Asla cesareti olmayan bana sürpriz gebelik şoku

Ha yok en başta takıyoruz allahtan yoksa valla bi gözüm korktu 🤭
Kendi bedenini bilirsin şimdi canım.benim adetim gecikse ilk aklıma gelen erken menapoz oluyor valla.diyorum menepoza girer de hamile kalmaz bu gıcık 😂😂 hayatımda kullanamayacağım bir cümle.

Son düzenleme:
Ayy beybimm sen bensin 🤦🏻‍♀️ bende seneye dusunuyordum,oglum 3.5 yasinda ve zor bir cocuk cevremdekiler yas araligi iyi diyerek moral vermeye calisiyor🤷🏻‍♀️ ben hala mutlu sayilmam hatta kendimi sucluyorum nankorluk yapiyosun diye ☹️ ben gecen persembe gittim keseyi gordum ilk gebeligimdeki gibi heycanim veya hevesim yok.evet merak ediyorum evet o da benim canim olacak ama sanirim zamana ihtiyacim var🥲 bence sende dusunme cunku ben her dusundugumde yine kendime kizmaya basliyorum sana diyebilecegim tek sey bana da cok soylenen cumle olur "rizki veren Allah yasayacagi gun varmis demek ki,hem belki kardes gelmesi digerini daha da iyiye goturur" benim resmen supheli olan tek iliski de tuttu gununu bile biliyorum bu sebeple bende kendimi boyle sakinlestiriyorum.Hem unutma biz mukemmel anneleriz bununda ustesinden geliriz 😍
Benjm suphelenecegim durum dahi olmadi resmen şoka.ugradim bir test daha yaptim o da pozitif yarin hastaneye kan vermeye gidecegim saglikla kavusalim insallah 😇

arasinin çok olması iyi degil, simdi olduğu daha iyi olmuş bence.

bu arada sonradan prezervatif taksanız bile geri çekilme ile hamile kalınıyor, çünkü boşalmadan once olan kayganlastici sıvıda sperm oluyor
En basinda takiyorduk nasil oldu ben cok sasirdim dikkat ediyorduk ama edememisiz demek ki

Hayırlı olsun.

Kalp atışı için 7-8. haftayı bekleyin derim, duyamazsa tekrar çağıracak nasılsa.
İlkinde insan acele ediyor da sıkıntı yoksa hemen gitmenin anlamı yok.

Yaş aralığı çok güzel bence.
Benim kan sulandirici igne baslanmadan kalp atisi baslamiyor ne yazik ki keseyi gördükten sonra igne baslaniyor doktorum bu sefer de baslarsa.Tesekkur ederim

Prezervatif ve geri çekilme ile miii şok oldum şu an 😱😱 doktorum en iyi korunma yöntemi ilişkiye girmemek derken doğruyu söylemiş 🤣 prez var diye geri çekilme de yapmıyoruz nasılsa koruyor diye eyvah eyvah gözüm korktu şuan doğumdan sonra napalım düşünüyorum 🤭
Valla cekin kardes biz de oyle yapiyorduk en basinda taktigimiz halde daha da korunurken hamile mi kalınır hahahaha diye kimseye gülmem aldım payımı oturdum totomun üstünr 😃

Açık açık yazacağım ereksiyon halinde olupta en son bosalmaya yakin takilirsa evet hamile kalınır. Bence bu konuda da bisiler yaşanmış tam bosalacakken dur prezervatif takayım demiş. Yani korunmadan kacirmis korundum sanmislar🙂
Valla en basindan takiyorduk nerede yanlis yaptik hic anlamadim büyük şok oldu bize

Burada da daha önce paylasmıstım 3 yasinda bir kizim var zor bir cocuk ama 1 yil sonra falan ikinciyi istiyorum cevremdekiler hep madem ikinci cocuk istemin var ilk cocugun ilkokula ya da anaokuluna baslamadan yap yoksa hem okula giden cocuk hem bebek zor olur okula getir götür yeni dogan perisan oluyor diyordu. Ikinciyi istiyordum fakat cesaret edemiyorum en azindan 1 yil sonra falan istiyordum korunuyorduk da prezervatif artı geri cekilme sadece geri cekilme olsa da basıma gelse benim tedbirsizligim diyeceğim.
Baskasi yazsa dalga gecerim meryem ana misin derim.2 akşamdır sadece aksamları aşırı bir mide bulantisi ve kasık agrısi yasadım ise güce o kadar dalmisım ki adetimin gectigini farketmedim bile 3.gün gecikmis dün gece o kadar midem bulaninca adet de olmadigim aklima geldi bari dedim eczaneden bir test alıp test yapayim sonra da agrı kesici alir yatarım.Daha önce de bir iki kere geciktiği olmustu test yapmistim negatifti yine öyle olacak sandim.
Yapmamla cift çizgi belirdi ne hissedecegimi bilmiyorum şoka ugradim kazayla olmasa belki ben kendim asla cesaret edemeyecektim diyorum..
Ne hissedeceğimi bilmiyorum cok fazla korkuyorum.Kizimdan önceki hamileligimde bebegimi kaybettim bir de kimyasalım var kan pihtilasmasi icin kizimda da 9 ay igne kullandim.Simdi tekrar bir yola cikacak olmak beni cok korkutuyor.Sevinmedim diyemem sevindim ama korkularim daha cok sanki bana moral verin lütfen.Isten hemen izin alip baktirayim mi betaya yoksa iki koyu cizgide kese hemen görünür bir iki gün bekleyip keseyi de mi göreyim ? Testin yanlıs cikma ihtimali var mi ? Cok panik ve korkuluyum sizin basıniza gelse ne yapardınız ne hissetmeliyim ben sabaha kadar uyumadim işe geldim kafam corba gibi

Nekadar zorda olsa sakin olmaya çalışın. Demekki olacağı nasibi varmış. Bazıları spiralle her türlü yöntemle yinede oluyor. Bazen prezervatif yırtık vs oluyor. Bence kanı bir an önce verin , emin olmak için.

Siz elinizden geldiği kadar korunmuşsunuz. Buna rağmen bu küçük mucize gelmişse demekki vardır bir hayır. Bereketiyle gelsin, hanenize mutluluk getirsin inşallah💜

İsteyerek kızım 7 yaşına gelene kadar bebek dusunmedim,şimdi 4 aylık hamileyim.keske daha erken davransaydim 32 yaşındayım ama yaş geçtikçe vücut daha da zorlaniyormus.ilerde kardeş yapma fikriniz varsa şuan olması daha iyi bence

ay ben çok korktum yanlışlıkla hamilelik benim en büyük korku kaynağım :KK70:

ama L leylosvemecnun zaten istiyomuşsun ya bi kaç ay önce ha sonra bu bence hiç dert etmen gereken bişey değil :KK66: uğraşsan olmaz bak. Hiç istemiyordum desen o zaman ok ama zaten seneye düşünüyordum diyosun
işte seneye doğmuş oluverir
Yani tedavi gorenler var bununla imtihan edilenler var.sizlanmak aglamak yersiz diye düsündüm sakinlesince ha sonra ha önce biraz daha iyiyim

Geçenlerde reglim 10 gün gecikti. Test yaptım silik bir pozitif vardı. Farklı testlerde negatif çıkınca yaşadığım rahatlamayı anlatamam. Daha bebeğim 9 aylık. Ben de prezervatif ile korunuyorum. Test roll diye bir markaydı. Kan vermeniz iyi olur
Baska markayla tekrar denedim ayni koyu iki cizgi yarina randevu aldim doktora

Burada da daha önce paylasmıstım 3 yasinda bir kizim var zor bir cocuk ama 1 yil sonra falan ikinciyi istiyorum cevremdekiler hep madem ikinci cocuk istemin var ilk cocugun ilkokula ya da anaokuluna baslamadan yap yoksa hem okula giden cocuk hem bebek zor olur okula getir götür yeni dogan perisan oluyor diyordu. Ikinciyi istiyordum fakat cesaret edemiyorum en azindan 1 yil sonra falan istiyordum korunuyorduk da prezervatif artı geri cekilme sadece geri cekilme olsa da basıma gelse benim tedbirsizligim diyeceğim.
Baskasi yazsa dalga gecerim meryem ana misin derim.2 akşamdır sadece aksamları aşırı bir mide bulantisi ve kasık agrısi yasadım ise güce o kadar dalmisım ki adetimin gectigini farketmedim bile 3.gün gecikmis dün gece o kadar midem bulaninca adet de olmadigim aklima geldi bari dedim eczaneden bir test alıp test yapayim sonra da agrı kesici alir yatarım.Daha önce de bir iki kere geciktiği olmustu test yapmistim negatifti yine öyle olacak sandim.
Yapmamla cift çizgi belirdi ne hissedecegimi bilmiyorum şoka ugradim kazayla olmasa belki ben kendim asla cesaret edemeyecektim diyorum..
Ne hissedeceğimi bilmiyorum cok fazla korkuyorum.Kizimdan önceki hamileligimde bebegimi kaybettim bir de kimyasalım var kan pihtilasmasi icin kizimda da 9 ay igne kullandim.Simdi tekrar bir yola cikacak olmak beni cok korkutuyor.Sevinmedim diyemem sevindim ama korkularim daha cok sanki bana moral verin lütfen.Isten hemen izin alip baktirayim mi betaya yoksa iki koyu cizgide kese hemen görünür bir iki gün bekleyip keseyi de mi göreyim ? Testin yanlıs cikma ihtimali var mi ? Cok panik ve korkuluyum sizin basıniza gelse ne yapardınız ne hissetmeliyim ben sabaha kadar uyumadim işe geldim kafam corba gibi
Öncelikle tahlil yaptır,stres yapmayın oğlum 6 aylıkken hamile kalmıştım zor oluyor mu evet ama şuan iyiki öyle olmuş diyorum birbirine arkadaşlar okula birlikte gidip geliyorlar kimseye ihtiyaçları yok arka arkaya oldu çocuklarım uykusuz kaldığım bunaldığım zamanlar çok oldu ama büyüdüler şuan biri 6 biri 4.5 en küçüğüm 2 yaşında stres yapmayın sizde olacağı varmış demekki hayırlısıyla sağlıcakla kucağınıza alın

Nekadar zorda olsa sakin olmaya çalışın. Demekki olacağı nasibi varmış. Bazıları spiralle her türlü yöntemle yinede oluyor. Bazen prezervatif yırtık vs oluyor. Bence kanı bir an önce verin , emin olmak için.

Siz elinizden geldiği kadar korunmuşsunuz. Buna rağmen bu küçük mucize gelmişse demekki vardır bir hayır. Bereketiyle gelsin, hanenize mutluluk getirsin inşallah💜
Sagolun cok tesekkur ederim eger gercekten hamileysem ilerlerse doguma kadar calisip dogumdan 6 ay sonra da ise dönmeyi planliyorum 6 ay kadar zorlaniriz ama nasip kismet artik 🤭

İsteyerek kızım 7 yaşına gelene kadar bebek dusunmedim,şimdi 4 aylık hamileyim.keske daha erken davransaydim 32 yaşındayım ama yaş geçtikçe vücut daha da zorlaniyormus.ilerde kardeş yapma fikriniz varsa şuan olması daha iyi bence
Sagolun ben de 30 yasindayim vakit daraliyor mu diye dusunuyordum ne yalan soyleyeyim

Sagolun cok tesekkur ederim eger gercekten hamileysem ilerlerse doguma kadar calisip dogumdan 6 ay sonra da ise dönmeyi planliyorum 6 ay kadar zorlaniriz ama nasip kismet artik 🤭

Herşeyin bir çaresini bulursunuz, yeterki canınız sağolsun.

Asla sizi üzmek veya kıyas için demiyorum ama 10 senedir gebelik bekleyen biri olarak bu haberi alsam dünyalar benim olurdu herhalde.

O yüzden olumlu bakmaya çalışın. Eşiniz yanınızda, ikinizde sevgi dolusunuz. Erken gelmiş hediye olarak düşünün.

X