sana kalmış ardı ardına yapmak, ama dediğim gibi kendine bu kadar yüklenme canım. Gerçekten tüp bebek işlemleri aşılamadan daha ağır.....Ben aşılamada 6 günde 100er birim hormon alırken tüp bebekte 9 gün boyunca 225er birim hormon aldım, çatlatma engelleyen iğneleri saymıyorum bile....yumurta toplama işlemi genel anestezi ile yapılacak mesela...bir sürü işlemler işte...

Bu arada maliyetle ilgili de biraz bilgi vereyim...Tüp bebek raporumu çıkardılar, iğnelere ve diğer yan ilaçlar 280 lira verdim.2000 lira hastane alacak. Bir de bugün doktorum embriyoskop diye bir cihazdan bahsetti, embriyo gelişimini izlerken bu cihazın içine koyup kamera ile takip ediliyormuş. Ve bu yöntemin fiyat farkı da 500 tl imiş. İstersen böyle takip edebiliriz istemezsen normal yolla takip ederiz dedi. Standart takipte embriyoyu dışarı çıkarıp bölünen hücre sayısını izliyorlarmış, bu cihazda da dışarı çıkarmaya gerek kalmıyormuş ve dolayısıyla sıcaklık farkından etkilenmiyormuş...Embriyoskopta takip ederlerse toplamda 3000 liraya mal olacak. Çok uzattım, inşallah bütün bunlara gerek kalmaz, benden önce hamilelik haberini versin bize canım.....
canım bende yeni aşılama yaptırdım dün birinci aşılamamdı tualet dışoında kalkmıyorum oturmuyorum da hep yatıyorum inşallah tutar . rabbim hepimizin sesini duyar

Bugün için izin alamadım sabah toplantım vardı. İzin alamayacağım için tüm cesaretimi topladım ve idrar testi yaptın dün akşam. Tek çizgi çıktı. Benim kafam biraz karıştı bugün kaçıncı gün ne zaman adet olmam lazım diye. aşağıda iğne ve aşılama tarihlerimi yazdım bana yorumlarınızla yardımcı oun lütfen.

12.03.2014 saat 15:30 çatlatma iğnesi
13.03.2014 12:00 aşılama
son adet tarihim:01.03.2013

Ben hep 28 gün sonra adet olduğum için bu ay 29 unda olacakmışım gibi düşünüyordum ama Forumlardada iğneden sonra 14 ve 15.günde adet olmak gerektiği yazıyor. eğer öyleyse dün, iğneyi olduğum günü saymazsak bugün 15. gün oluyor ama idrar testi dün negatif sonuç verdi. ben aşılamadan sonra progestan kullanmaya başladım. Progestan adet gecikmesi yapar mı acaba? bir türlü gidemiyorum tahlil için hastaneye. ve 1 haftadır devam eden ara ara adet sancısı oldu halada heran olacakmışım gibi devam ediyor.

Ben doğrumu hesaplıyorum bugün benim kaçıncı günüm adetim geciktimi geciktiyse idrarda neden çıkmadı.

Cnm kan testi yaptirdin mi?

3 tane kesem var 3u bisi sakliyms 4 olablr dedi doktrm

Ayyyy cnm yaaa cok sevindim. Allahim hayirlisiyla kucagina almayi nasip etsin. Ucuz veya dorduz olcak yani. Superrr :) benim de dun yeni aşılama m oldu. Bakalim bu sefer sonuc nasıl olcak? Bu sefer igneli asilama oldu.

Zeynep esin aşılama daki sperm degerlerine bakabildi mi? Bizim bu ay daha iyiydi gecen aya gore. 47 milyon sperm. % 48 hareketlilik.

ne diyceğimi bilemedim canım ya hayırlısı olsun inşallahh ama şoktayım üçüz hatta 4 olma ihtimali süper bişeyy allah kucağına almakta nasip etsin inşallah

ordu eğitim ve araştırmada yaptırdım canım

Cnm ben de istanbulda sindir diye düşünmüştüm :) ne guzel turkiye nin dort bi kosesiyle bir arada yiz burda :KK66: bugün 2. Gunumuz oldu. Ben 12.gun saglik ocaginda test yaptircam. Sen de yaptir ücretsiz yapiyolar. Bu pazartesi degil önümüzdeki pazartesi yaptiririz testi... hayırlı ve güzel sonuçlar aliriz hepimiz inşallah. .

Cnm kan testi yaptirdin mi?

Hayır henüz değil. Eşim pazara kadar bekleyelim dedi pazar acile gideriz yaptırırız dedi adet olmazsan :S normalde çok sabırsızım ama bende anlamadım bu sabrımı. Bugünde aşırı uyukluyorum. Arkadaşlarla toplantı yapıorum çocuklar şefim siz yatın en iyisi biz devam ederiz dediler :KK70: ben hep başka şelere yorsamda buda bi belirtiymiş :KK70: öpğreniz öğrenmez paylaşacağım ama :)

Cnm ben de istanbulda sindir diye düşünmüştüm :) ne guzel turkiye nin dort bi kosesiyle bir arada yiz burda :KK66: bugün 2. Gunumuz oldu. Ben 12.gun saglik ocaginda test yaptircam. Sen de yaptir ücretsiz yapiyolar. Bu pazartesi degil önümüzdeki pazartesi yaptiririz testi... hayırlı ve güzel sonuçlar aliriz hepimiz inşallah. .

inşallah canım arasıra umudumu kaybetsemde burası iyi geliyor ve tabi dualar :))) evet bu yüzden burayı çok seviyorummm :))) inşallah bu ay :KK49: hamiş kalırızzz:) nasıl gidiyor bu gün bi ara içim çok sıkıldıı o zaman dedim olmucak heralde ama geçtiii arasıra sancım oluyor bide oturunca ben sancı vuruyo o yüzden yatıyorum yada yarım oturuyorum sende durum nasıl ?? nası geçiyor günleeer :)))

Son düzenleme:
X