Aşk en başta olmazsa hiç olmaz mı?

morciceklidal

Üye
Kayıtlı Üye
13 Haziran 2022
275
227
Merhaba
3 aylık bi ilişki içindeyim mantıksal olarak başladık elbette etkileniyoruz birbirimizdne seviyoruz da ama nasıl denir o büyük aşk sarhoşluğu ikimizde de yok 24 yaşındayız acaba böylesi mi doğru yoksa bizim hislerimiz mi eksik bilemiyoruz ve zamanla çoğalır derinleşir mi onu da bilmiyoruz geçmişte ikimizin de aşırı toksik bir ilişkisi olduğu için ve bunu ilk gençlik aşkı olarak nitelendirdiğimiz için şu an bu huzurlu ilişkimiz de bi şeyler mi eksik bilmiyoruz nasip olursa evlilik düşünüyoruz tabi birbirimizi iyice tanıdıktan sonra yani niyetimiz takılmak değil o yüzden her şeyip konuşup tartıyoruz ve bu konuyu konuşurken karşı taraf bana “mantıksal başladık yine böyle devam edeceğini düşünüyorum seni seviyorum fakat aşığım diyemem ve bu zamana kadar aramızda aşk gelişmediyse bundan sonra da ancak emek verdikçe hislerimiz derinleşir ama bu evliliğe yeterli olur mu bilmiyorum” tarzı şeyler söyledi açıkçası ben de onun gibi hissediyorum ama ben zamanla hislerimizin artacağını da düşünüyorum ayrıca kendi adıma evlilikte de hislerimin yeteceğini düşünüyorum çünkü 3 ayda kendimizi ne kadar bu ilişkiye bırakabiliriz ki hep temkiliyiz doğal olarak tanıma aşamasındayız ve sağlıklı aşk bana böyledir gibi geliyo o toksik ilişkilerdeki heyecan başka oluyo ama orada salgılanan adrenalin o yüzden öyle hissettiriyor bizde huzur hakim. Öyle kızlar partner bunu söyleyince biraz garip hissettim yani gelecekte de ben sana aşık değildim öyle evlendim lafı duymak beni üzer sanırım şu am her ne kadar ben de aşığım diyemesem de 3 ay erken diye düşünüyorum karşı tarafsa aşk olsaydı şimdiye kadar olurdu mantık ağırlıklı diye düşünüyor. Siz ne dersiniz? Bi de bir kaç ay sonra onun tayini sebebiyle 3 yıl kadar uzak mesafe ilişkisi yaşamak durumunda kalacağız gibi görünüyor onu zaten asıl düşündüren buymuş uzakta sürdürebilir miyiz veya ilişkimiz çıkmaza girer mi diye ki o söyleyince ben de öyle düşündüm o kadar zaman uzak mesafe çok zor şimdiden bunları düşünüp ona göre hareket etmek mi yoksa zamana bırakıp yaşayıp görmek mi sizce? Sonradan üzülmek istemiyorum çünkü çok hassasım ve psikolojim bozulmaya çok müsait zaten ilaç kullanıyorum karşı taraf da “yanlış anlama kesin ayrılırız veya asla ayrılmayız demiyorum ama riskli bir dönem bizi bekliyor senin üzülmeni istemiyorum kendim de üzülmek istemiyorum çıkmazda hissediyorum” diyr paylaştı benimle çünkü benim hep göz ardı ettiğim konulardı bunlar. Tayin olayı %70 ihtimal ama o bu şehirde kalmak istemiyor ilk fırsaatr kendi memlektine dönmek istiyor ama ilk etapta benim onun şehrine atanmam imkansız yani benimle olursa yaklaşık bi 7 sene falan başka şehirde yaşaması gerekecek hiç sevmediği bir şehirde ve bu da onu düşündürüyormuş. Siz ne düşünürsünüz? Bu arada çok sorun edeceksen kendi şehrinden birini bulsaydın dedim merak etmeyin hahahahaha

“mantıksal başladık yine böyle devam edeceğini düşünüyorum seni seviyorum fakat aşığım diyemem ve bu zamana kadar aramızda aşk gelişmediyse bundan sonra da ancak emek verdikçe hislerimiz derinleşir ama bu evliliğe yeterli olur mu bilmiyorum” tarzı şeyler söyledi
Bu adamın ilk ilişkisi sensin galiba. Bu düşünceler böyle ifade edilmez. Devam edeceksen marangoz misali yontmak zorundasın haberin olsun

Yani size katılıyorum çok fırtınalı aşklar fazla toksik ve zararlı oluyor. Sakin derinlikli sevgi içindeki ilişkiler daha sağlıklı oluyor..
Ama partnerinizin kendini bu derece açık ifade ediyor olması beni rahatsız etti. Sizi de etmiş belli.. Bu kadar soru işreti varken devam etmeniz zor gibi geldi bana. Zaten uzun mesafe ilişkileri genelde yürümüyor. Sizin partner de en yakın kestirmeden yolu ayıracak gibi geldi bana..

Aşktan kastınız ne ben anlamadım tam olarak açıkçası. Heyecan mı duymuyor size karşı? Cicim ayında da heyecan, kimya, dolu dizginlik yoksa da ne bileyim. Değmez yani kuru kuruya uzak mesafe. Madem bu kadar hesap kitap yaptınız bir iki de benden gelsin.
3 ay bu kadar uzun dönem planlar yapmak için çok erken. İlişkilerde ilk 6 ay kritiktir. 6 aydan sonra herkes kendi karakterini göstermeye başlar cicim ayları biter. Birçok ilişki de bu süreçte biter. Sizde daha erken olmaya başlamış gibi.
Bir de aşkın ömrü iki yıldır, önemli olan sevgi, saygı, güven ve emektir.
Bir de aşk bir sudur iç iç kudur.

Son düzenleme:
Hayır ilk değilim ama evet biraz uslup sorunu var genel olarak ne düşünüyosa dan diye söylüyor yumuşatma huyu yok
Valla yumuşatma huyu çok önemli bir meziyettir, sağlıklı iletişim için şarttır. asker arkadaşı gibi muamele edilmez… böyle erkeğin mutlu edeceğine inanmıyorum. aşk sonradan da olur bu arada. Ama 24 yaş bunu tecrübe etmek için çok erken tabii.

Yani size katılıyorum çok fırtınalı aşklar fazla toksik ve zararlı oluyor. Sakin derinlikli sevgi içindeki ilişkiler daha sağlıklı oluyor..
Ama partnerinizin kendini bu derece açık ifade ediyor olması beni rahatsız etti. Sizi de etmiş belli.. Bu kadar soru işreti varken devam etmeniz zor gibi geldi bana. Zaten uzun mesafe ilişkileri genelde yürümüyor. Sizin partner de en yakın kestirmeden yolu ayıracak gibi geldi bana..
Aslında biz en başından beri ne hissediyosak açık açık konuşalım taraftarıydık ama ben de bu söyledikleri karşısında ne düşüneceğimi bilemedim beni mi hazırlıyor yoksa gerçekten içindekini mi paylaşıyor anlayamadım

Sizi 24 yaşında böyle bir ilişkiyi yaşamak zorunda hissettiren şey ne?
Önceki ilişki demeyin, kötü tecrübe yaşayan Tek kişi değilsiniz.
Duygusalım, hassasım deyip mantik ilişkisi yaşamaya çalışmak, bir an evvel memleketine gitmek istemesinden dolayı 3 yıl uzak kalacak olmanız. Aranızda aşk değil sevgi namina da bir şey yok. Olsa memleket diye ölmezdi.
Sizin açınızdan mantığa yatan taraf ne ayrıca? Ben göremedim mantıklı, size fayda sağlayacak herhangi bir şey yazdıklarınızda.
Kendiniz icin bir an evvel bitirin bu ilişkiyi.

Bence onun duyguları yoğun değil zaten ki olmalı erkek daha çok sevmeli. O ise size zorlukları sayıyor daha başından , sizin ayrılmanızı bekliyor gibi . Siz zaten karşı taraf diye bahsediyorsunuz. Yasınız daha 24 . Ayrılın bu iş yürümez
Bence de erkek daha çok sevmeli sevdiğini de düşünüyorum ama benden çok mu sanmam

“mantıksal başladık yine böyle devam edeceğini düşünüyorum seni seviyorum fakat aşığım diyemem ve bu zamana kadar aramızda aşk gelişmediyse bundan sonra da ancak emek verdikçe hislerimiz derinleşir ama bu evliliğe yeterli olur mu bilmiyorum” tarzı şeyler söyledi
Ben de eşime karşı başlarda mantık ile başladım ama o bana aşıktı beni ikna etmesiyle başladık bende aşk yoktu ama bir taraf çaba sarfettiğinde o aşk oluştu bilmiyorum sizde nasıl olur ama ben aşık oldum sevdim bir de ten uyumu oldu mu daha ne olsun yani tanıyın birbirinizi olmazsa da olmaz dünyanın sonu değil bağlanmayın hemen ona bir sınırınız olsun inanın aşık olup toksik ilişkilerden bir halt olmuyor önce mantığınla devreye girmek en güzeli aşktan gözün kör olması öyle saçma geliyor ki bana sonra burada bir sürü konu açanlar oluyor 21 yaşımda da mantık diyordum 34 yaşımda yine mantık diyorum eşimle hem arkadaş gibiyiz hem de tutkuluyuz ilk zamanlar bende beğenme dışında bir duygu yoktu beni bağlayan davranışlarıydı. İlaç kullanıyorum diyerek risk almaktan korkmayın olmazsa olmaz bu dünyanın sonu değil. 😊

O kadar gençsin ki, bu kişiyle ve sana verecekleriyle mutlu olacağını hiç düşünmüyorum. Dilinin kemiği yok, sen de hassasım diyorsun. Adam baştan sona ofsaytken bir de memleketine gitmek istiyor. Şahken şahbaz olmak. Açıkçası bu yaşımda bile öyle bir adamı kabul etmezdim.

Son olarak; bir ilişkide sevgi ve saygı varsa, huzur zaten kendiliğinden gelir. Kasmaya hiç gerek yok.

Sizi 24 yaşında böyle bir ilişkiyi yaşamak zorunda hissettiren şey ne?
Önceki ilişki demeyin, kötü tecrübe yaşayan Tek kişi değilsiniz.
Duygusalım, hassasım deyip mantik ilişkisi yaşamaya çalışmak, bir an evvel memleketine gitmek istemesinden dolayı 3 yıl uzak kalacak olmanız. Aranızda aşk değil sevgi namina da bir şey yok. Olsa memleket diye ölmezdi.
Sizin açınızdan mantığa yatan taraf ne ayrıca? Ben göremedim mantıklı, size fayda sağlayacak herhangi bir şey yazdıklarınızda.
Kendiniz icin bir an evvel bitirin bu ilişkiyi.
Bu kadar sert olmaya gerek yok ki biz 3 aydır beraberiz bu çocuk ilk defa büyük şehire geliyo ve tek yaşıyo haliyle memur maaşı ancak kendini geçindiriyor askerliği, evliliği derken bi hayat kurması için birikime ihtiyacı var bu yüzden de bir an önce aile evinde birikim yapması lazım yani benimle bu konunun bir alakası yok hatta beni çok sevip bir an önce evlenmek istese bile sırf bunun için de memleketine gidip orda aile evinde çalışması lazım ki önünü görebilsin şu an kazandığı sadece yaşamaya yetiyor bir de zaten benden önce de ilk fırsatta aile evine dönmekmiş hedefi hayatını rayına sokmak için

Aslında biz en başından beri ne hissediyosak açık açık konuşalım taraftarıydık ama ben de bu söyledikleri karşısında ne düşüneceğimi bilemedim beni mi hazırlıyor yoksa gerçekten içindekini mi paylaşıyor anlayamadım
Bu kadar mantığa dayalı ilişki olmaz. Ne olursa olsun öncelik iki kişinim birbirine sevildiğini hissettirmesi olmalı. Evet mantığa dayalı ilişkş başlattığınızı farkında olmanız karşılıklı bunu biliyor olmanız güzel ama sürekli '' aslında biz aşık değiliz mantık ilişkisi yaşıyoruz'' şeklinde söylemler doğru değil. Gerçek bir bağ kurmanıza engel olacaktır.
Ben de eşimle ilk tanıştığımda mantığımla hareket ettim. Delice aşık olmadım o da bunun farkındaydı. Ama hiçbir zaman bunu onun yüzüne vurup aramızdaki sevginin güçlenmesini engellemedim.
Hiç bi aşk fırtınasını şuan eşime duyduğum derin aşka değişmem. Herşey derinleşerek aşka dönüştü ama bunu sağlamak da bir beceri.
Sizin sevgiliniz fazla realist bir karakter bu sizi bir süre sonra daha da çok üzer. Size değer verdiğini sevdiğini söyleyio aranızda güven bağını olusturmasj gerekirdi. Suan güven vermek yerine güvensiz bir ilişki olusturuyor( aşık değiliz zaten ayrı şehirlerde olacağız yürür mü yürümez mi ki acaba gibi söylemlerden bahsediyorum))

Aşktan kastınız ne ben anlamadım tam olarak açıkçası. Heyecan mı duymuyor size karşı? Cicim ayında da heyecan, kimya, dolu dizginlik yoksa da ne bileyim. Değmez yani kuru kuruya uzak mesafe. Madem bu kadar hesap kitap yaptınız bir iki de benden gelsin.
3 ay bu kadar uzun dönem planlar yapmak için çok erken. İlişkilerde ilk 6 ay kritiktir. 6 aydan sonra herkes kendi karakterini göstermeye başlar cicim ayları biter. Birçok ilişki de bu süreçte biter. Sizde daha erken olmaya başlamış gibi.
Bir de aşkın ömrü iki yıldır, önemli olan sevgi, saygı, güven ve emektir.
Bir de aşk bir sudur iç iç kudur.
Aşktan kastı ne bende tam anlamadım aramızda kimya, ten uyumu gayet güzel var aşktan kastını sorduğumda da “işte hayatımın kadını bu ben bu kadınla evleneceğim onsuz olamam” tarzı düşünceleri olmadığını yoksa beni sevdiğini uyumlu olduğumuzu bana karşı heyecan duyduğunu falan söyledi ve yukarda yazdığım düşünceler için henüz erken mi yoksa hep mi böyle gider bu aklını karıştırıyomuş

Bu kadar sert olmaya gerek yok ki biz 3 aydır beraberiz bu çocuk ilk defa büyük şehire geliyo ve tek yaşıyo haliyle memur maaşı ancak kendini geçindiriyor askerliği, evliliği derken bi hayat kurması için birikime ihtiyacı var bu yüzden de bir an önce aile evinde birikim yapması lazım yani benimle bu konunun bir alakası yok hatta beni çok sevip bir an önce evlenmek istese bile sırf bunun için de memleketine gidip orda aile evinde çalışması lazım ki önünü görebilsin şu an kazandığı sadece yaşamaya yetiyor bir de zaten benden önce de ilk fırsatta aile evine dönmekmiş hedefi hayatını rayına sokmak için
Tek sorununuz memleketine gidecek olması değil ki.
Bunu bir kenara koyduğunuzda da sizin de rahatsız olduğunuz konuşmasından belli bazı şeylerin zorlama olduğu.
Aşktan kastı ne bende tam anlamadım aramızda kimya, ten uyumu gayet güzel var aşktan kastını sorduğumda da “işte hayatımın kadını bu ben bu kadınla evleneceğim onsuz olamam” tarzı düşünceleri olmadığını yoksa beni sevdiğini uyumlu olduğumuzu bana karşı heyecan duyduğunu falan söyledi ve yukarda yazdığım düşünceler için henüz erken mi yoksa hep mi böyle gider bu aklını karıştırıyomuş
Insan sevgilisine şu cümleyi neden kurar mesela? Büyük laflar etmek icin erken deseniz bile içinde duygusallığın olduğu bir ilişkide böyle bir cümlenin olması çok manasız. Bu kadar mantık odaklı bir ilişkiye kendinize yazık edersiniz. Erkekler duygu olmadan düzen için evlilik yapıp sürdürebilir ama bu tarz evlilikler kadınlara için ömür çürütmekten başka bir şey değil.

“The one” sendromuna yakalanmış. Çocukça geldi bana. İnsanlar sahip oldukları şeylerin kıymetini bilip mutluluklarını sorgulamasalar keşke bu kadar.
Anladığım kadarıyla huzurlu sakin bir ilişkiniz var ama adam aksiyon arıyor. Adrenalin tavan yapmayınca eksik hissediyor, illa ağzına etmeniz lazım yani ben öyle anladım.
Bence siz bundan bir güzel ayrılın o zaman görür anyayı konyayı. O zaman der tülay geri dön.
Ama taktik olsun diye ayrılın demiyorum. Gerçekten ayrılın bu adamdan. Zaten üç ay olmuş, üstüne uzak mesafe, adam da çok gözüne kestirememiş olduramamış zaten. Siz ağzınızla kuş tutsanız olduramazsınız bunu. Boşuna zamanınızı harcamayın.

X