Aşılama Aşilama Sonrasi?

Aşılama Yöntemleri ve Tecrübelerimiz
ben ilk aşılama denememde hamile kaldım. Aşılamadan sonraki ilk hafta göğüslerim acımaya başladı.ıkinci hafta adet görücek gibi kasıklarım ağrıdı.Benim merak ettiğim aşılamadan sonra karın şişliği ne zaman geçiyor?

Arkadaşlar merhaba
Aranıza yeni katıldım gerçektende bu derdi çekmeyen anlamıyor halimizden ben geçen yıl ağustos ayında bir tüp bebek denemesi gerçekleştirdim vede tutmadı bütün problem bende idi adetlerim çok düzensizdi 3 yıllık evliyim fakat ilaçların etkisiylemidir bilinmez adetlerim tüp bebekten sonra düzeldi şimdi de eşimde spermde şekil bozukluğu çıktı kesinlikle normal yollarla çocuk sahibi olamazsınız dediler. Dün aşılama yaptırdım şimdi de sonucunu bekliyorum. Benimki herkesinkinin tersine oldu biraz aranızda önce tüp bebek daha sonra aşılama yaptıran varmı?? Birde kasık ağrılarım çok fazla iyiyemi kötüyemi işaret ediyor anlayamadım yardımcı olursanız sevinirim
Allah hepimizin yardımcısı olsun sevgiyle kalın

Arkadaşlar merhaba
Aranıza yeni katıldım gerçektende bu derdi çekmeyen anlamıyor halimizden ben geçen yıl ağustos ayında bir tüp bebek denemesi gerçekleştirdim vede tutmadı bütün problem bende idi adetlerim çok düzensizdi 3 yıllık evliyim fakat ilaçların etkisiylemidir bilinmez adetlerim tüp bebekten sonra düzeldi şimdi de eşimde spermde şekil bozukluğu çıktı kesinlikle normal yollarla çocuk sahibi olamazsınız dediler. Dün aşılama yaptırdım şimdi de sonucunu bekliyorum. Benimki herkesinkinin tersine oldu biraz aranızda önce tüp bebek daha sonra aşılama yaptıran varmı?? Birde kasık ağrılarım çok fazla iyiyemi kötüyemi işaret ediyor anlayamadım yardımcı olursanız sevinirim
Allah hepimizin yardımcısı olsun sevgiyle kalın

canım aramıza hoş geldin öncelikle aşılaman hayırlı olsun
ben de yeni sayılırım kısmetse 5 gün sonra aşılama sonucumu öğrenicem, tabiiiiiiiiiiii adet olmazsam:uhm:

canım kasık ağrıların varsa çook normal daha çok yeni benim aşırı ağrı 5 gün sürdü, aşırı şişlik hala var 2 gün kanamam oldu adet gibi, ilk haftanın sonunda ağrılarım geçti hatta ilk günler yürürken bile yumurtalıklarım düşecek gibi acıyodu; ağrıların sebebi oluşan ve çatlayan yumurtalar...
şimdi ikinci haftadayım adet olucakmış gibi ağrılarım var...sanırım kırmızılar gelicekbenneyaptımki

ben ilk aşılama denememde hamile kaldım. Aşılamadan sonraki ilk hafta göğüslerim acımaya başladı.İkinci hafta adet görücek gibi kasıklarım ağrıdı.Benim merak ettiğim aşılamadan sonra karın şişliği ne zaman geçiyor?

mrb nazcım ben 2. aşılamamı yaptırdım bugün 5. günüm ama göğüs uçlarım inanılmaz hassas karnım 4 aylıkmış gibi şiş ilk aşılamada böyle olmamıştı tabiki tutmadı sen deneyimlisin acaba hamilelik belirtisi olabilir mi? bana cevap yazarsan sevinirim canım ...

canım aramıza hoş geldin öncelikle aşılaman hayırlı olsun
ben de yeni sayılırım kısmetse 5 gün sonra aşılama sonucumu öğrenicem, tabiiiiiiiiiiii adet olmazsam:uhm:

canım kasık ağrıların varsa çook normal daha çok yeni benim aşırı ağrı 5 gün sürdü, aşırı şişlik hala var 2 gün kanamam oldu adet gibi, ilk haftanın sonunda ağrılarım geçti hatta ilk günler yürürken bile yumurtalıklarım düşecek gibi acıyodu; ağrıların sebebi oluşan ve çatlayan yumurtalar...
şimdi ikinci haftadayım adet olucakmış gibi ağrılarım var...sanırım kırmızılar gelicekbenneyaptımki

Canım bana 7 gün sonra bir test yapmam söylendi. Yalnış yazmıyor isem progesteron testi dediler büyük ölçüde o testten sonra belli olacakmış. Sen yaptırmadınmı ??

merhaba arkadaşlar ben de yeni katılanlardanım.25 nisanda aşılama yapıldı ağrılarım hala devam ediyor.iki gün adet olur gibi lekeler oldu.yürüyemiyordum.bunlar normal mi bunu yaşayan oldu mu?yazarsanız sevinirim.

valla kızlar ben de 24 ünde yaptırdım sadece şişim çok olmasada arada çoookk hafif kasık ağrım oluyo onun dışında tık yok hayırlısı gerçi ben pek dinlemiyorum kendimi işimle ilgileniyorum akşamlarıda arta kalan zamanımda kitap okuyup gitar çalıyorum (yeni öğreniyomda alıştırma olsun diye ) sizde bence bu gibi şeylerle ilgilenin sevdiğiniz şeyleri yapın boş kalmayın kendinizi dinlemek için vakit bırakmayın çok fazla stres yapmamıza sebep oluyor

kızlar ben nisanın 25 inde aşılama yaptırdım bugün 5. günüm ama gövüs uçlarım çok acıyo ve karnım da şiş acaba bu belirtiler neye işaret ilk aşılamamda hiç böyle olmamıştı bu sefer çok umutluyum ama yinede bilemiyorum bilen varmı nolur bana yazsın neden bu belirtiler....

kızlar ben nisanın 25 inde aşılama yaptırdım bugün 5. günüm ama gövüs uçlarım çok acıyo ve karnım da şiş acaba bu belirtiler neye işaret ilk aşılamamda hiç böyle olmamıştı bu sefer çok umutluyum ama yinede bilemiyorum bilen varmı nolur bana yazsın neden bu belirtiler....

seninle aynı günde aşılama yaptırmışız söylediğin belirtiler bende yok bekleyip göreceğiz. inşallah pozitif çıkar rabbim hepimize nasip etsin.yine de çok fazla takmamak lazım
hayırlısını versin rabbim
:emir_bebek:

seninle aynı günde aşılama yaptırmışız söylediğin belirtiler bende yok bekleyip göreceğiz. inşallah pozitif çıkar rabbim hepimize nasip etsin.yine de çok fazla takmamak lazım
hayırlısını versin rabbim
:emir_bebek:

kızlar mrb bende 25 nisanda ilk aşılamamı yapdırdım benimde kasıklarım agrıyor ama göguslerimde agrı yok bana dr. 12 sonra test yapdır belli olur dedi yani 5 mayısda gunum doluyo yaaaa kızlar ne var hepimiz aynı anda hamile haberlerimizi versek ne güzel olur hihoyyyt kızlar neolur gun be gun degişiklikleri yazalım lütfen gunlerimizi beraber paylaaşlım alkisalkisalkis

bitanem hepsi birer delil yeterki rabbim ol desinde olsun bizimde olcak bir vaktimiz var ama gör bakalım nezaman allah yinede herşeyin hayırlısını versin insan sabreder sabretmesine ama elin dili seni derdine bırakmıyor ben eliden geldiği kadar kimseye söylemedim aşılama oldumu çünkü tutmuycaktı buseferde onu dinle niye olmadı falan gibi sorular arkadaş cevren söylemez söylerse akraba söyler zaten allaha sıgın bitanem ben artık dertleşmek istediğim an senin gibi arkadaşları seciyorum çünkü birbirimizi ancak bizim gibi arkadaşlar anlarız :teselli:

semacım sana %100 hayır hayır %100000 katılıyorum çok haklısın :kahve:

:tomato:
kızlar mrb bende 25 nisanda ilk aşılamamı yapdırdım benimde kasıklarım agrıyor ama göguslerimde agrı yok bana dr. 12 sonra test yapdır belli olur dedi yani 5 mayısda gunum doluyo yaaaa kızlar ne var hepimiz aynı anda hamile haberlerimizi versek ne güzel olur hihoyyyt kızlar neolur gun be gun degişiklikleri yazalım lütfen gunlerimizi beraber paylaaşlım alkisalkisalkis

merhaba Alara 25 inde aşılama yaptırmışsın kaçıncı gününde yaptılar? yazarsan sevinirim.insan destek arıyo yaa.ben 13.gün oldum 9 unda doluyo benim ALLAHIM günümüzün geçtiğini göster rabbim beklemek çok zor.(amin):dilcikar:

:tomato:

merhaba Alara 25 inde aşılama yaptırmışsın kaçıncı gününde yaptılar? yazarsan sevinirim.insan destek arıyo yaa.ben 13.gün oldum 9 unda doluyo benim ALLAHIM günümüzün geçtiğini göster rabbim beklemek çok zor.(amin):dilcikar:

aaah canım yazmam mısenağlama gerçekden insan destek arıyor bizi bizden başkası anlamaz canım ben 15 nisanda adet oldum 3 gunu klomene başladım sabah aksam 1er tane içdim 23 nisanda çatlatma ignesi yapıldı 25 nisanda da aşılamam ypıldı yani adetimin 11 gunu yapılmş oldu bugun 6gunum doluyor dr 12 sonra yap test dedi kısmet olursa ben 10 nisanda yapayım dıyom duana yurekden katılıyorum ve yurekden AMİİİİİİİİN diyom canım ALLAHIM aynı anda anne olmayı nasıp etsin :ecrin_bebek::Saruboceq:

Canım bana 7 gün sonra bir test yapmam söylendi. Yalnış yazmıyor isem progesteron testi dediler büyük ölçüde o testten sonra belli olacakmış. Sen yaptırmadınmı ??

yok canım ya doktor hiç öyle bişey demedi 15.gün adet olmamışsan kan testi yaptır dedi
ne değişik hepsi farklı şeyler söylüyo peki bu progesteron testini ne için yapıyorlar

yok canım ya doktor hiç öyle bişey demedi 15.gün adet olmamışsan kan testi yaptır dedi
ne değişik hepsi farklı şeyler söylüyo peki bu progesteron testini ne için yapıyorlar

Anladığım kadarıyla bu testte kandaki bi değere bakacaklar o değer yükselmişse daha farklı bi durum çıkmazsa ortaya hamile gibi birşey oluyorsun herhalde ama kesin sonuç 12 gün sonraymış üzerine basa basa söylediler. Bugünde hiç ağrım olmadı insan ağrımayınca da tedirgin oluyor. Benim ilk tüp bebek denememde de ağrılarım bir süre sonra kesilmişti. İnşallah buda öyle olmaz. Hakkımızda hayırlısı olur inşallah... Sende ne gibi değişikliklikler var??

arkadaşlar aşılamanız hayırlı olsun inş bebişlerinize kavuşursunuz . progesteron testi yumurtanın çatlayıp çatlamadığını göstern bi test bide rahim içini hamilelik için uygun duruma getiriyor onun için doktorlar bu gibi tedavilerden sonra jel yada hap olarak progesteron ilacı veriyorlar .düşüğü engelliyor kimi doktorlara göre de . allah hakkımız da hayırlısını versin inanalım ki bebeklerimiz gelsin . ben inanıyorum en kısa zamanda bebişlerimiz kucağımızda herkese bol şans:ecrin_bebek:

iyi akşamlar kızlar bende yeni aşılama yapdırdım bu gun 6 gun kasıklarım agrıyor başkada bır belirtisi yok acaba progesteron mu içmeye başlasam faydası olurmu acaba:sm_confused:aaaay çıldıracam valla oldumu olacak mı:uhm:

Anladığım kadarıyla bu testte kandaki bi değere bakacaklar o değer yükselmişse daha farklı bi durum çıkmazsa ortaya hamile gibi birşey oluyorsun herhalde ama kesin sonuç 12 gün sonraymış üzerine basa basa söylediler. Bugünde hiç ağrım olmadı insan ağrımayınca da tedirgin oluyor. Benim ilk tüp bebek denememde de ağrılarım bir süre sonra kesilmişti. İnşallah buda öyle olmaz. Hakkımızda hayırlısı olur inşallah... Sende ne gibi değişikliklikler var??

Amin canım ...
Benıim bugün aşılamamın 12. günü idi.İlk hafta kasık ağrım, kanamam ve göğüs ağrısı, şişliği olmuştu.Bu hafta adet ağrısı gibi ağrılarım oluyo ara ara göğüslerimin gerginliği geçti ama uçları acıyo.Bide 2-3 gündür bayağı koyu açık sarı bi akıntım var ama neden bilmiyorum bide şimdi bacaklarım ağrımaya başladı,canım tatlı istiyo klasik adet belirtilerim.Test yapmaya da korkuyorum, yarın yapsam idrarda çıkar mı ki.Tek çizgi görmekten çok korkuyorum.....Biraz moralsizim nedense.

iyi akşamlar kızlar bende yeni aşılama yapdırdım bu gun 6 gun kasıklarım agrıyor başkada bır belirtisi yok acaba progesteron mu içmeye başlasam faydası olurmu acaba:sm_confused:aaaay çıldıracam valla oldumu olacak mı:uhm:

canım senin doktor aşılamadan sonra vermedi mi progestan, bana günde 3 tane verdi

X